The BlogPrawidłowo umieszczony meble w salonie sprawi, że pokój przytulny i wygodny do wypoczynkuPrawidłowo umieszczony meble w salonie sprawiają, że pokój przytulny i wygodny dla otdyhaZal - pokój z dużą ilością funkcji. Jest on używany do spania, przyjmowania gości, czytanie książek, gra planszowa zabawy z przyjaciółmi, uroczystości i święta. Często rolę jadalni i zarezerwowany pokój. Jak zorganizować meble w pokoju, łączą wszechstronność z przytulności i komfortu, tak bardzo, że pokój nie wygląda niechlujny zbieraniną mebli?


Umieszczenie mebli w pokoju: najlepszym rozwiązaniem

Niedobór studio metrów kwadratowych jest szczególnie dotkliwy, plany projektowe napotkasz przeszkody nie do pokonania w ograniczonej przestrzeni. Układ pokoju domy Chruszczow mieć dobrą ilość miejsca z małą kuchnią i łazienką.

Funkcja ta może być skorzystało poprzez umieszczenie mebli w pomieszczeniu o maksymalnej alokacji przestrzeni w obszarze:

 • obszaru roboczego;
 • teren rekreacyjny;
 • sypialny;
 • To miejsce do przyjmowania gości;
 • jadalnia.

Projektanci zalecają pokój przeznaczyć obszar roboczy, sypialnię i część wypoczynkowąProjektanci zalecają pokój przeznaczyć obszar roboczy, sypialnię i część wypoczynkową

Obszar roboczy sugeruje wygodne miejsce ze stołem i krzesłami, gdzie można umieścić różne dokumenty robocze, komputera i książek. teren rekreacyjny - zazwyczaj jest to fotel lub kanapa, umieszczone dla łatwego oglądania telewizora. Goście są zawsze doskonale usytuowane wokół małego stolika. Miejsce do spania powinno być w najbardziej wygodnej i spokojnej okolicy.


Często jedynym pokoju jest również jadalnia, następnie trzeba mieć stół, który może być przekształcony w wąskim stoliku, nie zajmują dużo miejsca.

Czasami w pokoju między innymi, trzeba przydzielić miejsca na meble i zabawki dla dzieci. Odpowiednio, i może być mowy o dużych rozmiarach szafek i ścian, mogą one zostać zastąpione przez różnych półek i regałów. Przechowywanie lepiej jest użyć meble wielofunkcyjne. W Chruszczowa racjonalnego wykorzystania przekształcania meble. Meble modułowe doskonale oszczędza miejsce i szafa może być również ustawiony w kącie lub wolnej niszy.

Jak zorganizować meble w salonie

Umieszczenie mebli w pokoju nie jest najtrudniejszym zadaniem, jednak nie jest to po prostu umieścić meble w przestrzeni pomieszczenia. Za harmonijne połączenie wszystkich funkcji przypisanych do salonu, aby umieścić elementy wewnętrzne musi poprawnie. Każda ze stref powinna być wizualnie różne, ale aby zachować jedność pokoju jest wymagane dla ogólnego elementu stref pośrednich, takich jak poduszki wystrój lub ogólnej kolorystyki.

W salonie wnętrza za pomocą pewnych zasad, które pomogą w projektowaniu konstrukcji.

Ładne miejsce do biesiadowania na kilka sposobów: • Symetrycznie;
 • Układ procesowy w kole;
 • Układ mebli w oddali.

  Uczynić praktyczny i wygodny salon pomoże Ci stylową szafę wzdłuż jednej ściany i kompaktowy zestaw mebliUczynić praktyczny i wygodny salon pomoże Ci stylową szafę wzdłuż jednej ściany i kompaktowy zestaw mebli

Opcje dla umieszczenia mebli zależy od form życia. Ponadto, meble muszą być ustalone z uwzględnieniem wygody dla wszystkich członków rodziny. Jeśli dom ma dzieci, a w salonie powinno być miejsce dla gier dziecięcych.

Styl wnętrza jest również odgrywa ważną rolę, a może w domu. Klasycyzm, hi-tech czy rokoko - wybór smaku, ale projekt powinien być jednolity. W małym salonie preferencji powinno mieć zwartą meble w jasnych kolorach. Ta technika jest wizualnie zwiększyć przestrzeń, dodać światła do pomieszczenia.

Sofa jest dogodnie usytuowany naprzeciwko telewizora. Obok krzesła postawić stolik. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, można użyć dodatkowych miejsc - różne tafty i poduszki.

Warianty rozmieszczenia mebli w salonie apartament z jedną sypialnią

Dwa-pokojowe mieszkanie meble w pokoju, aby umieścić łatwiejsze niż w studio. Strefy obciążenia w dwóch pokojach jest znacznie niższa od salonie jest wykluczone do spania, miejsca do przechowywania rzeczy czasami pracować obszar. Przeznaczenie pomieszczenia w strefie rekreacyjnej, przyjmowania gości i jadalni będą łatwiejsze do przeprowadzenia i pozostanie wystarczająca ilość miejsca.

  Meble w mieszkaniu mogą być organizowane na różne sposoby, najważniejsze - aby ci komfortowe pobyt w lokaluMeble w mieszkaniu mogą być organizowane na różne sposoby, najważniejsze - aby ci komfortowe pobyt w lokalu

Warianty rozmieszczenia mebli w salonie:

 • Kącik najlepiej umieszczone w oknie: przytulny kanapie przed telewizorem w naturalnym świetle dziennym;
 • regały magazynowe są najbardziej optymalne rozejrzeć się po pokoju;
 • Obszar gość jest lepszy umieszczony bliżej przedpokoju;
 • Oraz z potrzebą dostosowania się do jadalni w salonie, zrobić to lepiej bliżej środka sali.

Nie zapomnieć o niektórych zasad bezpieczeństwa w rozmieszczeniu mebli. Zgodność z odległości między kanapą i chroni wzrok. Nie powinno się stać na drodze do drzwi mebli, wszystkie wejścia i wyjścia muszą być łatwo dostępne.


Wszystkie meble muszą być stabilne i, jeśli to konieczne, zamocowane. Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich przepisów bezpieczeństwa we wnętrzu meble.

Niepewna salon: meble układ

W salonie jest przeznaczony dla wypoczynku rodzinnego i przyjmowania gości. Najwygodniejszym dla projektu jest uważane za kształcie kwadratu hol. Najczęściej tworzą kwadrat w salonie można zobaczyć w domach prywatnych, w mieszkaniach często tworzą pokój nie jest poprawna forma. W salonie jest często komunikować i zawiera liczne otwory drzwiowe, co komplikuje układ mebli w nim.

Niestandardowy kształt mieszka kilka opcji i rozmieszczenie mebli w nich będzie inna:

 • kwadrat;
 • Prostokątne prawidłowej postaci;
 • Wąski prostokątny pokojowa;
 • Pomieszczenie z piątym kątem - występ lub wgłębienie.

  Przemawiając do pokoju pozwala zorganizować dodatkowe siedzeniaPrzemawiając do pokoju pozwala zorganizować dodatkowe siedzenia

Na kwadratowej pomieszczenia jest bardziej odpowiedni wersja symetrycznie mebla we wnętrzu, w parach z centrum przekątnej. Ta sama opcja jest odpowiednia do prostokątnych salonie, tylko parami aranżacji mebli wzdłuż ścian z wielkiej długości. Wąskie wejście lub meble pokojowe lepiej ustawione asymetrycznie - w różnych odległościach naprzemiennie dużych przedmiotów z małych.


Ponadto, wąska pomieszczenia często łączy się z pokoju jadalnym. Założona pełny stół i krzesła wokół niego, bardzo bezpieczny zakład, wizualnie pomieszczenie, by stać się bardziej harmonijne.

Pokój z piątego kąta łatwiej jest podzielić na strefy poprzez przekształcenie brak godności w niszy można umieścić obszar roboczy w celu ustalenia szafkę lub telewizor. Ponieważ projekcja jest znacznie bardziej skomplikowana, choć może on być stosowany jako naturalny wytyczenia pokoju. Dla wizualnego zrozumienia wszystkich niuansów być plan gdzie salonie jest narysowany - rozmieszczenie mebli w jej wyznaczyć, biorąc pod uwagę wszystkie rozmiary i kształty. Pamiętaj, aby zaplanować okna, drzwi i oznaczają wszelkiego rodzaju półki i nisze.

Porady: Jak ustawić meble w pokoju (wideo)

Umieszczenie dobrze przemyślany mebli zapewni komfort i piękno w salonie. Analfabetyzm składa się z wnętrza pozostałej przestrzeni w pokoju po montażu mebli.

Przykłady jak ustawić meble w salonie (foto)

2a9003a1e25f 3 29 6c75457eabf8fb0c309d2e949a65340d 57 146 312 214 9949a0191aeed6dd462d47e37b36c513 811

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 5