Poluarka płyt gipsowo-kartonowych: zdjęcia i instrukcje krok po kroku dla majsterkowiczów

Poluarka płyt gipsowo-kartonowych: zdjęcia i instrukcje krok po kroku dla majsterkowiczów

12 October 2017Pięknie uzupełniają wnętrze przestrzeń jest możliwe za pomocą stylowego łuku wykonanych z płyt gipsowo-kartonowychPięknie uzupełniają wnętrze przestrzeń może być przez wiele lat z pomocą stylowej łuku gipsokartonaArochnye projektu we wnętrzu są wysokości mody: oni pozwalają zorganizować drzwi w tych miejscach, gdzie nie ma możliwości jakiegokolwiek powodu, umieścić drzwi. Najczęstsze zastosowania płyt gipsowych poluarok - na terenie. Te łuki i poluarki będzie zdobić drzwi lub część ścian wewnętrznych w salonie będzie wygodny w kuchni lub przedpokoju - w tych miejscach, gdzie codziennie jest wystarczająco wysoka przepuszczalność i doda uroku wnętrz. Ułatwić pracę z płyt gipsowo-kartonowych, podstawowy materiał dla poluarki, pozwala na wykonywanie takiej konstrukcji własnymi rękami, nawet dla początkujących mistrzów.


Poluarka płyt gipsowo-kartonowych: od czego zacząć trening

Co jest poluarka? To projekt, który ma, jak klasyczny łuk jest w zasadzie koło, ale jeśli wziąć półkole dla poluarki, logiczne jest do produkcji zakrzywionego łuku, to zajmie tylko jedną czwartą.

Uwaga: FCL ma małą grubość (6,5 mm), co pozwala z łatwością zginać tworzyć zakrzywione części. W przypadku braku FCL można stosować płyty gipsowej sufit pokryty płytami okładzinowymi.

Często poluarka - odmianę częściowo pokrywają otwór z jednym zaokrąglonym rogu, podczas gdy druga może pozostać prosty. Zaokrąglenie może być oparte na średnicy koła, do klasycznej łuku wpisanego w otworze. Inne wykonanie - poluarka utworzone na podstawie okręgu o średnicy większej niż szerokość otworu, to zaokrąglenia kąta będzie mała.

Aby łuk był praktyczny i niezawodny, konieczne jest, aby wybrać tylko wysokiej jakości materiałów do pracyAby łuk był praktyczny i niezawodny, konieczne jest, aby wybrać tylko wysokiej jakości materiałów do pracy

potrzebne są następujące materiały do ​​tworzenia poluarki własnych rąk:


 • Płyty gipsowo-kartonowych Arch (GCR);
 • Profile dla płyt kartonowo-gipsowych montaż: a 60h27mm przewodnik 27h28mm i sufitu;
 • Plaster na płyty gipsowo-kartonowe;
 • Armirovochnaya taśmę (serpyanka);
 • podkład akrylowy;
 • Tynk do wnętrz;
 • Rogu łuk ochronna (tworzywo sztuczne lub aluminium);
 • Śruby płyt gipsowo-kartonowych długości 25 lub 30 mm;
 • Ustalające gwoździe do mocowania prowadnic (lub rozmiar 6hch0 6h60);
 • Uszczelka do profili.

Ilość substancji oblicza się w zależności od wielkości i kształtu otworu poluarki.

Oprócz tego pożytecznego i specjalistycznych narzędzi:

 1. Nóż do cięcia płyt kartonowo-gipsowych farby (można użyć wyrzynarki);
 2. ruletka;
 3. Poziom wody albo laser;
 4. nożyce do cięcia profili metalowych i ziemię;
 5. młot;
 6. puncher;
 7. śrubokręta;
 8. Szpatułki.

Dokonywanie poluarki - proces prosty i tani, ale to wymaga opieki w dokładności pomiarów i obliczeń.Przed rozpoczęciem instalacji łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych, musi najpierw dokonać pomiarów otwarciaPrzed rozpoczęciem instalacji łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych, musi najpierw dokonać pomiarów otwarcia

Wszystko zaczyna się od tej pracy, aby utworzyć poluarochnogo Arch w drzwiach:

 • Usunięcie pomiarów z otworem;
 • Poluarki Plan kształt i policzyć ilość potrzebnego materiału;
 • Wytwarzamy wzoru (matrycy), dla cięcia elementów zakrzywionych;
 • My czyścić otwór na pozostałości starego wykończenia (wyjąć wykładzinę, usunąć stary kit i tynku);
 • Podczas korzystania z centymetrem i poziom wyznacza punkt, który zostanie zamontowany łuki szyny profil.

Po wykonaniu wszystkich prac związanych z przygotowaniem, można przejść bezpośrednio do stworzenia ramy profilowej i wycinanie płyt gipsowo-kartonowych.

Krok po kroku gipsowo poluarki produkcja własnych rąk

Pierwszym krokiem w produkcji poluarki - mocowanie profili prowadzących. Są one zamontowane na boki otworu na drzwi w pewnej odległości od krawędzi równej grubości arkusza, płyty gipsowo-kartonowej, po obu stronach, tak poluarki krawędź nie wyróżniają się w stosunku do ściany. Przymocuj prowadnicę trzeba użyć kołków gwoździe w odstępach około 40cm. Następnie, jeśli dostępnych uszczelniających przewodników taśmowych, kotwiczenia na wierzchu. Mierzymy łuku przyszłej taśmy poluarki. Wyciąć profil prowadnicy o tej samej długości i dokonać wycięcia na bokach każdego 5-6cm na całej długości - będzie ona służyć jako dolnej prowadnicy łuku.

Sprawiają, że łuk może być niezależnie, co najważniejsze - bezpiecznie i prawidłowo zainstalować profil i płyt gipsowo-kartonowychSprawiają, że łuk może być niezależnie, co najważniejsze - bezpiecznie i prawidłowo zainstalować profil i płyt gipsowo-kartonowych

Potem trzeba narysować na kartce suchej zabudowy łuku pożądanej wielkości i średnicy oraz wzór do wykonania drugiego podobnych części w lustrze - zostaną one zamontowane po obu stronach otworu.

Na zakończenie pozostaje do mocowania płyt gipsowo-kartonowych i dolnej szyny w otworze.

Można to zrobić na dwa sposoby:


 1. Śruby suchej zabudowy zamocować pierwszy arkusz jest już przymocowany do profili, a następnie, stopniowo zaginaniu one zamocować dolny profil zasadą;
 2. Jest możliwe, aby wstępnie przymocować szynę prowadzącą do dolnej części łuku płyty gipsowej, a następnie cała zmontowaną strukturę dołączyć do profili bocznych w otworze.

Obie metody wymagają szczególnych umiejętności, ale jest dokładnie ustalić strukturę gipsu w otworze.

Jak zrobić poluarku płyt gipsowych z rękami: gięcia płyt kartonowo-gipsowych

Przed zakończeniem pracy pozostaje bardzo niewiele: konieczne jest ustalenie dolnej płyty gipsowo-kartonowej Band poluarke. Pasek pomiarowy długości płyty gipsowo-kartonowej cięcia równej długości poluarki łukowego, a szerokość równa głębokości otworu. Do mocowania płyt gipsowo-kartonowych na zakrzywionej powierzchni, to konieczne do zginania.

Aby półkolisty łuk jest proste, najważniejsze - prawo do zginaj płyty gipsowej, a następnie wydać prace wykończenioweAby półkolisty łuk jest proste, najważniejsze - prawo do zginaj płyty gipsowej, a następnie wydać prace wykończeniowe

Można to osiągnąć na kilka sposobów:


 • Dla małej zagięcia można stosować „metody suchej” - zestaw pasek na podpory i delikatnie ładowane mały ciężar na środku, podczas gdy płyty gipsowo-kartonowe nie będzie pożądany kształt;
 • Może być stosowany na wewnętrznej stronie szczeliny na 10 cm i stopniowo zakrzywione ramiona taśmy natychmiast śruby mocujące go do profilu;
 • Najczęściej - „na mokro”: mokro z wewnętrzną powierzchnią opaski wody przy użyciu pędzla i ustawione pod kątem tak, że ugina się pod własnym ciężarem.

Uwaga: zakrzywiony „na mokro” taśmy może być bezpośrednio przykręcony śrubami i można pozostawić do wyschnięcia, jeżeli wygięte pożądany łuk.

Teraz jest to niezbędne do wykonywania przetwarzania i przeprowadzenia poluarki prac wykończeniowych.

Ostateczna obróbka płyt gipsowych poluarki

Aby rozpocząć, należy umieścić wspólne arkuszy płyt kartonowo-gipsowych należy okleit taśmę armirovochnoy. Jest on przymocowany do podkładu i prawym górnym rogu są pochowani kit płyt gipsowo-kartonowych. Krawędzie łuki i wykończone otwierania narożniki zabezpieczające. Można użyć plastikowych narożników, a bardzo łuku aluminiowym wykończeniem na liniach prostych.

Dodatkowo udekorować łuk płyty gipsowo-kartonowej mogą być piękne tapety, które będą w harmonii z wnętrzemDodatkowo udekorować łuk płyty gipsowo-kartonowej mogą być piękne tapety, które będą w harmonii z wnętrzem

Naprawić je stoi na paznokciach ciekłych i szpachli, dokładnie przylega do powierzchni. Można nawet „put” na rogach śrub w niektórych miejscach za trwałość.

Po zamontowaniu na całej powierzchni poluarki zagruntować a następnie pokrycie wypełniacz w wielu warstwach. Po tym prace wykończeniowe nadal w ten sam sposób, jak w przypadku konwencjonalnych ścian: czyszczenie, polerowanie i nakładanie powłok farb, tapet i innych rodzajów wykończenia.

Instrukcje krok po kroku tworzenia poluarki płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

Poluarka z płyt gipsowo-kartonowych - to jest piękne i wygodne. Daje to otwór w lekkości pokojowej wizualnie unosi sufitu i wypełnia przestrzeń światła. Zamontować go prosto i niedrogo. Obserwować dokładność pomiarów, kolejność montażu i dokładnie dokręcić wszystkie elementy - i gotowe poluarka długo będą cieszyć oko.

Przykłady poluarki płyt gipsowo-kartonowych (zdjęcia wnętrz)

001masterbath2 526 98c5e91091e6c4e864130fff6ad6c29c 62968 1298145583st833024 1315864528 1410514498img-5 a951905f6ff86160b87ed8d56711248a arka-Iz-gipsokartona-svoimi-7-rukami dizajn-arki

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − = 73

map