Rodzaje i wytwarzanie profilu metalowego do ścian

Rodzaje i wytwarzanie profilu metalowego do ścian

12 October 2017profil metalowy dla konstrukcji budynku, na którym następnie przymocowany płyt gipsowo-kartonowych lub inny materiałProfil metalowy stosowany jest do budowy budynków, które następnie zamontowane płyty gipsowo-kartonowej lub innego materiału gips jest bardzo popularne w ostatnich latach, ponieważ jest piękny, łatwy w instalacji, należy umieścić ramę, na której można ukryć wszelkie niedoskonałości i nierówności ścian. Często płyty gipsowo-kartonowych są zamontowane na ramie profili metalowych. Jeśli zdecydujesz się zebrać produktu samodzielnie, to po pewnym czasie to nie zawali i nie zdeformowane, trzeba będzie dokładnie przeanalizować rodzaje i właściwości profili metalowych.


profil metalowy do płyt gipsowo-kartonowych: rozmiarach i typach

Profile metalowe nie korodują, ponieważ do ich produkcji ocynkowanej walcowanej na zimno metalu, a tym samym ich żywotność jest wystarczająco długi. W celu zmontowania odpowiednich ram dla płyt kartonowo-gipsowych, trzeba zrozumieć, co metalloprofili nadaje się do tego celu.

Istnieje wiele różnych rodzajów i rozmiarów profili metalowych, dzięki czemu można wybrać model dla każdego projektuIstnieje wiele różnych rodzajów i rozmiarów profili metalowych, dzięki czemu można wybrać model dla każdego projektu

Zobaczmy, jakie rodzaje profili metalowych istnieje.

 1. Profile pionowe stojaki lub wymienione producentów (DM lub PM) jest jednym z głównych pierwiastków metalowego szkieletu instalowania płyty gipsowo-kartonowej do ścian i sufitu. Poprzez ich optymalne dla wszystkich ścian, wielkości, po użyciu tych profili jest minimalna ilość zbędnych odcinków. Ich długość wynosi od 2,5 do 4 m, o szerokości 60 mm i wysokości 28 mm półek.
 2. Profil prowadzący (LE lub Mo), ma szerokość 27 mm, długość 3 m, wysokość półki 28 mm. Są one wykorzystywane do poziomego montażu stelażu zamontowany pomiędzy profilami. Dla wygody, rama może mieć taki profil wzdłuż perforacji na obwodzie.
 3. Prowadnica zachowaniu sekcje służą do montażu i ścianki działowe mają następujące wymiary: długość 2-4 m, szerokość 4,2 - 15 cm, a wysokość 37-40 mm półek. Jak widać z zakresu rozmiarów profili (HC) jest dość szeroki, jakie mogą być wymagane w odniesieniu do rozmiarów partycji naprawy.
 4. Pionowe profile rack, aby utworzyć partycje mają szerokość 60 mm i długości 3-4 metrów i wysokości 40-50 mm półki. Niektóre z nich mają specjalne otwory ułatwiające montaż komunikacji oraz dodatkowym żebrem.

Łukowaty profil (PA) stosuje się do wytwarzania osnowy pod łukiem lub innej zakrzywionej konstrukcji. PA są zarówno wklęsłych i zakrzywione. Zakres wielkości tych profili jest bardzo obszerna.


Z braku profili łukowych, posiadające odpowiedni poziom umiejętności, można przynieść pożądanych profili Rack kształtu.

Zbieranie strukturę szkieletową dla płyt gipsowo-kartonowych, należy pamiętać, że każdy rodzaj profilu muszą być na miejscu, w przeciwnym razie owoc swojej pracy nie będzie mieć przyzwoity wygląd.

Dodatkowe elementy w profilu metalowym do płyty gipsowo-kartonowej

Niektóre sekcje metalowe do budowy ramy pod płyty gipsowo-kartonowe, nie wystarczy, trzeba mieć bardziej zróżnicowany zestaw urządzeń. W tej chwili jest tak wiele rodzajów dodatkowych elementów blach. Będziemy patrzeć na te, które są uważane za niezbędne do pracy z konstrukcji zrębowej.

Wśród dodatkowych elementów zauważyć, profil blach, która jest przeznaczona do mocowania do konstrukcji podstawyWśród dodatkowych elementów zauważyć, profil blach, która jest przeznaczona do mocowania do konstrukcji podstawyRodzaje dodatkowych elementów:

 • Złącze do profilu pionowego ma dwa poziomy. Jest on sprzedawany w postaci rozszerzonej tak użyciem należy złożyć z dwóch stron pod kątem prostym wzdłuż zaplanowanej linii. Złącza duplex są zamontowane za pomocą dwóch śrub.
 • Złącza jednego poziomu, bardziej znane w kręgach budowlanych „kraby” jest używany do mocowania na przecięciu prowadnicach. Takie mocujące opcjonalnie zamontowane za pomocą śrub, mają szczególne zatrzask, który lepiej wytrzymuje obciążenie do 20 kg.
 • Bezpośredni zawieszenie służy do ustawienia pionowego profilu sufitu. Jest on przymocowany bezpośrednio do podłoża, uprzednio łukowaty litery P, za pomocą śrub. Jego długość może wynosić od 7,5 do 30 cm. Jeśli nie można znaleźć bezpośredniego zawieszenia, może być wykonane niezależnie od pionowego zawieszenia.
 • Kotwa jest stosowany w celu zwiększenia długości zawieszenia prostej zawieszenia. Jest ona umieszczona w stojaku metalowym profilem, a jego pręt wprowadza się do otworu sprężyny. Zawieszenie z obciążeń wzdłużnych do 25 kg.
 • Podłużny łącznik jest stosowany, gdy profil stojak nie jest wystarczająco długi. Takie rozszerzenie dodaje PP i zamocowana na niej dwóch śrub.
 • Łącznik narożny do profilu zębatki stosuje się do zastąpienia jednej warstwy złącza.

Te dodatkowe elementy muszą być dobrej jakości i na tyle silna, bo bez nich nie będzie w stanie zebrać rama wykonana z profili metalowych konstrukcji gipsowo-kartonowych.

Profil metalowy mocowany płyt gipsowo-kartonowych

W celu zapewnienia sobie wszystkie elementy, które będą potrzebne śruby i kołki rozporowe. Aby struktura bardziej wytrzymałe i trwałe, trzeba mieć dobrą wiedzę na temat rodzajów i rozmiarów tych małych, ale bardzo ważny szczegół ramy.

Do mocowania profili metalowych za pomocą wkrętów samogwintującychDo mocowania profili metalowych za pomocą wkrętów samogwintujących

które mogą być potrzebne śruby:

 • Dla jednowarstwowych konstrukcji gipsowo-kartonowych za pomocą wkrętów samogwintujących o długości 25 mm, jeśli zamontować budowę 2 lub więcej warstw płyt gipsowo-kartonowych, polubisz długość 40 mm.
 • Aby rozwiązać na wieszaki sufitowe bezpośredniego wykorzystania wiercenia lub przebijania śruby długości 11 lub 16 mm, ale urządzenia te mogą zakłócać ciasne pasowanie arkuszy płyt kartonowo-gipsowych. Doskonały wybór do bezpośredniego montażu na wieszakach sufitowych stać samogwintujące wkręty nacisnąć krążka.
 • Po zamontowaniu na ścianie profili UD, nie można zrobić bez kołków plastikowych.
 • Jeśli zbierzesz struktur sufitowych płyt gipsowo-kartonowych należy użyć do mocowania wieszaków specjalnych łączników metalowych zwanych kotwicy klina. Takie mocowanie może wytrzymać ogromne obciążenia, odporne na rdzę i dlatego mają wystarczająco długą żywotność.
 • Kołki paznokci stosowane do mocowania elementu ramowego do ścian nośnych. Dybel wybrać dla takich konstrukcji wykonanych z plastiku, ponieważ mogą one być prowadzone w ścianę młotkiem.

Należy pamiętać, że właściwy wybór gwoździ i śrub zależy bezpośrednio na niezawodność zbudowanego z sufitów i ścian kartonowo-gipsowych.

profile metalowe do płyt gipsowo-kartonowych: Kryteria wyboru

Wybór profili metalowych do ramy montażowej płyty gipsowo-kartonowe, należy zwrócić szczególną uwagę na ich jakość, ponieważ rynki budowlane są często fałszywe niezdolny do pracy. Jeśli po prostu nie uznają małżeństwa, istnieje ryzyko po zakończeniu napraw dostać nierówne i niestabilne ściany i sufit.


Wybór profil metalowy należy w zależności od rozmiaru i ciężaru materiału zamocowanejWybór profil metalowy należy w zależności od rozmiaru i ciężaru materiału zamocowanej

Najczęstsze typy małżeństwa:

 • Zbyt cienka metalu, z którego wykonany jest profil zasadniczo zmniejszyć poziom obciążenia, który jest zdolny do podtrzymywania ramy. W celu zweryfikowania jakości metalu, za pomocą suwmiarki, grubość metalu musi wynosić co najmniej 0,55 cm.
 • Jeśli profile są ślady rdzy, jest to pewny znak, że ich produkcja elementów metalowych narażonych na rdzewienie użyto. Taki materiał nie nadaje się do montażu rusztowań. Jeśli sprzedający oferuje profil, mocno naoliwione, jest to pewny znak, że warstwa smaru ukryć żadnych wad.
 • Gdy wymiary profili nie spełniają ogólnie przyjętych norm dla płyty gipsowej ramie można włączyć nie płaska, z powodu których ,, to będzie wystarczające, aby dołączyć GCR problematyczne.
 • Nie podejmuje profili uszkodzonych podczas magazynowania i transportu, jak również w pełni wyrównać ich byłoby praktycznie niemożliwe.

Różnorodność profili metalowych płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

Teraz wiesz o profilach niedociągnięć, które są najczęściej występujących na rynkach budowlanych. Starannie dobierać materiały, a naprawa będzie można rozkoszować się w nadchodzących latach.


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

86 + = 94

map