Poluarka alçıpan: fotoğraf ve DIY için adım adım talimatları

Poluarka alçıpan: fotoğraf ve DIY için adım adım talimatları

12 October 2017Güzel iç mekan tamamlayacak kartonpiyer yapılmış şık kemer vasıtasıyla mümkündürGüzel iç gipsokartonaArochnye tasarımının şık bir kemer yardımıyla uzun yıllar olabilir iç mekan tamamlayacak moda yüksekliği şunlardır: onlar, herhangi bir nedenle olasılığı yoktur o yerlerde bir kapı düzenlemek kapıyı etsinler. alçıpan poluarok en yaygın kullanımları - bünyesinde. Bu kemerler ve poluarki bir kapı veya oturma odasında iç duvarların bir bölümü mutfak veya koridorda rahat olacak süslüyor olacak - günlük geçirgenlik yeterince yüksek oralarda ve iç tasarım çekicilik katacak. Alçıpan ile işinizi çok kolaylaştıracak, poluarki temel malzeme, hatta acemi ustaları için, kendi elleriyle böyle bir tasarım yapmanızı sağlar.


Poluarka alçıpan: nereye eğitime başlamak için

poluarka nedir? Klasik kemer temelde bir dairedir, ancak poluarki için yarım daire alırsan, o kavisli kemer üretimi için mantıklı gibi sahip Bu tasarım, yalnızca dörtte alacaktır.

Önemli: FCL kolayca eğri parçaları oluşturmak için eğmek izin veren küçük bir kalınlığa (6.5 mm) vardır. FCL yokluğunda alçıpan tavan alçı kullanılabilir.

Genellikle poluarka - bir yuvarlak köşeye sahiptir diyafram üst üste binen bir varyantını, ikinci düz kalabilir ise. yuvarlama açıklığı içinde yazılı klasik kemer, dairenin çapına dayalı olabilir. Başka bir düzenleme, - açıklığın genişliğinden daha büyük bir çapında bir daire temelinde oluşturulan poluarka, ardından açıyı yuvarlama küçük olacaktır.

kemer pratik ve güvenilir için, iş için sadece yüksek kaliteli malzemeler seçmek gereklidirkemer pratik ve güvenilir için, iş için sadece yüksek kaliteli malzemeler seçmek gereklidir

Aşağıdaki malzemeler poluarki kendi ellerini oluşturmak için gereklidir:


 • Arch alçıpan levhalar (GCR);
 • Alçıpan monte etmek için profiller: bir kılavuz 27h28mm 60h27mm ve tavan;
 • alçıpan üzerine Alçı;
 • Armirovochnaya bant (serpyanka);
 • Akrilik primeri;
 • İç kullanım için Alçı;
 • Köşe koruyucu kemer (plastik ya da alüminyum);
 • Vidalar 25 ya da 30 mm'lik bir uzunluğa alçıpan;
 • kılavuzları (veya boyutu 6hch0 6h60) montajı için çivi Tespit;
 • profiller için kapatın.

malzeme miktarı, delik boyutu ve şekli poluarki bir fonksiyonu olarak hesaplanır.

Bu faydalı ve özel araçlar için ek olarak:

 1. (Eğer dekupaj kullanabilirsiniz) alçıpan boya için gereken bıçak;
 2. rulet
 3. su ya da bir lazer seviyesi;
 4. profilleri ve köşe kesmek için metal makas;
 5. kırıcı;
 6. Delgeç;
 7. tornavida;
 8. Spatula.

süreç basit ve ucuz, ama ölçümler ve hesaplamalar doğruluğunda dikkat gerektirir - poluarki yapma.Eğer kartonpiyer yapılmış bir kemer yüklemeye başlamadan önce, ilk olarak açılış ölçümlerini yapmak gerekirEğer kartonpiyer yapılmış bir kemer yüklemeye başlamadan önce, ilk olarak açılış ölçümlerini yapmak gerekir

Her Kapıda poluarochnogo kemer oluşturmak için bu çalışma ile başlar:

 • açılmasıyla ölçümleri çıkarın;
 • Poluarki planı şekil ve gerekli malzeme sayısını;
 • Bu eğri elemanlarının kesme kalıbı (şablon) üretir;
 • Biz eski bitirmek kalıntıları (trim kaldırmak eski macun ve sıva kaldırma) üzerine açılmasını temizlemek;
 • bir mezura kullanarak ve seviye raylar profil kemerler monte edilecektir nokta, işaretler.

Eğer hazırlık üzerindeki tüm çalışmaları yaptıktan sonra, profil çerçevenin oluşturulmasına doğrudan devam etmek ve alçı kesmek olabilir.

adım üretim poluarki kendi elleri Alçıpan Adım

Bağlama kılavuz profillerinin - poluarki üretiminde ilk adım. Çok poluarki kenar çeperine göre öne olmaz her iki tarafta alçıpan tabakasının kalınlığına eşit kenarından bir mesafede kapı açma tarafına monte edilir. Eğer yaklaşık 40cm artışlarla dübel-çivi kullanmak gerekir kılavuzu takın. Ardından, mevcut sızdırmazlık bandı kılavuzları eğer, bunun üzerine ankraj. Geleceğin poluarki bant yay ölçer. aynı uzunluktaki kılavuz profili kesin ve yanlarından tüm uzunluğu boyunca her 5-6cm üzerinde çentikler yapmak - bir alt kılavuz kemer olarak görev yapacak.

kemer bağımsız en önemlisi olabilir Make - doğru ve güvenli bir profil ve alçı yüklemekkemer bağımsız en önemlisi olabilir Make - doğru ve güvenli bir profil ve alçı yüklemek

Bundan sonra arzu edilen boyut ve çapı ve aynaya ikinci bir benzer parçaları yapmak için bir desenin asma yayı bir tabaka üzerine çizmek gerekir - açıklığın her iki tarafına monte edilir.

Sonuç olarak alçıpan ve açıklığın içine alt demiryolu düzeltmek kalır.

Bu iki şekilde yapılabilir:


 1. Alçıpan vida ilk tabaka daha önce profil monte edilir, ve daha sonra, yavaş yavaş eğri, bunlar alt kılavuz profili sıkıştırın;
 2. Başlangıçta alçı levha yay alt kılavuz rayı düzeltmek ve daha sonra tüm monte yapının bir açıklık yan profil takmak mümkündür.

Her iki yöntem de belirli bir beceri gerektirir, ancak doğru açılması alçı yapısına çözecektir.

Nasıl elleri ile alçı levha poluarku yapın: bükme Alçıpan

işi bitirme çok az kalır önce: o poluarke alt bant kartonpiyer düzeltmek için gereklidir. Yay poluarki uzunluğuna eşit alçıpan kesme uzunluğu Algılama şerit ve açıklığın derinliğine eşit bir genişliği vardır. kavisli bir yüzey üzerinde alçıpan sabitlemek için bükülebilmesi için gereklidir.

Bir yarım daire kemer, ana şey basittir yapmak için - alçı levha bükmeye hakkı ve sonra bitirme işi harcamakBir yarım daire kemer, ana şey basittir yapmak için - alçı levha bükmeye hakkı ve sonra bitirme işi harcamak

Bu birkaç şekilde yapılabilir:


 • ; Alçıpan istenen biçimi alabilir olmaz ise, sahne üzerinde yer şeridi hafifçe ortasında küçük bir ağırlığa yüklü - Küçük bir viraj için "kuru" yöntem kullanılabilir
 • Bu yivin iç tarafına uygulanabilir her 10 santimetredir ve bir profile sabitleme giderek kavisli şerit hemen silah vida;
 • En yaygın - "Islak" yöntemi: geniş fırça ile su bandının iç yüzeyini ıslatacak ve kendi ağırlığı altında bükülür, böylece bir açı yapacak şekilde düzenlenir.

Önemli: eğimli bir "ıslak" yöntem şerit, vida vidalanabilir, ve istenen yay bükülmüş durumunda, kurumaya bırakılabilir.

Şimdi sıra işlenmesi ve poluarki davranış bitirme işi gerçekleştirmek için gereklidir.

alçıpan poluarki Final işleme

Başlamak için, alçıpan ortak yaprak armirovochnoy bandı okleit gerektiğini yerleştirin. Bu astar ve sağ üst köşede bağlı macun alçı gömülüdür. kemerli kenarları ve koruyucu köşeleri açılması ile bitirdi. Sen plastik köşeler kullanabilir ve çok yay düz çizgiler için alüminyum bitirmek için.

Ayrıca iç uyum içinde olacak güzel duvar kağıtları, olabilir Alçıpan kemer süslemeleriAyrıca iç uyum içinde olacak güzel duvar kağıtları, olabilir Alçıpan kemer süslemeleri

Onları dikkatle yüzeye bağlı kalarak, sıvı çivi ve macun üzerinde duruyor sabitleyin. Hatta güvenilirlik için bazı yerlerde vida köşelerinde "koymak" olabilir.

tüm yüzeyi poluarki üzerinde Yükleme tamamlandıktan sonra ortaya çıkan ve çok katmanlı olarak dolgu maddesi kapak olması. temizleme, cilalama ve boya kaplama, duvar kağıdı veya bitirme diğer türleri: Bu çalışma gerektiren geleneksel duvarlı aynı şekilde devam ettikten sonra.

poluarki alçı oluşturmak adım adım talimatlar (video)

Alçı Poluarka - bu güzel ve rahat. Bu görsel tavan asansör ve ışık alanı dolduran, oda hafiflik bir açıklık sağlar. basit ve masrafsız olarak monte edin. ölçümlerin doğruluğunu, kurulum sırasını gözlemleyin ve dikkatle tüm unsurları sıkın - ve hazır poluarka uzun gözü memnun edecektir.

Örnekler poluarki alçıpan (iç fotoğraf)

001masterbath2 526 98c5e91091e6c4e864130fff6ad6c29c 62968 1298145583st833024 1315864528 1410514498img-5 a951905f6ff86160b87ed8d56711248a arka-iz-gipsokartona-svoimi-rukami-7 dizajn-arki

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 − 42 =

map