Rodzaje sufitów podwieszanych: opis i charakterystyka

Rodzaje sufitów podwieszanych: opis i charakterystyka

12 October 2017Sufity podwieszane - niezbędny atrybut dekoracji powierzchni sufitu w nowoczesnych domachSufity podwieszane - niezbędny atrybut dekoracji powierzchni sufitu w nowoczesnym sufitu domahNatyazhnoy dosłownie stał się atrybutem nowoczesnej konstrukcji powierzchni sufitu. Piękny, praktyczny, nie wymaga dodatkowego wykończenia - co jeszcze jest potrzebne? Dla kupującego łatwiej poruszać się w zakresie produktów, rozsądne opis rodzajów sufitów, stosowanych materiałów i sposobów mocowania tkaniny. 


Rodzaje tkanin sufitów podwieszanych

Podstawowym kryterium wyboru jest zwykle typu tkaniny, to znaczy, że sam sufitu jest wykonany z materiału.

Tkaniny zostały przedstawione w dwóch formach:

wstęgi folii

Są one wykonane z folii PCV i zamontowany kurczy metody tradycyjne, które nadaje się do naprawy pokoju najpierw ogrzewano, a następnie ochłodzono. Jest to najbardziej popularna forma sufitów podwieszanych - wielowymiarową design, różnorodność faktur. Sufit może być błyszczący, matowy, satynowy, lustro, zamsz, wszystko filmu. W przeciwnym razie takie sufity są nazywane po francusku.

Wstęga folii jest krucha, z zastrzeżeniem ruchu, ale będzie taniej tkaniny. Pułap ten jest odpowiedni dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na remontyWstęga folii jest krucha, z zastrzeżeniem ruchu, ale będzie taniej tkaniny. Pułap ten jest odpowiedni dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na remonty


tkanina tkaniny

Podstawą tych wstęg - tkane płótno, która jest powlekana w trakcie wytwarzania spetssostavom od osiągniętego pożądanych właściwości materiałowych (właściwości fizyczne). To płótno będzie poprochnee filmu skrajne temperatury to jest, w przeciwieństwie do konkurencji, nie boi.

Wybierz jeden z materiałów, z uwzględnieniem informacji na temat funkcjonowania sufitu.

Sufity naciągane: Jakie są materiały autorstwa szerokości ostrza typu

Do tej pory kupujący widzi dwa rodzaje struktur - takich jak szwem i bez szwu. Wcześniej tylko tkanina tkanina może być bez szwu, ponieważ w zasadzie nie były rolki dużej szerokości. A wstęgi folii są zazwyczaj spawane na siebie rolek polutorametrovy.Ale teraz, dzięki azjatyckich producentów oferuje szerokie wstęgi folii w rolkach, co oznacza, że ​​instalacja tych wstęg może być żadnych widocznych szwów.

Sufity napinane mogą być:

 • Typ szew. Pułap Folia PCV, zgodnie ze sposobem mocowania - a bezgarpunnye harpuna. Harpun, z kolei, może być bez pauz i łopatka.
 • Bezszwowe typu. Poliester ten sufit z powłoką poliuretanową. bezgarpunny sposób mocowania.

napinane sufity są podzielone na dwie grupy: a szew (PVC sufity film) i bezproblemowe (strop poliester)napinane sufity są podzielone na dwie grupy: a szew (PVC sufity film) i bezproblemowe (strop poliester)

Mniej tkanina o spoina nie jest jeszcze w zasięgu wzroku (czasami dosłownie niewidoczny) oraz ryzyko rozbicia szew. Choć zdarza się rzadko, w teorii może być, zwłaszcza w przypadku wady fabrycznej.

Możliwość montażu na sufitach podwieszanych: gorące i zimne montaż instalacji

Zimno system montażu można zamontować sufity tkaniny. technologii montażu jest podobny do procesu rozciągania z ramą płótno artystyczne. Formierski wprowadza się do sieci ręcznie temperaturę w pomieszczeniu w tym pomieszczeniu.

Kiedy zimno instalowanie bagietki płótno wypełniane ręcznie, ale na gorąco montażu, trzeba będzie instalacji gazowejKiedy zimno instalowanie bagietki płótno wypełniane ręcznie, ale na gorąco montażu, trzeba będzie instalacji gazowej

Zestaw tkaniny zależy od wielkości wstępnego wykrywania.

Hot Montaż Mocowanie wszystkie sufity filmowych. Odbywa się to za pomocą specjalnego sprzętu - głównie instalację gazową.

Montaż sufitów podwieszanych w krokach

Sam montaż jest następujący:


 • Pistoletu (i jest to instalacja gazowa) tkaniny, zawieszony na powierzchni sufitu ogrzewa się do wysokiej temperatury, dzięki czemu staje się bardzo plastyczny;
 • Wstęga jest rozciągnięta od wielkości pomieszczenia i mocować na obwodzie podstawy sufitu;
 • Po schłodzeniu, wstęga folii jest rozciągany, a można zobaczyć jego ostateczną formę.

Pamiętaj główne rzeczy: materiał do montażu sufitów podwieszanych nie są bardzo trwałe, więc jeśli nie jesteś pewien, że można zrobić samemu udane montaż sufitu podwieszanego - call specjalistyPamiętaj główne rzeczy: materiał do montażu sufitów podwieszanych nie są bardzo trwałe, więc jeśli nie jesteś pewien, że można zrobić samemu udane montaż sufitu podwieszanego - call specjalisty

Charakterystyka techniczna tkaniny nie obejmuje prób i błędów, w związku z tym, jeśli sufitów naciąganych masz doświadczenia, a teoria nie jest w pełni zrozumiałe, że lepiej jest wziąć pomocy specjalistów.

Mocowania sufitów podwieszanych: harpun i bezgarpunny, shtapikovy

Harpoon łączniki są wykorzystywane wyłącznie do folii PVC. Harpun - jest konstrukcja elementu, który jest przyspawany na obwodzie na płótnie. harpun zasada obowiązuje w tej metodzie, która doprowadziła do nazwy. Harpun posiada bezpośrednio tkaniny w urządzeniu.

Kolejny typ mocowania - klips-on:


 • Użyj go, aby ustawić klipy konstrukcje sufitowe i Deskor. Zasada działania zatrzask. Tkanina podstawą nie jest trudna do ustalenia. Dla tego typu łączników potrzebnych formowania plastycznego.
 • Dla nakładek mocujących nie jest typowe luki technologiczne zamknięcie, ponieważ są one w taki zatrzask po prostu nie ma.
 • Bez szwu sufity tkaniny są montowane tylko metoda Clip-On, ponieważ materiał nie rozciąga się tak samo jak w filmie, ponieważ ta metoda jest optymalna.

Metoda Harpoon - najbardziej rozpowszechnioną metodą mocowania taśm filmowych w EuropieMetoda Harpoon - najbardziej rozpowszechnioną metodą mocowania taśm filmowych w Europie

Shtapikovy sposób mocowania:

 • Po pierwsze, tańsze harpuna. Stosowane w podłużnymi mocujące profilu w kształcie litery U, wykonany z aluminium.
 • Drewnianych lub z tworzyw sztucznych zgrubienie działa jak klin, który zaciska materiał prawidłowo.
 • Utworzony w ten technologicznego szczelinie około 10-12 mm, która zamyka lub listwy sufitowe lub pewne rozety.

Metoda ta jest stosowana głównie do mocowania taśm filmowych. Niezależnie od wybranej metody, należy wykonać szczegółowe instrukcje.

Które wybrać sufitu podwieszanego (wideo)

Sufity napinane można udekorować pokój dowolną formę, główną rolę w wystroju nabiera projektu budowlanego. Ale materiał, sposób mocowania, szerokość internetowa jest również ważna.

Miłego wyboru!

Rodzaje sufitów podwieszanych (foto)

1 3-1 6ebf2df31af621c89f1effbcf8e7956d141925386919 7bc4b64624555839032b8000d99ce093 1696 8293e202f2d4cea29c348e707e2dca5a 010103 323162814 1409882705plenochnye-Natyazhnye-potolki-1 b1

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 − = 32

map