Prawidłowe płaszcz ściany własnymi rękami pod tapetę: samouczki wideo

Prawidłowe płaszcz ściany własnymi rękami pod tapetę: samouczki wideo

12 October 2017Przed rozpoczęciem pracy na wklejanie tapety powierzchni, trzymać ściany gipsowe zamaskować drobne wady - zadrapania, plamy itdPrzed rozpoczęciem pracy na wklejanie tapety powierzchni, trzymać ściany gipsowe zamaskować drobne wady - zadrapania, plamy i wzorów t.d.Sovremennye obejmować pokrywania ścian z ozdobnymi gipsu, płyt gipsowo-kartonowych, płyt OSB i wiórowych, malarstwa, a także korzystania z różnych rodzajów tapet, poczynając klasyczny papier, a kończąc na coraz większą popularnością z włókna szklanego tapety, które mogą być używane bez wahania w obszarach o dużej wilgotności, w tym w łazienkach.


Po rozwiązaniu problemu z materiałów dekoracyjnych, rozpoczyna się etap przygotowawczy. powierzchnie ścian muszą być czyszczone prawidłowo wyrównane i otynkowany na wszystkich przepisów w celu uniknięcia jakichkolwiek problemów w przyszłości.

Jak otynkowane ściany pod tapetę

Dokonywanie napraw, ktoś preferuje specjalistów, którzy za opłatą będzie wykonać całą pracę, a ktoś postanowił zrobić wszystko własnymi rękami. Aby to zrobić, nie tylko do ustalenia kolejności, jak wybrać kit, ale również z powierzchnią do pracy.

Tapeta może być klejona na bardzo różne rodzaje wykładzin ściennych:

 • otynkowany;
 • Płyty OSB;
 • płyt wiórowych;
 • Płyty gipsowo-kartonowe.

Do ścian otynkowane można stosować jako roztwór podstawowy i suchej mieszankiDo ścian otynkowane można stosować jako roztwór podstawowy i suchej mieszanki


Dla każdego z nich ma listę szereg wyspecjalizowanych rozwiązań i suchych mieszanek dla uszczelniające.

Dlaczego ściany kit pod tapetą

Często pojawia się pytanie: dlaczego musimy kit ściany, jeśli nie idą do malowania, tapetowania i mocy.

Na poparcie tych działań istnieje kilka powodów: 1. Doszczelniające mogą osiągnąć idealnie gładką powierzchnię, co jest niezbędne dla wysokiej jakości pracy tapetą. Takie działania pomagają przedłużyć terminy „życie” tapety. Ponadto, w miarę upływu czasu, nawet najbardziej subtelne oko chropowatość ściany będą widoczne stanąć na tapecie.
 2. Zastosowanie rozwiązania stosowane do wypełniania pustych przestrzeni w porowatym spójności tynku - czarny materiał. W przyszłości ta praca pomoże zaoszczędzić na materiałach samoprzylepnych, ponieważ zapobiega ich wchłanianie, a więc powierzchnia samoprzylepna tapeta będzie lepszy kontakt z powierzchnią ściany.

Narzędzia do tynkowania ścian i sufitówNarzędzia do tynkowania ścian i sufitów

Puttying powinny być wykonane nawet jeśli re-done napraw w mieszkaniu. Podczas wyjmowania starej tapety lub inny rodzaj wykończenia tynku stare uszkodzone, jego górna warstwa może odklejać, i w związku z tym defekty występują w ścianach.

Co lepsze ściany tynk pod tapetą

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, jaki rodzaj płaszcza jest odpowiedni w danej sytuacji.

W zależności od klimatu pomieszczenia, można spróbować:

 • Uszczelniające do pomieszczeń o dużej wilgotności - typ LR;
 • Na suchych pomieszczeniach - kr.

Również wybór określonego rodzaju wypełniacza zależy co powierzchnia ostatecznie zostaną wklejone tapety.

Najlepiej jest, że wszystkie wykorzystane do pokrycia ściany materiałów były od tego samego producenta. W tym przypadku nie będzie mniej skomplikowane sytuacje. Na przykład, kupując starter kit i wykańczania rozwiązanie od jednego producenta nie może już sobie wyobrazić jakiegokolwiek ziarna przy różnym wypełniaczem i czy są one połączone? Tak, jeśli firma można umieścić oba warianty rozwiązań, są doskonale połączone ze sobą.

Schemat stosowania kitu na ścianieSchemat stosowania kitu na ścianie


Nie należy zapominać, że powłoka wyjściowy stosowany w większej ilości warstw niż mety.

Wykwalifikowani rzemieślnicy mogą mieć zastosowanie w pracy, jako gotowy roztwór i suchej mieszaniny, która jest następnie już przygotowany do bezpośredniego stosowania na powierzchnię ścian. Przybysze będzie najprostszy z gotowego wypełniacza.

Ile warstw szpachli musi być pod tapetą

Odpowiednio zastosowane warstwy tynku za pomocą szerokiej pacy. Dla wygody, można również użyć małej pacy. Wraz z nim, kielni układa się na płaskiej warstwy.

Pierwsza powierzchnia jest przygotowana pod tapety, pokrytej roztworu wyjściowego. Zgłosił grubą warstwę w celu wygładzenia wszelkie nierówności. Ze względu na fakt, iż jedną warstwę takiej pracy nie może wykonać rozpoczynając szpachlówki nanosi się dwa do trzech razy, lub więcej, jeśli jest to konieczne, w wyniku czego grubość otrzymanej warstwy powinna wynosić od około 2 do 4 mm.

Dla szwów wzmacniających na powierzchni roboczej z wykorzystaniem siatkowej serpyankuDla szwów wzmacniających na powierzchni roboczej z wykorzystaniem siatkowej serpyanku


Mieszaninę wypełniacza wyjściowego ziarnistą konsystencję, w przeciwieństwie do końca.

Wszakże początkowa płaszcz jest sucha, to trwa średnio dwanaście godzin, można rozpocząć pracę z roztworu mety. Stosuje się go w jedną warstwę, która z kolei musi być cieńsza wyjścia około pół milimetra.

Warstwa wykańczająca jest stosowany do zakończenia wygładzanie oraz przekazywania ściany końcowej postaci. Następnie można rozpocząć pracę z tapety.

Kit OSB pod tapetę, wybierz szpatułki

OSB - jest grubsza płyta wiórowa. Składa się on z kilku warstw, które może wynosić od 3 do 4. Przy czym każda warstwa składa się ze sprasowanych wiórów drzewnych i syntetyczny wosk dodany. Przy tym płyty OSB, znamienny wysokie właściwości fizyko-mechaniczne.

Płyty OSB mają ogromny zakres zastosowań, w tym mogą być stosowane jako okładziny. Przy użyciu tego materiału, konieczne jest, aby natychmiast ustalić, co i jak ściany wypełniacz uchwyt przed klejeniem tapet.

Płyty OSB kit powinna być tylko mieszaniny, które są odpowiednie do drewna. Cechą charakterystyczną takich mieszanin jest to, że wypełniacz powinien obejmować oleje bazowe syntetycznej żywicy lub kleju.

Najczęściej preferowane są trzy rodzaje wypełniaczy:

 • Olej-cool;
 • akryl;
 • Nitroshpaklevka.

Wybór postaci pasty do stosowania w zależności od struktury powierzchni, która ma wiele wad, a to wymaga natychmiastowego usunięciaWybór postaci pasty do stosowania w zależności od struktury powierzchni, która ma wiele wad, a to wymaga natychmiastowego usunięcia

Mają jednorodną strukturę bez obcych zanieczyszczeń większej spoistości, niskim skurczu, co zapobiega powstawaniu pęknięć podczas dalszego suszenia mieszaniny na płytce. O jak shpaklyuyut i betonowych powłokami.

Dekorowanie ścian może być, w tym i tylko w formie projektu, czyli zwykłego tynku.

Uszczelniania płyt wiórowych pod tapetę: jak zrobić prawo

Wiórowe - materiał przymocowania cząstek drzewnych wytwarzanych podczas prasowania na gorąco cząstki, korzystnie wiórów drzewnych. Ze względu na swoje właściwości, takie jak wysoka gęstość, jednorodność materiału, materiał jest szeroko stosowany do robót budowlanych i napraw.

Aby tapeta służył tak długo, jak to możliwe, konieczne jest przeprowadzenie wstępnego puttying powierzchni roboczej płyty.

Przed przystąpieniem puttying powinny być zobowiązane do usunięcia starej powłoki z powierzchni ścianyPrzed przystąpieniem puttying powinny być zobowiązane do usunięcia starej powłoki z powierzchni ściany

W pracy z płyt wiórowych stosuje się te same typy wypełniaczy, które są OSB, czyli odpowiedni wypełniacz dla materiałów na bazie drewna. Warto zauważyć, że rogi szpachlowania i szwy ma niuanse. Do łączenia na shpaklevanii wraz z odpowiednim roztworze jest również używany siatki serpyanku. Ten uniwersalny wzmocniony materiał używany podczas pracy w celu wzmocnienia powierzchni i uniknięcia pęcherzyków powietrza.

Jak kit tapety na tapecie

Istnieją sytuacje, gdy konieczne jest kit stare tapety, przygotowanie ścian do dalszego wykończenia. Odbywa się to głównie do późniejszego malowania.

Przykleić nową tapetę na szczycie starego, nawet otynkowane, nie powinno być. Poprawne w tym przypadku jest, aby usunąć stare tapety i tkaniny do przechowywania tynku zgodnie z zasadami. W przeciwnym razie może stać się przyczyną poważnych problemów w przyszłości.

Mogę powiesić tapety na tynku bez wypełniaczy

Często podczas napraw w mieszkaniu, wiele z nich z prośbą: "Dlaczego nie pokleit tapety bezpośrednio na tynku?", Uważa się, że może to zmniejszyć wydatki na ścianach treningowych.

W tym przypadku konieczne jest, aby zastanowić się nad wszystkimi możliwymi konsekwencjami:

 1. Po pierwsze, gdy gips jest nierówna, tapety, a ściana spadnie na nierównomierne, co może następnie prowadzić do wyładowania na powierzchni ściany;
 2. Po drugie, należy pamiętać, że czarny tynk, który jest surowcem ścianki wykończenie można wizualnie zepsuć rodzaju tapety. Na przykład, wyróżniać się ciemne plamy na jasnym tle tapety. Jest to szczególnie prawdziwe w cienkich i lekkich materiałów.
 3. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę poglądy większości tynkiem. Jeśli ma ziarnistą powierzchnię, tapety mogą szybko zacząć się powieść ze względu na fakt, że taka powłoka absorbuje kleju.

W przypadku, gdy decyzja została wykonana powiesić tapety na tynku, należy poświęcić jakości ścian szkoleniowych. Pierwsza ścianka jest oczyszczony z resztek starego tapecie i rozpadające się górną warstwę tynku. Odbywa się to za pomocą pacy i szorstkiej szczotki drucianej. Niektórzy używają dodatkowego papieru ściernego.

Po drugie, w przypadku nieregularności na powierzchni lub pęknięć muszą być naprawiane i wypoziomowane. Może to pomóc w takie urządzenie, jak poziom.

Przed tapetowanie jest konieczne, aby ściany procedury wyrównywania za pomocą poziomicyPrzed tapetowanie jest konieczne, aby ściany procedury wyrównywania za pomocą poziomicy

Po trzecie, dla gotowego płaską powierzchnię zagruntować. Obejmowała ona cały obszar ścianach, lepiej jest wykonać tę procedurę dwukrotnie. W pracy, można użyć wałka lub pędzla. Po wysuszeniu powierzchni ściany, może być wytwarzany tapetowania.

Eksperci doradzają jednak zostać zastosowane do szorstkości z kitem mieszaniny wykończenie.

Jak jest tynk wykończenie pod tapetą

Sama powierzchnia robocza przed zakończeniem prac powinny być gładkie, czyste i porytaya rozwiązanie gleby. Powinieneś wiedzieć, że jeśli nie żadnych wybrzuszeń lub pęknięć, tego rodzaju rozwiązanie nie może ukryć wady. Typ wypełniacza "wykończenie" held zakończenie. Stosuje się go po pełnym wyrównanie ścian roztworu wyjściowego. Najlepiej jest mieć oba rodzaje materiału z jednego źródła. W tym przypadku oddziaływanie na początku i na końcu kit maksymalna możliwa.

Do nałożenia następnej warstwy prowadzi się z cienkiej warstwy. Rezultatem jest idealna powierzchnia na tapetę: Gładkie i odpowiedniej obserwacji pokrycia.

Otynkowane ściany pod tapety (wideo)

Tak więc możliwe jest, aby podsumować. Jeśli dana osoba chce osiągnąć największą dobrego wyniku prac remontowych, powinien wiedzieć, że bez względu na powierzchnię roboczą, powinno być przygotowane zgodnie z zasadami z zastosowaniem tynku rozpocząć i rodzaj wykończenia. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − = 56

map