rahat ve ekonomik: Aydınlatma LED ile Tavanlar

rahat ve ekonomik: Aydınlatma LED ile Tavanlar

12 October 2017LED asılı lambaları ekonomik, güvenli, yüksek dayanıklılığa sahip, kolay çalıştırmak içintasarımda değil son noktayı - LED kolye ışıkları maliyetli, güvenli, ekspluatatsiiOsveschenie ofis, daire veya evin kolay yüksek mukavemetli, var. Ve o, tabii ki, ana göstergesi, aynı zamanda çekici bir görünüm ve elektrik faturalarını etkileyebilir karakteristiklerinin bir sayıdır edilir olsa da, hatta aynı yüksek kaliteli ışığında değil.


Aynı avizeler - LED ışıklar nispeten yeni olmalarına rağmen kapsama basın bir niş ve birçok diğer seçenekleri kazanmayı başardılar. aydınlatma LED ile Tavanlar Eğer her tür tavan bunları yüklemenize olanak tanır kurulum kolaylığı ve çok yönlülük ile karakterizedir. Buna ek olarak, sadece ev tasarımı bireysellik vurgulamak herhangi bir görüntü üretmek için kullanılabilir.

tavan için LED aydınlatma armatürleri Avantajları

Bu tip lambalar uygulamalar yeterince geniş bir aralığı vardır.

avantajları:

 • Kalite aydınlatma;
 • yoğunluk;
 • Ekonomik güç tüketimi;
 • Uzun kullanım ömrü;
 • ısıtma lambası ve işlem sırasında herhangi bir gürültü olmaması.

Düz tavan lambaları bunlar ek kapsama sağlamakla kalmayacak, alçak tavanlı küçük odalar için idealdir, ama aynı zamanda görsel olarak oda artırmakDüz tavan lambaları bunlar ek kapsama sağlamakla kalmayacak, alçak tavanlı küçük odalar için idealdir, ama aynı zamanda görsel olarak oda artırmak


 Bu tür Tavan lambaları nedeniyle şimdi moda olan düz tasarımı için tüketiciler ve daha büyük ilgi görmektedir. Ancak, tek başına moda değil. Tavan oldukça düşüktür küçük daireler, olarak, özellikle önemlidir.

durumu "düzeltmek" için LED arka aydınlatma - görsel tavanlar daha yüksek olacaktır.

Önemli bir ayrıntı gerçektir ki hemen her ortam için geçerli lambalardan verileri. onlar aşırı ısınmasına veya çok fazla elektrik maliyetleri nedeniyle Lambalar, korkmadan, hatta saat çalıştırılabilir.

tavana LED armatürleri Çeşitleri

Böyle bir plan Aydınlatma çeşitli vardır.Türler:

 1. Dahili;
 2. Hedeflenen. Eğer ister sokakta veya kapalı, belli bir bölgeyi aydınlatmak için gerektiğinde durumda uygulayın. Bu lamba bir spot olarak hizmet vermektedir. vb hafif yük alanlar, banliyö alanları, kır evleri, pencereleri, uygun
 3. Yanlış.

Birinci ve üçüncü noktaların isimleri kendileri için.

Odada eşsiz bir atmosfer yaratmak LED spot kullanılarak kolaylıkla çıkarılıp avantaj ve dezavantajları vurgulayın Odada eşsiz bir atmosfer yaratmak LED spot kullanılarak kolaylıkla çıkarılıp avantaj ve dezavantajları vurgulayın

gücün Büyük seçim size doğru ışık kalitesini vermenize yardımcı olacaktır. elektrik tasarrufu gelince, sonsuza, şimdi, son derece alakalı noktaya kadar bunu unutabilirsiniz.

Lambalar tavanın herhangi bir tasarım özellikleri için alabilirsiniz - her şey uzun süre sağlanır.

Yani bu durumda evinizdeki tavana o tarz, herhangi bir rol oynamaz.

Tavan tipine lambaların Türleri

ayırt edici:

 • Tavan Armstrong. Bilindiği gibi, tavana sabitlenmiş ve paneller veya demirbaşlar takıldığında tavan, sadece ızgara değil, bu durumda, kare hücreyi LED. montaj göre onlar havai, havai ve evrensel, gömme edilebilir anlamına gelir.
 • Düşmanlarınız tavanlar için. Böyle bir tavan alüminyum kaburgalar oluşmaktadır. İşte lambalar kullanılmış ve modüler nokta vardır. çok uzun bir ofis koridorlar için yapılmış modüler kullanım lambaları.
 • Tavan streç. Bu üst 70 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklara dayanıklı değildir, bu yüzden, diyelim ki, aynı halojen zıt olarak, lambalar tavan bu tip için en iyi çözümdür LED. Böyle tavan UV ve IR radyasyon ölümcül bir çözümdür. Ayrıca, bu lambalar civa içermez.
 • asma tavan için. çok iyi bir çözüm - tavan tipi için LED aydınlatma. Sen farklı türdeki aydınlatma yapabilirsiniz. E o LED'ler ve denetleyici seçimine bağlıdır olarak (LED'ler renkli ise). Aydınlatma dökülür edilebilir, renkli olması vs. Ayrıca, lambalar hem dönen ve dönmeyen olabilir.
 • Tavan grilyato. Bu tavan armatürlerini takmak için kolay bir birikmiş ızgara plakaları, bir yapıdır. Modüler Tavan Armstrong için aydınlatma çok benziyor ki, lambalar kullanılabilir LED.

Nedeniyle hantal öğelere raf tavan yükünü arttırmak için önerilen, bu nedenle en iyi seçenek tasarımı değil - downlight LED Nedeniyle hantal öğelere raf tavan yükünü arttırmak için önerilen, bu nedenle en iyi seçenek tasarımı değil - downlight LED


en verimli aydınlatma seçeneği ve en uygulanabilir bugün - tavan için Led ışıklar. En azından, tesislerde şimdi onarılır.

Bir tavan için LED Arka Aydınlatmalı: ucuz ve neşeli

tavan için LED Arka artık yaygın daire ve evlerde kullanılır. Rüşvet da ellerinizle neler yapabileceğini.

LED arka aydınlatma Türleri:

 1. Genel. Tavana monte yerleşik aydınlatma veya kolye monte.
 2. Hedef (Yerel). Belirli bir alan için bu yönlü aydınlatma.
 3. Tasarımcı. Bu ışık odayı aydınlatmaya konfor, kolaylık sağlamaktadır. onun aydınlatma en popüler cihaz kontür (çevre) boyunca çok popüler ışıklandırmadır. Bu düzenleme, LED şerit vasıtasıyla gerçekleştirilir.

Bant LED gerçekten ampuller çok az güç tüketir, ucuzdur. teyp bağlanırken kadar basittir ve bitki kendisi.


Böyle kapsama için Presets özel mağazalarında satın alınabilir.

Kit, ucuz maliyetli olacak, devre takılır.

tavan için LED armatürleri seçimi (video)

LED profil Tavan

LED şerit farklı türde onu LED denir profil hangi aksesuarı ile bir çift yapmak daha iyidir, bu mümkün gizli tavan vurgulamak için yapmak.

nitel led arka ışık, özel bir alüminyum profili için.

Bu profil, vb tavan, duvarda bir niş, merdiven, olsun, her yerde vurgulamak için fırsat sağlar Profil çeşitli işlevleri gerçekleştirir.

profilleri Atama:

 • yüzey temiz ve pürüzsüz olduğu için, kaliteli aydınlatma kurulumunu yapmak. profilinde bandı monte etmek kolaydır.
 • Bandın aşırı ısınmayı önlemek için radyatörün modunda çalışın. Bu faktör LED şerit ömrünü uzatmak için yardımcı olur.
 • Ne zaman ekranlarda varlığı, difüzörler daha estetik aydınlatma yapma.
 • Bu bir sonucu olarak, iç benzersiz hale çeşitli dekoratif tasarımların oluşturulmasını kolaylaştırır.

LED lambaların yüklemede kullanılan gömülü alüminyum profillerin avantajları göz önüne alındığında, gece güvenli bir tavan aydınlatma veya merdiven sağlayabilirLED lambaların yüklemede kullanılan gömülü alüminyum profillerin avantajları göz önüne alındığında, gece güvenli bir tavan aydınlatma veya merdiven sağlayabilir

Çakma profilleri farklı olabilir.

Profiller çeşitli mevcuttur:

 1. Köşe. Kural olarak, onlar ayrılabilir lensler ile donatılmıştır.
 2. Gömülü. Kullanılan sunta ve kartonpiyer bağlamak gerektiğinde. Bant bileşiği yerine monte edilir.
 3. Gömme. oluğun yer bakımından yüzeylerini kaplayan kenarı mevcuttur.
 4. Yanlış. herhangi bir yüzeye monte edilebilir. profil vidalarla sabitlenmiş veya yapıştırılmış olabilir.

Ayrıca, LED profili bir kutu veya delikli bir şerit şeklinde olabilir. Bu basit cihaz büyük ölçüde aydınlatma kurulumunu kolaylaştırır.

Düzgün LED şerit yükleyin: basit kurallar

LED teyp brokenfooted veya hasar LED edilebilen ile temas halinde, düz kuru, yağsız yüzey üzerinde ve çıkıntılar yapıştırılabiliyor.

kurulumundan önce bandın arka tarafındaki koruyucu tabakayı kaldırmak için gereklidir. Bant temas yüzeyine bir yapıştırıcı tabakası uygulanır ve daha sonra bir kaç saniye için bu konumda tespit ile küçük bir kuvvetle basılmalıdır.

Usta konak kolaylıkla nedeniyle özgüllük, şerit LED ve belirli kurallara bağlı kalarak monte edecekUsta konak kolaylıkla nedeniyle özgüllük, şerit LED ve belirli kurallara bağlı kalarak monte edecek

Yarıçap kırık LED şeridin hasar görmesini önlemek için, en az 2 cm olmalıdır.

takarken aşağıdaki dikkate alınması gerekmektedir:

 • hasardan bandı korumak için;
 • Ne zaman elektrik güvenlik gereksinimlerini karşılamak bağlanırken;
 • Bağlanırken Kutupların önemlidir;
 • Bir güç kaynağı seçerken, hesabın yüzde 25 güç marjı içine almak gereklidir;
 • LED şerit metal temas yüzeyi, daha sonra montaj contası gerektirir altında ise.

aydınlatma alanlarından aydınlatma kalitesi, aynı zamanda odanın muhteşem tasarımına sadece bağlı olduğu için LED şerit kasten monte edilmesi gerektiğini unutmayın. aydınlatma yönü çok bağlıdır ve tek seferde dikkate almak gerekir, rahatsız edici değişiklikler önlemek için.

Örneğin, eğri yüzeyler tavan dik daha çubuk teyp yuvarlama. Yarıçapını sağlayan ve Parçalarınıza LED şerit bozmazlar daha kolaydır.

Buna ek olarak, ışık yönü yanlış seçim tüm toza tavandan aşağı kusurlarını, ve hatta parmak izlerini ortaya çıkaracaktır. Bant "yemek" ışık akısı tavan tavana çok yakınsa. Büyük olasılıkla, tutkal önce can sıkıcı hataları önlemek için bir iki deneme yapabilirsiniz.

LED aydınlatma montajı (video)

Sonuç olarak. Ben söylenmiş olanları özetlemek istiyorum. armatürler bir tavan yapısı için tasarlanmıştır. Onun o kadar karmaşık olduğundan, kendi elleri yükleme yapmak için fırsat istiyor musunuz. ayarla ışıklar - yani işe emek uzmanları üzerinde çok para kaydedin. Bağlantı çok fazla zorluk neden olmaz. Ve nihayet aydınlatma bu tip mükemmel tasarım fotoğrafları ve video malzemeleri bakmak yeterlidir doğrulamak için. Bu işte teknik özellikleri gibi zamana, genellikle katı profesyoneller kadar! Genel olarak, fazla uzatmadan, her şey sona düşünmek gerekir, sen satın almak ve işten için gereken her şeyi!

LED arka ışıklı tavan tasarımı (iç fotoğraf)

1 5e6e50a5a29f77219e15f457cc6ab6c4175ddaa6 36 7c48a6161a178a7179e51be34fb15a52 8c75be0cec44f0fb487b14e03ef5e6a6 113a10c31574enl 15107 618 5252 14026509282

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 8

map