Prosedür merdivenleri 2 kurallar

Prosedür merdivenleri 2 kurallar

12 October 2017merdiven kaliteli özel testler kullanılarak yapılabilir edinTüm geçici merdiven tipi merdivenler onaylamak veya uygunluğunu çürütmek amacıyla periyodik olarak test edilmelidir özel testler kullanılarak yapılabilir merdiven kalitesini kontrol edin. Bu yapılmaz ise, merdiven bir zamansız bir anda başarısız olabilir çünkü merdivenleri dahil merdivenleri, test temel amacı, güvenliğidir.


Test merdivenleri genel tanımı

Kullanım merdivenler de merdivenler sürekli er ya da geç metal yorgunluğu, çatlak ve yapısal bozulma meydana gelmesine yol açabilir hareketli parçalar üzerinde, sahne üzerindeki yükü düşer.

Uzmanlar yılda en az bir defa gücüne merdiveni kontrol etmenizi öneririzUzmanlar yılda en az bir defa gücüne merdiveni kontrol etmenizi öneririz

yani:

 • merdiven veya merdiven alüminyumdan yapılmış ise, gücüne yılda bir kez kontrol edilmelidir ve ahşap merdiven, eğer yılda iki kez dayanıklılığı test edilir;
 • Ahşap merdivenleri tarafından tamir merdivenler sonra bile çatlaklar ortaya eğer çatlaması veya bu tür merdiven kullanılması yasaktır, merdiven Test ve sermaye dahil onarım sonrası her seferinde merdiven, ancak;
 • Bir deformasyon, ezik, oyun, vb varsa Alüminyum merdivenler, işleme izin verilmez.

Bir merdiven düz zeminde monte eğer testi izin verilmez sonra direniş için bir numune olarak deneyim, buna değer istikrarsız bir operasyondur. merdivenler ise, dikey durmak ve herhangi bir rulo olmamalıdır.


2017 yılında Testler merdivenler

2017 yılında merdiven güvenli çalışma kuralları Bildirimi göre, periyodik olarak kontrol edilmesi gerekir. sırayla merdiven periyodik testi ile sağlanan işgücü koruma kurallarına göre halkın güvenliğini sağlamak için.

Kontrol merdivenleri hem gözle kontrol dahil ve çeşitli yükleri test etmelidirKontrol merdivenleri hem gözle kontrol dahil ve çeşitli yükleri test etmelidir

Bu nota göre, merdivenler ve merdivenler düzenli aralıklarla bir testi geçmek gerekir: 1. Alüminyum merdiven merdiven yılda bir kez kontrol ettim ve görsel muayene oluşur, istikrar kontrol ve merdivene belli bir ağırlık yükleyin.
 2. not, siparişler, muayene ve özel bir dergide tüm sonuçların girişi ile görevli kişi uymak zorundadır merdiven test göre. aynı kişi merdiven, aynı zamanda diğer ekipmanların sadece durumunu izlemek gerekir.

muayene ve sonraki testler sırasında merdivenin ortaya veya herhangi arızaları veya deformasyon vb çatlaklar, gevşeklik, bir merdiven olacak, bu tür bir merdiven testler bir kişi tarafından hazırlanan ne tamiri yöneliktir.

Test merdivenleri için şartlar ve kurallar

düzenlemelerine göre, merdivenler merdivenler test test koşulları için gerekli ekipman ile özel bir stand ve özel eğitimli ve sertifikalı kişi var kuruluşlarda yapılmalıdır.

talepler ve merdivenleri test standartları ile özel düzenlemelere bulunabilirtalepler ve merdivenleri test standartları ile özel düzenlemelere bulunabilir

Deney kuralları:

 1. GOST göre herhangi bir test merdivenler merdivenler çok merdivenlerde, kullanım ömürlerinin verification ile başlayan veya belgeler atfedilen bu dönem belirtilmelidir. Aynı zamanda envanter numarası, daire veya birimin ve önceki muayene tarihine ait bir işareti atanmalıdır.
 2. merdiven test ve işlem düzenlemeleri 2001/12/3 makasla kesme ve GOST 24258 e göre belirlenir, ve yükseklikte çalışma kuralları ve iş koruma kurallarına göre yapılır. merdiven çalıştırırken, bu standartlar kazaları ve yaralanmaları önlemek için düşünülmelidir.

ayrıca operasyon için uygunluğu merdivenlerden kontrol ettikten sonra dergide vb merdiven, üzerine numarayla aynı olmalıdır sonraki testlerde, envanter numarası tarihinden bir rekor olmalı

merdiven etme için standı: Genel açıklama

Şirketin veya herhangi bir şirkette imkanı evde merdiven testi varsa, merdiven farklı test etmek için bir uzman da dahil olmak üzere, gereken her şeye sahiptir şirketi, ve yöntemleri başvurun.

Eğer bir merdiven ya da bir merdiven test etmek gerekirse, profesyonel yardım almak gerekirEğer bir merdiven ya da bir merdiven test etmek gerekirse, profesyonel yardım almak gerekir


Böyle şirkette testi özel standları yardımıyla gerçekleştirilir:

 1. Merdiven veya merdiven düz, sert yüzey üzerine monte edilir, ve yapısı 2 dakika boyunca bir statik yük tabi tutulur. Üstelik her iki yarısı merdiven kontrol edilir, ve yük orta sahnede yapılır.
 2. Testler ayrıca merdivenler, dayama düz dikey bir yüzeye 75 derecelik bir açı ile bir merdiven koyar testi tek farkı yürütülmektedir.
 3. Uzatma merdivenleri tam katlanmamış durumda standında asılı ve sonra yüke sonuna ekler ve birkaç dakika boyunca korunur.

Tüm testler sonrasında testlerin bir seri numarası ve tarih ile düzenlenir ve diğer özellikleri belirtilmiştir.

Tüm test sonuçları hakkında bilgi ve merdivenlere Protokolü kontrol edin. Belgenin sonunda komisyon ve üyelerinin başkanı tarafından imzalanır ürünlerin uygunluğunu veya müsait olmama gösterir.

test merdivenleri sıklığı

Merdiven ve teknik inceleme için tarihlerin her türlü test sırası kurallar ve düzenlemeler ve iç kurallarına tabidir. Kontrol aralıkları uzatma merdivenler bir yıl, ahşap merdiven ve asma halat merdivenler her altı ayda bir kontrol edilmelidir eşittir.

Yenilenmiş merdivenleri test, yürütmek için zorunludurYenilenmiş merdivenleri test, yürütmek için zorunludur


Ayrıca frekans merdiven onarımı bağlıdır kontrol edin:

 1. Metal merdiven büyük bir revizyon maruz varsa, o da teste tabi tutulur. vb zımparalama, boyama gibi küçük onarım, sonra kontrol gerçekleştirilir.
 2. Bu tutar, taşınabilir dahil, merdivenler Kontrol Kural olarak, bir görsel inceleme sonrasında özel ekipman üzerinde bir uzman firma olarak. Bu mümkün değilse, test mühendisi sağlığı ve güvenliğinin yürütmektedir. Böyle bir pozisyon mevcut değilse, o zaman ekipmanın denetimi sorumlu tayin kişi, bir özel eğitim geçirdi.

Sadece ekipman, çalışıyor bu görsel muayene ile yapılır sağlamalıdır bir çalışan gücü tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce merdivenlerden kontrol edin.

Devlet Standartları Test merdivenleri

işin yükseklikte merdivenler dahil olmak üzere özel araçlar, kullanımını gerektirir. Belirli işlerin yapılmasında kullanılan merdiven yanı sıra diğer ürünler ile, belirli gereksinimleri karşılaması gerekir.

Tüm testler kesinlikle merdiven GOST yapılmalıdırTüm testler kesinlikle merdiven GOST yapılmalıdır

yani:

 1. test ve merdiven çalışması için kurallar GOST 24258 yanı sıra inşaat emniyet düzenlemenin yer, aracı ve GOST 26887 ile çalışan emniyet kuralları.
 2. denetleyicisi merdivenleri GOST göre, OKOF ve JECFA merdiven ekli belgede görüntülenmesi gereken onların başvurusunun denetimi ile başlar. Böyle bir belge merdiven olağanüstü doğrulanması için bir sipariş hazırlanan değilse.
 3. misafirler göre Ahşap merdivenler dokümantasyon (çek kapsama vs.) uygun olmalıdır onların ölçümleri, kontrol başlar.

Tüm testler iletildiğinde, merdivenlerde kendim envanter numarası, bir sonraki testin tarihi dahil, etiketlenir.

yük altında test ilişkin talimatlar ve merdivenler

değişen aralıklarla tüm merdivenler kontrol edilmelidir, karşılık gelen belgedeki tüm sonuçları girerek bu ekipmanı test etmek kuvvetlerinin sorumlu kişileri yapılabilir.

Oldukça sık, merdiven özel yük kullanılarak test edilmiştirOldukça sık, merdiven özel yük kullanılarak test edilmiştir

merdiveni nasıl test edileceği Talimatlar:

 • Ürünün görsel kontrol, stok numaraları kontrol tüm bağlantıları kontrol tepki kontrol stabilite, bir deformasyon, herhangi bir fiş, çatlak, vs kontrol.;
 • 75 derecelik bir açı ile düz bir yüzey üzerine monte edilen bir merdiven, o zaman ikinci aşamasında bir toplam maruz kalma süresi, 2 dakika için 120 kgf yük verir sabit yük;
 • Ayrıca tam katlanmamış halde düz bir yüzey üzerine koymak merdiven, 200 kgf lik yüke maruz seçici orta aşama, daha sonra her bir dize seri 100 kgf yük ile yüklendi.

Test merdivenler (video)

Yük kaldırıldıktan sonra, merdiven bunları buldum değilse, o zaman başka bir terim testleri reçete, kusurlar için denetime tabi ve merdiven tekrar faaliyete gönderilir. Test merdiveni ileride kullanılmak üzere uygunsuzluğun hesap kayıt özel bir formu ile dolu bu durumda, güvenli bir şekilde çalışmasını garanti edemez sonra ise.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 7

map