plakalar 3 tip: duvar alçıpan boyutları nedir

plakalar 3 tip: duvar alçıpan boyutları nedir

12 October 2017Alçıpan - çeşitli yüzeylerin bakan için eşsiz ve güvenilir bir malzemeAlçıpan - onarım çalışmaları sırasında çeşitli poverhnosteyDlya dekorasyon bakan için eşsiz ve güvenilir bir malzeme yaygın genellikle alçıpan olarak adlandırılır alçıpan olarak bu malzeme kullanılır. Nedeniyle özel karton veya kağıt arasına özel harç, bu malzeme dekorasyon yürütmek için çok uygun olması nedeniyle. Duvarlar için genellikle duvar tabakası GCR olarak adlandırılan, 12.5 mm'lik bir kalınlığa sahip alçı levhalar kullanılmıştır. Ama isterseniz sadece duvarlar hizalamak için, ama aynı zamanda ses yalıtımı, biraz daha kalın farklılık ve gözenekli bir yapıya sahip GCR, sözde akustik, yararlanmak. Ayrıca kullanılacak ne oda, dikkate almak. duvarları için geleneksel Tesisler olağan kalınlıkta, geleneksel alçıpan uygun ve tavana veya kemerler ve diğer yapıların kuruluşa veya daha az kalın diğer türleri gerekir.


Alçı levha duvarı tabakasının boyut

Yüzey alçıpan amaçlanan amacına bağlı olarak, farklı işaretler, büyüklüğü ve kalınlığı vardır. Geleneksel alçı panel, duvar montajı için kullanılan kalınlıkta 12,5 mm üretilir ve bunların büyüklüğü 1 m ila 20 cm 60 cm ila genişliği yapmak ve uzunluğu 4 metre, 2 metre arasında değişir.

Alçı levha duvarın bir tabakanın standart boyutu: 3 m genişliğinde, 2 uzunluğu - 1.2 m, 12.5 mm, 9 bir kalınlığaAlçı levha duvarın bir tabakanın standart boyutu: 3 m genişliğinde, 2 uzunluğu - 1.2 m, 12.5 mm, 9 bir kalınlığa

Ancak daha sık 5 m3 ila 30 cm, 2 metre dekorasyonu yaprak boyutu uzunluk ve tabakanın genişliği 1 m GCR 20cm Bu gibi tabakalar, uygun bir taşınmaktadır olduğunda, kullanılan oda etrafında hareket. Onlar o kadar çok kilo var.

Ve bunlar sayfalarıyla çalışmak da oldukça basittir. Eğer. 60 cm genişlik, örneğin 1 metre 20 cm uzunluğu gibi yaprak ve küçük boyutlu, büyüklüğü bulabilirsiniz, bu boyutlar ile, FCL hatta bazı yapı marketlerinde uygun boyut ve hafif olarak izin tek başına bitirenler çalışabilir ve do.

İç dekorasyon kullanılan duvar, alçı levha kalınlığı,

Eğer böyle küçük boyutlu levha bulamazsanız, o zaman rahat çalışması için gerekli boyutta kesilir özel bıçak kullanarak büyük sayfaları Gcr olabilir, merak etmeyin.


alçı levha boyutları bıçakla inşaatı ile ayarlanabiliralçı levha boyutları bıçakla inşaatı ile ayarlanabilir

Birkaç tavsiyeler:

  • Bu tür herhangi bir karmaşık kavisli yapılara monte etmek için kullanılan tabak gibi 6, 5 mm, - tavan levhaları bitirme için 6 mm kalınlığında kullanılan
  • Bazı durumlarda, mali tasarruf duvarlar için kullanılabilir 9 alçıpan kalınlığı, 5 mm;
  • alçıpan kalınlığı da GCR, daha iyi bir ses yalıtımı bir katmandan daha kalın olduğu, ses yalıtımı bağlıdır.

Herhangi bir durumda, seçim, her özel koşullar, alanı ve çalışma hacminin tabaka kalınlığına bağlıdır. Yanı sıra alçı monte edildiği odada geçerli olan şartlarla olarak.Alçıpan duvar: Özellikler

Geleneksel gipskokarton kalınlığı 12 kullanılan odalarda duvarlar bitirmek için 5 mm, ancak gelecek için planlanan eğer duvarda asılı, daha fazla güç için iki tabak tarafından sandık sabitlenmiş gerektiğini.

Nemli bölgelerde, neme-dirençli bir alçıpan kullanmak gereklidirNemli bölgelerde, neme-dirençli bir alçıpan kullanmak gereklidir

Odayı vermek istiyorsanız hangi özel şartlar nedeniyle, örneğin, alçıpan farklı kullanmak gereklidir:

  1. vb banyo, tuvalet, mutfak, yüksek nem ile dekorasyon için, özel bir suya dayanıklı alçıpan kullanmalıdır. Renklere göre ayırt etmek kolaydır. GFC plakaları yeşilimsi bir renge sahiptir. Alçıpan Bu tür nem ayrı değildir ve bir mantar ya da küf oluşturmaz.
  2. Odadaki yangın güvenliği için özel gereksinimleri tabi ise, bu durumda, yangına dayanıklı alçıpan özel tipte kullanmanız gereken bu tür plakalar GCR kırmızıdır. GCR Bu tip vb şömine ve sobalar, yaklaşık kullanılabilir
  3. sauna banyosu, örneğin kapalı Gerekirse, birleştirmek ve nem direnci ve geliştirilmiş yangın dayanımı, ateşe bir döküm, su direnci ve spesifik direnci ek bileşenlere alçıpan GKLVO sahip işareti sayesinde kullanmak mümkündür.

örneğin belirli alçı monte edildikten sonra, bunlar uygun ele alınması gerekir. neme dirençli bir plakaları GKLO kullanıldığında, örneğin, yüzey macun, boya ve neme karşı belirli bir direnç sahip olan diğer kaplama malzemeleri işlemek için neme dayanıklı olması gerekir. Aynı yangın belirli bir dirence sahip plakalar için de geçerlidir, bunlar da ateşe dayanıklı malzemelerle muamele edilebilir.

GCR veya GVL: Duvarlar için kullanılacak neler

Yanı sıra, boyut, kalınlık ve hedef alçı levhaların iki tip, bu GCR ve alçı elyaf sınıflandırılır. GCR - bir karton ya da özel bir kağıt ve alçı katmandan oluşan bir geleneksel alçı. Onlar dekorasyon için kullanılır. Levhalar, aynı GOLS da karışım alçı selüloz elyafa ilave edildi farklarını kabuksuz inşa edilmiş ve. Bu mukavemetini arttırır, ve tabakanın bir yüzeyi zaten monte edildikten sonra satıh kaplama plakalar bu tür kullanımını kolaylaştırmak için prime.

Önemli bir dezavantajı GOLS tabakanın ölçüde ağırlığıdır, ve böylece malzeme sabitleme lata metal profil gerçekleştirilmelidirÖnemli bir dezavantajı GOLS tabakanın ölçüde ağırlığıdır, ve böylece malzeme sabitleme lata metal profil gerçekleştirilmelidir

İlave olarak, alçı elyaf tabakalar, daha sonra, geleneksel bir yaprak GCR kıyasla daha yüksek mukavemete sahip, ama aynı zamanda da bir dizi özellik vardır:


  1. Onlar yeterince büyük bir kütleye sahiptir, bu yüzden bir metalik profilden yapılmış çıta için sabitlenmelidir.
  2. yaprak güçlü gols olduklarından, gibi kıvrılan veya deforme alçıpan levhalar ile karşılaştırıldığında ve onlar yüzünden artan gücünün geleneksel alçı levhaların daha sürecine daha zordur edilemez.

bu malzeme çok daha güçlü olduğundan, yaygın, buralardaki, inşaat ve dekorasyonunda kullanılan nerede şok yüklerinden geliştirilmiş koruma ihtiyacı. Ve bu yerlerde nerede yangın teknik durumun gereklerini orada artar. Bu nedenle malzeme yüksek ısı derecesine dayandığını olmasından - yakmak için neredeyse imkansızdır. herhangi bir tasarım oluşturmak veya yüksek nem ortamında bitirme yapmak için gerekli, burada GOLS levhalar iyi seçenek olacaktır. Sadece satın alınması gerekir levhalar GVL bu malzeme daha fazla etkin bir şekilde oda neme karşı sağlar su itici bileşim, tedavi. Donma 20 defrost - da başarılı bir şekilde en fazla 15 dayanabilir alçı elyaf panoları gibi ısıtmasız oda bitirme için bu malzeme de kullanılabilir.

Alçı levha duvara boyutunu (video) öğrenin

tam olarak ne iyi GVL ocak veya ocak GCR her iki malzemeler iyi ve başarılı sadece GCR ve alçı lif levhaları vardır çevre dostu malzemeler kullanmak önemli olduğu da dahil olmak üzere, herhangi bir binanın dekorasyonunda kullanılan olduğundan, kesin diyemeyiz.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 + = 30

map