Prawidłowe malowanie tapety: porady ekspertów

Prawidłowe malowanie tapety: porady ekspertów

12 October 2017Tapety do malowania pozwala przy minimalnym koszcie zaktualizować wystrój domuTapety do malowania pozwala przy minimalnym koszcie zaktualizować wnętrze pomescheniyaVse coraz bardziej popularny sposób na wykończenie malowanie ścian, by stać się tapety. Metoda ta ma wiele zalet, takich jak wyłączności, ukryć małe defekty powierzchni, farba jest dość proste, to jest całkiem sposób ekonomiczny, ponieważ kolor może być zmieniony, jeśli to konieczne i pożądane, a także trwałość pomalowane ściany jest zazwyczaj wyższa niż w przypadku konwencjonalnych tapety.


Malowane tapety nie można blaknięcie z promieni słonecznych, w przeciwieństwie do konwencjonalnych odpowiedników. Ściany te są bardziej odporne na różne uszkodzenia.

Jak pomalować tapetę: Technologie

Jeśli pokleit do malowania włókniny tapety, należy wziąć pod uwagę fakt, że korzystanie z farby olejnej lub rozpuszczalniki farb mogą uszkodzić ich strukturę.

Wstęgę tapety ma dwie warstwy. Przyklejone do ich powierzchni ściany muszą się warstwę, która składa się z włókniny. Kolejną warstwę stanowi tapety są zwykle wytwarzane ze spienionego winylu. Jest to szczególny rodzaj włókniny tapety, które najlepiej nadaje się do malowania.

W celu pomalować tapetę w której jednorodna struktura, można użyć pędzla, wałka lub sprayu. Wystarczy pomalować przednią powierzchnię.

Zazwyczaj farba jest już wklejony tapety. Włókniny tapety farba może być najpierw po niewłaściwej stronie, a następnie - trzymać na ścianieZazwyczaj farba jest już wklejony tapety. Włókniny tapety farba może być najpierw po niewłaściwej stronie, a następnie - trzymać na ścianie


Istnieją inne, bardziej oryginalne sposoby malowania włókniny tapety. Aby to zrobić, trzeba umieścić na niewłaściwej stronie farby tapety tuż przed trzymać je. Ze względu na prawidłową strukturę farby tapety będą impregnowane i bieżnika na przedniej stronie. Klej po wysuszeniu, jak to możliwe.

W technikach barwienia tapet nie jest bardzo skomplikowany proces może poradzić sobie z tego wszystkiego.

Co tapeta może być malowana, a co - nie?

Malarstwo jest możliwe dla niektórych rodzajów tapet. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Nadaje się do malowania, papier, włókna szklane i włókniny tapetyNadaje się do malowania, papier, włókna szklane i włókniny tapetyPoniżej znajdują się podstawowe rodzaje tapety nadaje się do malowania.

papier tapety

Zazwyczaj to nie będzie działać. Lepiej jest wybrać te, w których strukturę reliefową. W celu pomalować tapetę prawidłowo uczyć materiał musi być impregnowane odstraszający. Zaletą tego materiału jest jego dostępność i fakt, że jest przyjazny dla środowiska. Ponadto do klejenia to dość proste i ładnie wygląda na ścianach i na suficie. Wadą tego rozwiązania jest stosunkowo mniejsza wytrzymałość na uszkodzenia i które nie mogą być myte, takiej tapety.

włókniny tapety

Te tapety są dość łatwe do klejenia w dodatku są one doskonale ukryć drobne niedoskonałości i nieregularności powierzchni. Jest zmywalna tapeta i malowane kilka razy. Cena tego typu stosunkowo tanie, więc jeśli zamierzasz często zmieniać kolor - jest to najlepsza opcja.

tapeta z włókna szklanego

Ten gatunek jest bardzo mocna i trwała. Do produkcji wykorzystywane tapety włókna kwarcowego. Tapety z włókna szklanego pozwalają symulować różne faktury.

Malowane tapety wydają się dobrze pochłaniają dźwięk, mogą być wykorzystywane do osiągnięcia komfort i chroni ścianę przed uszkodzeniem.

Malowanie tapety z włókna szklanego sprawia im izolację akustyczną i chroni ściany przed uszkodzeniemMalowanie tapety z włókna szklanego sprawia im izolację akustyczną i chroni ściany przed uszkodzeniem

Przez ulgi malowania tapet może być chaotyczny lub monotonne. Pierwsza opcja daje stylowy zaniedbania, natomiast druga będzie wyglądać dość surowe. Przy odpowiednim doborze i powtarzające się wzory mogą wyglądać całkiem interesujące i oryginalne, i można nadać chaotyczny i formalny styl.

Mogę malować płynne tapety, i co dokładnie

Płyn tapeta jest dość wygodne i proste materiały do ​​dekoracji ścian. Z nich, można utworzyć jako jednolity wzór i różnymi wzorami, rufie ewentualnej zmiany tekstury.

Farby, płynne tapety, można. Powłoka może mieć miejsce natychmiast po pokryciu powierzchni z upływem czasu, gdy chce zmienić kolor.


Radykalnie zmienić kolor cieczy tapety nie jest możliwe, ponieważ jeśli warstwa farby jest cienka, kolor tapety będzie świecić, a w przypadku gęstej farby tekstury nakładki zniknie, aw rzeczywistości jest to bardzo ważne, aby utrzymać.

Kiedy stosowany jest pędzlem lub wałkiem, farba taca gdzie konieczne jest wlać farbę jak trzeba przetwarzać było wygodne.

Do ciekłych farb tapety odpowiednią dyspersję i farb opartych na wodzieDo ciekłych farb tapety odpowiednią dyspersję i farb opartych na wodzie

Pomalowane od góry do dołu jest zalecane, aby móc po prostu pozbyć się plam. Farba kolor powinien być ciemniejsze od warstwy podstawowej.

Ważnym pytaniem - jakie kolory są odpowiednie dla takiej tapecie? Zaleca się używać w celu rozproszenia i farbach na bazie wody, takich jak „Tikkurila”. Eksperci twierdzą, że najlepszym ośrodku dla akrylowej farby lateksowej elewacji. Producenci oferują dość dużą gamę kolorów, więc nie będzie problemu, aby znaleźć odpowiedni odcień. W razie potrzeby, środek barwiący można rozcieńczyć z wodą, ale najważniejsze jest, aby nie przesadzić i uzyskania pożądanej konsystencji.


Narzędzia farby tapety

W celu pomalować tapetę własnymi rękami są najlepsze narzędzia i wałek szczotki. Poprawnie odebrać je dość ważne. Malowanie rolki tapety potrzebne którego długo stos tak krótko będzie trudne do malowania terenu. W celu usunięcia nadmiaru farby z rysunku przydatnych wałek piankowy.

Malować rogi trzeba użyć pędzla lub wałka short-fleyts.

Używane do malowania wałkiem i pędzlem tapetyUżywane do malowania wałkiem i pędzlem tapety

Odpowiednio dobrane narzędzia wpływu na jakość obrazu w stopniu nie mniejszym niż wybór samej farby, więc w tym przypadku należy podchodzić poważnie i odpowiedzialnie.

Jak pokleit tapety na ścianach malowane: wskazówki i zasady

Klej do tapet na ścianach mogą być pomalowane, ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ważnych niuansów.

Wybór tapetowania na ścianach malowane są potencjalne zagrożenia:

  • Jeśli farba jest utrzymywane złe, tapeta może spowodować odlecieć z nim;
  • Jeżeli farby lateksowej ściany, jeśli taka ściana zamoczenia może puchnąć i odkleić.

Aby pokleit tapety na pomalowane ściany, musi być myte, aby wyrównać i zagruntować do powierzchni lakierowanychAby pokleit tapety na pomalowane ściany, musi być myte, aby wyrównać i zagruntować do powierzchni lakierowanych

Jeśli te zagrożenia są wyłączone, możliwe jest, aby rozpocząć proces klejenia. Aby to zrobić, trzeba umyć ścianę wyrównać, należy użyć podkładu do malowanych ścian, a następnie skleić.

Czy to możliwe, aby malować zwykłą tapetę

Z biegiem czasu, tapeta może stracić jasność kolorów i reprezentacyjny. W tego rodzaju starego malarstwa ściennego będzie je zapisać.

Normalna tapety można malować prawie wszystkie farby do wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem będą malowane.

Starsze konwencjonalne tapety mogą być malowane farbą lateksowąStarsze konwencjonalne tapety mogą być malowane farbą lateksową

Aby właściwie rozpocząć malowanie, należy najpierw użyć podkładu, a jeśli nie to zrobić tapetę można łatwo ulec pogorszeniu.

Najlepsza farba do malowania tapet

Aby dać pokój niezbędne piękno również trzeba wybrać odpowiednią farbę.

Farba tapetę można tylko w specjalnych farb o bazie wody. Można również użyć farby akrylowe, ale ich skład nie powinien być rozpuszczalników i substancji niebezpiecznych. Najbardziej popularnym sposobem na dzisiaj - farby lateksowej.

Lateksowe i dyspersji lateksowej farby najlepiej nadają się do malowania wszystkich rodzajów tapetLateksowe i dyspersji lateksowej farby najlepiej nadają się do malowania wszystkich rodzajów tapet

Według wielu ekspertów, należałoby użyć farby emulsyjnej lateksu, ponieważ jest to bezpieczne i przyjazne dla środowiska materiały. W przypadku korzystania z tego rodzaju farb należy pamiętać, że po otwarciu wysycha dość szybko, więc trzeba rozcieńczyć go wodą i zacząć od razu umieścić na powierzchni ścian.

Przed rozpoczęciem malowania muszą być przeszkoleni na mniejszym obszarze, aby zobaczyć jak wygląda kolor.

Malowanie tapety z własnych rąk (wideo)

Malowanie tapet - to dość prosty i oryginalny sposób udekorować pokój. Nie trzeba być zawodowym z powodzeniem stworzyć komfort i oryginalność, aby dać miejsce na koszt malowania tapet - wystarczy wziąć pod uwagę wszystkie zalecenia i niuanse.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − = 41

map