Rodzaje ramek dla schodów: 2 główne typy

Rodzaje ramek dla schodów: 2 główne typy

12 October 2017Ramy jest główną częścią schodów, tak aby zainstalować należy właściwie i mądrze traktowanyRamy jest główną częścią schodów, tak aby instalacja powinna być odpowiednio traktowane i gramotnoNachav zbudować drugie piętro, oprócz głównych celów, powstaje pytanie o właściwym umieszczeniu drabin i rusztowań dla nich, w tej chwili na rynku jest pełno różnych materiałów, z drewna i metalu wykończenia. W tym punkcie metalowego szkieletu są bardzo korzystne w porównaniu z ramy drewnianej. Po pierwsze, metalowa rama nie gnije i nie zacznie zwierząt. Po drugie, jest trwałe i mogą wytrzymać duże obciążenia.


Dokonywanie drabiny rama z rękami

Drabiny są w kilku formach.

Są to:

 • Bezpośredni;
 • cewka;
 • Obrotowa.

Prosto klatka schodowa jest bardzo proste do wykonania i montażu. Ta drabina składa się z jednego lub więcej przęseł, dla wygodnych schodach w górę iw dół, ale niewielka wada nadal istnieje - na drabinie potrzebują więcej przestrzeni. Optymalna liczba kroków 8-11, ale nie więcej niż 15.

Najprostszym jest proste schody, które można zainstalować na własną rękę, bez pomocy ekspertówNajprostszym jest proste schody, które można zainstalować na własną rękę, bez pomocy ekspertów


Kręte schody jest bardziej skomplikowana w montażu, ponieważ jest to konieczne do przestrzegania dokładnie prostopadle do łatwo ustawić odpowiedni kąt, ale główną zaletą jest to, że zajmuje niewiele miejsca, można go umieścić w dowolnym miejscu, w tym samym czasie, to jest stylowe i dekoracji wnętrz każdy pokój.

schody obrotowy, jak również spirala, oszczędność miejsca w pomieszczeniu, schody można umieścić w środku pokoju i blisko ściany, ale jego główną wadą takiej drabiny na niego niewygodne zejść, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo poślizgu.

Po zdefiniowaniu kształt drabinki, można rozpocząć produkcję ramkę.

Montaż ramy metalowej do schodów

W celu uczynienia metalową ramkę z rąk, trzeba co najmniej minimalne umiejętności w zakresie spawania i obróbki metalu.Ramy metalowe drabinkowe są dwóch rodzajów:

 • zamknięte;
 • Otwórz.

Zamknięte klatki są znane ze swojej prostoty, ponieważ nie trzeba „podnieść”, jak budowa będzie ukryte pod materiałem pokrywającym.

W celu zgrzania metalowej ramy są wymagane do przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów i pracy narzędziaW celu zgrzania metalowej ramy są wymagane do przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów i pracy narzędzia

Zespawać zespół ramy, trzeba do kanału obszary i narzędzi, takich jak:

 • Urządzenie spawalnicze (półautomatyczny lub spawanie elektrodą);
 • Bułgarski;
 • wiertarka;
 • poziom;
 • ruletka;
 • Plik.

Do wytwarzania takiej ramy, trzeba narożniki profilowane rury wysoką sztywność. Na powierzchniach bocznych ramy są przyspawane narożniki spawana do etapu.

Wszelkie nieprawidłowości mogą zostać usunięte z pliku i mieć pewność, aby nie zapomnieć o doskonałej specjalnym roztworze antykorozyjną.

Fundacja schodami do otwartej ramki: czy konieczne

Otwarta ramka czasami wymaga fundamentu dla słupów i trudniejsze do wykonania, ponieważ zostanie on zamontowany na uwadze, należy więc zrobić więcej wysiłku, staranności i dokładności podczas instalacji.

Z kolei otwartą ramkę dzieli się na:


 • Otwórz jeden podłużnice;
 • Otwórz formularz z dwóch podłużnic.

Dokonaj rama drabina bardziej stabilne i niezawodne możliwe za pomocą fundamencie betonowymDokonaj rama drabina bardziej stabilne i niezawodne możliwe za pomocą fundamencie betonowym

Szkielety z jednym otwartym podłużnice są łożysko belki, do której płytka jest bezpośrednio przymocowany, struktura ta wygląda nieważkości, a powietrze może być również przyspawany do struktury dodatkowego uchwytu do etapu nie uginały się pod dużym obciążeniem.

Otwarta ramka z dwóch słupków jest profil metalowy o prostokątnym przekroju poprzecznym, pokryte emalią.

Ich wygląd przypomina drabinie. Po instalacji na schodach klatki i ogrodzenia, schody wreszcie otrzymuje gotowy wygląd.

A materiał bazowy do drabiny: jak wybrać

Pomimo łatwości montażu schodów, w tym przypadku, istnieją pewne niuanse. Koszt otwarta ramka znacznie wyższa niż cena zamkniętej klatce. Jednocześnie musimy pamiętać, że za jakość wzornictwa najlepiej pasuje jakość szwów spawalniczych oraz Fundacja filarów.


Niekoniecznie zrobić drabinę w całości z metalu, w tej chwili istnieje wiele kursów projektowania, które będą ozdobą schodów.

Piękne schody kute balustrady nie tylko zdobią wnętrza, ale również będzie to wyrafinowany i eleganckiPiękne schody kute balustrady nie tylko zdobią wnętrza, ale również będzie to wyrafinowany i elegancki 

Metalu w połączeniu z materiałami, takimi jak:

 • beton;
 • drewno;
 • kamień;
 • Szkło, itd.

Schody wykonane z metalu mogą być wyposażone w wszelkiego rodzaju ogrodzenia, bo ogrodzenie nie jest najważniejsza rola w samych schodach, ona jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo konstrukcji i, oczywiście, do pełnego widoku schodów i samego pokoju. Minimalna średnia balustrady wysokość powinna wynosić 90 cm.

Najbardziej popularne są coraz kute balustrady, wyglądają elegancki i wyrafinowany, bez wpływu na projekt. Elementy kute powszechnie używane w stylu klasycznym, rokoko i baroku.

Przez kutego żelaza balustrady również nie pozostaje w tyle konstrukcji ze stali nierdzewnej, dzięki czemu wyróżnia się na ich niezawodność i trwałość i długowieczność. balustrady ze stali nierdzewnej idealnie pasuje do nowoczesnego wnętrza, minimalizm lub hi-tech.

Drewniane i ramka szklana zespół do drabiny

Podobnie jak to, czy nie, ale drzewo pozostaje najbardziej popularnych i niedrogich materiałów w konstrukcji budynku.

Drewniane balustrady i rama:

 • Przyjemny w dotyku;
 • Kiedy minimalnie przetworzone, wyglądają ładnie i czysty;
 • Niezależnie od konstrukcja nie będzie wybrany, jest dobrze połączony z drewna.

To ciekawe, w nowoczesnym wnętrzu będzie wyglądać szkielet szkła schodyTo ciekawe, w nowoczesnym wnętrzu będzie wyglądać szkielet szkła schody

Pomimo swojej kruchości, to jest bardzo mocne i atrakcyjne balustrady i rama są otrzymywane ze szkła. Biorąc pod uwagę fakt, że szkło może przejść przez światła, struktura ta może optycznie powiększyć pomieszczenie.

Wystarczy spojrzeć na tyle spektakularne schodach promień.

Budowanie ramki drabiny (film)

Podsumowując, można stwierdzić, że ramy dla drabiny można tworzyć własne ręce, jeśli jest mało znajomość spawania, a więc konieczne jest, aby dokonać dokładnych obliczeń i rysunków, aby schody były bezpieczne i wygodne w użyciu. Jeżeli którykolwiek warunek lub przyczyną własnej drabiny nie pozwalają, trzeba zwrócić się do właściwych specjalistów, którzy są w przystępnej cenie oferuje najbardziej popularne i sprawdzone odmiany szkieletów metalowych.

Szczegóły: oprawione schody na drugim piętrze (przykłady zdjęcia)

0de9efdca07910XL 9 1 14 11 0015-1024x768 197 277 465 1437824954metallicheskaya-lestnica-1

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 37 = 47

map