The BlogCross Stitch - popularnym i ulubionym zajęciem dla wszystkich grup wiekowych needlewomenCross Stitch - popularnym i ulubionym zajęciem dla wszystkich krzyża needlewomen vozrastovVyshivka jest uważany za dość prosty rodzaj robótek. Wiele kobiet jest uzależnionych od tego rodzaju sztuki, ponieważ daje im korzyści moralne i fizyczne. Haft pozytywny wpływ na procesy psychologiczne. Prosta technika haftu pozwala zapomnieć o problemach i obawy, rozproszenia, poprawić wytrzymałość, koncentrację i rozwinąć siłę woli. Cross-stitch prosty schemat pozwoli łatwo haftować najpiękniejsze wzory i doskonalić swoje umiejętności.


Materiały potrzebne do ściegiem krzyżykowym

Przed rozpoczęciem haftowania, należy zdecydować się na schemacie, który zostanie wykonany haft, a także w celu przygotowania niezbędnych materiałów. Programy do haftu może być małe, średnie i duże.

Dziś praca wykwalifikowanych pracowników jest w znacznym stopniu uproszczona z gotowych zestawów do haftu. One zaoszczędzić czas poszukiwania materiałów i doboru odpowiedniego kolorów nici.

Jednak każdy fachowiec musi wiedzieć, co składa się ze standardowego zestawu haftem. Czasami trudno jest znaleźć wzór haftu. Więc czasami craftswomen trzeba wytworzyć pożądany obwód niezależnie.

Potrzebne narzędzia i akcesoria do haftu można łatwo znaleźć w sklepach do robótekPotrzebne narzędzia i akcesoria do haftu można łatwo znaleźć w sklepach do robótek

Potrzebne materiały:


 • płótno;
 • wątku;
 • obręcz;
 • igieł;
 • nożyczki;
 • Schemat haft.

Zestaw do haftowania nie różnią się między sobą. Główne różnice to: wielkość haftu, jakość i materiał na obwodzie przędzy.

Haft krzyżykowy, ładne i łatwe tips

Aby proces haftowania było łatwe, a wynik spodobało jej piękny obraz, trzeba przestrzegać zasad i uwzględnia niuanse, które określają jakość wykonany haft.

Aby płótno nie było prysznica, krawędzie muszą być zabezpieczone za pomocą kleju lub taśmy. Zasada ta pozwoli zaoszczędzić haft nienaruszone.

Czasami jest bardzo trudno zdecydować, w jaki sposób zrobić robótki, która strona zaczyna jako wątku kotwicy na tkaninie, liczba wątków w użyciu.Pierwsze ściegiem krzyżykowym, musisz nauczyć się najważniejszą zasadę: praca zaczyna się od połowy obwodu, i tylko w tym przypadku możliwe jest, aby nie stracić rachubę i nie zniekształcają obraz przyszłościPierwsze ściegiem krzyżykowym, musisz nauczyć się najważniejszą zasadę: praca zaczyna się od połowy obwodu, i tylko w tym przypadku możliwe jest, aby nie stracić rachubę i nie zniekształcają obraz przyszłości

Przydatne wskazówki:

 • Rozbić płótna na kwadraty;
 • Podzielenia nici;
 • Wyprasować tkaninę;
 • Zapewniają jasne światło (haftować powinna być tylko w jasnym świetle, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia wzroku).

Haft powinien zacząć od środka obrazu. Pomoże to uniknąć nieporozumień w celowniku. Jednak wielu ekspertów w miłości zacznie haftować tkaninę z prawym górnym rogu.

krzyż schemat ściegu dla początkujących: Lekki i mały

Schematy dla początkujących zawsze wyglądają łatwe. Ale ostatecznie mają needlewoman uzyskać piękny obraz, który nie różni się jakościowo od bardziej poważnych prac. Całość - w umiejętności, które zwiększa się z czasem.

Początkujący igła kobiety najlepiej jest używać małych systemów, które nie zawierają dużo trudnych elementów.

Małe obrazy mają wiele zalet: ich haft nie trzeba spędzać dużo czasu, proste schematy pozwalają nauczyć się krzyże, aby prawidłowo obsługiwać nici i igły. Wykonywanie prostych obrazów dla dzieci.

Dla początkujących, mistrzowie powinny być drobne małe obwody zawierające proste wzory lub kompozycji kwiatowychDla początkujących, mistrzowie powinny być drobne małe obwody zawierające proste wzory lub kompozycji kwiatowych

Przykłady rozwiązań dla początkujących:


 • kwiaty;
 • Zwierzęta (wiewiórki obraz, lwy, psy, etc.);
 • bajki;
 • bajki dla dzieci;
 • krajobrazy;
 • działki gospodarstwa domowego;
 • Obrazy ludzi.

Po uruchomieniu mały haft nawet trzeba przestrzegać zasad prawidłowego wykonania pracy: nawlec nitkę i przymocować do monitorowania położenia krzyży, następnie mistrzów koniecznie dostać słodkie i piękne prace. Ważne jest, że nie są zdezorientowani i nie stanowią dodatkową pętlę.

Jak szybko nauczyć się haftować krzyż

Naucz się haftować krzyż, można szybko, bo w tym zawodzie nie jest wielkim problemem. Istnieją ogólne zasady, które pomogą spełnić Hafty bez sęków i innych małżeństwa.

Ucz się szybko haftów ustawień pomocy, które zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące konkretnych programów haftowania, a także ogólne zasady haftem.

W procesie haftowania należy wziąć pod uwagę wiele niuansów, które pomogą starannie wypełniać schemat.

Główne metody zabezpieczania przędzy do materiału podczas szyciaGłówne metody zabezpieczania przędzy do materiału podczas szycia


Przyjęcia dla liczonego krzyża:

 • Igłę należy przechowywać w pozycji pionowej. Końcówka na końcu igły musi być umieszczona w górę iw dół ostrym końcem. W tym przypadku, szwy poprzeczne muszą znajdować się w tym samym placu.
 • Dokonać dwóch ukośnych szwów. Powinny one być przeprowadzone w odpowiednich zwolenników, które nie mogą być zmieniane w trakcie całego haftu. Należy umieścić po lewej stronie ściegu na przekątnej w prawo. Następnie wykonaj górny ścieg - z prawej strony do lewej.
 • Może być stosowany do szycia i haftu kilku technik: haft z parzystych i nieparzystych liczby wątków.
 • Ważne jest, aby zabezpieczyć nitkę prawidłowo. Istnieje kilka technik: pętli, pętla z wewnątrz na zewnątrz, bez węzła, szwów.

Uczenie się, jak właściwie krzyż szwy mogą być spowodowane samouczki wideo. master class na ściegiem krzyżykowym, można znaleźć słynny «Hachette» magazynek. Każdy fachowiec wybierze odpowiednią technikę i wygodny dla niego. Ważne jest, aby pamiętać, że jakość i wygląd gwintu zależy od liczby wątków. Najważniejszą rzeczą w haft - prawidłowe gwinty mocujące.

Cross Stitch dla początkujących (Video)

Cross Stitch - rodzaj robótki, która obejmuje prostą technikę. W tym przypadku, haft wyglądać dzieł sztuki. Ważnym niuans w walce z cross-stitch jest needlewoman doświadczenie. Co przeżyła, tym lepiej udać się do szwów. Ważnym kryterium dla dobrego haftu jest brak węzłów w hafty, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych ze stronami. Prawidłowo haftowanie może nauczyć każdy fachowiec. Ważne jest, aby być trwałe i dokładność. Presets łatwiej pracować w poszukiwaniu wątków i układów konstrukcji.

Proste systemy dla ściegiem krzyżykowym (foto)

01 1 069270ec7585d2orig 2 11 114 57b8b393dc4ab 1645db309f6b 2013-11-12-42 2138

Leave a Comment

Your email address will not be published.

29 − 19 =