The Blogalçı panolarında eklemlerin mühürleme gerekli ve onarım işleri yürüten önemli bir adım olduğunualçı panolarında eklemlerin Sızdırmazlık gereklidir ve onarım rabotGipsokarton önemli bir adım - Çok yönlü malzeme çarpıcı tasarımcı tasarımlar oluşturmak için izin. Gene, herhangi bir malzemenin gücü altında olmayan bu çözümleri uygulamak yardımcı olabilir. Bir esnek plastik vardır, bu nedenle, bir alçı üçgen oluşturma veya ikizkenar yamuk biçiminde olması zor değildir. Ancak, tüm avantajları için, süreç derz eklemlerin zamanki yerlerde korkunç çatlak olabilir onsuz bir zorunluluk vardır. Sonuç olarak, yerine tasarım içine çıkamaz görünüm elde edebilirsiniz odanın çoğunlukla zarif eleman dekor olmak.


alçıpan üzerindeki dikişleri kadar nasıl kapatılır? ve hangi: seçim kuralları, gerekli araçlar çalışmak

Ne enjeksiyon spatula gibi bu temel aracı olmadan tamamlandı. Her usta, bu uygundur mala çalışmak seçer. Birisi handier kalafat dikişleri dar enstrüman ve birisi - genişliğindedir. nokta değil. Bir spatula seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kural, - esneklik bıçağı. esnek bir bıçak ile bir araç avantajları - Sabit işleme kolaylığı yerlere ulaşmak için.

Bir spatula ile tanımlanmış olması, bu macun için gerekli çalışmaların seçimine geçmek zamanı.

yerlerinin kapatılması amacıyla Birçok usta, sadece bitirmek kullanın. Tabii ki, ortak çalışma macun karışımını bitirme işleme yerlerde çok daha hızlı tamamlanacaktır, ancak daha sonra alçı levha levha arasına büyük boşlukların oluşumu riski vardır.

kuru duvara grouting başlamadan önce, uygun ve yüksek kaliteli alçı mala önceden satın olmalıdırkuru duvara grouting başlamadan önce, uygun ve yüksek kaliteli alçı mala önceden satın olmalıdır

Aralarındaki bağlantı eklemler çok güçlüydü yapmak için, macun özel türleri kullanmak daha iyidir. Özellikle bu alçı panelinin yüzey, bundan böyle, boyama tabi tutulacaktır bu durumlarda uygulanır. Eğer alçı panel yüzeyini kapsayacak planlıyorsanız boya dikişleri bu amaç için kurulmuş özel bir çözüm doldurmalıdır.


Bugüne kadar, enjeksiyon için kullanılan dolgu maddeleri, iki tür vardır:

 • Evrensel - Başlangıç ​​ve bitiş.
 • alfa-jips dayanmaktadır hangi özel. En ünlü markaların arasında, sıvalı Rotband şirketi Knauf unutulmamalıdır.

mala ve macun ilave olarak, bakım satın alınmalıdır:

 • Kağıt bantlar veya eklemleri boyutlandırma için kullanılan takviye kafes;
 • Elektrikli Karışım macun karışmaya tasarlanmış özel bir meme ile donatılmış,
 • macun hazırlanması için gerekli olan özel kaplar;
 • Köşe. eklemleri gömülmesi yüksek kalitede olacaktır;
 • Zımpara. Eklemlerin taşlama için yararlıdır.

Ancak, duvar kağıdı kartonpiyer asmak planlıyorsanız, o zaman başlatmak veya yeterli olacaktır macun bitirmek, duvar dokusu olarak, duvarlarda olan küçük kusurları bloke edebilir.kalafat Drywall dikişler: hazırlık çalışmaları

Sorumlu süreci, ancak bunun atlamadan önce, alçı levhalar tüm eklemleri sıkıca çerçeveye vidalı olduğundan emin olun - Birleştirme. Toz ve kir sürecinde görünmesini Drywall yüzeyin temizlenmesi: her sırayla ise, yani bir sonraki aşamaya devam edin. Inşaat dayanıklılık enjeksiyon kalitesi, aynı zamanda alçıpan saflığına da bağlı olduğu unutulmamalıdır.

alçıpan levhalar arasına harç eklemler - zor, ama yine de yapılabilir görev. Her çaba varsa, hatta bir acemi usta olabilir.

Karışımı macun kendinizi hazırlamak ve satın almak için nasıl olabilir hazır bir özel deposundaKarışımı macun kendinizi hazırlamak ve satın almak için nasıl olabilir hazır bir özel deposunda

Macun karışımın hazırlanması - önemli bir süreç yaygara izin vermez. Kap, su ve tek biçimli olana kadar bir elektrik karıştırın ile doldurmak için, dolgu maddesi, arzu edilen miktarda dökmek üzere hazırlanan olmalıdır. Oluşan sonuç olarak, tutarlılık topaksız kaymak gibi olmalıdır.

dolgu maddesi, her türü için belirli bir hazırlama yöntemi vardır. Tembel olmayın. talimat Okuma hızı yapışıcılığı macun karışımları bağlıdır kendisi için önemli bilgiler, podcherpnut yapabilirsiniz.

Yanlış karışım kendi elleriyle üretilen harç eklemler, bir sonuç olarak, eklemlerin arasında güçlü eğitim boşlukları olsun, kalitesiz olacağı gerçeği yol açabilir pişirilir. macun karışımı hazır sonra, derz dolgu geçebilirsiniz.

alçı levhaları arasındaki eklemleri sızdırmaz olarak: işlem açıklaması

hızlı ve "acısız" gerçekleşeceğini inşaat çalışmaları olan uyumun sağlanması mümkün olup olmadığını teknolojiyi Derzleme, oldukça basit. Belli kurallara uyun ve önerilen sisteme sapma sadece önemlidir.

çok dikkatli ve iyice olmalıdır dikişte macun karışımı uygulayınçok dikkatli ve iyice olmalıdır dikişte macun karışımı uygulayın

Aşağıdaki algoritma:


 • Uygulama macun çözeltisi. dikiş takmak için eklem boyunca gereklidir. Smearler dikkatli ve doğru bir şekilde olmalıdır. GCR bütün kalınlığı dolduruldu ve böylece karışım, ameliyat dikiş ipliği üzerinde yerleştirilmiştir.
 • eklem yüzeyinde aşırı kalınlık - önkoşul kalite çalışması. aşırı kalınlığı güçlü kurutma macun karışımı önler. eklemlerin uzunluğu çok büyükse, o zaman kolaylık için küçük parsel bölünmüş olmalıdır.
 • Macun çözeltisi üzerine takviye yapışkan bant ya da bantların uygulanması. Güçlendirilmiş bant mümkün olduğunca derinden çözümü içinde utaplivat gerekir. Bu süreç çatlak oluşumunun önüne geçilirken, daha eşit dikiş yapmanızı sağlar.
 • Derz spatula macun karışımları. Böylece, bir düz ve pürüzsüz yüzeyler elde elde edilebilir.

Bu süreç işler takiben dahil açıların işlenmesinde üretti.

elleri ile alçıpan Derz: taşlama kaynaklar

sıva kuruduktan sonra, taşlama dikişler zımpara gerçekleştirilir. Bu öğütme işlemi yapmak için doğru ise, çıkış kesinlikle pürüzsüz bir yüzey elde edilir ise.

öğütme duvarlar macun karışımları bir kat uyguladıktan sonra Uzmanlar tavsiyeöğütme duvarlar macun karışımları bir kat uyguladıktan sonra Uzmanlar tavsiye

Maksimum kolaylık sağlamak için, ana taşlama alanı aydınlatan, spot kullanılması önerilir. En küçük düzensizlikler ve darbelere yardımıyla farkedilmeden gitmeyecek.


parlatma sonra macun karışımlarının birkaç kat koymak mümkündür. Bu tamamen düz bir yüzey tasarımının elde yardımcı olacaktır. boya veya duvar kağıdı ile duvarları Dekorasyon son aşamada üretilir. Çünkü mükemmel bir düz yüzeyin bir rahatsızlık vermez.

profesyonellerden Yararlı ipuçları

Ve son olarak, görünüşte önemsiz önleyebilir, ancak hatalar bütünü azaltabilir geçtiği profesyonellerden gelen birkaç ipucu, çalışma sıfıra tarafından yapılır.

Macunlama, kendi başlarına ana şey üretebilir - talimatları ile tanıtıldı için ve dikkate profesyonellerin tavsiye almakMacunlama, kendi başlarına ana şey üretebilir - talimatları ile tanıtıldı için ve dikkate profesyonellerin tavsiye almak

Uzmanları öneriyoruz:

 1. Hatta tüm kuralları enjeksiyon ilişkin olan, küçük çatlakların görünümünü mümkündür. Bu nedeni Mevcut bir oda sıcaklığı dalgalanmaları sıva çalışmaları sırasında olduğunu. Tabii ki, evde o sıcaklığın sürekliliğini sağlamak için yeterince zordur, fakat denemeye değer, riskleri en aza indirmek için en az bir saat.
 2. odada ahşap zeminler ve kendilerine bağlı alçı levha yapımı varsa, o dolgu kaynakları içindeki çatlakların meydana gelmesi mümkündür. Bu durumda, duvarların sismik aktiviteyi suçlarlar.
 3. paket bazı macun karışımı yazısı vardır: "takviye yapışkan bandın kullanımı olmadan eklemleri kapatılması için tasarlanmış" Bu yazıt sizi aldatmasına gelmez edelim. Eğer yapışkan bant kullanmaksızın pıtrakları yapacak olursa, çatlaklar yine ortaya çıkabilir. Bu durumda, üretici macun bu tür basit tutun olamayacağını söylemek istiyorum.

Bütün bu günü, kuru duvara grouting başlayabilir.

Alçıpan işleri: birleştirme (video)

Şimdi alçıpan üzerine harç yapmak için biliyorum. Gördüğünüz gibi, iş çok zorluk değildir. Önemli olan - yüksek kaliteli malzemeler seçmek ve hoşgörülü olmak değil, daha hızlı işi bitirmek için acele.

İyi şanslar!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

4 + 3 =