Płyty sufitowe z pianki: 5 najlepszych widoków

Płyty sufitowe z pianki: 5 najlepszych widoków

12 October 2017Płyta sufitowa pianki doskonale łączyć z różnymi elementami wnętrzuPłyty sufitowe piana doskonale łączyć z różnymi elementami intereraPenoplast - to proste tanie i bardzo przydatne do rzeczy. Jeśli chcesz szybko i niedrogo dokonać wykończenia sufitu, następnie należy rozważyć opcję z pianki. Jeśli wykonane prawidłowo wklejania, a także wybrać odpowiedni materiał, wynik może Cię zadowolić więcej niż kilkanaście lat! Zbadania odmian płyt piankowych i funkcjonalne każdego gatunku.


Rodzaje płyt z polistyrenu spienionego sufitu

Mimo powszechnego przekonania, że ​​pianka jest tylko jeden rodzaj, w rzeczywistości nie są aż 3 rodzaje pianki, które różnią się pod wieloma względami. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co stanowi każdy.

płyty styropianowe typu produkcji są trzech typów:

 1. Wybity płyta. Ten rodzaj odbywa się za pomocą prasy, wybijanie budulec styropianu. Wybity płytę najtańszy w stosunku do innych rodzajów płyt, łatwo jest złapać na suficie, może być pomalowane farbą lateksową. Mimo tych wszystkich zalet, ten typ ma swoje wady: obwód takich paneli jest krawędź, bo z tego, co każda płyta jest alokowana na suficie. Ale chyba główną wadą - jest kruchość takiej płyty.
 2. Płyta wtrysku. Ta płytka jest grubsza wciśnięty. Jest on wykonany z materiałów o wysokiej jakości, pieczenie w formach. Również jego grubość pozwala umieścić głęboko wytłaczany wzór oraz orurowanie dla instalacji prawie niewidoczne, dzięki czemu sufit wygląda jednym kawałku. Ten materiał płyta jest sam gaśnie podczas nagrywania, więc jestem bezpieczny w pożarze.
 3. Ekstrudowany płyta. Jest produkowana przez wytłaczanie polistyrenu i ma szarawy kolor biały. Płyta ta jest najsilniejsza, ale jest cienki jak tłoczonej płyty. Jego wadą jest dość wysoka cena, ale także w tym, że wymiary produktu nie są wystarczająco dokładne, a luzy montażowe są uzyskiwane.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe i izolacja akustyczna - główne zalety płyt z piankiBezpieczeństwo przeciwpożarowe i izolacja akustyczna - główne zalety płyt z pianki

Spośród trzech typów najlepszym rozwiązaniem pod względem ceny i jakości jest wtrysk. Dlatego, jeżeli chcesz długotrwałe piękne płytki, wybrać dokładnie ten rodzaj.

Wykańczania płytek pianki suficie: plusy i minusy rozwiązań

Jeśli zdecydujesz się korzystać z tego materiału do wykończenia sufitu, zalecane jest zapoznanie się z zaletami i wadami, które jest materiał.


Wady piany zawierać następujące elementy:

 • Brak wskaźników efektywności środowiskowej materiału. Styropian nie oddycha, jest ona całkowicie wykonana z materiałów nienaturalnych zatem niezbędne, aby zapewnić przyzwoity system wentylacyjny dla prawidłowej cyrkulacji powietrza.
 • Płytki topi się w wysokich temperaturach, to istnieją ograniczenia położenia materiałów piankowych.
 • Nie odporny na wstrząsy. Jeśli istnieje ryzyko zachorowania na ostre lub ostrych przedmiotów na suficie, to najlepiej, aby powstrzymać się od pianki na suficie.
 • Unpresentable. Jeśli nie przeszkadza zbytnio nad wyborem płyt o wysokiej jakości i oryginalnych, wynik nie może być zbyt atrakcyjny: widoczne szwy, rozpadające się krawędzie, stłuczki i inne kłopoty psują ogólną atmosferę w pomieszczeniu. W związku z tym dokładnie wygląd w jakości materiału, a wzór na proponowane płyt piankowych.

Dachówka pianka ma ryzyka żółknięcie pod wpływem światła słonecznegoDachówka pianka ma ryzyka żółknięcie pod wpływem światła słonecznego

Wszystkie wady płyt piankowych z więcej niż pokrycie zalety: tani i łatwy do płytek polistyrenowych ukrywa drobne niedoskonałości sufitu, a także ozdobić pokój z właściwego podejścia do wyboru rysunku i instalacji.

Jak przykleić płyty sufitowe z pianką

Który został wyprodukowany wklejenie powierzchni sufitu z płyty piankowej, należy najpierw sprawdzić stan pierwotnej powierzchni sufitu. Pamiętaj, że płyty są naprawdę w stanie ukryć małe wady sufitu, ale nie ufaj pogłębienie piany i rozpuszcza więcej niż pół centymetra.Jeśli sufit jest stosunkowo gładkie, czyste i gotowe do wklejenia, a następnie wykonać następujące czynności:

 1. Oznaczyć przekątnych sufitowych od rogu do rogu.
 2. Wklejanie rozpocząć od centralnej części ze specjalnym roztworem do podstawy klejącą.
 3. Dociska płytkę przepływ przy niewielkim wysiłku, ale w taki sposób, aby zapewnić maksymalną przyczepność.
 4. Każdy z następnej płyty powinien iść jak najbliżej do poprzedniego; uniknąć luki.
 5. W razie potrzeby, można przykleić listwy sufitowe. To dopełnia obrazu.

Płytki wykonane z pianki mogą być przyklejone do niemal każdej powierzchniPłytki wykonane z pianki mogą być przyklejone do niemal każdej powierzchni

Aby stworzyć poczucie ulgi lub napięcie płyt sufitowych bezproblemową wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów.

Strop z płyt piankowych: Charakterystyka działania

Jeśli masz już zainstalowany płyt z pianki, to może potrzebujesz pomocy w niektórych obszarach działania takiego sufitu. Fakt, że jest często niechlujny podczas wklejania jeden lub więcej płyt może opuścić swoje pierwotne miejsce. W tym przypadku, płytki muszą zostać wymienione. Jeśli przekroczył płytki pozostała nienaruszona, należy usunąć tylko resztki starego kleju i ponownie wkleić element. W przypadku awarii części muszą wyglądać tak samo.

Przy zakupie należy obliczyć płytkę 5-10 sztuk w przypadku uszkodzenia płyty. Może za kilka lat nie będzie w stanie znaleźć płytki, które potrzebujesz.

Aby zaktualizować wystrój w pokoju, sufit wykonany jest z płytek PCV można łatwo recolorAby zaktualizować wystrój w pokoju, sufit wykonany jest z płytek PCV można łatwo recolor

Jest na to sposób, aby minimalizować wszelkie możliwe zagrożenia i problemy związane z pułapem pianki. W ten sposób, malowanie sufitu.

Jakie cechy powinien wziąć pod uwagę, jeśli zdecydujesz się pomalować sufit pianki:

 • Podczas malowania najlepiej jest użyć farb na bazie wody.
 • Malowanie pomoże ukryć szwy płyt sufitowych.
 • Prawidłowo dobrane farby przekształci poza pianki uznania.
 • Jeśli wzór na płytce zbyt dużo nadmiarowego, konieczne jest, aby używać nie tylko rolki, ale szczotki.
 • Zastosować farbę tylko na czystą i suchą powierzchnię.
 • Farba jest częściej stosowany w wielu warstwach po całkowitym wyschnięciu poprzedniej.

pianka do stylizacji płytki na sufitu (film)


w dużej mierze zależy od kształtu pomieszczenia, sufit wygląda. Aby trochę pieniędzy, aby zrobić piękny powierzchnię można pokleit schludne płyty nie są tanie, a do wzmocnienia pozytywnego efektu farby do wykorzystania. Jeśli chcesz zobaczyć, pokój przytulny i dobrze utrzymane, płyty sufitowe pozwalają niezależnie włączyć nudny sufit w przyjemnym do powierzchni oka.

Płyty sufitowe z pianki (foto)

97f2c35d7041eae204ecedb-2 165 1666110 49311679-e1410956632791 1263815487img9277thumb0 13585125681264919758sdc12732 1422539768antonwol777gmailcom20121221195707 a9bec7f1cbf07d698d70b83dc77a0f59 a652196ebe3d7fa1f4d66be-2 dekorativnye-potolki-14

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 − 32 =

map