Sağlam monolitik merdiven: Yüklemenin dikkate alınması gerekmektedir

Sağlam monolitik merdiven: Yüklemenin dikkate alınması gerekmektedir

12 October 2017Monolitik merdiven - özel bir evin vazgeçilmez nitelikMonolitik merdiven - özel merdiven domeMonolitnye vazgeçilmez nitelik prefabrik göre bazı avantajları vardır. Ne zaman düzgün üretilen hesaplamalar böyle merdiven yıllardır sürecek. Bir monolitik merdiven takviye kafesi yapmak olsun ya da olmasın bilmek gerekir tasarlarken, bir dizi adım bir merdiven ve daha süslemek için görünüşte mümkün olduğunca en uygun olacaktır. Bu soruların cevapları, makalesinde okuyun.


Dayanıklı monolitik betonarme merdiven

betonarme yapılmış Monolitik yapılar - en yaygın ve klasik versiyonları biri merdivenlerden Açık.

monolitik betonarme merdiven avantajları:

 1. dayanıklılık ve aşınma direnci;
 2. sıcaklık, nem ve diğer iklim koşullarındaki değişiklikler ile bozulmaz;
 3. Ateşe dayanıklı, alev geciktirici karışım için bir ihtiyaç vardır;
 4. mimari fikirlerin gerçekleştirilmesi geniş olasılık;
 5. herhangi bir malzeme ve herhangi bitirme yapılmış evlere uygundur.

Monolitik betonarme merdiven, dayanıklı ve güvenilirMonolitik betonarme merdiven, dayanıklı ve güvenilir

Monolitik merdivenler böylece tasarım daha da ilginç hale dekoratif malzemeler ile bitmiş olabilir.

ahşap ve taş popüler dekorasyon üzerine banliyö evleri ve evler. Kentsel ve belediye kuruluşlarına böyle açıklık her zaman kabul edilebilir değildir, bu yüzden sık sık granit ve toplanma kullandı. Buna ek olarak, merdiven arzu edilen her renkte boyanabilir.


elleriyle Monolitik merdivenler: kurulum talimatları

Betonarme merdiven zaten kaynak, beton ve dış trim ile çalışma deneyimi var ise, kendi inşa etmek olsun. Aksi takdirde, daha iyi bir inşaat mürettebat medet.

monolitik merdiven yapımı Aşamaları:

 1.  merdiven geleceğini tasarlama. Bir ilk adımda tüm ölçümleri alır: yükseklik, genişlik, uzunluk, merdivenin döndürme, kademelerin sayısını değiştirerek. Bu ölçümler için çizim yapmak. Çizimler dwg biçimde yapılmalıdır;
 2. sundurma geleceği temeline bir çukur kaz;
 3. kalıp koyun ve bir takviye kafesi tadını;
 4. beton karıştırma;
 5. Dış Döşeme.

Eğer kendi elleriyle inşa edebilirsiniz Monolitik merdivenEğer kendi elleriyle inşa edebilirsiniz Monolitik merdivenMerdivenin inşası için somut M300 markasından daha az olması gerektiğini unutmayın.

monolitik merdiven Uygun üretim: sağ danışma

Kendi merdiven betonarme yapılmış yapmaya karar verirseniz, hesaba kaliteli bir uç sonuç almak için yardımcı olacaktır bazı nüansları almak gereklidir.

beton merdiven imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar:

 1. nazik gelecek merdiveni tasarlayın. adım sayısını, uzunluğunu, vb merdiveni, yüksekliğini ve sonra bunları çizim yapmak: Başlangıç ​​olarak, gerekli tüm parametreleri hesaplamak.
 2. merdiven ve çok güçlü: Gelecekteki merdiven topraklarında toprak yeterince sert değilse, takviye kafes yapamaz. Buna göre, toprak kötü - daha bir iskelet ile çalışmak zorunda kalacaktır.
 3. bir kez daha gözden geçirmek ve tüm çirkin yer izgladte - yapının tamamını dolduracak zaman forma her dökme beton sonra düzensizliklerini düzeltmek için unutmak ve etmeyin.

Gelecekteki merdiveni tasarımı önceden düşünülmüş olmalıdırGelecekteki merdiveni tasarımı önceden düşünülmüş olmalıdır

kolay seçenek monolitik merdiven - yürüyen modeli. Ama daha az güzel çeşitli katlanmış ve spiral desenli monolitik merdiven bakacağız.

Prefabrik monolitik merdivenler: fark nedir

Ayrıca monolitik yanı sıra artıları ve eksileri gelen modeli kitleri arasındaki pratik farklılıkları bahsetmeliyiz.

takımların önünde monolitik beton merdiven avantajları:

 1. Mukavemet. Model kitleri ile karşılaştırıldığında daha dayanıklı ve daha küçük parça ve yapısal bütünlük beri, mekanik strese dayanıklı yekpare - bu yüzden daha güvenilirdir.
 2. aşınma direnci. Monolitik merdiven ekipleri daha uzun sürecektir. Hatta aktif kullanımı ile, katı modeller 50 yılı aşkın genellikle.
 3. Sağlamlık. Tabii mülkiyet merdiveni - avantajları vardır. Bu merdiven tutarsızlıkları, boşluklar ve kusurlar ayrıntıları göremiyorum, gerçekten bütünsel bakar.
 4. Yangın güvenliği. betonarme yapılmış Tahliye merdiven hiçbir ahşap maket sahip yangına dayanıklılık özelliklerine kaynaklanmaktadır.
 5. Betonarme merdiven ahşap merdiven için tipik olan metal ve çürüme işlemi, maruz kalan herhangi bir korozyon korkar değildir.
 6. Monolitik malzemeler - mimari tasarımcısı bir depo, olası formları üzerinde herhangi bir kısıtlama olmadığından.

beton merdiven çok avantajı olmasına rağmen, onlar da monte ürünleri önünde onların eksiklikleri var.

Ulusal monolitik merdiven bir dizi avantaj sahiptirlerUlusal monolitik merdiven bir dizi avantaj sahiptirler


Dezavantajları monolitik merdivenler:

 1. görünümünü sert vuran. Tipik olarak, monolitik merdiven Modern kompozit modelleri önce korkusuzve bak.
 2. Dış bitirme ihtiyacı. betonarme merdiven prefabrik modeli kadar güzel olmadığı için, o MDF veya ahşap kaplama kullanılarak görünümünü ayarlamak için gereklidir. Bu seçenek, tabii ki, acil merdiven yapımında uymuyor.
 3. Kurulum. Karmaşık bir süreç, pek inşaat işinde acemi başa çıkabilir - beton merdiven yapımı. da montaj için talimatlar bağlı olarak bu bağlamda, kompozit model kazanmak.
 4. Uzun kurutma. komple beton kurutma işlemi bir ay sürebilir. bitirmek yapmak, bir kaç gün olabilir merdivenlerden yukarı yürürken Ve tam bir kurutma kadar ertelenmesi gerekecektir.
 5. becerilerin geniş bir yelpazede yapımı için gereklidir. yüksek kaliteli betonarme merdiven almak istiyorsanız, beton ve dış dökme, kaynak işinde beceri gerekir.
 6. Ağırlık merdivenler. Beton ürünleri ağır ve büyük.

Eğer betonarme merdiven ortadan kaldırmak gerekiyorsa, o zaman tekrar çok çalışmak zorunda - beton kalitesi sahibi olmak o kadar kolay değildir yok etmek.

Güzel bitirmek monolitik merdiven ahşap: kaplama seçenekleri

beton merdiven tamamlanması - ilginç ve yaratıcı süreci. Bir meçhul beton süslemek edebilir ve merdiven daha güzel olacaktır.

Seçenekler merdiven astar monolitik:

 1. Bir ağaç karşısında. En yaygın seçenek yangın yönetmeliği buna başvurmak izin veriyorsa. işlenmiş ve yarı ıslak beton ürün ahşap elemanlar üst üste bitirme. En popüler türler meşe, dişbudak ve kayın bulunmaktadır. Meşe - En popüler kül daha doygun renk vardır ve güzel bir kayın homojen doku içinde, çünkü dayanıklılığı taşımaktadır. Ayrıca ahşap kaplama egzotik türler yapabilirsiniz: vb Merab, abanoz, ama daha geliyor ve tasarımcılar profesyonelleri işe iyi bir sonuç var.
 2. Beton boyama. merdiveni veya yangın yönetmelikleri kurallarını dikte bütçe sınırlıysa, sadece istenilen renkte merdivenlerden boyayabilirsiniz.

Bakan monolitik merdiven çok etkileyici görünüyorBakan monolitik merdiven çok etkileyici görünüyor


Eğer ağaç beton merdivenlerden takviyeli süslemek için karar verirseniz, o nem cins% 12 geçmemelidir unutmayın. Taze ahşap de bu iş için uygun değildir.

Evde Kurulum ve monolitik merdiven montajı

Ürünün büyük ağırlığı olarak, inşaat noktasında hemen yapılan beton merdivenlerden takma taşıması izin vermez.

bileşik düğümleri hesaplanırken, metal p.5.16 * snip yağsız beton levha kirişler takviyeli "çelik yapılar". Güvenliğiniz için anahtar - niteliksel birimi olarak tasarlanmış.

Beton merdiven takma inşaatının sitesinde doğrudan yapılmalıdırBeton merdiven takma inşaatının sitesinde doğrudan yapılmalıdır

63 cm - Bir cihaz merdiven öncesinde ortalama insan adım düşünün. Gerekli adımların sayısının hesaplanmasında bu rakamın Kovucu.

yalnız monolitik merdiven nasıl hesaplanır

merdiven sağlam ve tasarımın ilk aşamasında rahat etmek iyice şeyi hesaplamak gerekir.

monolitik merdiven hesaplanması:

 1. merdivenler;
 2. genişliği;
 3. Uzunluk;
 4. aşamaların kalınlığı;
 5. aşamalarının sayısı.

merdiven güvenilir için, hesaplamalar yapmak için gerekli olanmerdiven güvenilir için, hesaplamalar yapmak için gerekli olan 

Proje iniş-adımlara ek olarak içerir, hesaplama ve uzunluğa kalınlık gerekmektedir.

Bir inşaat şirketi ile ev sırayla Açık monolitik merdiven

Eğer inşaat işlerinde tecrübem yok, ama bir betonarme merdiven koymak gerekiyorsa, inşaat şirketlerinin hizmetlerini kullanabilirsiniz. tanınmış şirketlerinden biri - Belstep.

Her şeyden önce, birden fazla siteyi-otzovikah seçilen şirket hakkında yorumlarını ve resmi web sitesinde belirtilmelidir şirketin deneyimini öğrenir.

şirket, uygun sertifika ve inşaat işleri erişimi olmalıdır.

betonarme monolitik merdiven montajı inşaat şirketlerinin yapanbetonarme monolitik merdiven montajı inşaat şirketlerinin yapan

İnşaat şirketleri lir gelecekteki merdivenin hesaplamalar, kalıp oluşturma kafesi takviye ve diğer tüm aşamalarında size yardımcı olacaktır. Önceden standartlarını ve çalışma koşullarını belirtin.

Herhangi özellikleri ile merdiven isteyebilirsiniz: zabezhnymi adımlar, dönüşler, ambar ile, daha fazla arıtma, vb ekler bitişik iç astar ile çift modeli - Ve hepsi en iyi seçenek merdiven yansıtılmış olacaktır mümkündür.

yazlık monolitik merdiven uygun Konstrüksiyon

Ülkede beton merdiven yapımı çok işlem aynı evden farklı değil.

Ancak, dış içinde özellikler vardır. Ve bunların en önemlisi: o merdiven ağaç kaplama için gerekli olup olmadığı? bu kadar sık ​​ülkedeki dair bir antiseptik solüsyon ile kapak doğru zamanda, bir ağacın durumunu izlemek mümkün olacak mı? Belki ülkenin daha iyi sadece ev renk ile uyum içinde merdivenlerden boyamak için.

yazlık monolitik merdiven bitirme için çeşitli seçenekler vardıryazlık monolitik merdiven bitirme için çeşitli seçenekler vardır

o örtüşen bölgeyi kravat önemlidir ve güvenliğinizi garanti betonarme merdiven unutmayın. Ve her şeyi doğru yapmak için, ilk adımı ihmal etmeyin - kesitte üst görünümü, yan görünümü, gelen çizimler yapmak. Bu tasarımın tüm özelliklerini gözlemlemek ve inşaat sırasında hataları yapmamaya izin verecektir.

elleriyle monolitik merdiven monte gibi (video)

Bir merdiven inşa etmek - çok zor değil, zaten inşaat işlerinde tecrübesi varsa. Sadece, boyutları hesaplamak çizimler ve örnekler onun ileride kullanılmak üzere yapısını belirlemek için görmeliyim. Toleranslar zorunlu çizimlerde gösterilmelidir. Hepiniz inşaat şirketi bu uğraşan ilk değil ve kim güzel ve güvenli tasarım tam olarak nasıl yapacağız o zaman - etmiyorsa.

Evde Güvenilir monolitik merdiven (fotoğraf örnekler)

8 26-7 27-1 115 100 0122-monolit 5860031a7ce8a 144397811613592905533 1454504821 adbf8857f8134f76e2854da3220bd527

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − 45 =

map