The BlogNawet najbardziej proste w konstrukcji drabiny można pięknie uzupełniają wnętrze pokojuNawet najbardziej proste w konstrukcji drabiny można pięknie uzupełniają wnętrze komnatyLestnitsa jest tylko po prostu być w stanie na to, aby wspinać lub schodzić, ale w tym samym czasie, budowa schodów, jak również formy, istnieje wiele opcji. Aby wybrać najbardziej optymalny wariant schodów powinna być kompetentnym specjalistą.


Różne wzory schodów

Schody - jest nie tylko koniecznością, ale także oryginalne wzornictwo, atrakcyjność wizualną, aw niektórych przypadkach może to być nawet pewnego rodzaju dekoracji.

Do tej pory, istnieją różne drabiny, trzeba wybrać w oparciu o cechy i wielkości pomieszczeniaDo tej pory, istnieją różne drabiny, trzeba wybrać w oparciu o cechy i wielkości pomieszczenia

W tym przypadku istnieją różne rodzaje i wzory schodów:

 1. Przez mianowanie wszystkie schody są podzielone na kilka głównych grup - wielostronnej, wejścia schody, drabiny roboczych, a także specjalnej, w domu, szwedzki design, służyć do projektowania, itd. Tak więc, schody są wytwarzane w zależności od wymagań, z drewna, metalu, materiałów kompozytowych, betonu, często w połączeniu ze sobą materiałów.
 2. Różnią się schody struktury, może być spiralna odnomarshevaya schody mnogomarshevaya składany, okrągłym lub z platform pośredni obrotowe itp
 3. Odróżnić schodów również strukturę z jego elementów, mogą one być zamknięte lub otwarte typu i różne formy etapów.

Schody, istnieje wiele rodzajów i typów, począwszy od prostych do złożonych struktur budowli inżynierskich. Złożone typy schodów najlepiej zaprojektować i obliczyć specjalnych narzędzi, na przykład arhikad.


Konstrukcje nośne schodów: Ogólny opis

Gotowy do drabina z powodzeniem eksploatowane i utrzymywane nie tylko swoją wagę, ale również ciężar porusza ludzi na nim, konieczne jest nie tylko do obliczania obciążenia, ale również wybrać najbardziej optymalną konstrukcję nośną.

Przed zainstalowaniem drabiny w pomieszczeniu, należy obliczyć z góry maksymalnego obciążenia i wybrać odpowiedni projektPrzed zainstalowaniem drabiny w pomieszczeniu, należy obliczyć z góry maksymalnego obciążenia i wybrać odpowiedni projekt

Różne projekty schodów, które z kolei składają się z kilku podstawowych elementów: 1. Jeden z najbardziej niezawodnych i łatwe łożyskowych elementów drabiny jest podłużnice, to belka nośna, na której ułożone etapu. Nie mając Stringer element w jej końcu etapu przywiązany, ale po kilku latach eksploatacji, kroki mogą ulec poluzowaniu i będzie skrzypieć.
 2. Elementy z metali - Bolz, są połączone i stanowią etap główny człon łożyskowy.
 3. Połączone ze sobą za pomocą podkładek lub STAIR obrotowy bezpośredni, możemy powiedzieć, że strona jest również, na swój sposób, niosąc w sobie elementy zestawu.

Jest jeszcze w domu lub innego obiektu budowlanego, gdzie jest rzekome umieszczenie drabiny, należy rozważyć, jaką formę to będzie, i zgodnie z tym, należy wybrać typ elementu nośnego.

Modułowa konstrukcja schody: opis i charakterystyka

Zdarza się, że po głównej fazie budowy, nie ma potrzeby instalowania schody prowadzące z jednego piętra na drugie, a nie przerobić całą pracę wykonaną w domu ze względu na schodach, najlepszym rozwiązaniem jest instalacja montaż. Najczęściej w tym przypadku, system modułowy, które są ze sobą połączone na zasadzie projektu. Są metalowe elementy, które składają się z dwóch elementów: rur spawanych z nimi płyty metalowe, które służy do etapów mocowania. części połączonych ze sobą, mogą uzasadniać po schodach, który przenosi scenę, płoty i inne struktury, takie typy drabin są najbardziej łatwe w montażu i nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności.

Popularne są konstrukcje modułowe, ponieważ są one praktyczne i łatwe w montażuPopularne są konstrukcje modułowe, ponieważ są one praktyczne i łatwe w montażu

Oprócz tych struktur modułowych, istnieją inne opcje:

 1. Krajowy Zespół spiralne schody - to moduły, które składa się z metalowych beczek, podkładki, nakrętki i śruby. Jest to po prostu, najpierw ustawić beczkę i przymocowane do podłogi, jest gwintowany na stud nawleczone etapie i zabezpieczona nakrętką i podkładką. Górna część słupka jest również dołączony do nakładania. Po zainstalowaniu balustrady.
 2. Schody na metalowej kosour - mogą być kanału lub belki dwuteowej. I są wykonane z lekkiego prefabrykowanego metalu, które mogą być również zbierane, jako konstruktor.

Ta drabina zespół na podporach można nawet zbierać swoje ręce, przy użyciu niezbędnych instrukcji i schematów. Ale zanim to musi najpierw rozwoju w firmie projekt, a następnie produkcji elementów nośnych o pożądanym rozmiarze.

Inteligentna konstrukcja drabina na drugim piętrze

Wraz z budową dwukondygnacyjnego domu, konieczne jest, aby zrobić drabinę, aby być w stanie poruszać się między piętrami. Częściej niż nie, w prywatnym domu sprawia, że ​​drewniane schody prowadzące na drugie piętro, które mogą być proste lub z gramofonu na 90 lub 180 stopni, i, najczęściej, to zespół projektu.

Oryginalne i piękne wnętrza pomieszczenia będą wyglądały drewniane schody na drugie piętroOryginalne i piękne wnętrza pomieszczenia będą wyglądały drewniane schody na drugie piętro

Ale zanim włożysz drabina wymaga dokładnych pomiarów, które należy wprowadzić na nich różne części:


 • Konstrukcja schodów drewnianych, w zależności od typu, może składać się z kilku podstawowych elementów, obsługuje podłużnice (łańcuch), który jest zamontowany już stadium, a także od stron (jeśli występuje), oraz innych elementów;
 • Bardziej skomplikowane schody mogą być dodatkowo wyposażone w pionach, nóg, oraz, oczywiście, balustrady wykonane z różnych kolumn i tralek.

Gdy wszystkie elementy są wykonane, powinny one być dostarczone na miejsce montażu i zebrać razem, jako projektant, łączący elementy pierwszemu przewoźnikowi, a następnie wszyscy.

Wszystkie części są połączone za pomocą kleju drewna, śruby, gwoździe itp

Rodzaje schodów na konstrukcjach i ich opis

Rodzaje drabin są różne, mogą one być zarówno pierwotne i wtórne. Bardzo schody składa się z pochyłych marsze, podestów, ogrodzeń i balustrad. W dużym wieżowcu schody budowlane są zbudowane zgodnie z zasadami SNIP.

Widok projektantów schody zalecane wielkości według miejsca, gdzie będzie zamontowanaWidok projektantów schody zalecane wielkości według miejsca, gdzie będzie zamontowana

Istnieją inne rodzaje drabin, które są wbudowane w budynkach wielopiętrowych, i nie tylko:


 1. Ewakuacyjnych, muszą spełniać określone wymagania - muszą być wykonane z metalu, metal podstawy progi i stopnie z prętów żelaznych. Właściwa ewakuacyjne znajduje się w pewnej odległości od siebie w 150-200 metrów, i ustawić je zazwyczaj budynki o wysokości ponad 10 metrów.
 2. W wielopiętrowych budynków są zazwyczaj instalowane schody żelbetowe podłączone do placów zabaw, muszą mieć zarówno oświetlenie naturalne i sztuczne. Wysokość, szerokość i kąt, a niektóre wymiary są regulowane poprzez budowanie kodu Snip.
 3. schody pomocnicze przeznaczone są do komunikowania się z każdym miejscu pracy lub do podnoszenia na każdy sprzęt, zwykle mają ogrodzenie i, jeśli to konieczne, oświetlenie.

Inne rodzaje schodów, na przykład, drewno jest szeroko stosowany w budowie domów prywatnych, domki, mogą mieć różne wzory - klasyczne, spiralne, modułowy, a nawet różne i oryginalne wzornictwo wspornikowe.

Optymalna konstrukcja zewnętrznej klatki schodowej

Czasami trzeba zrobić po drabinie na zewnątrz domu w rozszerzeniu przestrzeni oszczędzania lub z innych powodów, takich jak wyjścia awaryjne. Ten projekt może być czasem jedyny słuszny.

Drabinka na ulicy, który został zaprojektowany, aby podnieść na drugim piętrze, powinny być nie tylko praktyczne, ale również bezpieczneDrabinka na ulicy, który został zaprojektowany, aby podnieść na drugim piętrze, powinny być nie tylko praktyczne, ale również bezpieczne

Podczas budowy schodów zewnętrznych, należy wziąć pod uwagę wymagania dla tego typu schodów, z uwzględnieniem cech konstrukcyjnych.

a mianowicie:

 1. Zapewnić bezpieczeństwo ruchu za wiarygodne i trwałe, a zatem powinien być właściwy do wiązania się z budynku. Mogą być odnomarshevye pół kroku, etc., jak również bezpośredni i toczenie.
 2. mogą być profilowane, ustawione równolegle do elewacji, z przodu, pod kątem 90 stopni w stosunku do elewacji.

Kształt wkładki mogą mieć kształt prostokątny, kwadratowy lub nawet owalny. Najbardziej prosta drabinka tego typu - to jest wejście do domu.

Rodzaje i budowa schodów (wideo)

Ze względu na fakt, że schody zewnętrzne jak najmniejszym stopniu narażone na deszcz, to najlepiej, aby wyposażyć baldachim szczyt, lub nawet zrobić całkowicie zamkniętą konstrukcję. Poprawa ta pozwoli bezpiecznie poruszać się po drabinie podczas niepogody, a ta drabina nie wymaga czyszczenia ze śniegu w zimie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

1 + 2 =