Profil Self-instalacja do płyt gipsowych

Profil Self-instalacja do płyt gipsowych

12 October 2017Do tej pory jest to sposób do ramy mocującej płyty gipsowo-kartonowej jest najczęściej z powodu swoich niewątpliwych zaletDo tej pory jest to sposób do ramy mocującej płyty gipsowo-kartonowej jest najczęściej ze względu na jego niezaprzeczalnej preimuschestvV ostatnim czasie, w domu materiał dekoracji, takich jak płyty gipsowo-kartonowej, staje się coraz bardziej popularne. Po użyciu tego materiału, możliwe jest, aby szybko stworzyć stylowe i oryginalne wnętrze. Łuki, wnęki lub objętości kompozycji w ścianach, wielopoziomowe sufity - to tylko kilka przykładów tego, co może być wykonane z płyty gipsowo-kartonowej, która jest dość łatwo zginać w pożądanym kształcie. Istnieją dwa sposoby montażu płyt kartonowo-gipsowych: rama i bezramowa. Które należy wybrać, zależy od funkcji, które mają być wykonywane przez ciebie cieszyć się design, ale należy pamiętać, że płyty gipsowo-kartonowej zamontowanego na ramie będzie trwał dłużej, niż pozwolić, aby ukryć niektóre z komunikacji i ukryć nierówności ścian. Jak ustawić profil do płyt gipsowo-kartonowych z rękami - czytaj dalej.


profil montażowy do płyty gipsowej: Narzędzia i materiały

Przed zamontowaniem ramkę, która zostanie dołączony arkuszy płyt kartonowo-gipsowych, trzeba przygotować profil elementów, które musisz połączyć je ze sobą i wspierających narzędzi budowlanych.

Zobaczmy, co profile i złącza może trzeba:

 • Profile pionowe i rack do tworzenia przegrody posiadające perforację wzdłuż całej długości (SW lub PS);
 • Profile prowadzące z odcinkiem 28H27 mm, będą leżeć w poziomie (LE lub Mo);
 • Profile do części podstawowej ramy o 60H20 mm długości i od 2 do 6 m (DM lub PM);
 • Szkiełka PS odcinki mocujące (SW lub TD).
 • Łukowaty profil (PA);
 • Profil wzmocnienie kąta (PU);
 • Dupleksu lub złącze jednoetapowy, zapewniając połączenie profili podstawy osnowy;
 • Proste zawieszenie, które zostaną zamontowane profil PP;
 • Zawiesinę kotwiących przechodzi prosto zawiesiny;
 • Element rozciągający profil PP;
 • „Krab” w celu wzmocnienia skrzyżowania profili.

Bez wiertarka i śrubokręt podczas instalowania klatki nie będzie w stanie zrobić dokładnieBez wiertarka i śrubokręt podczas instalowania klatki nie będzie w stanie zrobić dokładnie

Ponadto, istnieją dodatkowe narzędzia, które są must-have dla mocowania ramki.


a mianowicie:

 • wiertarka;
 • śrubokręt:
 • Wody lub poziom laser.
 • Kołki i śruby.
 • Otbivochnogo kręgowego.
 • Nożyce do metalu.

Oczywiście, może nie trzeba wszystkich powyższych materiałów, jest to tylko ogólny wykaz elementów ramowych dla płyt gipsowo-kartonowych. Jakie są elementy potrzebne do was to zależy od tego, jaki rodzaj projektu chcesz.

Sekwencja pracy przy montażu płyty gipsowo-kartonowej do ramy

Jeśli zdecydujesz się zrobić ściany i sufit w mieszkaniu płyt gipsowo-kartonowych, nie trzeba spróbować zwłaszcza gdy powierzchnia preparatu bazowego, który zostanie dołączony ramkę. To wystarczy, aby pozbyć się resztek starych materiałów powłokowych, udekorować powierzchnię pomieszczenia.Podczas instalowania profil ramy, wszystkie nierówności i niedoskonałości znikają za płytami gipsowymi.

Przed zainstalowaniem ramkę trzeba koniecznie zrobić układ ścianPrzed zainstalowaniem ramkę trzeba koniecznie zrobić układ ścian

Więc spójrzmy na głównych etapach montażu konstrukcji suchej zabudowy:

 1. Należy najpierw zaznaczyć pod sufitem i ścianami profili ramy montażowej.
 2. Teraz trzeba trzymać przewody do lokalizacji punktu środkowego i oświetlenia, biorąc pod uwagę upływ tuszy elementów metalowych pod płyty gipsowo-kartonowej.
 3. Przyszedł czas konfiguracji ramki na suficie.
 4. Mocowanie ramy w ramach konstrukcji płyt gipsowych na ścianach.
 5. Zbierz konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych na ścianach i suficie.
 6. Wykonać prace wykończeniowe.

Jak widać, w celu uczynienia z użyciem płyt kartonowo-gipsowych naprawić swoje marzenia nie zajmie dużo czasu. Sposób montażu ramy sufitu lub ściany z płyt gipsowo-kartonowych będą omówione oddzielnie.

Jak połączyć profile sufitu płyt kartonowo-gipsowych

Płyta gipsowo-kartonowa fałszywy budowa - jeden z najbardziej popularnych sposobów projektowania sufitu. Takie konstrukcje ukryć wszystkie nierówności na suficie i pozwalają doskonale strefowego przestrzeni za pomocą kroki gipsowo-kartonowych i oświetlenia punktowego.

Spójrzmy na podstawowych stanowiskach montażu ramki dla płyty gipsowej:

 1. Po pierwsze, przy użyciu wodnego lub poziom lasera jest niezbędne do określenia miejsca, w którym sufit jest tak niskie jak to możliwe. Ważne jest, aby ustawić poziom, w przeciwnym razie nowy sufit będzie nierówna, i trzeba przerobić wszystkie prace wykonywane.
 2. Teraz musimy obliczyć odległość od górnej części podstawy do budowy nowych płyt kartonowo-gipsowych, do tego trzeba znać wysokość elementów punkt świetlny (jeśli zakłada się).
 3. Gdy podstawowa obliczenia są wykonywane, zwrócono uwagę na linię na cięgnie muru otbivochnogo, mierzoną od odległości od sufitu równej wysokości płyty gipsowej ramki.
 4. Za pomocą wkrętów zamocować na tym poziomie zbliżonym profilu ściennego przewodnią.
 5. Dokonać znaczników dla profili sufitowych za otbivochnogo przewodu na kwadraty o 60 cm od obwodu.
 6. W miejscach, gdzie planują zainstalowanie oświetlenia lub jakiekolwiek inne informacje, należy dołączyć jarzmo.
 7. Bezpośrednie wieszaki zginać literą P i miejsce na suficie w miejscach przecięcia linii, które zidentyfikowane wcześniej.
 8. Wygięte wieszaki są wstawione i zamocowane za pomocą śrub do profilu prowadzącego na profilu ścianki prowadzące.
 9. Wyciąć z nożyczki profilu metalowego w wymaganych odstępach poprzecznie do ich instalacji.
 10. Następnie połączyć śrubami z profilami profil prowadzący poprzecznie przykładowych etapów 60 cm.
 11. Szyny miejsce przecięcia i profile poprzeczne wzmocnione kraby.

Z giposkartonnoy zawieszony konstrukcji można łatwo ukryć wszelkie wady suficie przestrzeni pokoju i zagospodarowania przestrzennegoZ giposkartonnoy zawieszony konstrukcji można łatwo ukryć wszelkie wady suficie przestrzeni pokoju i zagospodarowania przestrzennego

Rama profil do montażu konstrukcji suchej zabudowy gotowy, a teraz wszystko trzeba dołączyć do arkuszy płyt kartonowo-gipsowych.


Konstrukcja ściany z płyt gipsowo-kartonowych do profilu

Rama montażowa dla płyty gipsowej na ścianie jest zapewnienie, że pomieszczenia może być dalej ogrzewa się, że różni się od prac sufitowych opisanych powyżej. Każdy wykończenia ściany odwraca się od początku do końca, to znaczy najpierw zbudować ramę i dołączyć go do płyt kartonowo-gipsowych na jednej ścianie, a dopiero potem przystąpić do projektowania innego. Najtrudniej, w celu ustalenia struktury do ścian boazerii na ścianach, gdzie okno jest obecny, ponieważ takie prace mają dużo subtelności i niuansów.

Wszystko działa na energię elektryczną prowadzonej do montażu na ścianach ramy profilowej.

Najważniejszą zaletą sposobu osnowy - możliwość dalszej izolacji ścianyNajważniejszą zaletą sposobu osnowy - możliwość dalszej izolacji ściany

Zobaczmy, jak ustawić ramkę dla płyt gipsowych na ścianie z oknem:

 • Jeśli chcesz ocieplić ściany, a następnie zmierzyć się z podstawy tras 5 cm. Gdy parapet jest już zainstalowany, należy również wziąć pod uwagę grubość płyt kartonowo-gipsowych.
 • Od ramy okiennej, środek 5 cm (odległość na prowadnicy zębatki).
 • Dołączyć do dolnego progu profilu prowadzącego, na zmniejszenie szerokości boiska.
 • Przymocować profil prowadzący na suficie i podłodze.
 • Teraz ustawić jeden profil prowadnicy na sąsiedniej ścianie (będzie niezwykle prowadnice).
 • Dokonać licząc pionowych linii o rozstawie 60 cm na ścianie od sufitu do prowadnicy podłogowej przy użyciu pionu, poziomu i otbivochnogo przewodu.
 • W każdym wierszu, w odległości 60 cm zestaw prostych uchwytów.
 • Do zawieszenia za pomocą wkrętów samogwintujących, dołącz profili pionowych. Powinny one opierać się na szynach na suficie i na podłodze.
 • Teraz podłącz pionowych profili z segmentów poprzecznych. Etap pomiędzy nimi powinna być nie większa niż 60 cm.
 • Kąt ustawienia dwóch pionowych prowadnic, które przyłączają się do profilu narożnikowego wyjściowej pomiędzy sąsiednimi ścianami.

rama ściana jest gotowa, i lewo, aby umieścić grzejnik do montażu płyt gipsowo-kartonowych. Oczywiście, nie trzeba instalować płyty gipsowo-kartonowej do ramy, ale w tym przypadku nie będzie w stanie izolacji ścian i ukryć przewody i komunikację na suficie.


Prawidłowa instalacja profil dla płyt gipsowych (wideo)

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a będziesz w stanie zbudować klatkę dla płyty gipsowej łatwo.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 42 = 46

map