Robimy okablowanie w mieszkaniu na suficie

Robimy okablowanie w mieszkaniu na suficie

12 October 2017Niezawodne przewody elektryczne w mieszkaniu - klucz do bezpieczeństwa jego mieszkańcówNiezawodne przewody elektryczne w mieszkaniu - zastaw bezpieczeństwo jego zhiltsovEsli początek gruntowny remont w mieszkaniu, trzeba trzymać przewody przed rozpoczęciem wykończeniowe. Po zainstalowaniu dużych cewek w pewnej odległości trzeba ukryć przewody elektryczne. Można użyć różnych elementów złącznych. Przed rozpoczęciem pracy, pożądane jest, aby wskaźnik śrubokręt, wskaźnik napięcia i multimetru.


Świecznik i trzy przewody z sufitu

Zainstalować żyrandol z trzech przewodów na suficie jest dość prosta. Najpierw trzeba określić cel każdego przewodu. Robimy to z elektrycznym urządzeniem obwodu. Zazwyczaj przewód biały - tej fazy, niebiesko - zielona zera i - masa. Jeśli nie masz obwód elektryczny, można użyć multimetru.

Robimy to w następujący sposób:

 1. Po pierwsze, należy ustawić multimetr do trybu „ciągłości”.
 2. Następnie zwarcie sondy.
 3. Wyjąć żarówkę z żyrandoli. Określić położenie fazy i kontakt sprężyny.
 4. Znajdź przewód neutralny. Aby to zrobić, należy ustawić sondę multimetru na stronie kasety kontaktowego. Druga sonda dotykać gołych przewodów. Podczas dotyku do jednego z przewodów, do usłyszenia sygnału dźwiękowego. Jest to przewód będzie wynosić zero.
 5. Ustal przewód fazowy i liczby obwodów z multimetru.

 

Przed podłączeniem żyrandola należy określić przewód fazowy za pomocą multimetruPrzed podłączeniem żyrandola należy określić przewód fazowy za pomocą multimetru


Jeśli żyrandole tylko jeden obieg, trzeci przewód jest uziemiony. Aby to sprawdzić, należy wykonać jedną sondę do metalowej części żyrandola, a drugi do przewodu 3.

żyrandole instalacyjne wykonywane w następującej kolejności:

 • Najpierw trzeba włączyć oba przyciski znajdujące się na przełączniku.
 • Dotykać koniec wskaźnika napięcia sieciowego. W kontakcie z przewodem fazowym lampę Wskaźnik powinien świecić.
 • Oznakować przewody fazowe. Aby to zrobić, należy użyć znacznika.
 • Wyłącznik główny przewód i sprawdzić każdy indywidualnie.
 • Połącz żyrandole kablowych faza do fazy przewodów okablowania. Nie zapomnij, aby podłączyć przewody neutralne. Aby to zrobić, najlepiej jest użyć listwę zaciskową.
 • Upewnij się, że urządzenie działa. Instalacja jest zakończona.

Żyrandol 2 przewody: Schemat instalacji

Jeśli trzymać się z kabla żyrandol 2, może być przymocowany do sufitu na kilka sposobów. Wszystko będzie zależało od tego, jak wiele strun wystających z sufitu bezpośrednio. Przed rozpoczęciem instalacji należy sprawdzić, czy zostały uszkodzone przewody.

żyrandole Schemat podłączeniażyrandole Schemat podłączeniaJeśli żyrandol z sufitu i trzymać 2 kabel, instalacja wykonana jest w następującej kolejności:

 1. Podłączyć przewody do bloku zacisków. Nie zapomnij, aby zidentyfikować gdzie faza i zero.
 2. Określić, gdzie skrzynki przyłączeniowej.
 3. Podłączyć przewód zerowy, który znajduje się bezpośrednio w skrzynce przyłączeniowej do przewodu neutralnego, który wychodzi z urządzenia.
 4. z przewodem fazowym jest podłączony do żyrandola i przełącznika.

Pamiętaj, że przewód fazowy musi być otwierane za pomocą przełącznika. Ponadto, faza powinna być przyłączona bezpośrednio do środkowego kołka, który jest umieszczony w uchwycie elektrycznym.

Jeśli żyrandol dwóch strun, a trzy sufitu, trzeba najpierw określić typ każdego drutu. Co do zasady, 2 z nich to faza. Trzeci przewód przewód powinien być. Jeśli masz przewód żyrandol 3 lub 4, należy najpierw skonsolidować wszystkie przewody neutralne, a potem powinno się odbyć niezwłocznie do kabla sufitu.

Jak jest kabel do sufitu

Najczęściej okablowanie jest przymocowany do sufitu z tacą zamontowany na wsporniku. Takie przywiązanie jest niezawodny i łatwy do zainstalowania. Jeżeli okablowanie jest przymocowany za pomocą tej metody, należy umieścić kilka półek równolegle w stosunku do siebie. Wspornik musi być przymocowany do stropu. Aby to zrobić, należy wykorzystać śruby, które muszą być wstępnie wkręcony kotew.

Jeżeli przewody są przeprowadzone w pomieszczeniach wilgotnych, a następnie przymocowania kabla do sufitu za pomocą specjalnej rurki falistejJeżeli przewody są przeprowadzone w pomieszczeniach wilgotnych, a następnie przymocowania kabla do sufitu za pomocą specjalnej rurki falistej

Jeśli chcesz użyć najłatwiejszą opcję, można podłączyć kabel za pomocą kołków. To urządzenie musi być instalowane wyłącznie w środku sufitu. Ten sposób mocowania jest użyteczny do tworzenia kilku warstw.

Jeśli określone szkieletowej okablowanie, jest ona zabezpieczona korytka kablowego. Zazwyczaj te produkty są wykonane ze stali. Jednak w niektórych przypadkach, podajnik kabel wykonany z drutu ocynkowanego.

Również zamontować kabel do sufitu, można użyć:

 • Rury faliste. Eksperci zalecają, aby dać pierwszeństwo przed marszczeniem się, jeśli masz sufit podwieszany z systemem ocynkowanej.
 • Zawiesiny w kształcie litery C konfiguracji.
 • Perforowane taśmy.

Delegowanie do podłogi lub sufitu: co lepsze

Okablowanie na podłodze trudniejsze niż niosek na suficie. Jednak to rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim, że kabel będzie bezpiecznie ukryte i zabezpieczone przed korozją. Ponadto, co eliminuje ryzyko uszkodzenia w okablowaniu podczas instalacji.


Główną wadą układania przewodów elektrycznych na podłodze - to złożoność prac remontowych w wyniku szkody wGłówną wadą układania przewodów elektrycznych na podłodze - to złożoność prac remontowych w wyniku szkody w

Algorytm ukryty Okablowanie:

 1. Pierwsza wiązka z panelu elektrycznego.
 2. Czy ściany Stroebe.
 3. Umieść dzienniki na podłożu betonowym.
 4. Wyciągnąć drut specjalny kanał ochronnej.
 5. Zmielony kanał kablowy.
 6. Przesuń przewody do skrzynki przyłączeniowej.
 7. Bezpieczne kanałów kablowych w Stroebe.

Pamiętaj, że określone przewody bez użycia kanał kablowy jest możliwe tylko w przypadku, jeśli są pochowani kabel ze specjalnym roztworem. Po zakończeniu pracy nie zapomnij sprawdzić właściwości elektryczne każdym obwodzie.

Montaż przewodów na suficie w mieszkaniu: krok po kroku

W celu podłączenia okablowania, nie wezwać elektryka. Wykonać instalację elektryczną w domu może być sobą. Przede wszystkim, trzeba zdecydować, co odległość od sufitu być zawieszone z systemu. Uważa się, że optymalną odległość od przewodów do sufitu - 10-20 cm.

Ukrytych przewodów odbywa się za pomocą ścianek shtrobleniyaUkrytych przewodów odbywa się za pomocą ścianek shtrobleniya


Jeśli miękka sprężyna kilku dużych cewek zawieszone na suficie, będzie to indukcyjny. Pod wpływem prądu będzie powiększenia lub zmniejszenia. Wszystko zależy od kierunku, w którym płynie prąd.

W celu podłączenia przewodów na suficie, należy wykonać następujące czynności:

 • Umieścić znaki na ścianie.
 • Określić, gdzie zainstalować skrzynek dystrybucyjnych.
 • Dołączyć rurę do sufitu.
 • Ciągnąć kabel.
 • Blokady żyły kablowe za pomocą lutowania.
 • Zaizolować przewody.
 • okablowanie gruntowych.
 • Sprawdzić integralność i efektywność projektu.

Metody mocowania przewodów do sufitu (wideo)

Aby zainstalować okablowanie do sufitu trzeba wybrać odpowiednie elementy złączne. Podczas instalowania kabli uwzględniają istotnego podsufitkę. Na przykład, strop wykonany z betonu, wykorzystywać rurę falistą. W przypadku, gdy sufit jest drewniana, zaleca się stosowanie rur stalowych. Jeśli chcesz przeprowadzić okablowanie na podłodze. Ta metoda układania jest najbardziej czasochłonne i trwałe.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + = 22

map