Proste Schody spiralne na drugim piętrze z rękami

Proste Schody spiralne na drugim piętrze z rękami

12 October 2017Spiralne schody doskonale pasują do każdego pomieszczenia, niezależnie od stylu, w jakim jest wykonanySpiralne schody doskonale pasują do każdego pomieszczenia, niezależnie od stylu, w którym posiada właściciele Duplex lub willi są coraz ustawione schody spiralne. Wybór ten nie jest zaskakujący, ponieważ okrągła konstrukcja ma kilka zalet w stosunku do zwykłego marszu. Główną zaletą jest kompaktowy, który pozwala spiralnych schodach na drugie piętro w każdym pomieszczeniu. Ponadto prosta konstrukcja może być wykonany własnymi rękami, z niektórymi umiejętnościami prac budowlanych.


Ciekawe spiralne schody na drugie piętro do ogrodu odmiany wzorów:

Okrągły etap drabiny są umieszczone na spiralnie podróży. Kształt bieżnika są w pobliżu trapezowym lub trójkątnym, z których każdy jest zamontowany zachodzi na poprzednią. Ze względu na szczególny układ etapów służy do poruszania się nieco więcej niż 50% całej jego długości.

Klasa spirali stopnie schodów w zależności od rodzaju zamocowania:

 • Opierając się na ścianie i filaru;
 • Wokół kolumny wsporczej (konsoli);
 • Na dziobie i ogrodzeń (bez centralnego wsparcia).

Drewniane schody spiralne są doskonałe do domu na wsi, ponieważ mają one długą żywotność i niską cenęDrewniane schody spiralne są doskonałe do domu na wsi, ponieważ mają one długą żywotność i niską cenę

Najpopularniejszym rodzajem mocowania - na kolumnie nośnej, którego średnica powinna wynosić co najmniej 50 mm. Metoda ta pozwala na ustawienie struktury w dowolnej części pokoju.

Wybór rodzaju drabiny należy pomyśleć o wygodzie jego dalszej eksploatacji. Okrągła konstrukcja jest wytrzymała i trwała, posiada niewielkie gabaryty. Jednakże takie kroki nie może wzrosnąć nieporęcznych rzeczy. Ponadto ruch struktury spiralnej może powodować trudności dla osób starszych i małych dzieci.


Half-spiralne schody na drugim piętrze projektowania i montażu

schody spiralne pół-składa się z normalnych schodów i kilka nawijarki. Ta konstrukcja jest łatwa do przenoszenia w podeszłym wieku, a także do podnoszenia lub opuszczania nieporęcznych przedmiotów. Ale zajmuje więcej miejsca niż śruby.

Główną zaletą pół-spiralne schody - zdolność do dowolnego dziennika instalacji w pomieszczeniu.

Jak może być również określone zalety, o strukturze:

 • Ślad (semidigger schodów wymaga mniej miejsca do instalacji niż konwencjonalne sustainer);
 • Wybór wysokości podnoszenia;
 • Wytrzymałość i trwałość (w niewielkim stopniu stopni swobody uniemożliwia rozluźnienie i deformacji).

Half-spiralne schody ze względu na jego wielkość pozwala podnieść lub obniżyć dużych przedmiotów, takich jak mebleHalf-spiralne schody ze względu na jego wielkość pozwala podnieść lub obniżyć dużych przedmiotów, takich jak mebleMontaż zaczyna się od drabiny semidigger mocowania kosoura ściany pierwszej części. jest obok ustawienie słupka oporowego, a następnie - drugą część kosoura (poziom). Potem montowane tabelę pomocy, która ma gniazdo do niszy kosoura.

Po tym wszystkim, zapilivaetsya pion pod kluczem. Następnie ustaw kosour drugą sekcję. Następne frezowane rowki blokujące, ustala się kroki, poręcze i balustrady. Ostatni etap wykańczania, który zależy od wybranych materiałów: metal kompozycji przeciwkorozyjnej, farby lub olej - w przypadku drewna.

Okrągła klatka schodowa na piętro we wnętrzu

Okrągła klatka schodowa, oprócz swojego podstawowego celu, jest również jednym z głównych elementów wystroju. Dlatego, biorąc pod uwagę konstrukcję należy zwrócić uwagę nie tylko na jego strukturę, ale także wygląd. Możliwość korzystania z różnych materiałów pozwala na zamontowanie na drabinę, który będzie pasował do każdego wnętrza domu.

Projektanci w stylu minimalizmu i high-tech stosowania w ich prostych prac i zwięzłych informacji. W takim wnętrzu doskonale pasuje metalu drabiny. Pomieszczenie ma klasyczny styl, można zainstalować drewnianą konstrukcję, które dadzą luksusu rzeźbionymi tralkami. Stylowy i światło otrzymane schodów, gdzie w etapach ze szkła w połączeniu z poręczami metali.

Okrągła klatka schodowa w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa zalecanego być wyposażone w poręczOkrągła klatka schodowa w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa zalecanego być wyposażone w poręcz

Szczególną rolę przywiązuje się do koloru projektowania. Jeśli funkcja schodami jako element wystroju jest drugorzędna, projekt jest w jasnych kolorach. matowe wykończenie zapewni dodatkowe lekkość i niewidzialność.

struktura śrubowa, która posiada szczególną rolę we wnętrzu, mogą być wykonywane w ciemnych kolorach. W tym przypadku powinno to być połączone z kolorem mebli i innych elementów dekoracyjnych. Możliwe jest również do malowania po schodach w jasnej tonacji lub uczynić scenę w różnych odcieniach. Taki ruch wykonać spiralną konfigurację główny element wnętrza, na które uwaga zostanie sporządzony.

Jak obliczyć wielkość schodami na drugie piętro

Decydując się zainstalować schody spiralne, pierwszą rzeczą, czego potrzebujesz, aby dokonać obliczeń i rysunków. Wymiary zależą od celów przyszłej budowy.


Spiralne schody na użytek dzielą się na:

 • głównym;
 • Pomocniczy.

Głównym klatka schodowa jest zainstalowany dostęp do górnych piętrach domu. W przypadku tej konstrukcji, zaleca się długość fazy. - 90 cm, średnica otworu w ten sposób powinny mieć około 200 cm do montażu ogrodzenia i poręczami. Zalecana średnica wspornika - więcej niż 5 cm.

Przy projektowaniu spiralne schody powinny rysunek przedstawiający wymiary wszystkich elementówPrzy projektowaniu spiralne schody powinny rysunek przedstawiający wymiary wszystkich elementów

Otwarcie na głównej klatki schodowej warto robić więcej niż dwukrotna długość etapów wynosi około 20 cm. Odstęp pomiędzy jego powierzchnią a poręcz 10 cm nadaje się do domu na lokatorów wsparcia poręcz.

Pomocniczy spiralne schody zainstalowane na dostęp do piwnicy lub na poddaszu domu. W takim przypadku, procedura może być równa długości 60 cm, przy średnicy otworu 140 cm.


Spiralne schody na drugim piętrze z rękami: etapy budowy instalacji metalowej

Proste drabiny metalowy, który składa się z etapów, które są przymocowane do podłoża, może być wykonane niezależnie. Jednak proces ten wymaga pewnej wiedzy i umiejętności do pracy spawarki.

kilka metalowe elementy wymagane do utworzenia spiralne schody:

 • kolumna nośna rura (odcięta odległości od podłogi do sufitu pomieszczenia);
 • Szeroki rury (wielkość, podobnie jak poprzednio);
 • Pręta, z którego będzie wykonany dodatkowego;
 • Rogi.

Wszystkie elementy drabiny, wykonane z metalu, które mają być chronione przed niekorzystnymi skutkami dla środowiska poprzez malowanieWszystkie elementy drabiny, wykonane z metalu, które mają być chronione przed niekorzystnymi skutkami dla środowiska poprzez malowanie

Z rury o dużej średnicy, trzeba wyciąć tulei być zabezpieczone etapu. długość rękawów będzie równa wysokości bieżnika.

Pokrojone cylindry muszą przylegać do rury nośnej. Jeżeli pomiędzy podłożem i tuleja posiada prześwit, konieczna jest spawania dodatkowe pierścienie uszczelniające.

Rogi są ucinane do systemu, a etapy są przyspawane do ramy. Stopniami przyspawane tuleje, które następnie są nawleczone na nośniku. Wszystkie elementy są wyrównane na rysunku i spięte. Szwy szlifowane, schody powierzchnia jest traktowany. Następny zainstalować ogrodzenie i poręcze.

Circular schody na drugie piętro: niuanse instalacji

Do spiralne schody zostały zainstalowane prawidłowo i służył przez długi czas, ważne jest, aby dokładnie obserwować wszystkie etapy instalacji. I słuchać doświadczonych rzemieślników, którzy wiedzą, jak złagodzić build proces projektowania i przedłużyć jego żywotność.

Kąt nachylenia dla okrągłej klatce schodowej powinny być tak dobrane, że etapy nie był wygodny do wznoszenia starszych i dzieciKąt nachylenia dla okrągłej klatce schodowej powinny być tak dobrane, że etapy nie był wygodny do wznoszenia starszych i dzieci

Nie jest konieczne, aby wyposażyć piony scenie. Tak człowiek po schodach, by móc w pełni postawił stopę w ciasnym miejscu. Wyeliminuje to ryzyko poślizgnięcia i nogi w wyniku upadku.

Określić pozycję kolumny odniesienia pomoże nawleczone przewody na drugim piętrze. Liny powinny być umieszczone prostopadle do siebie na przekątnej. W wyniku tego środek przyłączony pionu, w którym przewidywane punkt obrotu na podłodze. Kolumna wsparcie jest korzystnie ustawiona na konkretny pad, tak, że projekt będzie bardziej bezpieczne.

Jak są schody spiralne na drugim piętrze z ich rąk (wideo)

Kręte schody to doskonałe rozwiązanie dla druku dwustronnego mieszkania lub willi. Przy zakupie projektu należy zwrócić uwagę na jego jakość i wygląd w zespole - ściśle przestrzegać instrukcji. Produkcja i montaż schodów można własnoręcznie. W tym przypadku należy wykonać dokładne obliczenia i napisać dobry rysunek. Zgodność ze wszystkimi szczegółami przyniesie wyniku drabinę piękne i wysokiej jakości, które będą długo służyć i cieszyć oko.

Piękne spiralne schody na drugim piętrze (przykłady zdjęcia)

8610215 10-1 1450648639derevyannaya-vintovaya-lestnica-wwwmoydomiknet-5 1455878457oslo3orig 1478179499 barcelona1 bBxskPyUS3i85H1 civikblack1 ctvf derevjannielestnitsifoto6

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + = 15

map