Porady jak ocieplić strop z pianką

Porady jak ocieplić strop z pianką

12 October 2017Piana, pomimo faktu, że składa się z 85-98 procent powietrze jest doskonałym izolatorem. Nie przegap zimne powietrze, nie ma hałasu. Gdy ta ma bardzo niską wagę. Izolacja pułapu tego materiału może być wykonane niezależnie.


Czy mogę ocieplić sam sufit pianę

Standardowy system mocujący warstwa pianki jest następujący:

 1. Uszczelniania folii.
 2. Warstwa wzmacniająca (idealnie - siatka bazalt).
 3. Piana (albo przymocowane za pomocą kołków, lub warstwa poliuretanowa).
 4. Sztukaterie (nakładana ponad chronić piankę przed szkodnikami). Konieczne jest ziemia osnowy.
 5. Wykończenie dekoracyjne (płyty gipsowo-kartonowe, płyty z tworzyw sztucznych, zamontowane lub sufit podwieszany, bielenia, malowanie).

Jedyna trudność, że pojawią się po suficie piankowej izolacji - zwiększa wilgotność w pomieszczeniu. Problem ten jest rozwiązany bardzo prosty - instalację wentylujących lub klimatyzator, który jest zdolny do kontrolowania wilgotności w pomieszczeniach.

Jeśli nie - w warstwie pomiędzy folią piankową i hydroizolacji zaczyna gromadzić skraplanie wody (w pomieszczeniu zimą - ciepłe i samej ścianie - cool). Oczywiście, będzie to powodować pleśń, pleśń. Z biegiem czasu, będzie rozprzestrzeniać nie tylko od sufitu, ale także na ścianach. Został on wielokrotnie naruszenie tej technologii doprowadziło do tego, że po naprawie musiał kleju do tapet całkowicie już po 3-5 miesiącach, a wszystkie one były czarne.

Ocieplenie pianka suficie: mocnych i słabych stron

Dlaczego warto ocieplić strop z pianki jest na zewnątrz domu? Ponieważ w tym przypadku część sufitu nie zamarznie. W związku z tym wewnątrz chłodni do ochrony zarówno materiału izolacyjnego (w tym przypadku - polistyren) i samego spoiwa (jeśli mówimy o poddasze, to poddasza mieszkalnego). Jeżeli izolacja wewnątrz osłony zewnętrznej w bardzo niskich temperaturach otoczenia zamarznie, odpowiednio, z chłodni chroni jedynie taką samą warstwę piany.

I dlatego zaleca się stosowanie pianki?


Ponieważ:

 • doskonałej jakości izolacyjny do izolacji dźwiękowej i cieplnej (10 cm warstwy odpowiadają warstwie o jeden metr czerwonych cegieł);
 • niskim ciężarze;
 • niski koszt;
 • łatwy montaż.

Jedyną wadą pianki - jest niska odporność na wilgoć. Jeśli materiał zwilża, traci niemal wszystkich swoich cech izolacyjnych, ale wraz z upływem czasu i mogą być pokryte pleśnią.

 Z tego powodu nie jest dozwolone przez banalnej pianki izolacyjnej klejenie w tym samym kleju poliuretanowego.

Czy izolacyjne chronią warstwę pianki z zimna, czy jej zabezpieczone wewnątrz? Tak, i całkiem skutecznie. To właśnie przed że sufit powinien ostrożnie obchodzić się składniki pestycydów, które zapobiegają powstawaniu pleśni, zgnilizny, grzyby.Ocieplenie z pianki z wnętrza sufit z rękami

Jeśli chodzi o izolację w prywatnym domu, pierwszą rzeczą, którą trzeba wyjaśnić, czy warstwa pianki pomoże utrzymać ciepło wewnątrz pomieszczenia. Na przykład, byłoby bez sensu na parterze dwukondygnacyjnego domu, jako najlepszy i tak - ciepła (jeśli jest zainstalowany to ogrzewania). W rzeczywistości, pianka w tym przypadku będą chronione tylko z hałasem, ale dużo łatwiej jest wymienić go na tych samych paneli akustycznych czy tylko wyściełanym grubości włókien mineralnych zaledwie kilku centymetrów - to wystarczy.

Jeżeli nie ma drugiego piętra, a na górze - nie ogrzewanym strychu, warstwa piankowa jest ważne. Pożądane jest, aby wzmocnić jej zewnętrznej części, ale jeśli nie jest to możliwe - to odbywa się od wewnątrz (na przykład, jeśli chodzi o mieszkania wieżowiec, który znajduje się na najwyższym piętrze, a górny prawy jest dach).

Pierwszym etapem jest oczyszczenie sufit wykończenie poziomu kapitału (betonowych, cegieł, drewniane belki). Dalsze przetwarzanie odbywa się pestycydów. W tym celu specjalnego roztworu, który jest obciążony za pomocą konwencjonalnego rozpylacza i wysokiego ciśnienia nanosi się na podłoże. Nie powinniśmy zapominać o podstawowych zasadach ochrony przed odczynników chemicznych, tak jak pestycydy mają średni stopień toksyczności.

Po zabiegu zaleca się zatrzymać naprawy przez 2-3 dni, natomiast okresowo wietrzenie pomieszczenia. Należy to zrobić nawet wtedy, gdy producent pestycydów twierdzi, że nie jest w żaden sposób toksyczne dla organizmu człowieka.

Nawet po tym wszystkim, można zacząć z rąk do ogrzania sufitu. Pierwszym krokiem jest zamontowany folii uszczelniających. Może to być konwencjonalna etylenu i połączone wielowarstwowa ochrona przed wilgocią. Oczywiście, korzystny będzie drugim przykładzie wykonania. Zapiąć takich paneli na kotwy i ogólnie lepiej użyć wkrętów samogwintujących, pchły, które nie mają takich jak kapelusze i wkręca się do końca poziomu. Oni nie są pozostawione wystających części, które nie będą szkodliwe dla pianki w przyszłości.

Na wierzchu hydroizolacji można mocować sobie piankę. jej dopuszczalna grubość - w zakresie od 5 do 15 centymetrów. Więcej dla pomieszczeń mieszkalnych, a nawet izolacji od wewnątrz, to nie jest konieczne. Laczy go również na kołek lub poliuretanowego kleju. Eksperci zalecają, aby wykonać połączenie tych metod. Oznacza to, że pierwsze wzmocnienie kleju, a już początek tego wszystkiego wzmocnić kołki.

Ponadto pianki są prasowane na siatkę wzmacniającą. To jest najlepsza bazalt tkaniny. Dołączyć może być na całej powierzchni za pomocą zwykłej konstrukcji stiplera. Najważniejsze - nie oszczędzić zszywki.

Teraz jest cały obszar izolowany sufitu zastosować podkład.


Opcje dla niej kilka z nich:

 • farby zabrudzenia;
 • Warstwa gipsu (1-2 cm);
 • Płyty gipsowo-kartonowe zgrubna (mocowanie przez klej);
 • Emulsja specjalna ochronny do sufitu.

Korzystnym rozwiązaniem - plaster brudu. Trzyma najdłużej i jest tani, i będzie trwać przez dziesięciolecia. Plus do tego - to działa jako dodatkowego zbrojenia, która zapewnia ochronę mechaniczną sufitu.

Z góry można wykonać przy użyciu dowolnego wykończenia materiału. Można używać płyt kartonowo-gipsowych sufity podwieszane z folii PVC (o błyszczącym wykończeniu), bardzo prosty wapno, płyty piankowe i tak dalej. Może być stosowany nawet siding, okładziny, czy to będzie wyglądać atrakcyjne pod względem wzornictwa.

Ocieplenie pianka suficie: opinie tych, którzy już wykonywane

Badanie reakcji na forach można stwierdzić, że działanie pianki izolacyjnej stropu w ogóle - dodatni. Oczywiście zaleca się do izolacji ścian, a nawet, z podłogą, ale niekoniecznie trzeba zamontować dodatkowy system wentylacji (przymusu typu, czyli, aby ustawić w chłodnicę i wymiennik, które również ogrzewać przychodzące powietrze w środku).

Jedyne zastrzeżenie, że nie wszystkie zostały uwzględnione - mianowicie konieczność stosowania pianki przód, który ma większą gęstość (najczęściej jest ona wykonana z szarym, a oznakowanie jest oznaczony „F”, ale nie wszyscy producenci przestrzegają tych zasad).

Badania wykazały, że do zamocowania sufitowe pianki:


 • zwiększa przestrzeń izolacyjną 15 procent;
 • 3 razy redukuje ilość szumu;
 • wizualnie wyrównuje powierzchnię, niezależnie od skosów.

Jeśli pianka zamontować i na ścianach, otwory w podłodze i okien bliskich nowoczesnych profili PCV z podwójnymi szybami z energooszczędnym, izolacja pomieszczeń zostanie poprawiona o 60-80 procent.

Ale to jeszcze lepiej - włókien polistyrenowych lub bazaltowe (sprzedawany w rolkach i jest również uważany za dobrą izolacyjność termiczną)? Do specyfikacji technicznych - wełna, ale koszt i skuteczność (biorąc pod uwagę pieniądze wydane) ulubionym jest bez wątpienia pianki. Poza tym, to jest o wiele łatwiejsze do zarządzania, edycji. A jeśli nawet jedna z płytek będzie trzeba wymienić - po prostu zrób to. Ale warstwa szkła będzie musiał całkowicie zmienić. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + = 12

map