Proste ściany gipsowo-kartonowe: 5 powodów ich budowy

Proste ściany gipsowo-kartonowe: 5 powodów ich budowy

12 October 2017Szybko przekształcić wewnętrzną przestrzeń jest możliwe za pomocą wykończenia ścian gipsowo-kartonowychSzybko przekształcać przestrzeń wewnętrzna może być za pomocą dekoracji ściany z płyt gipsowo-kartonowych gipsokartonomSteny używany głównie w remontu mieszkań i domów prywatnych w celu uczynienia bardziej gładkie ściany, proste i gładkie. Jest to wymagane ze względu na fakt, że wcześniej w wielokondygnacyjnych konstruktorów budowlanych budynek dosłownie miałem pojęcia, że ​​tak gładkiej ścianie. Istnieje kilka opcji wyrównania. W szczególności, przez zastosowanie wielu warstw radiolatarni gipsowych. Jest to świetny sposób, ale dość długa, kosztowna i niechlujny. Sznurowanie arkuszy ścienne GCR - bardziej optymalne wyjście z sytuacji, ponieważ nie jest wymagane przeprowadzenie obróbki zgrubnej i wykańczającej, a wszystko odbywa się na sucho.


Jazda ścian gipsowo-kartonowych

Należy zauważyć, że budowa normą gk obwodu ściany bez względu na to, co jest potrzebne: do dekoracji, przeprojektowanie lub wyrównanie obmiarów zakup regałów i prowadzących profile, śruby i płytki GCR. Do transformacji pokoju z powodu płyt gipsowych z własnych rąk, nie tylko trzeba krok po kroku instrukcje, ale także wystrój ciekawych opcji do ściany było niezwykłe, oryginalne i stylowe.

Przed rozpoczęciem instalacji ścian płyt kartonowo-gipsowych, trzeba myśleć z wyprzedzeniem, gdzie będzie umieszczony drzwi i oknaPrzed rozpoczęciem instalacji ścian płyt kartonowo-gipsowych, trzeba myśleć z wyprzedzeniem, gdzie będzie umieszczony drzwi i okna

Na przykład, można:

 • Tworzyć niszę i komory pod wpływem naświetlania, która tworzy objętość 3D;
 • Zrobić sztuczne otwory okien, dekorując je fototapet, które wizualnie zwiększyć przestrzeń;
 • Zrobić otwór w ścianie z zaokrągloną;
 • W celu utworzenia powłoki ulga ścienne;
 • Zaokrąglone końce i zdjąć z kątami ściany gipsowo-kartonowe obracając się w półkolistym kształcie.

Wszystko to jest możliwe, aby to zrobić za pomocą arkuszy płyt kartonowo-gipsowych i profili metalowych.


GCR jest uważany za bardzo plastikowy płótno, prawidłowe podejście. Opcje do kształtu ścian i konfiguracji nieograniczonej ilości, a wybór zależy od właścicieli nieruchomości.

Dekorowanie ścian z płyt gipsowo-kartonowych

Po przygotowaniu ramach przewodników i profili do montażu w szafie, można przystąpić do projektowania ścian GCR arkuszy.

Aby ściana okazało silne i praktyczne, powinny być dobrane wysokiej jakości płyt gipsowychAby ściana okazało silne i praktyczne, powinny być dobrane wysokiej jakości płyt gipsowych

Z miejsca, gdzie znajduje się specjalnie konstrukcję, w szczególności: • W środku pokoju;
 • Wzdłuż ściany;
 • W górnej części pomieszczenia.

Konieczne jest, aby wybrać odpowiedni materiał etykietowania. Standardowa płyta gipsowo-kartonowa uważane konwencjonalny materiał, korzystnie odporne na wilgoć. Najważniejsze, aby zainstalować pierwszy internecie, gdyż zależy od niego wszelkiego rodzaju konstrukcji. Musi on być montowany w większości mocno do boku pokoju. ostrze tnące mogą być wykorzystane na budowę nóż.

Wytwarzanie płyt odbywa się w zależności od wielkości pomieszczenia i otwarcia elementów. W którym połączenia pomiędzy osnowami, aby wykonać stożkowe ścięcia, które kąt ten nie powinien przekraczać 20 stopni.

Arkusze mogą być montowane na blachowkrętów wielkości 3,5-35 mm. Pierwszy dołączony kąt GCR, a następnie krawędź, a następnie w środku wstęgi. Technologia ta pozwala umieścić arkusz tak dokładnie i gładko.

Gdzie umieścić ścian gipsowo-kartonowych

Nie jest poprawny pogląd, że ściany z płyt gipsowo-kartonowych mogą być instalowane wyłącznie w budynkach parterowych.

Płyta gipsowo-kartonowa ściana może stylowo i pięknie uzupełniają praktycznie każdy wystrójPłyta gipsowo-kartonowa ściana może stylowo i pięknie uzupełniają praktycznie każdy wystrój

Ale w rzeczywistości, z pomocą tych struktur jest wykonywana wykończenie:

 • Pomieszczenia w domkach na każdym piętrze;
 • Apartamenty w domach panel mieszkanie;
 • pomieszczeń biurowych;
 • Centra handlowe i inne podobne budynki.

Było z arkuszami GCR mogą tworzyć piękne i oryginalne wnętrza i obszary przebudowy. Ważne jest to, że miejsce lub do rozbiórki ścian tynk może być bez zgody WIT, ponieważ nie są one strukturalny i nie może wpływać na integralność sufitu lub ich zniszczenia. Innymi słowy - proces nie może być nazywany przebudowa kapitał.

Dekorowanie ścian gipsowo-kartonowych z rękami

Kładzenie płyt gipsowo-kartonowych na konstrukcji na różne sposoby.


Jako wykończenie ścian gipsowo-kartonowych można stosować piękne tapety lub tynki dekoracyjneJako wykończenie ścian gipsowo-kartonowych można stosować piękne tapety lub tynki dekoracyjne

W szczególności:

 • Z jednej strony podwozia;
 • Po obu stronach tuszy;
 • Te dwie warstwy, na każdym boku.

W celu uczynienia z płyty gipsowo-kartonowej ściany będą musiały nie tylko do przeprowadzenia instalacji, ale również do przeprowadzenia prac wykończeniowych. To jest ostateczny, czyli innymi słowy wykończenie pozwala na stworzenie pełnego obrazu kompozycji. Czyli miejsca gdzie wzmacniający skos wypełniona wstęga są powlekane klejem i pozostawia do wyschnięcia.

Należy zauważyć, że w ten sposób w jednej linii z powierzchnią szwy GCR i staje się powlekane bez wad. Gdy stawy wyschnąć należy poprowadzić Kit, który ostatecznie wygładza szwy, a także położenie śrub lub wkrętów.

Do nałożenia warstwy - jest możliwość wytworzenia cienkiej powłoki następuje w publikacjach, takich jak:


 • tapetowanie;
 • Nakładanie tynku dekoracji artystycznej;
 • Prowadzenie Tapetowanie użyciu sztucznego lub naturalnego kamienia.

Konstrukcja ścian gipsowo-kartonowych

Konstrukcja ścian gipsowo-kartonowych, niezależnie od tego, gdzie w pokoju lub sypialni może być albo oryginał lub standardowe. Płyty gipsowo-kartonowe może przybierać różne, w tym zakrzywionych kształtach. W tym celu przeprowadzenia ich zwilżenie wodą i wilgotne aż zamocowane na konstrukcji w pożądanej postaci. Ściereczki do składania powinny nabyć specjalną łukowe różnorodność obrazów, które są znacznie cieńsze niż zwykle.

Wybierz projekt płyta gipsowo-kartonowa ściana musi być oparty na wielkości i funkcji pomieszczeniaWybierz projekt płyta gipsowo-kartonowa ściana musi być oparty na wielkości i funkcji pomieszczenia

Konstrukcja ścian w pomieszczeniu może być:

 • Arch;
 • nisza;
 • półka;
 • Krawężnik.

Pomysł stworzenia bezpośrednio w szafkach ściennych płyt gipsowo-kartonowych - to jeden z najbardziej kreatywnych opcji konstrukcyjnych pomieszczenia. Zwłaszcza, jeśli ściana jest pastelowe kolorowe, nieco ciemniejszy szafka na dwa do trzech kolorach, zdobione i LED, nie jasne i, na przykład, neon, zielony lub różowy w ogóle. Aby utworzyć dodatkowe elementy w ścianie jest konieczne na etapie projektowania, aby zwrócić uwagę na tworzenie rysunku, a także przy obliczaniu liczby profili.

Jeśli partycja przeznaczona jest ciasno wzdłuż jednej ściany, to trzeba po prostu położyć wewnątrz przewodów elektrycznych i gniazd wyjściowych, przełączniki i kable.

Niekoniecznie muszą być na opraw ściennych jak i ściany zagłębionej miejscu. To, co tworzy wspaniałą, przyjazną atmosferę, która będzie pobyt w pokoju z komfortu i przytulności.

Ściany gipsowo-kartonowych: plusy i minusy

Jak w przypadku każdego materiału, arkusze płyt gipsowo-kartonowych mają wady i zalety. Początkowo należy zdecydować, że to płyty gipsowo-kartonowej. Niektórzy mistrzowie nazywają to konstrukcja sandwich, ponieważ składa się z kilku warstw różnych arkuszach. Nadzienie jest gips, a powłoka - jest wytrzymała tektura. praca płyt gipsowo-kartonowych jest dziś jednym z najbardziej popularnych, ponieważ materiał nie jest kapryśna, nie wybredny i nie wymaga specjalnego szkolenia dla profesjonalnego montażu.

Zalety ścian gipsowo-kartonowych na fakt, że jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla zdrowiaZalety ścian gipsowo-kartonowych na fakt, że jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla zdrowia

Korzyści bezpośrednio GCR polegać na:

 • Ekologia, a tym samym bezpieczeństwo zdrowotne;
 • Szanse dla minimalnej ilości czasu dokonania zmiany miejsca;
 • Wytrzymałość i trwałość;
 • Łatwość montażu na konstrukcji metalowej;
 • Zdolność do przeprowadzenia instalacji bez ramy;
 • Że on po prostu wyciąć;
 • Że wstęga może przybierać różne formy;
 • Optymalne i przystępnej cenie;
 • celów instalacyjnych Rapid.

Niestety, to nie można wykluczyć, jak i negatywne cechy, ale na tle wielu zalet, większość rzemieślników po prostu zamknął oczy im.

Są to:

 1. Kruchość. Podczas transportu wstęgi muszą być ostrożni, ponieważ jeden najmniejszy ruch może spowodować deformację arkusza. Zasadniczo łamane krawędzie i narożniki kruszyć. Jeżeli po zamontowaniu ścianę planowane jest zamontowanie półek lub donice na nią, podstawa ściany musi być wytrzymały metalowa rama.
 2. Materiał praktycznie nie tolerują niską temperaturę, a jeśli pokój Co mniej niż 10, operacja montażu jest zabronione postępowanie.
 3. W układzie ścian FCL, przestrzeń dla co najmniej jednego pomieszczenia jest zmniejszone o 5 cm.

Pomysły ścian gipsowo-kartonowych w mieszkaniu

Jak wspomniano wcześniej, budowa płyt gipsowo-kartonowych mogą przybierać różne formy.

Płyt gipsowo-kartonowych jest wystarczająco elastyczny materiał, dzięki czemu pozwala na wykonywanie ścian lub łuk wszystkich kształtach i rozmiarachPłyt gipsowo-kartonowych jest wystarczająco elastyczny materiał, dzięki czemu pozwala na wykonywanie ścian lub łuk wszystkich kształtach i rozmiarach

Większości z nich, aby utworzyć pełną lub częściową ścianę, na przykład:

 • Nisza pod telewizorem;
 • Niszy pod kurtyną;
 • Nisza dla tajnej oświetlenia;
 • Nisza zamiast słupków przy łóżku.

Wygląda to bardzo stylowy pokój, w którym sufit multi-marki płynnie w boazerii. Dekoracja ta pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń i sprawiają, że pokój bardziej atrakcyjny wygląd.

To suchej zabudowy jest idealnym materiałem do przeprowadzenia zmian i wykończenie pomieszczenia. Popularność rośnie z każdym dniem pojawiają się nowe pomysły, projekty i opcje nawet montażowe.

Zrobić samemu: ściany gipsowo-kartonowych (wideo)

Z takiego materiału można przeprowadzić najbardziej cenionych marzenie, by stworzyć niepowtarzalny i twórczego stylu. obrazy cechą jest to, że mogą one być stosowane w najbardziej innym wystroju, choć kafle, tapety czy nawet ciężkich cieczy tapety. W zależności od wybranego sposobu wykańczania trzeba tylko odpowiednio przygotować powierzchnię, na przykład za pomocą kleju lub stałej kompozycji podłoża, aby zwiększyć wytrzymałość. Uczą się pracować z takim materiałem będzie mógł nawet osoba, która wcześniej nie miała pojęcia takiego wykończenia i przebudowy pomieszczeń.

Przykłady konstrukcji ściany z płyt gipsowo-kartonowych (Zdjęcia wewnętrzny)

2-rovnie-Steny-Iz-gipsokartona 1-49 3min19 5min16 5d7c660070c0a8ce61d218b0f5e2d8d8 6min11 16min44 3124 1390481942b2accfb9cba4 Dizajn-Polok-Iz-gipsokartona-17

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

97 − 92 =

map