Popüler sıvı duvar kağıdı: nasıl duvara koymak

Popüler sıvı duvar kağıdı: nasıl duvara koymak

12 October 2017Sıvı duvar kağıdı benzersiz odanıza vermek ve sıradışı tasarımı yaratacakSıvı duvar kağıdı sizin oda benzersiz vermek ve duvarlar dizaynOriginalno sıvı duvar kağıdı üzerine alışılmadık bir görünüm yaratacaktır. Bu duvar dekorasyon nispeten yeni bir yoldur, bu kadar çok insan duvara uygulanır nasıl ilgileniyoruz. Bu malzeme, çeşitli yüzeyler için uygulanabilir. Böyle Duvar Kağıdı mükemmel diğer malzemelere yapışma ve onlar operasyon sırasında kalkmasına mümkün değildir. Ama sıvı duvar kağıdı ile çalışmaya başlamadan önce, duvara uygulamak ve hangi malzemeler nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak anlamamız gerekir.


Sıvı duvar duvarına uygulandığında

Sıvı duvar kağıdı kullanmak için geleneksel kaplama ekipmanı kullanılmak zorunda değildir. Bunun yerine, Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu'nda yazılmaz yöntemleri uygulamak mümkündür. Her şeyden önce, düzgün bir yüzey hazırlamak için gereklidir.

Duvarda sıvı duvar kağıdı uygulamak için temel kurallara uymak ve kesinlikle talimatları izlemelidirDuvarda sıvı duvar kağıdı uygulamak için temel kurallara uymak ve kesinlikle talimatları izlemelidir

Sıvı duvar yüzey hazırlama için temel şartlar:

 • Duvarlar güçlü olmalıdır;
 • Yüzey hazırlanan ve homojen şekilde olmalıdır;
 • depresyonlar, damla ve darbelere olmalıdır;
 • uygulanan sıvı duvar kağıdı, beyaz veya duvar kağıdı renkte en azından benzer olmalıdır için yüzeyler;
 • Yüzey minimum nem emme yeteneği olmalıdır.

Öncelikle tüm eski malzemeleri kaldırmak gerekir: boya, duvar kağıdı ve sıva, obluschivaetsya.


Zamanla bütün bu yeni kaplama ile pul pul olabilir kaldırmalısınız.

Tüm vidalar, çiviler ve diğer yabancı unsurları duvardan kaldırılması gerekir. eylemleri ya da boru bağlantı parçaları, bu iyice çeper yüzeyinde yerleştirilebilir. Bu sıva ya da yağlı boya kullanılarak yapılabilir.

Düzeyde duvar yüzeyini getirmek ve pürüzsüz ve mükemmel düz hale getirmek için tavsiye edilir, ancak zorunlu değildir. Büyük boşluklar veya uzantılar durumunda, sıvı duvar kağıdı bunları tahsis etmez. delikler girintiler, çıkıntılar bir metreden daha az bölümlerde 2 mm en önemli küçük ve orta ölçekli kusurların atılmasıdır. Bu işlem ise, kendi tabaka tüm yüzey renginden farklı olan görünür lekeler olacak "" yürür ettiği yerlerde mümkün keskin sıvı duvar kağıdı maliyetlerinin artışı ve bir sonuç olarak, bir.

duvarları sıvı duvar kağıdı boyama zaman, desenleri ile özel silindirleri kullanabilirsinizduvarları sıvı duvar kağıdı boyama zaman, desenleri ile özel silindirleri kullanabilirsinizYüzey alçı sıva üniform bir tabaka macunlanması daha iyi olur. Bu aynı zamanda alçıpan duvarlar ve bölmeler için de geçerlidir. macun tüm yüzey (sadece eklemler) olmadan yok yapamaz. yüzeyi tesviye sonra, astarlanmalıdır. Bu durumda, derin penetrasyon standart bir astar kullanmaya dikkat edin. Bu 2'den ve aralarında en az üç saat çağrı ara ile en az uygulanır. Ancak o zaman tam olarak sıvı duvar altında tasarlanmış kalın bir macun uygulamak başlar.

Aynı zamanda su bazlı boyalar veya cepheyi kullanır. Sadece mutlaka hayır arayanlar ile beyaz olmalıdır.

sıvı duvar elleriyle uygulanır

duvara uygulanan sıvı duvar önceden hazırlanmış olmalıdır. neredeyse tüm türlü beri, rehber olarak, sen yapıştırma öncesinde 6-12 saat süreyle pişirin gerekir, bu yüzden bile duvarların uyarım esnasında bunları pişirme başlayabilir.

Sıvı bileşim, duvar kağıdı Bileşenleri:

 • KKK kuru bir yapıştırıcı madde;
 • İnce dolgu maddeleri;
 • Selüloz elyaf bazlı veya ipek.

bileşenleri farklı paketler için ayrı ayrı bir şekilde paketlenebilir ve önceden karıştırılabilir.

peşin malzeme ve temiz duvar hazırlamalısınız sıvı duvar kağıdı uygulamadan öncepeşin malzeme ve temiz duvar hazırlamalısınız sıvı duvar kağıdı uygulamadan önce

İlk durumda, önceden büyük boyutlu bir kapta tüm paketlerin içeriği dökün ve iyi karışması gerekmektedir.

Ama bunu yaparken, içerik vspushivatsya olmalı ve her durumda çökmek değil. bileşenlerin yeterli derecede önceden karıştırılmış ise topaklar önlemek için bunlar su tüy halinde eklenmeden önce. Bu isteğe bağlıdır, fakat yapılan aşama çözeltisi daha eşit bir şekilde aşılamak olacak.

granüller, tozlar veya açık renkli halinde ince katkı maddesi, yapıştırıcı madde ve kuru formunda liflerle karıştırmak için daha iyidir. Onlar su ve karışık dökmek için ilk olduğunu ve zaten ona bundan sonra sen duvar kağıdı tabanı ekleyebilir olması arzu edilir. tek yol tek lifler halinde topaklar ortaya çıkmadan muntazam bir dağılımının elde etmek.


burada üzerinde daha yüzeyi sıvı duvar kağıdı uygulanabilen

Sıvı duvar kağıdı yüzeyinin hemen hemen her tür uygulanabilir.

yani:

 • boruları;
 • Kapılar;
 • duvarları;
 • batarya;
 • Mobilya;
 • Alçıpan;
 • badana;
 • duvarlarında, lateks boya ile boyanmış.

farklı nesnelerin yüzey görünüşüne bakıldığında, özellikle bir metal, bir yağlı boya ya da emaye ile kaplanmış olmalıdır. Bu durumda, duvar sıvı duvar istenmeyen nesneleri içerdiği suyun temas önleme kabiliyetine sahip olan bir su geçirmez tabaka. Bu kimyasal kökenli herhangi bir tepki önlemek için izin verir.

Sıvı duvar kağıdı, evrensel bir kaplamadır, bu nedenle duvar, mobilya, kuru duvar ve diğer kaplamalar için uygundurSıvı duvar kağıdı, evrensel bir kaplamadır, bu nedenle duvar, mobilya, kuru duvar ve diğer kaplamalar için uygundur


emaye veya boya kurutulduktan sonra, yüzey, özel bir primer ile kaplanmış, sıvı kağıt kaplanması sürecini kolaylaştırır.

Çalışmaya başlamadan önce, her şeyi önceden planlamak gerekiyor. Bu maliyet tahminleri, gerekli araç ve malzemelerin listesinin kullanılabilirliği için de geçerlidir. Tüm kesinlikle planlı ve hesaplama, iş ve kalite iyileştirme açısından bir azalma elde edebilirsiniz.

Evde sıvı duvar kağıdı doğru uygulaması için yardımcı olacak özel ana sınıfı vardır. Oldukça basit. Başarılı olmak için gerekli tüm malzeme ve araçları, hem de çalışmalarında hassasiyet var, teknoloji uygulamasını bilmek yeterlidir.

Sıvı duvar kağıdı, hemen hemen tüm yüzeyler üzerine tatbik edilebilir olduğundan, bunların teknolojinin uygulanması, bu faktöre bağlıdır.

nasıl uygulamak için bir sıvı duvar kağıdı ve nedir

Birçok neyi sıvı duvar kağıdı merak ediyorum. Bu dekoratif sıva bir türüdür. Bu malzeme selülozik lifler ve ipek elyafları-resimler tarafından ahşap işleme endüstrisi olan içerir.

Eğer dekorasyon için çeşitli boyalar veya dolgu maddeleri ekleyebilir, onlara sıvı duvar kağıdı görünümünü daha çekici hale getirmek için:

 • granüller;
 • Payetler.

Garnitür mücadele sıvı özel glitter veya granül ile kendilerine ilave edilebilirGarnitür mücadele sıvı özel glitter veya granül ile kendilerine ilave edilebilir

Birçok zaten tanıdık kullanımı en basit duvar kağıdı rulo pokleit tanınmış MMR tutkal yardımıyla tüm olası sabitleyin. Çünkü onların kompozisyon ve onlar adına sahibi olmuştur. Ancak uygulama ve nihai sonucun yöntemine göre bu malzeme, dekoratif sıva benzerdir.

Sıvı duvar kağıdı alçı veya sıva gibi aynı şekilde, bir mala, bir spatula ya da özel şamandıra ile uygulanır. Bu basit bir silindir üzerinden sıvı duvar kağıdı ve yadsınamaz bir avantaj kullanımı için olası yöntemler geniş bir aralığını tanımlar.

Ne sıvı duvar kağıdı uygulamak için bir araç gereklidir

uygulamak için sıvı duvar belirli malzemeler ve araçlar kullanılır.

Araçlar ve materyaller:

 • püskürtücü,
 • ütü masası;
 • rende;
 • spatula
 • Akrilik bir yapıştırıcı madde;
 • Sami sıvı duvar.

iki yöntem kullanılarak, duvar yüzeyi üzerine karışımın uygulanması için. özel bir araç satın almak ilk ihtiyacı için - spatula (tahta, rende ütü). İkinci yöntem için nebülizatör gerekir. Birinci yöntemde, sonra, tamamlanmış bir uygulama, sıvı duvar duvarları düz hale gelir ve ikinci yöntem, - kabartma.

Sıvı duvar kağıdı uygulamak için özel araçlar stok gerekirSıvı duvar kağıdı uygulamak için özel araçlar stok gerekir

İlk durumda, karışım, kuvvetli bir presleme spatula olmayan karanlık açılı 15C ışık kısmı yönünde bir spatula ile duvara uygulanır. duvar pürüzsüz hale getirmek için, bir yeniden eylem yapıyor yarım saat sonra daha az. Ayrıca rulo ile duvara duvar kağıdı koyabilirsiniz.

İkinci durumda, kitle püskürtücü özel tanka yüklenir. Sonra çalışma yüzeyine püskürtülür ve duvarlar hazır olduğunu.

bunlar sürece çalıştırılabilir, böylece sıvı duvarının bazı akrilik yapışkan ile kaplanır. materyal yeterince ve iyi güçlüdür çünkü Ama bu, gerekli değildir.

özenle hazırlanmış ve özenle elleriyle tüm önerilen ipuçlarını gerçekleştirirseniz Böylece, oldukça düzgün sıvı duvar kağıdı pokleit sahip olabilirler.

Sıvı kağıt kaplanması için yöntemler ve teknoloji

duvar çözeltisinin karıştırılması için gereken su, belli bir duvar için talimat bir miktarda olmalıdır.

Sıvı duvar Teknoloji uygulaması basit, ana şey - Aşağıdaki adımları sopaSıvı duvar Teknoloji uygulaması basit, ana şey - Aşağıdaki adımları sopa

Aşağıdaki kurallara uymalıdır:

 • Daha önce hazırlanan kap su ile doldurulması ve bu karışımın sonra kuru halde ilave edildi;
 • Bir seferde sadece bir paket yoğrulur edilebilir, ilk yoğurma iki paket karıştırmak mümkün değildir yani;
 • Paketin sadece herhangi bir bölümünü karıştırmak izin verilmez.

Eğer bu basit kuralları ihlal ederse, orada gerekli oranlarda ihlalidir ve duvarların yüzeyinde düzensiz renk ve duvar kağıdı tabakasının dokusu bir sonucu olarak.

Çözelti iyice karıştırılmalıdır. Sıvı duvar kağıdı tüm bileşenlerin cilt ve sağlığa herhangi aşındırıcı veya tehlikeli içermez. Eğer özel bir matkap ile karıştırın, bu olumsuz döşeme bileşenlerini etkileyebilir. Sık sık, bir sıvı duvar ağır karıştırma esnasında yırtılma başlangıç ​​uzun liflerden oluşmaktadır. Ama kılavuzda kağıt bazı türleri yalnızca böyle bir karıştırma yöntemini gösterir.

başlıca avantajları ve sıvı duvar dezavantajları

Sıvı duvar kağıdı, hem de diğer duvar kağıtları belirli güçlü ve avantajları vardır.

Bu malzemenin ana avantajları:

 • daha çok karmaşık bir biçimde herhangi bir yüzeye, kendi uygulama imkanı;
 • Bu kombine ve ev veya apartman duvarlarına yüzeyinde uygulamaya dışında olması edilebilir. Sonuç olarak, yüzey yumuşak ve dokunma sıcak hale gelir.

sıvı duvar birkaç dezavantajları, ancak, genellikle duvar için seçilirsıvı duvar birkaç dezavantajları, ancak, genellikle duvar için seçilir

Bu tür duvar dezavantajları yeterince küçüktür. Her şeyden önce, bu oldukça yüksek maliyet bu. Gerek tek paket 5-6 metrekare pokleit için yeterli olduğunu cesaret verici bu tür reklamlarda inanmak. herhangi hazırlıksız yüzeye uygulanabilir hatta daha böylece metre. Bu tamamen doğru bir bilgi değildir.

Neyse, dikkatli duvarları hazırlamak için gerekli olan ve hafifçe sıvı duvar kağıdının duvara koymak iyi bir sonuç almak için.

Sıvı duvar kağıdı (video)

Sıvı duvar 'de bir çok avantajı vardır. Onlar onarım işinde hiçbir şey anlamıyor hemen her kişiyi işleyebilir. onlarla çalıştıktan sonra çok kolaydır. Ama sonuç belirli kurallara uymaları ve daha sonra sonuç sizi şaşırtacak tatmin edici bir ihtiyaç olduğunu söyledi. 

İç (fotoğrafın) Sıvı duvar kağıdı

2-ZHidkie-Oboi 32 04 44 56 97 387 288548 b2732946bb84cfcc3564fd b30230a5072dadc00cf11c

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 + = 53

map