Ściany Alignment pod tapetą własnymi rękami: 5 podstawowych zasad i wideo

Ściany Alignment pod tapetą własnymi rękami: 5 podstawowych zasad i wideo

12 October 2017Bez gładkimi ścianami naprawa jakość nie jest to możliwe, co do zasady,Bez wysokiej jakości gładkich ścian naprawy staje się niemożliwe printsipeNerovnye ściany - jak często można usłyszeć to zdanie z ust tych, którzy są zaangażowani w naprawę. I jak czasami chcesz stworzyć w domu niepowtarzalny komfort i styl, który będzie cieszyć oko i stać się przedmiotem zazdrości innych.


Wszelkie wykończenie i materiał dekoracyjny muszą pozostać na równej powierzchni. Po wszystkie ściany w mieszkaniu zajmowane przez nie tylko jego aglomeracji, są one zawsze w oczach innych! Lepiej nie ignorować tego rodzaju nieprawidłowości i radzić sobie z nimi wszystkimi, że jest to możliwe.

Linia ściany pod tapety: dwie główne metody

Małe ubytki i nierówności ścian mogą być ukryte za pomocą tapety z wzorem. Następnie te małe i subtelne „kleksy” budowniczowie nie będą widoczne dla każdego. Ale tutaj, jeśli mieszkanie ma nierówną ścianę, fale i krzywiznę, nietypowe tapety tam nie będzie wystarczająco.

Aby wyrównać ściany są zwykle nieznane materiały - płyty gipsowo-kartonowej i gipsu.

Płyty gipsowo-kartonowe, na razie ciężkich artylerii których chropowatość powierzchni w zakresie od 5 cm lub więcej. Po dokonaniu gładką ścianę przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych i pokleit tapetę na nich, wynik nie będzie długo czekać. Ściany, wyrównana z tej technologii, patrzeć na równo i gładko. Po prostu coś i chętny gospodarzami. Zadanie to prosta płyty gipsowo-kartonowe powinny być przymocowane do profili ościeżnicy metalu.

Z pomocą płyt gipsowych można uzyskać idealnie proste ściany, ale użyteczną przestrzeń pokoju jest zmniejszonaZ pomocą płyt gipsowych można uzyskać idealnie proste ściany, ale użyteczną przestrzeń pokoju jest zmniejszona


Oczywiście, nie można ignorować zalety tej metody:

 1. Podczas wyrównywania ścian w taki sposób, zanim praca nie jest wymagane, aby oczyścić powierzchnię z brudu lub stare tapety.
 2. Dodatkowo dla płyt gipsowo-kartonowych zawsze można ukryć komunikaty lub materiały, aby zainstalować izolację cieplną i dźwiękową.

Spośród minusy płyty gipsowo-kartonowej można zauważyć, że wyrównanie ścian tej materialnej przestrzeni mieszkania może być nieco mniejsza.

Tynk jest nieco bardziej skomplikowana. Sam proces powinien być nazywany skomplikowane i pracochłonne, dlatego też przed rozpoczęciem całej powierzchni musi być oczyszczone z brudu i kurzu, pokrycie ścian farbą podkładową i dopiero wtedy do czynienia z najważniejszych - Line ścianach. Z zalet tej metody można zauważyć, że tynk nie będzie „jeść” powierzchnia apartamentu jak poprzedniego materiału.Ale minusem tynku są dostępne:

 • Długi gotowania powierzchni do mieszaniny do opryskiwania;
 • Czasochłonne przed sklejeniem;
 • W pracy i na jej końcu w mieszkaniu pozostaje duża ilość pyłu i brudu, które nie tylko zaoszczędzić czas.

Wybór jest zawsze pozostaje z właścicielem, należy skorzystać z płyty gipsowo-kartonowej lub tynku czy krzywych ścian. Ale najważniejsze jest tylko jedno - jest to wynik pozytywny i długość użytkowania!

Materiały do ​​wyrównywania ścian pod tapetą

Przed rozpoczęciem procesu wykładania ścian, trzeba przygotować wszystko, co jest niezbędne do tej pracy. Przed przystąpieniem do przygotowania niezbędnej przestrzeni roboczej, umieścić na odzieży, która nie boi się być brudne.

Teraz, co może być przydatne, aby wygładzić ściany z rękami? Mając pod ręką wszystkie niezbędne, każda osoba łatwo zrobić wszystko poprawnie i dokładnie.

Wybór materiałów i narzędzi zależy od sposobu wyrównywania ścianWybór materiałów i narzędzi zależy od sposobu wyrównywania ścian

Gdy proces wyrównywania ścian będą musiały:

 • Sucha zaprawa;
 • Gruba płyta gipsowo-kartonowe;
 • szpatułki budowlanych o różnych rozmiarach;
 • Roller i szczotki;
 • Narzędzie do wyrównywania powierzchni - zasada;
 • Materiał do czyszczenia powierzchni.

Jest to niezbędne minimum, które zawsze się przyda do opanowania nie tylko wyrównanie samych ścianach, ale również wykonywanie innych prac budowlanych.


Jak wyrównać ściany pod tapety i opcji technologicznych

Zapoznał się z tym, co jest zwykle utożsamia ściany, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Naturalnie, wyrównanie każdego wariantu posiada własną technologię i zaleca się do zastosowania.

Dub ścian gipsowo-kartonowych

 1. Aby rozpocząć, należy określić wielkość ścian i płyt kartonowo-gipsowych, ile wymagane do pracy.
 2. Pozyskiwanie wszystkie niezbędne materiały i mającą na pozostałych narzędzi niezbędnych do uruchomienia wkręcania śruby w ścianie, cofa 3-4 cm od ścian i sufitu.
 3. Obok blachowkrętów trzeba związać wątku, pociągając go.
 4. Robiąc to samo we wszystkich rogach, skręcić kontury przyszłości arkusz płyty gipsowo-kartonowej.
 5. Teraz, wkręty samogwintujące mogą być mocowane do szyn. Ponadto w prowadnicy, zainstalowane w podłodze i suficie są umieszczone w szynach stojaku w odległości 40-50 cm.

Nie zapominaj, że prowadnice muszą zgrzyt do wysokości pomieszczenia.

Jest niezwykle ważne, aby poprawnie obliczyć potrzebną ilość płyt kartonowo-gipsowychJest niezwykle ważne, aby poprawnie obliczyć potrzebną ilość płyt kartonowo-gipsowych

Utrwalenie uzyskanego działanie ramy nadal. Płyty gipsowo-kartonowe powinny być mocowane do każdej szafy.

Instalacja płyt kartonowo-gipsowych na tej technologii będzie mur, który po dwóch warstw tynku i warstwy gruntującej można bezpiecznie farb lub tapet ponad piękny, to będzie równe i gładkie.


Technologia ściany tynk wyrównujący

 1. Przed rozpoczęciem procesu, ściany należy umieścić w porządku, to oczyścić je z brudu. Zagruntować powierzchnię w czystości.
 2. Praca ta jest prowadzona na silne zalać zaprawą. Chcąc uzyskać idealnie gładką ścianę, nie można zrobić bez konieczności instalowania linii migające.
 3. Te reechki zamontowane po przeciwnych stronach ściany.
 4. Ponadto, zgodnie z technologią tym przykładzie wykonania, rozcieńczyć mieszaninę cementu, powodując jego budowy dużych uderzeń pomiędzy łopatką Beacon reechkami.

Bezpośrednio przed gips wymaga przygotowania do ściany, a mianowicie: do czyszczenia z brudem i farby do gruntowaniaBezpośrednio przed gips wymaga przygotowania do ściany, a mianowicie: do czyszczenia z brudem i farby do gruntowania

Szczególnym przedmiotem konstrukcja - zasadę konieczne do gładkiej powierzchni ściany, która była pokryta mieszaniną cementu. Powinno to być zrobione, aż ściana jest gładka i poziom, zgodnie z instalacją linii miga.

Co tapeta ukryć nieprawidłowości ścianę

Nierównej wady powierzchniowe i ścienne mogą być korygowane za pomocą tapety. Jeśli rozpocząć naprawę, gospodarze mały budżet, to najprostszym rozwiązaniem do wyrównywania ścian będzie tapety dwuwarstwowy. Te tapety są mało powszechne gęstsze i często są wytłaczane. Ponadto z tej tapety jest bardzo wygodny w obsłudze, ponieważ materiał są szczelne i nie są drogie. Koszt jednej rolki wynosi około 150-200 rubli.

Następny w kategorii tapety, z którym można ukryć wady i nieprawidłowości ścian są tapety winylowe. Te tapety są nie tylko kompaktowy i wygodny, ich główną zaletą jest duża wytrzymałość!

Tapety winylowe są różnego rodzaju:

 • Pianki nie wykazujące małą grubość, przez które można doskonale ukryć nierówności ścian wzroku;
 • Tłoczenie - taka tapeta z wyjątkiem płyty mają tę zaletę, jak wytrzymałość mechaniczną, z których łatwo można wyczyścić tapety;
 • Zmywalny, niestety, tego typu tapety winylowe nie jest zalecany do maskowania defektów ścian, a ze względu na jego lśniącej powierzchni nierówności ścian będzie jeszcze bardziej wyróżniać.

W kategorii cena Tapety winylowe są ustępując prosty dwuwarstwowego, a ich wartość osiągnąć poziom 750 rubli.

Płynne Tapety stanie się prawdziwym wybawieniem kiedy trzeba szybkie wyrównanie ścian przy minimalnym budżeciePłynne Tapety stanie się prawdziwym wybawieniem kiedy trzeba szybkie wyrównanie ścian przy minimalnym budżecie

Włókniny tapety jest również doskonałym rozwiązaniem, aby ukryć wszystkie nierówności na powierzchni ściany. Włókna gęste i wytłoczona struktura dobrze radzą sobie z tym zadaniem. Cena za rolkę tapety jest - 800 rubli.

I najnowsza wersja tapety na ścianach i nieprawidłowości wyrównujących są płynne tapety.

Ciecz tapety, ze względu na swój skład wypełnienia małych pęknięć i uszkodzonych powierzchni, ukrywając wszystkie niepożądane defekty jako „doskonałe”.

Ale głębokie nieprawidłowości i większej krzywizny nie mogą sobie poradzić. Jako koszt tych tapet zajmują zaszczytne 4. miejsce jako część kosztu płynnych tapet zakresach od 900 rubli i powyżej.

Jak wyrównać ściany pod tapetę (wideo)

Niwelacji nierównych ścian w mieszkaniu z rękami może być siła nie tylko eksperci w swojej dziedzinie, ale również tych, którzy dopiero zaczynają radzić sobie z tego rodzaju rzeczy.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 + = 99

map