Podkład do murów pod tapetę: jak wybrać i zrobić dobry uczynek

Podkład do murów pod tapetę: jak wybrać i zrobić dobry uczynek

12 October 2017Powierzchnia gruntu może znacząco zmniejszyć zużycie wykończeniaPowierzchnia gruntu może znacząco zmniejszyć zużycie wykończenie podkładu ściany reprezentuje specjalny płynny roztwór, który jest stosowany do ścian przed wykonaniem prac wykończeniowych, grunt może być różny skład i kolor przed wybierając podkład dla pokrycia, ważne jest, aby ustalić, co podkład nakłada się na ścianę , W budowie i naprawie podkładu jest często stosowany w leczeniu ścian i sufitów, przed zakończeniem prac. Prawidłowe byłoby użyć podkładu we wszystkich dziedzinach, aby zapobiec pojawieniu się grzybów i pleśni, w celu zapewnienia wysokiej jakości wygląd pokoju po naprawie.


Podkład na tapecie w pokoju - co to jest

Nawet jeśli pomieszczenie jest suche, dobrze wentylowane i pojawia się pleśń grzyb, to lepiej zagruntować ściany do tapety dobre kłamstwo na ścianie i przytuliła.

Obowiązkowe gruntowania ściany pod tapety należy prowadzić w następujących dziedzinach:

 • Obiekty o dużej wilgotności;
 • Pokoje z nierówności ścian i murów wady;
 • Lokale z niedostatecznym poziomem wentylacji.

Primer tylko poprawić widok pokoju po naprawie, dzięki czemu może być stosowany we wszystkich, nawet w pomieszczeniach o dobrej kondycji ścianach. Właściwości startera jest bardzo użyteczny do ścian primer wnika głęboko do wnętrza konstrukcji ściany, napełnianie małych pęknięć ścian, leczy i wzmacnia powierzchnię.

W przypadku pracy w warunkach wysokiej wilgotności przy użyciu startera o wysokich właściwościach absorpcyjnychW przypadku pracy w warunkach wysokiej wilgotności przy użyciu startera o wysokich właściwościach absorpcyjnych


starterów składniki zapewniają mocniejsze materiały powierzchniowe łączące ściany, zmniejszyć zużycie kleju, gdy tapetowania.

Wszelkiego rodzaju podkładu do dekoracji wnętrz wykonane z bezpiecznych połączeń i są przyjazne dla środowiska skład, więc jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.

Rodzaje gruntem do ścian pod tapetą

Podkład na ścianach mogą być różnych kompozycjach, a także fundamentów ścian w pokoju, więc głównym czynnikiem udanej renowacji i dekoracji ścian, to właściwy wybór podkładu do pewnego rodzaju ścian w pomieszczeniu.

Główne rodzaje podkładu do wykańczania wnętrz są podane poniżej.

alkidowa

Alkidowa kompozycji podkładowej jest stosowany do gruntowania ścian drewna i metalu, nawet pod tynk zawiera siatkę metalową, kołki i nakładania podkładu alkidowego, podejścia.podkład akrylowy zalecany jest do stosowania zarówno dla robót zewnętrznych i wewnętrznychpodkład akrylowy zalecany jest do stosowania zarówno dla robót zewnętrznych i wewnętrznych

 starterów akrylowy ściany odpowiedniej zasady wszystkich typów ścianek, inne niż powierzchnie aluminiowych.

akryl

Jeśli ściany gipsowe mają kołków metalowych, nakładanie lub siatki akrylowe Starter nie jest odpowiednia, utlenia się metal.

mineralny

Startery chemiczne odpowiednie do każdego rodzaju powierzchni ściany, a główną zaletą jest to, że właściwości wyrównujące cementu, który jest częścią podkładu. Podkład specjalny (PUFA) są powszechnie stosowane do absolutnie wszystkich rodzajów powierzchni ścian, a ponadto specjalny startera w celu ochrony ścian przed wilgocią, pleśni, grzybów i różne pasożyty, które mogą być utworzone pod tapety i ściany. Zagruntować ściany mogą być wałka lub pędzla.

Przy wyborze starterów muszą być prowadzone bazowej powierzchni ściany tylko wybranie bardziej odpowiedni starter dla danej powierzchni.

Jaki jest najlepszy grunt do ścian pod tapetą

Przed zakupem podkładu na tapetę, trzeba podjąć decyzję o rodzaju i stanu ścian w pomieszczeniu, a także dokładnie wiedzieć pokoje celu. Do pomieszczeń o wysokiej wilgotności i z wadami ścian, lepiej podjąć specjalne starter, który chroni przeciw pleśni objawów i formacji pasożytów pod tapety ze ścianą podkład specjalny wyrównuje drobne nierówności i zatyka małe szczeliny w ścianie.

Specjalna kompozycja gruntowania uniwersalne, możliwe jest prime wszystkie rodzaje ścian. Do normalnego suchym dobrze wentylowanym pomieszczeniu, można wybrać podkład akrylowy, który jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów powierzchni innych niż metal. Aby osiągnąć dobry stan ścian po tapetowanie i dobrego połączenia tapety do ściany, to lepiej jest stosować kilka rodzajów kompozycji gleby.


Zaimpregnowaniu ścianę kilka razy przed montażem tapetę będzie zatrzymać się łatwo, ich sprzężenie do ściany będzie lepiej, ściany będą najbardziej chronione przed skutkami różnych rodzajów pleśni.

Po grunt jest całkowicie suchy, można rozpocząć tapetowaniePo grunt jest całkowicie suchy, można rozpocząć tapetowanie

Gruntuya ścianą tapety, pierwsza warstwa powinna być stosowane specjalne starter, który wypełnia drobnych nierówności ścian i murów chroni powierzchnię przed utworzeniem pasożytów, pleśni, grzybów.

Po pierwszej warstwy specjalnej wyschnięciu, następna warstwa może być zastosowany podkład lepiej akrylowe:

 • Szybko wysycha;
 • Łatwe do zastosowania;
 • Praktycznie bezwonny.

Po osuszeniu ścian po gruntowania można rozpocząć tapetowanie, nie zapomnij odebrać dobry i trwały klej do niektórych rodzajów tapet.


Podkład do tapet: co wybrać

Wyspecjalizowane sklepy budowlane obfitość wybór starterów mieszanin różnych okładzin ściennych. Zarówno producenci krajowi i zagraniczni oferują mieszankę zalewania bardzo wysokiej jakości i sprawdzonego.

W UNIS firmowe, Decor, PUFA oferują podkład pod tapety różnym składzie:

 • Ciekła mieszanina;
 • Sproszkowana mieszanina.

Ciecz podkład leży również na powierzchni, nie łuszczy się, nie wymywa się wodą po wysuszeniuCiecz podkład leży również na powierzchni, nie łuszczy się, nie wymywa się wodą po wysuszeniu

Gruntowanie ciekłą mieszaninę wytwarza się zwykle roztwory, które można stosować bezpośrednio do ściany. W niektórych przypadkach, podkład ciekły rozcieńcza się wodą do uzyskania rzadką konsystencję. Na sprzedaż jest mieszaniną podkładu i pudru, które są hodowane na własną rękę, wybierając spójności, który jest odpowiedni dla danej powierzchni. Jaki rodzaj podkładu od wybranego do naprawy konstrukcji, rozwiązania mają swoje własne.

Najlepiej użyć płynnego podkładu, który jest już rozcieńczony do pożądanej konsystencji.

Gruntuya ściany własnymi rękami, możliwe jest użycie starterów i mieszanek proszkowych, które łatwo doprowadzić do pożądanej konsystencji, posiadający niezbędne atrybuty strony, takie jak wiadro, wodę, szczotki, rękawiczki.

Biały podkład dla cecha wyróżniająca tapety

Biały podkład jest najlepsza do gruntowania ściany pod tapety, chowa się ciemne TRANSITIONS tynku na ścianach, dobrze maskuje plam na powierzchni ściany i wyrównuje drobne nierówności i uszkodzeń ścianek. Biały podkład nadaje się do wszystkich rodzajów tapet.

Przed nałożeniem podkładu jest konieczne w celu przygotowania niezbędnych narzędzi: papier ścierny, pędzel, wałek, kielniaPrzed nałożeniem podkładu jest konieczne w celu przygotowania niezbędnych narzędzi: papier ścierny, pędzel, wałek, kielnia

Główne zalety białego podkładu:

 • Podkład dobrze pasuje na ścianie;
 • Powierzchnia ściany rozjaśnia równomiernie bez przejścia koloru ściany;
 • Zapewnia on silne sprzężenie tapety do ściany.

Idealny biały podkład, który może być używany jako tapetę, to grunt firma Rutas. Jest on dostępny w różnych pojemnościach i ma banków w oryginalnym kolorze szarym, ale nie martw się i uważają, że upłynął, wadliwe lub niezdatne. Przed rozpoczęciem zagruntowana ściana grunt potrzebny jest dobry ruch, w procesie stosowania i suszenia na ścianie, ściana będzie idealnie biały.

Biały podkład może być również używany do płynów tapety, gruba konsystencji doskonale wyrównany z małych i średnich defektów na ścianach.

Podkład do płyt kartonowo-gipsowych pod tapetą

Jest to teraz możliwe, aby przykleić tapetę, nie tylko na przygotowanej ścianie, ale także na suchej zabudowy, jest idealnym miejscem dla osób, które często sprawiają, napraw i zmienić wnętrze.

Na ścianach i sufitach wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych mogą być pokleit tapety po prostu kit szwy i powierzchni podkładu. Jako wypełniacz i podkład do płyt gipsowo-kartonowych musi być biały, w przeciwnym razie przez tapetę można pokazać poprzez płytami gipsowymi, a jeśli są one także wodoodporne i są zwykle niebieskie lub zielone, więc tym bardziej będzie prześwitywać tapety, dodając tapetę ciemny odcień ,

Aby pokleit tapetę na płyty gipsowo-kartonowej, należy wykonać kilka etapów prac:

 • Prime z płyt OSB;
 • Wypełnij stawy płyt gipsowych;
 • Wyrównywanie szwy;
 • Prime ponownie powierzchnia.

Konieczne jest, aby czekać na całkowitym wyschnięciu ściany przed wklejeniem tapety lub tapety nie przykleja się mocno i będzie.

Podkład doskonale kryje niedoskonałości i nieprawidłowości w ścianach i eliminuje wiele innych drobnych wadPodkład doskonale kryje niedoskonałości i nieprawidłowości w ścianach i eliminuje wiele innych drobnych wad

Po wyschnięciu podkładu na powierzchni ścian można przykleić tapet, klej również promazyvaya stawów przestrzeń tapety.

Kiedy tapetowanie ścian po zagruntowaniu Porady

Tapetowanie ścian po napełnieniu jest możliwe jedynie po całkowitym wysuszeniu ściany i odparowanie wilgoci.

Ściany muszą być całkowicie suchy, najmniejsze wilgotne plamy na powierzchni ściany nie jest akceptowane.

Jaki czas wyschnie ścianę po zastosowaniu mieszaniny startera zależy od:

 • Głębokość wnikania startera;
 • Temperatura powietrza w pomieszczeniu;
 • Od powierzchni materiału ściany;
 • Gruntowania rodzaju mieszaniny.

Biały podkład firma Rutas idealna dla wysokiej jakości ścian szkoleniowych pod tapetąBiały podkład firma Rutas idealna dla wysokiej jakości ścian szkoleniowych pod tapetą

Im głębiej penetruje grunt ścianę dłuższa ściana wyschnie.

Mieszanina głęboko penetrujący grunt suchej dłużej niż inni. Podkład szybko wysuszyć w warunkach nie powinna być niższa niż 15 ° i nie więcej niż 35 stopni w inny czas suszenia jest opóźnione, w przypadku przewagą wysokiej temperatury pomieszczenia, będzie więcej i wilgotności.

Materiały powierzchni ściany również w swoim wilgoci uwalnianiu. Betonu, cegieł, płyt gipsowych powierzchni podkładu suszy się przez 6-12 godzin w temperaturze 25 ° C.

Na shpaklevke podkładu suszy przez 4 godziny w tej samej temperaturze. Szybkie masy suchej mieszaniny przez 2-4 godzin. Najszybszy sposób na suchej ziemi, akrylu, i najwolniejszą alkidowe.

Jak wybrać odpowiedni podkład (wideo)

Primer do szybkiego wyschnięcia na powierzchni ściany w pokoju można włączyć ogrzewania lub wentylacji. Przeprowadzanie napraw, należy zawsze brać pod uwagę zalecenia producentów materiałów budowlanych, a następnie do przeprowadzenia prac będzie łatwiejsze, a wynik będzie dobry. Praca z podkładem pod tapetą, najważniejsze jest, aby nie spieszyć proces i aby utrzymać tak długo, jak wyschnięciu podkładu na ścianach.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − 72 =

map