The BlogYıkanabilir duvar kağıtları - mutfakta duvarlar için mükemmel malzemeYıkanabilir duvar - bu odada bir olumsuz etki, yüksek nem, sıcaklık ve diğer faktörleri olabilir, çünkü mükemmel bir malzeme mutfak kuhneSteny duvar için, en yüksek yüklere dayanıklı olması gerekir. Bu sorunlara çözüm yıkanabilir mutfak bulunmaktadır. Onlar hakkını seçerseniz, mükemmel konfor ve ilginç bir atmosfer yaratabilirsiniz. nemden korkan değildir, çünkü genellikle mutfakta duvar, vinil duvar tercih edilir ve görüntü zarar vermeden yıkanabilir. duvar dekoratif tabaka bir film şeklinde korunur.


Mutfak Yıkanabilir için vinil duvar kağıdı: iç fotoğraf

diğer malzemeler arasında Vinil duvar kağıdı pratikliği ve estetik ayırdı. Onlar da doğal malzemeler taklit edebilir, ya da ilginç bir model oluşturmak için.

Vinil duvar kağıtları bu türleri şunlardır:

  • Köpük (boya altında hacmi fatura);
  • Daire (duvar düz yüzey);
  • Vinil Pişirme (birçok ortamlar için mükemmel nereye duvarda büyük yük).

desenli vinilik bir aydınlık iç mekan yaratmak için iyi bir seçimdirdesenli vinilik bir aydınlık iç mekan yaratmak için iyi bir seçimdir

Resimlerden kiri çıkarmak oldukça zordur, bu nedenle mutfak pürüzsüz yüzeye sahip duvar kağıdı seçin daha iyidir.


Mutfakta duvar kağıdı seçin: yıkanabilir kumaş

vinil ek olarak, yıkanabilir mutfak için duvar kağıdı birçok türü vardır.

Bunlar arasında:

  • kırkmak
  • akrilik;
  • Cam elyaf;
  • Sıvı duvar kağıdı;
  • Metalik duvar kağıdı.

Sigara dokuma duvar kağıdı bir çok avantajı vardır. Bu dayanıklılık, nem direnci, oldukça basit yıkama artı nispeten ucuz olduğu. bunların, bileşimin çoğu, dokunmamış bir kumaştır.bu türlerin dokunmamış duvar vardır:

  • Tek katmanlı;
  • Çift katmanlı (bir taban tabakası ilave kapalı);
  • boyanabilir olanları.

Akrilik duvar çok kontrendike bir deterjan ya da çok sıkı bir bez ile yıkamak, oldukça hassas.

Akrilik duvar kağıdı mutfak rahat ve çekici olmasına yardımcı olacaktır, ancak dikkatle yıkanmalıdır gerekirAkrilik duvar kağıdı mutfak rahat ve çekici olmasına yardımcı olacaktır, ancak dikkatle yıkanmalıdır gerekir

çevre dostu malzemelerden yapılmış Cam elyafı. mekanik hasara oldukça dirençli gibi onlar, küçük kusurları duvarları gizlemek için yardımcı olur. Bu duvar kağıtları onlar hijyenik ve su geçirmez olduğu gibi buhar ve içlerindeki mikro organizmalar, canlı olmayan kaçırmayın. Steklooboyami değişim renk ve doku yaklaşık 10 kat olabilir korunmasını sağlamıştır.

çeşitli dekoratif öğeler vb payetler, maden kum gibi, duvar kağıdı, sıvı bileşim içinde mevcut olabilmektedir Mutfakta duvar kağıdı kullanımı için onlar koruyucu vernik ile tedavi edilmelidir.

Çok kirlenmiş varsa, eski kaldırım kurtulmak ve yeni uygulayabilirsiniz.

Metalik duvar kağıdı bileşimi, alüminyum folyo, boya ve dekoratif motif kaplı düz kağıt içerir.

Dekorasyon bu duvar kağıtları altın, gümüş veya bronz kaplama olabilir. Duvar kağıdı en pahalı seçenek elle boyanmış olduğunu.


Duvar kağıdı tutkalı, metalin sadece mükemmel bir şekilde düz bir yüzey üzerinde mümkündür ve bu dispersiyon yapıştırıcı yapmak için kullanılır.

Uzmanları mutfak duvarlarının tüm alan için duvar kağıdı kullanmamaları tavsiye edilir. çalışma alanı ve lavabo yakınında duvar seramik ile kaplı olacak daha iyidir. malzemeleri birleştiren sadece odaya orijinal ve benzersiz kılan, aynı zamanda ona işlevsellik sağlar.

malzemenin özellikleri: mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı nedir

Mutfak suya dayanıklı duvar kullanımı kolay bir duvar kirlilikleri uzaklaştırmak için gelecekte sağlayacaktır. Yıkanabilir duvar kağıtları nemli bir süngerle kontaminasyon alanlarda temizlenmiş ve farklı deterjanlar uygulamak edilebilir. Yalnızca aşındırıcı kullanamazsınız.

Suya dayanıklı duvar kağıtları mutfak için en iyi seçenektir. fiyat biraz daha yüksek olan bir yıkanabilir duvar kağıdı, ve hatta bir fırça ile temizlenebilir - Modern yenilik süper yıkanabilir.

seçiminde hatalardan kaçınmak için, ana önerilerle tanışırız için, katalog Obi kullanabilirsiniz.


Mutfak sık temizlik ıslak gerekir, bu nedenle iyi bir seçim yıkanabilir duvar kağıdı olarakMutfak sık temizlik ıslak gerekir, bu nedenle iyi bir seçim yıkanabilir duvar kağıdı olarak

Nasıl doğru mutfakta yıkanabilir duvar kağıdı yıkamak

Öncelikle, duvar kağıdınızı yıkayabilir belirlemek gerekir ve bunun dirençlidir nasıl.

Su geçirmez duvar sık ​​yıkama için uygun değildir. Birçok kez yalnızca bir ikili veya üçlü dalga işaretleme ile duvar kağıdı rulo yıkayabilirsiniz. Bu da sırasıyla süper yıkanabilir yıkanabilir veya anlamına gelir.

onlar en sık duvarlar kirli olsun alanlarda kullanıldığından, Yıkanabilir duvar kağıtları, genellikle temizlik tabi tutulur.

Doğru deterjan seçmek önemlidir. En yaygın çözüm zamanki kabartma tozu dayalı olduğunu. hazırlanışı oranında soda, su litresi başına 20 gram olması gerekmektedir. İnatçı kirleri çıkarmak için bir sünger kullanılması önerilir.

Sabun çözeltisi, aynı zamanda sık sık kullanılır. Bu sabun ya da bulaşık yıkama deterjan yapmak için, su ile 1:10 oranında karıştırılır.

Kimyasallar, duvar kağıdı değil her türlü yıkanabilir, bu yüzden çok dikkatli seçilmelidirKimyasallar, duvar kağıdı değil her türlü yıkanabilir, bu yüzden çok dikkatli seçilmelidir

kirlenme oldukça derin ve ciddi ise, çeşitli kimyasal maddelerin kullanabilirsiniz. Onların seçimiyle iyice kılavuzu okumalısınız.

dikkatsizlik hasara yol açabilir, çünkü zaman duvar kağıdı yıkama, dikkatli olmalı.

Yumuşak bir bez duvar daha iyi ya da sünger ile yıkayın.

İlk adım, temizleme çözeltisinin hazırlanmasıdır. Hızla İçinde sıcak su, sağ sıvısı kullanmak daha iyidir. duvar yüzeyi silin hızlı ve doğru aşırı güç uygulamak ve gerekmez. Bunların küçük bir göze çarpmayan bir kısmını yıkamak - Önce reaksiyon duvar kağıdı temizliği üzerinde testler yürütmek zorundadır. Ayrıca sabun çözeltisinin kalıntıları çıkarmak için kuru bir bez olmalıdır. sol kirliliği temizlendikten sonra, bunları kurumasını bekleyin ve ancak o zaman tekrar temizlemek gerekir bir durumda.

Mutfakta duvar yıkama yağ: etkili bir aracı

Oldukça yaygın kirlenme yağ lekelerdir. Çoğu zaman onlar anahtarlar yakınında görülebilir. Kaldır bu tür kirleticileri el altında kullanılabilir bir araç olabilir.

Hepsi çok iyi, eğer vinil veya dokuma olmayan duvar duvarları. yağ bir yüzey temizlenmesi çok kolaydır.

Leke taze ise, basit bir ıslak bez yıkamak için çok fazla iş olmaksızın olabilir.

Vinil duvar kağıdı nemli bir sünger ile yağ temizlemek kolaydırVinil duvar kağıdı nemli bir sünger ile yağ temizlemek kolaydır

Nedeniyle kirlilik özel yapısına bu duvar kağıtları derinliklerine nüfuz edemez. Bunların su itici tabaka, su ihtiva eden bir çözelti ve bir deterjan kullanılarak yağlı lekeler imha sağlar. Uzun bir süre için bir nokta ise, bir yıkama fırçası kullanmak mümkündür.

Aynı kağıt duvar kağıdı üzerinde çok daha fazla sorun olacaktır. De, yağ kaldırmak amacıyla, bir diş tozu kullanılır. Kalınca bir kıvama gelecek şekilde su ile seyreltilmiş ve bir gün için ayrılmak tavsiye edilir. Karışımın kalıntıları kuru fırçalama çıkarılmalıdır.

Hem de kağıt duvar kağıdı tebeşir ile yağ çıkarmak. sadece toz yapıp o yağ emer sonra yerinde uygulamak gerekiyor itibaren, kuru bir bez veya fırça ile çıkarın.

Kırtasiye da duvar kağıdı ile yağ noktalar kalıntıları çıkarmak olacaktır harika silgi olduğunu. deliklerin oluşumuna önlemek için size hızlı ve doğru bir ihtiyaç yardımı ile yapın.

Böyle kirlilik demir ve tuvalet kağıdı ile başa çıkmak için de iyidir. Kağıt kirliliği ve onun demir Biraz baskı üzerine konulmalıdır. Bu cihazda çok ısındı edilmemelidir - elle dokundu edilebilir altına böylece. yağ sürecinde kağıt emilir, bu nedenle değiştirilmesi gerekecektir. Bu prosedür yerinde ortadan kaybolana kadar tekrarlanmalıdır.

duvar kağıdından gres lekeleri nasıl kaldırılır (video)

mutfak duvar sevdim herhangi bir malzemeden olabilir Tutkal. Biz doğru bu konuyu yaklaşım ise Yüzeyde, hatta en nazik, sen kirlenmeyi kaldırabilirsiniz. Oldukça sık zorlu kirleri görünebileceği bir yerdir, çünkü yıkamak için tasarlanmış mutfak duvar kağıdı için kullanmak doğru araç ve temizlik yöntemi seçmek önemlidir, ancak daha iyidir. en iyi seçeneği, yüksek kaliteli ve uygun fiyata seçme yanı sıra odanın tasarımına uyması gerekiyor. 

Mutfak için yıkanabilir duvar kağıdı (fotoğraf)

1 4c81207f5e4d3e465021e92b59d071b01421927480 5 Kitcheninredcolors091452 539a9b8586fe3 6 2014-03-051454344zbl-1x 15881-güzel-duvar-için-mutfak-iç-dekorasyon-erdexon-com1440x900 42771-mutfak-tasarım-foto-gallery1440x900 43832764

Leave a Comment

Your email address will not be published.

24 − 16 =