Rola kominka we wnętrzu salonu: 4 zdjęcia i rodzaj sprzętu

Rola kominka we wnętrzu salonu: 4 zdjęcia i rodzaj sprzętu

12 October 2017Z pomocą kominka może znacznie poprawić estetykę w salonie i dać komfortZ kominkiem można znacznie poprawić estetykę komfort siedzenia i dać tworzy kominkiem atmosferę ciepła i komfortu, że nie może zaburzyć. Jest jeszcze inny, bardziej praktyczny powód - Kominki łatwe do wykorzystania jako centralnej idei wystroju. Więc to, że otworzył salon staje się centrum małego świata - w domu, a kominek zmieści się w tej atmosferze bardzo poręczny.


Wnętrze pokój dzienny z kominkiem

Mówi się, że ogień, od czasów starożytnych, jest symbolem ciepła i komfortu. Kominki pozwalają przenieść tę starożytną tradycję w nowoczesnym świecie. Ale to nie jest używany tylko w domach „ognisko uwagi.” Często zdarza się, że zaczął się w kawiarni, próbując doprowadzić odwiedzających do wygodnego domu. Ta sama logika jest wykorzystywana przez właścicieli dobrych hoteli i schronisk. Im bardziej wnętrze ich zakładów będzie zbliżona do domu, tym bardziej komfortowo poczują się goście, a tym bardziej nie chcą opuścić to miejsce.

Kominek musi być wykonane w tym samym stylu jak wnętrza salonuKominek musi być wykonane w tym samym stylu jak wnętrza salonu

Nie ważne jak atrakcyjna idea instalacji kominka, ale ze będzie musiał dać, jeśli nie mieszkają w domu prywatnym, gdyż jest to warunkiem koniecznym do jego instalacji, a powierzchnia nie powinna być mniejsza niż 20 m2.

Ściana nad kominkiem może być ozdobiona obrazu lub zegara. I dla obu, lepiej jest używać starego masywną klatkę. Jeśli zdecydujesz się powiesić obraz, nie ma potrzeby, aby się rozłączyć historyczną reprodukcję. Koty, psy i ptaki też nie będzie działać. Lepiej, jeśli będzie to oryginalny nie jest bardzo znany obraz lub portret na zamówienie.

W celu ustalenia, kominek, trzeba będzie wypełnić w osobnym fundamencie. Właściciele mieszkań miejskich będzie musiał użyć opcji z kominkiem elektrycznym.


Rodzaje kominków w salonie

Wśród szerokiej gamy producentów, możliwe jest zidentyfikowanie głównych typów urządzeń.

kominek elektryczny świetnie wygląda w salonie, wykonane w stylu minimalizm lub hi-techkominek elektryczny świetnie wygląda w salonie, wykonane w stylu minimalizm lub hi-tech

Analizujemy szczegółowo rodzaje kominków: 1. Kominek opalany drewnem. Jest to pierwszy typ kominka. Gdy taki luksus może się pochwalić tylko zamożnych rodzin. Kominek, który posiada nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczny cel - podgrzewanie salonem. W domach, gdzie znajdował się niedaleko miejsca wycofane opał - drovnitsu. Często w domu wzniesiony piekarnik.
 2. kominek elektryczny. Ta opcja wymyślił dla mieszkańców budynków mieszkalnych, aby nie pozbawiać ich przyjemności takiej instalacji elementów wystroju. Estetycznie, efekt takiego kominka nie staje się mniejszy. To nawet emituje niewielką ilość ciepła, ale, oczywiście, prawdziwy ogień w nim.
 3. Wychowany kominek. Ten fragment wnętrza może pozwolić każdemu. Koszt takich cudów nie będzie dużo „gryźć”. Oczywiście, można zamówić lub kupić w sklepie, ale tworzyć własne ręce dużo bardziej interesujące. Użyć do takiego pożaru może być dowolny materiał pozostały z naprawy lub specjalnie zakupione w sklepie z narzędziami. Wewnątrz kominka, można umieścić lustra, obrazy, udekorować świece i girlandy będzie wyglądać świetnie rodzinne zdjęcia na górze.
 4. Biokominek. Opcja ta jest idealna dla tych, którzy nie chcą, żeby poeksperymentować z drewna, ale także pozbawiają się przyjemności tego rodzaju ognia nie spieszy. Takie urządzenie jest całkowicie nieszkodliwe, ponieważ jako palnik w nim jest etanol.

Miłym dodatkiem do każdej budowy będzie zakup specjalnych mieszanek aromatycznych, która zastąpi odświeżacz w swoim mieszkaniu.

Wychowany kominek we wnętrzu salonu: zdjęcia i przykłady

Ciekawym rozwiązaniem jest użycie kominek we wnętrzu apartamentów typu studio.

On stał się strefa oddzielania przedpokoju i kuchni, dodać komfort, wprowadzają różnorodność i wizualnie zwiększyć pokoju.

Złożyć fałszywe kominek, można użyć świec i specjalnej niszy w ścianieZłożyć fałszywe kominek, można użyć świec i specjalnej niszy w ścianie

Istnieje kilka zasad, które trzeba zastosować, używając kominek w wystroju wnętrz:

 1. Kominek zawsze przyciąga uwagę, więc, że używając go w mieszkaniu miasta, być przygotowany na to, że kominek będzie podstawowym elementem we wnętrzu.
 2. Zainstalować kominek w rogu stoi tylko w takich dziedzinach, jak „biblioteki” lub używając go jako przegrody pomiędzy różnymi strefami. Na przykład, gdy jest to niezbędne, aby oddzielić teren rekreacyjny z jadalnią.
 3. Jeśli używasz swoich wewnętrznych płaskich kominki, zaleca się, aby wybrać pole z zaokrąglonymi narożnikami. W ten sposób pomieszczenie gładkie i eleganckie linie.
 4. Od stylu, który wydał ogień, i zależy od stylu całego lokalu. Jeśli chcesz nowoczesną wersję, ramka na kominku, można użyć szkło, plastik, drewno, metal. Ale miłośnicy klasyki powinien wybrać kominek wykonany z kamienia lub cegły.

Meble, które można umieścić w okolicy kominka, nie powinno być ponad nim. Telewizor lub komputer nie jest również zalecana do tej strony. Mimo to, warto zrezygnować obrazy, wazony jasne, na zewnątrz roślin i innych elementów wnętrza, zbyt mocno na siebie uwagę. Ale puszysty dywan lub skóry nie boli.

Wnętrza salonu z kominkiem: fotografia i przykłady w klasycznej wersji

Nie bój się usłyszeć definicję „stylu klasycznym”. Dla współczesnego designu, ta koncepcja jest nieco szerszy niż zwykliśmy to zrozumieć.

Zgodnie z klasycznym stylu może być ukryte, a baroku i renesansu, a Imperium, a także style nieodłączne w „złotym wieku”.

W klasycznym salonie kominek zaleca obkladyvat naturalnego kamienia lub cegły dekoracyjneW klasycznym salonie kominek zaleca obkladyvat naturalnego kamienia lub cegły dekoracyjne


Aby dać pokój widok podobny do klasycznej, użyj wskazówek:

 1. Można powiedzieć, że cała klasyczny styl opiera się na symetrii. Znajduje to odzwierciedlenie we wnętrzu, a ich rozmieszczenie. Meble w pokoju powinien mieć znajomy wygląd i rozmiar. Jeśli chcesz umieścić sofę, to powinien on być z powrotem. Jeśli umieścić na krześle, następnie na 4 nogach.
 2. Jeśli mówimy o materiale do takiego wnętrza, można użyć konstrukcji metalowych i wkładek tekstylnych. Nie jest to konieczne w celu uniknięcia i akcenty drewna.
 3. Jeśli chodzi o kolorystykę, wybierz naturalny odcień. To może być brązowy, zielony, niebieski, beżowy. Jako dodatkowy kolor będzie pasować złota, miedzi i srebra.
 4. Wybierając materiał, zatrzymać się na materiałach takich jak aksamit, welur, żakard tkaniny.
 5. Mówiąc o kominku, to nie należy wybierać zbyt duże lub bardzo małe kominki. Aby zakończyć, należy użyć drewna, kamienia lub granitu. Z szyby kominka powinien odmówić, on nie wygląda na taką decyzję stylu.
 6. Mogą korzystać z kutego ozdoba, to nie zaszkodzi pomysł. Użyj go w kominku, a dane w powiązanych elementów wystroju.
 7. Jeśli podoba Ci się dywany - nie wahaj się. Do tego projektu, to jest całkiem właściwe. Jako szczegóły można użyć satynową poduszkę, ten materiał będzie dobrze pasować do koncepcji.

Wykorzystanie przestrzeni komina może być trochę z dala od tradycji, a nie korzystać z krzesła. Użyj otomana, do tapicerki, które wykorzystują jedwab, umieścić mały stolik i wypić filiżankę herbaty w przytulnej atmosferze.

Współczesne trendy w zastosowaniu kominków we wnętrzu salonu

Współczesne trendy w projektowaniu bardziej polarny. Niektórzy szukają maksymalną prostotę i inne charakterystyczne feerią barw.

Dla niektórych stylów charakterystycznych dla naturalnych materiałów, dla innych - syntetyczny charakter.

Kominek, zlokalizowany w szkle, dobrze pasują do nowoczesnego stylu życiaKominek, zlokalizowany w szkle, dobrze pasują do nowoczesnego stylu życia


Do zawarcia takiego kominka atmosfera, korzystać z tych wskazówek:

 1. To, oczywiście, ma być duża sala, wykonane w jasnych kolorach. To daje pomieszczeniu efekt świeżości i przestronności. I w celu uczynienia go trochę nietypowe, dodać jasny akcent koloru.
 2. Pracę w nowoczesnej konstrukcji, możliwe jest, aby angażować się w wyborze kominka. Tutaj można używać wszystkich typów materiałów. Biokominek może być stosowany w ścianie lub małego zestawu. Ponadto, nie ma żadnych ograniczeń w wyborze lokalizacji dla instalacji.
 3. Wybór materiałów również nie ogranicza. Ale jeśli wolisz high-tech, konieczne jest, aby wrócić do naturalnych materiałów. Co do reszty, można użyć dowolnego projektu, nowoczesne meble i tkaniny.
 4. Ważnym elementem w nowoczesnym salonie są duże okna. Jeśli nie jest to możliwe, należy wykonać nacisk na oświetlenie. Można użyć kilku rodzajów. Na przykład, centralny (świecznik podświetlany sufit lub punkty) i dodatkowe.
 5. Jeśli korzystasz z lustra w obszarze położenia kominka - doda jasnym pomieszczeniu.
 6. W przeciwnym wypadku, strefa pożarowa powinna pozostawić jak najwięcej za darmo. Nie jest konieczne, aby zaśmiecać pokoju, wykorzystując przedmioty dekoracyjne.

Meble do pokoju, można wybrać dowolną, od klasycznych rozwiązań autorskich kwiecistych pomysłów.

Retro styl i co przedstawić

Style z rocznika akcenty, nie mniej niż nowoczesne. Najbardziej popularny jest uważany Provence. Dla tych wersjach charakteryzują tarcie sztucznych elementy z pęknięciami i stare części. Wolą wykorzystanie konstrukcji drewnianych, klasyczne meble i liniowych w rzeźbionych elementów wystroju.

W produkcji elementów przeciwpożarowych kute stosowanych w stylu retro, zdobione antykW produkcji elementów przeciwpożarowych kute stosowanych w stylu retro, zdobione antyk

Dobór kolorów jest do przestrzegania dwóch zasad. Nie należy stosować lakier metalik, i nie używać jasnych kolorach. Oznacza to, że kolor powinien być, gdyż były wyblakłe. Tu i kominki w tym stylu powinien być wybrany z określonym wykończeniem. Dobrze pasuje kamień i ociosanych drewno, ale to nie jest konieczne stosowanie falshkaminy, a nie stałe.

Wygoda w domu: kominki we wnętrzu salonu (wideo)

Poczęciu projekt salonu z kominkiem, nie martw się. Gdy już zdecydujesz się z samym ogniem, a reszta pójdzie jak po maśle.

Projekt kominek w salonie (zdjęcie we wnętrzu)

1 1ecf373eff5cd4c4ae8609a27fe738a1 16 --- 2 13 280af852436368300d671d3b0d3a73bd2 516ef47f95b9fa71872a8afadbce4f345039f0ac 585e2e14c44b1 12110 74676262 a16

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 8

map