Rama montażowa dla płyty gipsowej suficie: krok po kroku

Rama montażowa dla płyty gipsowej suficie: krok po kroku

12 October 2017Dokładny układ sufitu - klucz do sukcesu w ramy montażowej do płyty gipsowejDokładny układ sufitu - klucz do udanej instalacji ramce pod gipsokartonMnogie ludzie wolą, aby wyrównanie sufitu przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych, ponieważ do wykonania instalacji takiej struktury jest dość prosta. W celu prawidłowego zbierania sufit gipsowo-kartonowej, trzeba zabezpieczyć skrzynię. Rama do podwieszanego sufitu mogą być wykonane z profili drewnianych lub metalowych prętów. Przed rozpoczęciem należy wybrać, aby wybrać optymalny rozmiar zaprojektować i wykonać wstępny układ.


Rama z profilu sufitu płyty gipsowej: cechy i wymiary

Przed podwieszonym suficie gipsowo-kartonowych na metalowej lub drewnianej ramie, trzeba wykonać rysunek. W procesie jego wytwarzania, należy wziąć pod uwagę konfigurację i wymiary pomieszczenia.

Podstawą ram będzie UD-profile. Będzie on okrążać pokój na całym obwodzie. Zaleca się, że znajduje się w odległości 5 cm od podstawy sufitu. W przeciwnym razie, struktura może być zdeformowany.

Z reguły, przed montażem z płyt gipsowo-kartonowych sufitu napięcie na metalowej ramie, aby dokładnie rysunekZ reguły, przed montażem z płyt gipsowo-kartonowych sufitu napięcie na metalowej ramie, aby dokładnie rysunek

Ponadto, podczas wytwarzania rysunek uwzględniać następujące wymiary:

 1. Profil CD powinny być umieszczone równolegle do pokoju. Odległość pomiędzy sąsiednimi profili musi wynosić co najmniej 60 cm.
 2. Jeśli dokonujesz sufit wielopoziomowy, optymalna odległość między wieszakami - 40 centymetrów.
 3. Przymocować płyty gipsowo-kartonowej do profilu trzeba kroku 25-27 centymetrów.

Oznaczenie sufitowym poniżej ramy płyty gipsowej: krok po kroku

Znakowanie - jeden z najważniejszych kroków, ponieważ jest z to zależy od pomyślnego montażu profilu i struktury jako całości. Układ powinien być stosowany do sufitu po wyeliminować wszystkie wady i zagruntuete powierzchnię.


W celu uczynienia układ pewno trzeba poziomu laserowego. To urządzenie pozwala na dokładniejsze zastosować układ. Również do znakowania, trzeba centymetrem, profil stalowy, poziom symboliczny i budowę.

Przed dokonaniem układ sufitu, trzeba usunąć wszystkie swoje niedoskonałości i wadyPrzed dokonaniem układ sufitu, trzeba usunąć wszystkie swoje niedoskonałości i wady

Sufit należy stosować:

 • Odległość między płaszczyzną i zewnętrznym płyty nośnej. Jeśli chcesz umieścić warstwę izolacji, optymalna odległość - 40-60 centymetrów. Należy także wziąć pod uwagę wielkość opraw oświetleniowych.
 • wielkość pudła. rozmiary komórek są wstępnie określone przez wymiary i arkusza masy opraw oświetleniowych.
 • Umieszczenie konstrukcji nośnej. Wielkość ta powinna być stosowana w przypadku, gdy planuje się zainstalować sufit wielopoziomowy. Przy wyborze optymalnego rozmiaru, trzeba pamiętać, że ściana nie powinna być poddawana zbyt wysokich obciążeń. Jeśli ściany w pokoju są wykonane z betonu, to nie ma żadnych ograniczeń.

Metalowa rama do sufitu podwieszanego

Metalowa rama składa się z kilku rodzajów profili. Każdy szczegół ma swój cel. Ponadto do profili, rama składa się ze specjalnych elementów mocujących. Może to być kraba bystropodves złącza lub w kształcie litery U wspornik.Jeżeli konieczne staje się zaprojektowanie wzmocnienia, efektywne wykorzystanie stojaka profile CW. Jest to ustawione w krokach 380-410 milimetrów. Pamiętaj, że musi być zabezpieczone, tak aby obie strony miały możliwość dołączenia płytami gipsowymi.

Przy wyborze metalową ramę pod sufitem podwieszanym należy myśleć z wyprzedzeniem o planowanej wysokości konstrukcjiPrzy wyborze metalową ramę pod sufitem podwieszanym należy myśleć z wyprzedzeniem o planowanej wysokości konstrukcji

Ponadto, do wytwarzania metalowej ramie stosowanych:

 1. Przewodnik UD-profil. Ta część jest zainstalowana wzdłuż całego obwodu pomieszczenia. Szerokość profilu - 25 mm, długość - 3000 mm. Do wykończenia sufitu zalecane jest stosowanie części wykonanych z blachy stalowej.
 2. Przenoszenia profili CD. Profile te są ustawione w ostatecznej formacji skrzyń. Na CD-profilowych dołączony arkuszy płyt kartonowo-gipsowych. Szerokość produktu waha się od 25 do 60 milimetrów, a długość od 3000 do 4000 mm.
 3. Arch profil. Profil ten ma ten sam cel, jak profilu nośnego. Jednakże, ten kawałek ma dużo cięć, tak, że jest łatwo zginać.

Metalowa rama do sufitu płyt gipsowych: Schemat instalacji

Po oznaczony sufitu, można przystąpić do montażu skrzyń. Dla konstrukcji ramowych, trzeba mocowania kotwicy albo bezpośrednie wieszaków. mocowanie typu „krab” lub klamry mogą być stosowane w razie potrzeby. Na ciasnym pasowaniem na profilach karkasnike należy stosować nudnych Piercing i śruby.

Przed rozpoczęciem instalacji, trzeba określić najniższą rogu pokoju. Po tym, konieczne jest, aby odstąpić od odległości potrzebnej do pokrycia komunikacji i okablowanie pod sufitem. W powstałym miejscu zainstalowania poziomu laserowego.

Główne etapy montażu płyt gipsowych sufitu - znak sufitów i ramy montażowejGłówne etapy montażu płyt gipsowych sufitu - znak sufitów i ramy montażowej

Zespół napędowy metalową ramę:

 • Zrobić kilka otworów w suficie. Etap pomiędzy otworami - 40 centymetrów.
 • Włożyć kołki i śruby w otwory.
 • Przymocować szynę prowadnicy do ściany. Powtórz tę procedurę, aż do momentu wymiany części na całym obwodzie pomieszczenia.
 • Dołączyć do stropu bezpośredniego zawieszenia.
 • Napięcie pomiędzy podłużnymi prowadzi jakieś lasy. Oni pomogą Ci łatwiej poruszać i bardziej precyzyjny montaż.
 • Zamocować profile przewoźnika do bezpośredniego zawieszenia. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, ponieważ na tym etapie zależy od wytrzymałości konstrukcji nośnej.
 • Zamontować belkę poprzeczną. Zabezpieczyć je ze sobą za pomocą „kraba”.
 • Obsheyte struktura płyt gipsowych.

Zainstalowania płyty gipsowo-kartonowe, ogrody zimowe,

Drewniane skrzynie są przydatne do dekoracji domu prywatnym. Ten zestaw rama jest nieco prostsze. Należy jednak pamiętać, że drzewo może być zdeformowany pod wpływem wilgoci. Pamiętaj, że materiał wskaźnik wilgotność nie powinna przekraczać 13%.

Do produkcji drewnianych barów listwy wykorzystywane iglastego. Taki materiał jest tanie i trwałe. Przed zainstalowaniem skrzyni, nie zapomnij, aby traktować drewno antyseptyczne kompozycję. Ochroni to materiał, z grzybów i pleśni.

Zgodnie z ogólną zasadą, montaż sufitu płyt gipsowo-kartonowych na drewnianej ramie wykonany w domach prywatnychZgodnie z ogólną zasadą, montaż sufitu płyt gipsowo-kartonowych na drewnianej ramie wykonany w domach prywatnych


Montaż drewnianych skrzyniach w następującej kolejności:

 1. Umieść na układ sufitu i ścian. Aby to zrobić, należy użyć otbivochnogo przewód i poziom promieniowania laserowego.
 2. W wybranych obszarach, należy wykonać otwór o głębokości 3-4 cm. Należy zauważyć, że średnica otworu nie powinna być większa niż 0,7 cm.
 3. Zamocować pręt w zawiesinie.
 4. Zamocować pręt w wyniku dziury i odsyła je z kołków. Nie zapominaj, że z tyłu wieszakach trzeba przykleić taśmę uszczelniającą.
 5. Dołączyć zawiesin taśmy.
 6. Napięcie na żyłce z spłukiwania zawiasach struktur linii montażowych.
 7. Wyrównać i zablokować bary. Do mocowania użyj śrub.

Montaż płyt gipsowych na suficie (wideo)

Ustawiona rama pod sufitem płyt gipsowych jest prosta. Najważniejsze - prawidłowo oznaczyć powierzchnię bazową i wybierz odpowiednie materiały na skrzyniach. Jeśli chcesz, aby wielopoziomowe płyt kartonowo-gipsowych na suficie, to należy zastosować metalową listwę. Należy pamiętać, że do montażu struktur wielopoziomowych należy stosować tylko te profile, które są wykonane z blachy stalowej. Jeśli chcesz zainstalować sufit jednopoziomowych, aby zaoszczędzić pieniądze, wykorzystanie do produkcji drewnianych skrzyniach barów. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 5 =

map