Ses Yalıtımı alçıpan: malzemeyi seçmek ve teknoloji emme

Ses Yalıtımı alçıpan: malzemeyi seçmek ve teknoloji emme

12 October 2017oda ses yalıtımı elde etmek için ses alçıpan bölmeler aracılığıyla mümkündüroda ses yalıtımı çok alanda ihtiyaç duyulan ses alçıpan peregorodokShumoizolyatsiya vasıtasıyla mümkündür elde etmek için: fabrikalar ve tiyatro, kayıt stüdyosu ve konser salonlarında. Daire veya özel evine ekstra gürültü izole etmek önemlidir. Ses komşu daire ve odalardan gürültü geçirerek, dışarıdan odaya girer ve taşıyıcı kirişleri üzerine. ev içinde 1 faktörü ile tam ses yalıtımı sağlanması pahalı ve zordur, ancak gürültü, özenli ısıtmaya alçıpan azaltmak mümkündür.


gürültü izole edilmesi için bir malzeme olarak akustik alçı

Alçıpan iyi ekstra gürültü izole eder. Bu nedenle, genellikle iç duvarlar için kullanılır. Kötü ve kapalı bölme için bir malzeme olarak kendini kanıtlamıştır, ancak özel malzemeler, örneğin, akustik alçı levha ek katmanlar kullanılarak alçı levha ses emilimi artıracaktır. 

Bu yapımında geleneksel farklıdır: ince bir perforasyon ile kaplanmış bir tabaka, arka tarafı yüksek ses emme katsayısına sahip bir bez ile kaplanmış olan.

Odada gereksiz gürültüyü ortadan kaldırmak için, uzmanlar bir akustik alçıpan kullanılması önerilirOdada gereksiz gürültüyü ortadan kaldırmak için, uzmanlar bir akustik alçıpan kullanılması önerilir

Malzeme birçok üreticilerinin bir ürün yelpazesine bugün sundu, ancak lider Knauf kalır. Bu (kullanıcının profilinde monte edilmiş) bir geleneksel aynı şekilde kullanılır.

Akustik alçı avantajları:


 • "Eko" nedeniyle levha içinde ses dalgaları sönümleme etkisini ortadan kaldırmak;
 • Çevre dostu malzeme ve konut alanlarında kullanılmak üzere kendi güvenlik;
 • Deliklerin Çeşitli boyutlarda akustik alçı levhalar yalıtım istenilen düzeyde seçmek sağlar (bu 0.2 ile 1 arasında değişir);
 • akustik alçı levha Kolay kurulum tasarımları;
 • Görünür derzsiz yumuşak bir geçiş ile alçıpan duvar bitirme ve tavan ses yalıtımı imkanı.

bu özellikleri sayesinde, malzeme evler için kullanılan ve mimari çözümler çeşitli oluşturmak ve güçlendirilmiş akustik sistem son biçimleri gerektiren özel binalar uygulamak edilebilir.

Alçıpan gelen ses bölümleri

alçıpan yalıtım yabancı seslerin kapalı veya içi duvarlar için de çok önemlidir. daha önce akustik alçıpan yukarıda bahsedilen uygulamaya ek olarak, şekillerde daha fazla sayıda ulaşabilir. Örneğin, ses geçirmez madde bir iç tabaka ile.

Ayrıca ısıtmaya alçıpan yeni bir yol tahsis etmek gerekir - akustik kaplamalar püskürtülür.

Odanın özellikleri ve boyutu uyacak şekilde seçilmelidir ses yalıtım malzemesinden diğer türleri vardırOdanın özellikleri ve boyutu uyacak şekilde seçilmelidir ses yalıtım malzemesinden diğer türleri vardırModern pazar ses geçirmez malzeme seçimi köpük panoları, fiberglas, amyant veya mantar levha, polimer membran, poliester plakaları sunmaktadır - hepsi bir shumoizolyatora lehine bir seçim yapmak için gerekli olan dayalı güçlü ve zayıf yönleri vardır.

Bu dikkat etmekte fayda var:

 1. delikli ve gözenekli dolgu üzerinde o ses dalgalarının emme seviyesi;
 2. Yangın koruma: yanmaz ses izolatör seç olduğu mineral yün;
 3. ses emici malzemeler bazı türleri maliyeti gelecekteki bölümleri tahminlerinin hazırlanmasında dikkate alınır, çok yüksektir.

Ne olursa olsun seçtiğiniz iç bölümleri için ses yalıtımı ne tür kurulum kolayca elleriyle bir ses geçirmez bölme duvar yapmak hangi kullanarak, yaklaşık aynı desen yapılır.

Adım Ses izolasyonu bölme duvarları alçıpan adımı

bağımsız olarak alçıpan konstrüksiyon, profil raylar ve SS Mo, düz veya akustik alçıpan tabakalar, vidalar ile çalışmak için araçlar standart bir ihtiyaç knock-dübel ve vidalar ve dübeller, çiviler olacak ses yalıtım duvarları alçı temin edilmesi amacıyla.

duvar ve ısıtmaya alçıpan önemli bir unsuru, - sızdırmazlık şeridi, titreşim profili temizler.

ses yalıtımı duvarları alçı yapmadan önce, ilk karesi tasarımı monte edilmelidirses yalıtımı duvarları alçı yapmadan önce, ilk karesi tasarımı monte edilmelidir

daha iyi bir ses yalıtımı ve bölmenin her bir tarafında tasarım gücünü sağlamak için tabakaların gerekli sayısı hesaplanırken dikkate alınması gereken alçı çift katmanlı bir monte edilir. biri zamanlanmışsa kapı için, daha fazla ve barda üzerinde stok gerekir.

adım grafikte Adım:


 • işaretleme ve profil, alçı levhaların bir kesme ve kapatma malzemesi. rulet, bir kalem, bir lazer veya su terazisi ile uygulanmaktadır. ara çerçeve dikmeleri işaretleme, özellikle yapıların doğruluğunu dikkate alınmalıdır.
 • Çerçeve profillerinin montajı. Dikey destekler ve SS bir profil duvar çerçevesi kesim. Enine raylar - profil Pzt toprağa duvarlar, zemin ve tavan üzerinde yapışmasını sızdırmazlık bandı işaretleme. PS profilleri düşey olarak bağlanır dübel ve vida veya çivi vasıtasıyla Üstüne üstlük. Bunlar birbirinden yaklaşık yarım metre mesafede enine profile monte edin. kılavuz profillerinin, profiller vidalarla sabitlenmiş olan bir kapı haline kereste dolu.
 • Bitmiş karkas Bir tarafta alçıpan tabakasının çift tabaka sıkıştırın. karkas kaplama içinde gerekli olan elektrik kablo bunun üstüne seçilen ses yalıtım malzemesi üzerine serilir ise. boşluk olmadan koyarak deneyin, tavan ve zemin ile örtüşmektedir. Malzeme borazan vidalarla takılır.
 • Daha sonra asma tavan yapıya sahip başka bir tarafına monte edilebilir. Bu aynı zamanda, ofset dikişleri için bir bağlanma kuvveti ile iki kat olarak üretilir.

Alçıpan bölme ses geçirmezlik malzemenin montajı dışında gürültü ve titreşim hem oda korumak için bitmiş duvar ile, çok kolaydır. Tabii ki, ses yalıtımı yalnız alçıpan bölme tüm sorun çözmez. Bu ve bir takım teknikler kullanılabilir ve kullanılmalıdır.

Başka önlemler ses yalıtımı sağlamak için

ses yalıtımı ile yüklü alçı duvar hala da nötralize edilebilir gürültü kaynaklarının bir sayıdır odasında. Bunlar diğer daireler duvarlar, tavan ve taban bitişik pencereleri, balkon kapıları bulunmaktadır.

asma tavan önemli ölçüde yardımcı odasında gürültü seviyesini azaltmak için harika bir yoldurasma tavan önemli ölçüde yardımcı odasında gürültü seviyesini azaltmak için harika bir yoldur

duvar, zemin ve tavan için ondan dikişler ve geçişler sızdırmaz alçıpan ses yalıtım özelliklerinin geliştirilmesi için.

Bu amaçla, ek olarak bu tür duvarların yaklaşık olarak bazı etkili önlemler almak ve mekan geri kalanı için için.


oda de olabilir ek ses yalıtım sağlamak için:

 • pencere ve bunların altındaki boşlukları tamir;
 • Yukarıdan gürültüyü azaltmak için tavan kullanın;
 • Taşıyıcı duvarları boyunca ses yalıtımı ile alçıpan panellerinin monte edin.

alçıpan ve akustik yalıtım malzemelerinin kullanımı sayesinde, alçı levha ses yalıtım duvarları yeterince yüksek bir katsayısı elde edilebilir.

ısıtmaya alçıpan süreci (video)

Bu duvarlar hızlı bir şekilde monte edilebilir, ve ses dalgalarının arzu edilen absorpsiyon derecesi ile malzeme bulacaktır inşaat piyasasında gösterilen ses yalıtıcı çeşitli tüm gerekliliklerini karşıladığını göstermektedir. Ama ek önlemler senin daire dinlenmek için sessiz ve rahat bir yer haline yardımcı olacaktır odasında gürültü ele almak.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 6

map