Procedura 2 Zasady drabiny

Procedura 2 Zasady drabiny

12 October 2017Sprawdzić jakość schodów można za pomocą specjalnych testówSprawdź jakość schodów można za pomocą specjalnych testów Wszystkie tymczasowe drabiny drabina typu powinny być okresowo sprawdzane w celu potwierdzenia lub odrzucenia ich przydatność. Głównym celem badania drabin, w tym drabiny, jest bezpieczeństwo, ponieważ jeśli tego nie zrobi, drabina może zabraknąć przy nieodpowiednim momencie.


Ogólny opis drabiny testowych

W użyciu drabiny drabiny stałe spadają obciążenia na etapie elementów ruchomych, które wcześniej czy później doprowadzić do zmęczenia metalu, pojawienie się pęknięć i uszkodzeń struktury.

Eksperci zalecają sprawdzanie po drabinie na wytrzymałość co najmniej raz w rokuEksperci zalecają sprawdzanie po drabinie na wytrzymałość co najmniej raz w roku

a mianowicie:

 • Jeśli drabina lub drabinie wykonana z aluminium, należy sprawdzić, raz na rok na wytrzymałość i jeśli drewnianych schodów jest test wytrzymałości dwa razy na rok;
 • Przetestowane schody i drabiny za każdym razem po naprawie, w tym kapitału, ale jeśli nawet po naprawie przez drewniane drabiny drabiny pęknięcia pojawiają się, bruzdowanie lub wykorzystanie takich drabiny są niedozwolone;
 • drabiny aluminiowe, jeśli jest deformacja, wgniecenia, gry, itd., operacja jest niedozwolona.

Doświadczenie próbki odporności jeśli drabina zamontowane na płaskiej powierzchni, to jest wartość niestabilną pracę po badaniu nie jest dozwolone. Jeśli drabiny, musi stać pionowo i nie ma żadnego rzutu.


Testy drabiny w 2017 roku

Zgodnie z obwieszczeniem zasad bezpiecznego użytkowania schodów w 2017 roku, muszą być okresowo sprawdzane. Zgodnie z zasadami ochrony pracy dostarczonych przez badania okresowego schodów w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób.

Sprawdź drabiny muszą obejmować zarówno oględziny i przetestować jego różne ładunkiSprawdź drabiny muszą obejmować zarówno oględziny i przetestować jego różne ładunki

Zgodnie z tą notatką, schody i drabiny muszą zdać test w regularnych odstępach czasu: 1. Aluminiowa drabina drabina sprawdzana raz w roku, i polega na oględziny, kontrola stabilności i załadować pewną wagę na drabinie.
 2. Zgodnie z notatką i zamówień, kontroli i testowania drabiny muszą spełniać osoby odpowiedzialnej, wraz z wejściem wszystkich wyników w specjalnym dzienniku. Ta sama osoba powinna monitorować status nie tylko schody, ale również innych urządzeń.

Jeżeli w trakcie kontroli i kolejnych testów zostaną ujawnione w drabinę lub drabinę żadnych usterek lub odkształcenia, pęknięcia, luzy itp taka drabina kierowane do remontu co jest sporządzona przez osobę przeprowadzającą badania.

Wymagania i wytyczne dla drabin testowych

Zgodnie z przepisami, testy drabiny drabiny powinny być wykonywane w organizacji, które mają specjalną podstawkę i specjalnie przeszkolonych i certyfikowanych osobę wraz z niezbędnym wyposażeniem dla warunków testowych.

Z wymogami i standardami testowania drabiny można znaleźć w przepisach szczególnychZ wymogami i standardami testowania drabiny można znaleźć w przepisach szczególnych

Zasady badań:

 1. Wszelkie testy drabiny drabiny zgodnie z GOST rozpoczyna się od weryfikacji ich użytkowania, przy samych schodach, lub przypisać do dokumentów, termin ten powinien być określony. Należy również być przypisany numer inwentarzowy, znak przynależności do wydziału lub jednostki, a dniem poprzedniego przeglądu.
 2. Testowanie i eksploatacja drabin jest określana zgodnie z przepisami SNiP 03.12.2001 i GOST 24258 oraz zgodnie z zasadami pracy na wysokości, a także przepisów dotyczących ochrony pracy. Podczas pracy drabiny, standardy te powinny być rozpatrywane w celu uniknięcia wypadków i urazów.

Po sprawdzeniu schodach do przydatności do dalszej eksploatacji, w czasopiśmie powinny być zapisem daty kolejnych testów, liczby zapasów, który musi być zgodny z numerem na schodach itp

Stojak do testowania drabin: ogólny opis

Jeśli nie ma możliwości firmy lub w spółce przeprowadzić test schodów w domu, skontaktuj się specjalistyczną firmę, która ma wszystko, czego potrzeba, w tym i metod testowania różnych rodzajów drabin.

Jeśli chcesz przetestować drabinę lub drabinę, musi szukać profesjonalnej pomocyJeśli chcesz przetestować drabinę lub drabinę, musi szukać profesjonalnej pomocy


W takim towarzystwie badanie jest przeprowadzane przy pomocy specjalnych stoiskach:

 1. Schodów albo drabiny jest zamontowany na płaskiej, twardej powierzchni, a jej struktura jest poddawana obciążeniu statycznym przez 2 min. Ponadto obie połówki są sprawdzane po schodach, a obciążenie jest prowadzone na środkowym etapie.
 2. Testy przeprowadzane są również drabiny, Drabinka Jedyna różnica w teście, który powoduje drabiny pod kątem 75 stopni do płaskiej pionowej powierzchni.
 3. drabiny rozkładane zawieszony na stojaku w stanie całkowicie rozłożonym, a następnie dołączyć go do obciążenia i utrzymuje się przez kilka minut.

Po wykonaniu wszystkich testów sporządzany jest wraz z numerem seryjnym i daty badań i inne cechy są określone.

wszystkie informacje o wynikach badań i sprawdzić protokół do schodów. Na końcu dokumentu wskazują przydatność albo niewłaściwym produktów sygnowanych przez przewodniczącego Komisji i jej członków.

Częstotliwość badań drabiny

Kolejność badania wszystkich rodzajów schodów i daty badania technicznego jest regulowane przepisami i regulacjami i przepisami wewnętrznymi. Inspekcji drabiny rozkładane przedziały równa jeden rok, drewniane schody i drabiny wiszące liny powinny być sprawdzane co sześć miesięcy.

Obowiązkowe jest przeprowadzenie badania drabiny, które zostały odnowioneObowiązkowe jest przeprowadzenie badania drabiny, które zostały odnowione


Należy również sprawdzić częstotliwość zależy od remontu schodów:

 1. Jeżeli metal schody narażone znacznie ulepszoną wersję, jest również poddawana testowi. Kontrola po drobnych napraw, takich jak szlifowanie, malowanie, itp jest wykonywana.
 2. Sprawdź drabiny, w tym przenośne, posiada ona co do zasady, przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego sprzętu specjalnego po kontroli wzrokowej. Jeśli nie jest to możliwe, inżynier testowy przeprowadza zdrowie i bezpieczeństwo. Jeśli taka sytuacja nie występuje, a następnie wyznaczona osoba odpowiedzialna za sprawdzenie sprzętu, spędził specjalnego przeszkolenia.

Wystarczy sprawdzić na schodach przed wykonaniem jakichkolwiek prac wykonywanych przez siły pracowniczej, która musi zapewnić, że sprzęt działa, to odbywa się przez oględziny.

Normy państwowe testy drabiny

na wysokości pracy wymaga użycia specjalnych narzędzi, w tym klatki schodowe. Przez drabin, a także innych produktów wykorzystywanych przy wykonywaniu niektórych prac, muszą spełniać określone wymagania.

Wszystkie testy powinny być przeprowadzane wyłącznie schody GOSTWszystkie testy powinny być przeprowadzane wyłącznie schody GOST

a mianowicie:

 1. Zasady badania i eksploatacji drabin obejmują GOST 24258, a także uregulowań prawnych dotyczących bezpieczeństwa w budownictwie, zasady bezpieczeństwa podczas pracy z narzędziem i GOST 26887.
 2. drabiny sprawdzania według GOST, OKOF i JECFA rozpoczyna kontroli ich stosowania, które powinny być wyświetlane w dokumencie załączonym do schodów. Jeśli taki dokument nie został sporządzony zamówienie na nadzwyczajnej weryfikacji schodów.
 3. Drewniane schody według gości rozpocząć sprawdzanie ich pomiary, które muszą być zgodne z dokumentacją (pokrycia wyboru, etc.).

Kiedy wszystkie testy przechodzą, na schodach jest oznaczony, w tym numer siebie zapasami, daty następnego badania.

Instrukcje do testowania i drabiny pod obciążeniem

Wszystkie drabiny w różnych odstępach powinny być sprawdzane, to może być wykonywane sił odpowiedzialnych ludzi do przetestowania tego urządzenia z wejściem wszystkich wyników w odpowiednim dokumencie.

Dość często, drabina jest testowany przy użyciu specjalnego obciążeniaDość często, drabina jest testowany przy użyciu specjalnego obciążenia

Instrukcje dotyczące sposobu testowania drabiny:

 • Oględziny produktu, sprawdzanie numerów inwentarzowych, sprawdzenie wszystkich połączeń, sprawdzenie luzu kontroli stabilności, bez jakichkolwiek deformacji, chipy, pęknięcia, itp.;
 • Drabina zamontowana na płaskiej powierzchni pod kątem 75 °, to jest stałe obciążenie, które daje ładunek 120 kG na jeden w drugi etap, całkowity czas ekspozycji 2 min;
 • Drabinki także położyć na płaskiej powierzchni, w stanie całkowicie rozłożonym, selektywnie w średnim stadium poddaje się obciążeniu 200 kG, a każdy łańcuch kolejno ładowane przy obciążeniu 100 kG.

drabiny Testing (wideo)

Po usunięciu obciążenia, schody są poddawane kontroli wad, jeśli nie występują, to wyznaczają inny termin badania i schody skierowane ponownie do eksploatacji. Jeżeli po drabinie test nie może zagwarantować bezpieczną eksploatację, w tym przypadku wypełniona specjalnym formularzu rejestracji konta na nieprzydatność do dalszego wykorzystania.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − 68 =

map