Rodzaje drabiny pożarnicze: przegląd 3 rodzaje

Rodzaje drabiny pożarnicze: przegląd 3 rodzaje

12 October 2017schody przeciwpożarowe powinny być wysokiej jakości, trwałe i niezawodneschody przeciwpożarowe powinny być wysokiej jakości, trwałe i nadezhnoySegodnya używane schody mogą być różnego typu i są tworzone specjalnie zaprojektowane i standard. Warto trochę bardziej skupić się na rodzajach ucieczek przeciwpożarowych. W artykule również będą rozmawiać o rodzajach urządzenia i przeznaczenia. W każdym budynku, w środku lub na fasadzie koniecznie strażackie (PL) musi być zainstalowany, strażacy muszą urządzeń ręcznych dostać się do środka płonącego budynku.


Rodzaje ucieczek ogień: typy urządzeń

Zgodnie z ustawą federalną z dnia 22 lipca 2008 № 123-FZ „Przepisy techniczne dotyczące wymagań bezpieczeństwa pożarowego”, strażacy są nazywane drabiny, które są przeznaczone do pracy w przypadku działań ratowniczo-gaśniczych. Definicja ta oznacza, że ​​okręty podwodne mają na celu podniesienie ogień na dachu budynku w czasie pożaru, nie do ewakuacji ludzi z budynku.

Istnieje kilka typów ucieczek pożarowych, które są podzielone w zależności od wielkości strukturIstnieje kilka typów ucieczek pożarowych, które są podzielone w zależności od wielkości struktur

W zależności od tego, co robi wysokość wzrostu, okręt może być pionowa i marsze, czyli z lądowania między przęsłami. Wymagania dotyczące wielkości zawarte są w NBP 245-2001 i GOST 5325-2009.

Od wielkości urządzenia dzieli się na następujące rodzaje:

 1. Pionowe bez ogrodzenia.
 2. Pionowy, ma ogrodzenia.
 3. Rescue marsz.

schody ewakuacyjne (AL) są przeznaczone dla bezpieczeństwa ludzi, dla środków nadzwyczajnych w czasie pożaru. EL mogą być tylko marce z nachyleniu 45 stopni. Z jednej strony, projekt dla straży pożarnej bojowników, dzięki którym mogą rozciągać węży pożarowych w budynku i mogą być osiągnięte w każdej budowie. Z drugiej - rodzaju drabiny, które są używane przez dzieci i osób starszych, zapewnienie masową ewakuację ludzi na świeże powietrze i w bezpiecznym miejscu, w krótkim czasie. Obronna linia ognia powinny zajmować się tylko profesjonalnej ochrony strażaków.


Główne rodzaje drabin dla bezpieczeństwa pożarowego: Ważne punkty

Głównym wymogiem dla wszystkich typów okrętów podwodnych jest to, że wszystkie one powinny wychodzić na terenie przylegającym do budynku lub przejść przez hol. Musi być oddzielone przegrodami z drzwiami z przestrzeni korytarza, przyległej do niego. wyjście awaryjne z piwnicy i parteru powinny być skonstruowane osobno z klatki schodowej komórek budowlanych, ważne jak to jest możliwe, aby odciąć drogę szybciej.

Przed zainstalowaniem ewakuacyjne, trzeba zrobić plan jego umieszczeniaPrzed zainstalowaniem ewakuacyjne, trzeba zrobić plan jego umieszczenia

Położenie każdych drzwi muszą być określone w planie i znajdować się w miejscu dostępnym dla osób w trakcie drogi ewakuacyjnej.

W przeciwnym wypadku, gdy wyjście jest ustawione na przejście przez wspólną klatkę schodową, musi mieć osobne wyjście na zewnątrz: • Na ulicy;
 • W budynku;
 • W mieście.

Musi być głuchy zapór. Ze względu na właściwą organizację ucieczki pożaru, ewakuacja jest szybki, nie ma tłumów i zatorów, co pozwala zaoszczędzić ludzi i wyeliminować źródło ognia. Na temat napisany przez więcej niż jedno streszczenie, ale nadal trzeba mówić o łodzi podwodnej ponownie.

ogień ręka ucieka Assault Submarine

Instrukcja drabiny pożarnicze - jest nieodzownym atrybutem ognia Nagłe Ministry bez skalowania drabiny pracują strażacy nie mogą pracować. Korzystanie SHL jest niezbędne do ewakuacji i gaszenia ognia, do szybkiego wejścia do budynku z zewnątrz.

Popularne schody przeciwpożarowe ręcznychPopularne schody przeciwpożarowe ręcznych

W zależności od wykonywanego zadania można podzielić na 3 rodzaje hand-PL:

 1. Trzymać.
 2. Trzy kolano.
 3. Napaść.

W tej sekcji trochę więcej o drabinie hakowej. Struktura 2 jest równolegle do cięciwy 12 stopni i hakiem metalu. Ręcznie montowane atak podwodny działa dobrze podczas podnoszenia, opuszczania ogień na balkon i okna lub balkony budynków wysokościowych. Ponadto, jeśli trzeba uziemić ataku mogą być wykorzystane w ustalonej pozycji na dachu budynku o stromych zboczach.

Kiedy jest ewakuacja poszkodowanych osób korzystających z SHL w P44T niemożliwej do niej w tym samym czasie było 2 dorośli - o maksymalnej wadze 200 kg. Dziś działy konsumenckie i ogień często wykorzystują modele okrętów podwodnych Cal lub DWG, a popyt w połączeniu modelu.

Cel, rodzaje i ręczne urządzenie schody przeciwpożarowe: schody-stick

Instrukcja drabiny pożarnicze są przeznaczone do Straży Pożarnej w działaniach ratowniczych mogła swobodnie przejść w górę iw dół.


Często instrukcja drabina ogień przedstawiane jako specjalnego atakuCzęsto instrukcja drabina ogień przedstawiane jako specjalnego ataku

Jak wspomniano, ręczny schody przeciwpożarowe (przenoszenia) może być w postaci:

 • kije;
 • ataku;
 • Trzy kolano.

To może być wykonane z drewna lub aluminium. Stali lub drewna drabiny mają prostą konstrukcję. Drabiny są w komplet wyposażenia wozów strażackich, które doprowadziły ich do sceny z ogniem, który jest ewakuowany. Typowym drabina-stick przeznaczony jest do podnoszenia bojowników straż pożarną na pierwszym piętrze.

Aplikacja jest możliwe tylko w małym wysokość jest potrzebna do pracy wewnątrz budynku. Withs składa się z 2 do 8 stopni. Składana konstrukcja, jak produkcja wiąże przegubu kroki. Składane drabiny po złożeniu przypomina kij i może być stosowany w przypadku pożaru za pobicie tynku i podobną pracę.


Trzy kolano drabina ogień

Rozkładana drabiny trzyczęściowy potrzebne do podnoszenia bojowników straży pożarnej w polu 3 piętra lub na dachu 2-piętrowego budynku. W stanie rozłożonym sprzętu przeciwpożarowego techniczne mogą być podnoszone w urządzeniu.

Zalety trzy kolana drabiny pożaru są zastosowania praktyczne i wygodneZalety trzy kolana drabiny pożaru są zastosowania praktyczne i wygodne

Rozszerzenie Drabina składa się z szuflad:

 • niższa;
 • Średnia;
 • Górna.

Ponadto zawiera mechanizm wyporowy, rozszerzenie i mocowanie (węzłach). W powoływania każda stopa ślizga się po cięciwie i ściany nośne 2 są dolnej i górnej części konstrukcji. Mianowanie odbywa się przez linie, które powinny być przesuwane przez krzyż i jednostki mobilnej.

Aby zatrzymać rozszerzenie zwolnić linę wystarczy. Przed rozpoczęciem prac konieczne jest uważne przeanalizowanie zasad instalacji. Gdy nie jest to doświadczenie, drabiny trzysekcyjne zainstalowany szybko. Można korzystać z zaścianka. Aby usunąć, zamknąć drabinę jest konieczne, aby przesunąć linę i powoli zmniejszyć siły działające na niego. Płynnie obniżenie kolana. Należy to zrobić bardzo ostrożnie.

Ogień ucieka na dach: wytwarzanie materiału

Zwykle stałe dachowe, drabiny i pomosty robocze wykonane są z ocynkowanego metalu i farby odporne na działanie czynników atmosferycznych wydarzenia malować. wymagana „ozdobić” farby. PL na dachu z metalu o wewnętrznej części niewidocznej powleczonej cynkiem, który zabezpiecza strukturę przed korozją.

Jeśli zdecydujesz się zainstalować schodach przeciwpożarowych na dachu, należy rozważyć projekt pokoju, a jego budowaJeśli zdecydujesz się zainstalować schodach przeciwpożarowych na dachu, należy rozważyć projekt pokoju, a jego budowa

Wszystkie elementy konstrukcyjne mocno związane, można dokonać instalacji dowolnej długości. Najnowsze właściciele drabinie nieruchomości na dachu wykonanego z aluminium. Ich celem, także i tę zaletę, siły i łatwość budowy.

Urządzenia muszą spełniać wymagania:

 • projekt;
 • podłogi;
 • zasad bezpieczeństwa.

powinno się rozważyć projekt domu, ustawić drzwi na strych. Właz powinien znajdować się między dachem a górnym piętrze, będzie mu łatwo dostępne. Rysunki, projekt należy brać pod uwagę na etapie, gdy oszacowanie kiedy węgielnego. Gdy budowa została przypisana zakończyliśmy instalację, musi być doświadczony.

Jeśli nie masz doświadczenia, to najlepiej skontaktować się z profesjonalną firmę, która będzie w stanie naprawić stare schody przeciwpożarowe, farby, należy wykonać części zamiennych. W takich firmach, zawsze jest katalog, w którym oferujemy szeroką gamę gotowych wzorów i usług. Ewakuacyjnych jest ważne, aby zorganizować na każdym budynku, czy w przedszkolu, w budynku biurowym. Niektórzy właściciele mieszkań wielopoziomowych gdzie między piętrami schody spiralne zorganizować okrętów podwodnych na balkonie mieszkania. Ponadto budynki muszą być wyjścia awaryjne.

Schody metalowe ogień: jak malować

Wiele będzie się zastanawiać, jaki kolor i składu farby ucieczki pożaru. PL konieczna jest farba, aby chronić konstrukcję przed rdzą. Historia mówi, że w czasach Związku Radzieckiego wykorzystywane emalii PF-115. Dziś użyć powłoki cynkowej lub specjalny grunt szkliwa. Może być stosowane za granicą barwienia materiału i może krajowego.

Przy wyborze farby do ewakuacyjne, należy wziąć pod uwagę jego trwałość i wysoką jakośćPrzy wyborze farby do ewakuacyjne, należy wziąć pod uwagę jego trwałość i wysoką jakość

Przez specjalnie powłoka emalii korzyści obejmują:

 1. Odporność na rdzę.
 2. Łatwy w użyciu.
 3. Powłoki o wysokiej jakości.

Jeżeli odległość do łodzi podwodnej nie różni się wielką długość w barwienia można stosować teleskopowa drabina drabinę. Dziś kupić farbę i każdy sprzęt przeciwpożarowy może być w każdym mieście, a Salawat pewnością nie jest wyjątkiem.

Zawieszany drabina ogień ratowanie

Aby skorzystać ze środków zbawienia, żadnych specjalnych umiejętności nie są wymagane, standardowe ćwiczenia. Ekspertów zaleca dokładnie koordynowania ich działania, a proces jest rozumiany jest intuicyjny i nie różni się od podnoszenia i opuszczania drugiej drabiny. Ewakuacja zawiasach drabiny ratunek nie jest przeprowadzana.

Najprostszy wariant ratunkowy ewakuacji przeciwpożarowej jest konstrukcja zawiasachNajprostszy wariant ratunkowy ewakuacji przeciwpożarowej jest konstrukcja zawiasach

Nie ewakuacji:

 • dzieci;
 • w podeszłym wieku;
 • pacjentów.

Odmiany ucieczek pożarowych (wideo)

Ewakuować za pomocą urządzenia zmechanizowane. W skrajnym przypadku, ewakuacja może być przeprowadzona „węzeł” doświadczonych ratowników.

Przykłady drabiny pożarnicze (foto)

24edadbf32f8e151328e2f725b0d0526 DES0110 evakuatsionnyy-vyhod-na-Balkone fire03 fire01 foto-marshevoy-KONSTRUKTSII ispit krlestnica7 fire-schody-GOST-2 krlestnicafas7

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 2 =

map