Płyty gipsowo-kartonowe dupleks: Podstawy projektowania

Płyty gipsowo-kartonowe dupleks: Podstawy projektowania

12 October 2017Można stworzyć niezwykłą atmosferę w pomieszczeniu poprzez budowę dwupoziomowy sufit z płyt gipsowo-kartonowychMożna stworzyć niezwykłą atmosferę w pomieszczeniu poprzez budowę dwupoziomowego sufity dwupoziomowe gipsokartonaKonstruktsiya sufit nie różni się zbytnio od jednopoziomowych. Stworzyć taką samą metalową ramę, na której można zamocować wkręty, pchły wszystkie płytami gipsowymi. Top zamontowane dodatkowe profile szynowe kształtu CD-box. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby zakręt, to tylko równolegle do powierzchni podłogi. Kąt wierzchołkowy jest prosta. Chociaż zrobić podwójne sufity z oświetleniem z własnymi rękami bez kątem prostym jest nadal możliwe - będzie to wymagało użycia specjalnych profili i wymaga nie lada doświadczenie w pracach budowlanych.


Sufit dwupoziomowy z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: instalacja

Więc, co jest konwencjonalnym montaż sufitu dwupoziomowego? Pierwszy poziom - nawet ze skrzyni. pożądane jest, aby zamontować na sztywno do stropu kapitału, czyli bez zawiesin. Można również skorzystać z najnowszych, ale średnia wielkość kratki wynosi 60 o 60 centymetrów, co wymagałoby sporo zasobów i pieniędzy.

Następujące elementy powinny być brane pod uwagę przy instalacji sufitu dwupoziomową:

 1. Jeśli podstawowa warstwa nie będzie zawieszony, to rama jest zamocowana jedynie na drugim poziomie - finansowo i mogą być zapisane, a praca będzie mniejsza. Wzdłuż obwodu nadal położył profil.
 2. Podświetlenie jest zamontowany w specjalnie przygotowanych otworach. Jeśli planujesz zrobić podświetlenie na drugim poziomie - to przygotowuje specjalną niszę dla ukrytych taśm.
 3. To nie może być zrobione tak, że połączenia pierwszego i drugiego poziomu, w tym szkielety, całkowicie zbieżne. Oznacza to, że drugi poziom jest pożądane środku skrzynie - tak będzie zapewniony niezbędny nacisk.

Uruchom instalację samego sufitu dwupoziomowego nie jest trudne, ważne jest, aby przestrzegać pewnych zasad i cierpliwościUruchom instalację samego sufitu dwupoziomowego nie jest trudne, ważne jest, aby przestrzegać pewnych zasad i cierpliwości

Dwupoziomowe sufity gipsowe z oświetleniem własnymi rękami: opcje

Jeśli chodzi o oświetlenie, dodatkowe ramki pod nim, w zasadzie, nie jest to konieczne. Jeśli używasz taśmy - oni po prostu przykleić. Lampy umieszczane w przygotowanych wnęk i zabezpieczone zwinięty pas ozdobny. Opcje oświetlenia znaleźć zupełnie inny porządek. Można również użyć żyrandole wisiorek, ale muszą być zamocowane do ramy lub do sufitu kapitałowym. Płyt gipsowo-kartonowych sufitów sami nie wytrzymuje takich obciążeń.


Oczywiście, na każdym poziomie będzie wymagać dodatkowego trymowanie kitu. Szczególną ostrożność należy postępować zgodnie z widocznych szwów. Większość wszystko zrobić - nie problem, ale można wykonać wszystkie wybielić który pozwalał też.

Jak jest mocowanie płyt gipsowo-kartonowych? Można użyć wkrętów samogwintujących, pchły, w którym praktycznie nie ma czapkę. Ale więcej problemów wynikają z tego, jak w załączeniu profil prostokątny w stawach. Dla związku, jest stosowane na ogół tak zwany „kraba”, a łącznik w kształcie krzyża. W celu wydłużenia profilem (na przykład, gdy płyta gipsowo-kartonowa podsufitki jest zamontowany na poddaszu) zespołu dwupoziomowego osnowy występują na wieszakach. Między sobą, są połączone tylko przez proste nacięcie jednego profilu do drugiego. Wymiarach są wybierane do początkowych szkiców. Sufit dwupoziomowy może być wykonane nawet tynk. Jednak taka warstwa tynku jest mniej odporne na działanie wilgoci i może z łatwością stać się nawet wiotki wysokiej wilgotności. Ale to jest chyba to, że łazienki.

Zawiera sufit podświetlenie LED składa się z modułu radiowego do sterowania bezprzewodowego, zasilania i zdalnego sterowania 16 może mieć warianty oświetleniaZawiera sufit podświetlenie LED składa się z modułu radiowego do sterowania bezprzewodowego, zasilania i zdalnego sterowania 16 może mieć warianty oświetlenia

urządzenie wciągające i sufit dwupoziomowy lepiej przygotować z wyprzedzeniem, w następującej kolejności: • Pierwszy szkic;
 • dalej - szkic wykańczania (biorąc pod uwagę szerokość każdego profilu i wcięcia skrzyni pierwsze i drugie poziomy);
 • następnie - rysunek.

Nawiasem mówiąc, to wszystko jest dostępne od firm projektowych osób trzecich za dość niską cenę.

Konstrukcja sufitu dwupoziomowego z płyt gipsowo-kartonowych z rękami

Aby dowiedzieć się, jak połączyć profile i płyty gipsowo-kartonowej do metalu, jak również najprostsze systemy wykonywania skrętów na nim - nie wystarczy, aby stworzyć naprawdę niezawodne sufit. Co należy zwracać uwagę?

Zatem instalacja zawsze zaczyna się na obwodzie pomieszczenia. Dla bardziej sztywnego mocowania do ściany może być wykonana z profilem shtrobirovanie i uczynić głuchy. Głębokość nacięte warstwy wynosi od 1 do 1,5 cm. W przyszłości nie będzie to zauważalne.

Nawiasem mówiąc, nie będzie leżał okablowanie. Technologia ta jest prosta - nie będzie więcej niż stawów, tym lepiej.

Gotowy ramki dwupoziomowy sufitGotowy ramki dwupoziomowy sufit

Głównymi „power” miejsc, które będą miały na obciążenie:

 • Obwód profilu;
 • drugi poziom osłony (czyli tych, które są na „krab” będzie na górze);
 • Zawiesinę obrotu.

Tutaj na tych łączników nie są warte oszczędności w każdym przypadku.

Urządzenie to dwupoziomowy sufit z płyt gipsowo-kartonowych: Prace końcowe

Naturalnie, instrukcje krok po kroku dla każdego rysunku będzie inny, ponieważ wszystko kontroluje kształt drugiego poziomu. Z pierwszym wszystkim jest bardzo prosty - jest wykonana ze sztywnego zespołu ramy. Mocowania jednego poziomu na drugi odbywa się to za pomocą tego samego związku lub zawiesin. Odciąć nadmiar płyty gipsowo-kartonowej (w tych miejscach, gdzie znajduje się drugi stopień) - nie jest to konieczne. To zajmuje dużo czasu, a dodatkowe zabezpieczenie przed zalaniem nie boli.


Podczas tworzenia dwupoziomowy sufit z płyt gipsowo-kartonowych można łączyć rodzaje oświetleniaPodczas tworzenia dwupoziomowy sufit z płyt gipsowo-kartonowych można łączyć rodzaje oświetlenia

Końcowe prace montażowe obejmują:

 • Zespół podświetlenie, ustawienia maszyny i zasilacz (gdy lampa LED);
 • wykańczania płyt kartonowo-gipsowych, taping błyszczącą folię;
 • przez poziom gładkość;
 • Montaż listew ozdobnych lub gzymsy na zasłony.

Sufity Trey nie reprezentuje coś bardzo trudnego. Do montażu używane taką samą ramkę dla każdego poziomu. Zabezpieczenie obwodu, aby zapewnić niezbędną elastyczność.

Chociaż, jeżeli drugi poziom - gwałtowny wzrost, to znaczy bez połączenia ze ścianą, a następnie będzie trzeba utworzyć wzmocniony ramki. To jest - w celu uzupełnienia jego zawieszenie i bardzo skrzynię do bardziej gęste (30 do 30 centymetrów, UW może być używany).

Płyty gipsowo-kartonowe z oświetleniem (wideo)


Opisuje on prostą zmianę pułapów dwupoziomowych. I są także bardziej skomplikowane urządzenia, na przykład w przypadku kombinacji naprężania folii i płyt gipsowych. Zamontować sufit dwupoziomowy może nawet początkującym. Wymaga to tylko szczegółowe instrukcje i trochę doświadczenia.

Sufit dwupoziomowego z płyty gipsowo-kartonowej (zdjęcie)

1 Dvuhurovnevyiy-Potolok-Iz 1910 163yyyy 5011 DIZAIN-dvuhurobnevih-potolkov 3092010134615bes3 dvuhurovnenye-potolki-dlya-4-gostinoy Dvuhurovnevie-potolki-IZ-gipsokartona-08 dizajn-potolkov-IZ-gipsokartona-dlya-kuhni Dvuhurovnevie-potolki-IZ-gipsokartona-15

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 + = 35

map