Rus standart: banyosunda tavan yüksekliği

Rus standart: banyosunda tavan yüksekliği

12 October 2017



insanlar rahat ve rahat hissetmek saunada Tavan yüksekliği az 2 m yapmadı edilmelidirbirçok hastalık için geleneksel bir şifacı yanı sıra önlenmesi olanlar - insanlar rahat ve konforlu Rus sıcak buharla hamam hissetmek saunada Tavan yüksekliği en az 2 m yapılmalıdır. Evet ve psikolojik deşarj banyosu kullanarak - bu tanıdık ve kullanışlı. Rus banyosu olarak, aralarında boyut, birçok ayırt edici özellikleri vardır. Nedense, tüm anlaşmazlıklar çoğu tavan yüksekliğine ilişkin.


Tavan banyosunda yüksekliği: standart ve ölçütler

örneğin, saunada çok düşük tavan yüksekliği - İlk olarak, mitleri debunk gereklidir. Bu tahmin etmek kolay, çok küçük 170 cm ve 180 cm metre eşitti. Ve önceki insanların düşük olduğunu değil - hamamın noktası boyutu. hızla odayı ısıtmak için, büyük olmamalıdır.

Resimde Rus banyosu için standart boyutlarda bir diyagramResimde Rus banyosu için standart boyutlarda bir diyagram

Maksimum küçük, düşük ısı onların hızlı. Odun tasarrufu ile ilgili değil ve onunla ilişkili büyük çiftlik ve güçlük varlığında sadece orada değildi ki, boşa zaman yoktur. Dolayısıyla buna bir bilen eğmek gerekli olduğu, bu tür alçak tavanlı yapmak gerekli değildir.

Düşük tavan - bu standart değildir ve özellikle uzun bir süre göç etti. vb kereste banyoları ne, boyutu tercihinize bağlıdır, ne ailedeki kişi sayısı, mali kapasite, Dan

banyoda tavana optimum yüksekliği (video)


En iyi seçenek: banyosunda olmalıdır tavan yüksekliği nedir

evin en yüksek yukarı ellerini kaldırsın gerekiyor ve bu yüksekliğe başka yarım metre eklemek - minimum yükseklik yöntemini test edilebilir belirleyin. ve sonucunda basit gereksinimlerini karşılayacak asgari yükseklik, olsun.

banyonun çağdaş gereksinimlere:

  • güvenlik;
  • konfor;
  • kalitesi;
  • Kolaylık.

. 3.1 m - Tipik olarak, banyo tavan yüksekliği oldukça nadirdir 2,30-270 cm fazla, arasında değişmektedir.



banyosunda çok yüksek bir tavan yapmaz mı. 2.7 m - Kural olarak, yükseklik 2.3 ortalama aralıklarıbanyosunda çok yüksek bir tavan yapmaz mı. 2.7 m - Kural olarak, yükseklik 2.3 ortalama aralıkları

Aynı zamanda, tavan yüksekliği banyosunda raf düzenleme bağlı olduğunu belirtmekte yarar var. Sıcak hava kütlesinin fiziksel kanunlarına göre oda veya tesislerinde kadar ağır ve soğuk hava yerini alır. Bu tavan sıcak buhara gidiyor çıkıyor. Üst ve alt rafları arasında farklılıklar yaklaşık 50 derece olabilir.

Örneğin, genellikle sıralar halinde belirlenen banyo raflar, Bath gelen tüm ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için - bu povynoslivee ve kim henüz büyük bir çifti için hazır değildir. Katı şartlar yüksekliğe sahiptir, ancak tipik olarak 240 cm ile 220 cm bu için ortalama olarak kabul edilir.

Tavan aksi bir süpürge dağıtması buharı vuruş birkaç sonra, çok düşük olmamalıdır.

Buhar odasında tavan yüksekliği şartına

Düzgün çok yüksek değil buhar odası şartına muhtaç dinlenmek için buhar oldu. Eğer başının üzerinde bir süpürge sallanmaya gerektiğinden Bu durumda, yine de, sallanmaya belli özgürlüğüne sahip olmalıdır. Bu ortalama büyüme potansiyeli yıkananlara tavan yüksekliği 2,1-2,2 m olduğu ortaya çıktı. Sadece bu sayıyı seviyesinden nerede yıkananlara maliyeti.

şartlandırılmış buhar odasında Yükseklik Normal banyosunda biraz daha düşük olacaktır: 2,1-2,2 metreşartlandırılmış buhar odasında Yükseklik Normal banyosunda biraz daha düşük olacaktır: 2,1-2,2 metre

tavan Bu düzenleme:

  • Bu düşük kapıyı mecbur - ya da soğuk bir odada bırakacaktır tüm buharın;
  • 2.20 cm'lik Tavan yüksekliği kapı 1.6 m yüksekliğinde gerektirir, ama biz de kişilerin olası bir grevden başını korunan otomatik yüksek bir eşik ihtiyaç (ve kişi barajını aşmak için ayak tutarsa ​​bu, olmaz);
  • . Ve düşük kapı yukarıdaki tavan yapmak istemiyorsa - 240 cm ve 250 cm, ancak bu durumda, "buhar inmek" için, bu suyu tecrübe bir platform lazım.

Ama kendi özellikleri ile diğer banyo vardır


Saunada tavan yüksekliği: ne olmalıdır

Saunada buhar ilkesi, diğer - insanlar sadece hayır hayır süpürgeler, rafta oturuyor. sıcaklığındaki değişim düzgündür, yukarı doğru yükselir. konfor - Çünkü tek bir şey yüksekliğine bu şartı. Aslında, sadece baş dövmek olmadığını yeterlidir.

Saunada tavan yüksekliği tavana son raftan mesafeye göre belirlenecektir, ancak az 1.1 m olmamalıSaunada tavan yüksekliği tavana son raftan mesafeye göre belirlenecektir, ancak az 1.1 m olmamalı

saunada bile tavan yüksekliği raflarda sayısına bağlıdır. menshe110 bkz olmamalı mesafenin tavan yüzeyine son raflardan. Uzun boylu bir adam, ortalama yüksekliği sadece bir ziyaretçinin oturup rahat ve belirleyin.

Bu tavan yüksekliği büyüme ya da en yüksek ziyaretçileri veya raflarda sayısına bağlıdır çıkıyor. Yani raflarında bir sürü isterseniz (her zevke dedikleri gibi,) siz, "dans" En yüksek raf yere ihtiyaç ölçüm yöntemi seçebilirsiniz vardır.

Kır evi Bakış saunalar (video)


Düşük banyo tavan - bir klişe, neredeyse orada pratiklik dayalı. güvenle size ve ailenize sağlayacak tavan yapmak için, mümkün olduğunca uzun süre banyoda kendini olmaya çekinmeyin. tavanın üzerindeki 2.6 m neredeyse çağdaş banyosunda değil, Bay ve 2.1 altında nadiren görülür bugün tavan yapmak.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 7 =

map