Piękne współczesne schody jako pełnoprawny element wystroju

Piękne współczesne schody jako pełnoprawny element wystroju

12 October 2017Nowoczesne schody mają długą żywotność i atrakcyjny wyglądNowoczesne schody mają długą żywotność i atrakcyjny wygląd Ladder w prywatnym domu nie jest tylko dla celów bezpośredniego powołania. Konstrukcja schodów i poręczy jest pełnoprawnym elementem wystroju, więc jego wygląd jest zwrócić szczególną uwagę. Zastosowanie betonu jako podstawa już do odległej przeszłości. Nowoczesna drabina wykonana z różnych materiałów ze szkła do kamienia. Efektem jest oryginalne i piękne wzory, które pobudzają wyobraźnię ze swych postaciach. Również idealnie nadaje się do pomieszczeń dowolnym stylu i celu.


Nowoczesne schody w domku: rodzaje wzorów

W prywatnym domu na drugim piętrze jest zwykle mieszkalnych. Dlatego wzrost kroków powinno być łatwe i bezpieczne dla całej rodziny. Ponadto, przy wyborze rodzaju drabiny należy wziąć pod uwagę wielkość i kolorystykę pomieszczenia.

Istnieją dwa typy struktur, zainstalowane wewnątrz domu:

  • Marching (kilka otworów są połączone za pomocą pośrednich klocków małych);
  • Śruba (kroki ułożone w spiralę z centralnym filarze lub bez niego).

Podkładka półprodukt w schodów może być dostarczana w różnych postaciach: kwadratowy, prostokątny lub okrągły. Rodzaj otworów zależy od rodzaju pokoju. Kształcie litery L doskonale pasuje do kwadratowej powierzchni; U-kształt świetnie wygląda w kształcie prostokątnym.

Doskonałe rozwiązanie dla wnętrz, wykonane w stylu hi-tech lub nowoczesny, jest stosowanie drabin, schodów, które są przymocowane do ścianyDoskonałe rozwiązanie dla wnętrz, wykonane w stylu hi-tech lub nowoczesny, jest stosowanie drabin, schodów, które są przymocowane do ściany


Klatka schodowa jest uważany za najbardziej bezpieczne, ponieważ Jest to dość szeroki (od 90 do 120 cm), tak, że dwie osoby mogą swobodnie poruszać się po niej.

Ponadto, często montowane wysokości poręczy wynosi około 100 cm Jedyną wadą tego rozwiązania. - solidności, który pozwala na drabinie tylko w dużych pomieszczeń. W małym pomieszczeniu wykorzystał bezpośredni widok - bez dodatkowych miejsc.

Nowoczesne schody spiralne wyglądają bardzo oryginalnie, ale ich właściwości eksploatacyjne są nieco niższe. Zejście z wirującą konstrukcji może powodować trudności dla osób starszych i niepełnosprawnych; podnoszenia dużych kawałków drabiny jako trudne. Jednak spirala schody zajmuje znacznie mniej miejsca niż przyczepność (jego średnica wynosi około 150 cm). Dlatego ten projekt mieści się w małym salonie częściej.

Schody w nowoczesnym wnętrzu: Materiały wykorzystane

Materiał drabiny powinny być wybrane ze względu na zdolność obciążenia. Na przykład, kamień nie nadaje się do montażu w drewnianym domu. Nie zapomnij o estetyczną stronę numerze: projekt powinien wyglądać harmonijny we wnętrzu.Nowoczesne schody wykonane z następujących materiałów:

  • drewno;
  • kamień naturalny;
  • metalu;
  • Szkło.

wszystkie rodzaje materiałów używanych do produkcji nowoczesnych schodów: szkła, kamienia, metalu lub drewnawszystkie rodzaje materiałów używanych do produkcji nowoczesnych schodów: szkła, kamienia, metalu lub drewna

Najbardziej powszechnie stosuje się drewno, który jest wytrzymały materiał i pasuje do każdego pomieszczenia. Lepiej wziąć twardego drewna (dąb, klon, buk), które mają wysoką wydajność. Jednakże, materiały te nie należą do najtańszych.

Zmniejszenie kosztów na drabinie może być, po złożeniu go z drewna iglastego (sosna lub modrzew). Połączenie tkaniny z różnych plam daje doskonałe rezultaty w postaci oryginalnej faktury i długą żywotnością.

Luksusowo wyglądają drabiny, wykonane z kamienia naturalnego (granit lub marmur). Podobne wzory są połączone z metalową ramy. Kamień wykonany jedynie jako etap Materiał ten ma duże znaczenie. Schody są często wykonane w całości z metalu. stal nierdzewna jest bardzo trwały, pozwalając zrealizować rzeczywistość oryginalnych pomysłów przez kucie i odlewania.

Szkło jest stosowany rzadziej ze względu na pozorną kruchością. Jednak nowoczesne technologie pozwalają na uzyskanie materiału o wysokiej wytrzymałości. schody szklane świetnie wygląda w stylu techno.

Nowoczesne schody świata: jak podnieść materiał pod stylu pomieszczenia

Schody - kompletne elementy wystroju wnętrz, który nie powinien wyróżniać się z ogólnym wnętrza.

Style być wykorzystywane do dekoracji domu można podzielić na trzy rodzaje:


  • klasyczny;
  • Luksusowe;
  • Minimalistyczna.

Dla pomieszczeń, wykonanych w minimalistycznym stylu, dobrze nadaje się drewniane schody, kroki, które są przymocowane za pomocą kleju do ścianyDla pomieszczeń, wykonanych w minimalistycznym stylu, dobrze nadaje się drewniane schody, kroki, które są przymocowane za pomocą kleju do ściany

Na klasycznym stylu charakteryzuje rygor i przytrzymujących elementów. Dlatego drewniane schody idealnie nadaje się do wnętrza. Rzeźbione balustrady ozdobione wzorem, ale wykorzystują takie dane powinny być z umiarem.

Wentylatory luksusowe wzorów (Empire lub barokowe) nadaje upłynnienie konstrukcji cewki kamienia lub metalu. Minimalistyczny design jest charakterystyczny dla stylu Art Nouveau i high-tech. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem byłoby szklane lub metalowe schody. Konstrukcja tych materiałów spojrzeć prosto i łatwo, co pozwala im doskonale pasuje do wnętrza bez zaśmiecania efekt.

Schody w nowoczesnym salonie: kolorystyka i oświetlenie

Wybrany kolor drabina wpływa na jej postrzeganie przestrzeni. Dlatego kwestia ta powinna także podejść poważnie. Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie kombinacji jasnymi i ciemnymi. Dobry wygląda białe schody z jaskrawych kolorów z ogólnej skali wnętrza. Jasne odcienie doda łatwość projektowania.

Drabinka, wykonane w jednym kolorze, aby być w połączeniu z drzwiami wewnętrznymi. Jednak to nie jest konieczne, aby wyciągnąć poziom i seks w tych samych kolorach. W tym przypadku lepiej jest użyć kontrastujące kolory.

neutralne kolory są idealne do malowania schodów: szary, brązowy, czarnyneutralne kolory są idealne do malowania schodów: szary, brązowy, czarny


Ważnym punktem - przemyślane oświetlenie. Prawidłowo zainstalowane kinkiety lub spot zapewniają bezpieczne poruszanie się po drabinie w ciemności. Doskonałym przykładem wykonania jest oświetlenie sceniczne. Uciekając się do tej metody, projektanci na całym świecie, osiągając w ten sposób rozproszone, przyjemna dla oka oświetlenie.

projekt schody w 2017: nowoczesne pomysłów

Nowoczesna konstrukcja jest rzadko spotykane stylistycznie czystych elementów dekoracyjnych. Odnosi się to również do drabiny. Projektanci łączą elementy śrubowe i wzorów marca eksperymentować z materiałami i kolorami. Efektem jest stylowy opcje, które doskonale pasują do wnętrza pomieszczeń.

Najbardziej znanym struktura - tak zwane „pływające” schody. Kroki są zazwyczaj wykonane ze szkła lub metalu, które są następnie przymocowana do ściany za pomocą kredytów hipotecznych. Bez słupy i barierki to drabina nie przewiduje. Niezwykły sposób instalacji i tworzy efekt pływających w powietrzu.

Jeśli dom ma małe dzieci, drabiny powinny być wyposażone w poręcze, aby zapobiec ewentualnemu urazowiJeśli dom ma małe dzieci, drabiny powinny być wyposażone w poręcze, aby zapobiec ewentualnemu urazowi

Dzisiaj, wielu projektantów tendencję do racjonalnego wykorzystania każdy centymetr przestrzeni. Przestrzeń pod schodami - nie jest wyjątkiem. Tendencja ta może być postrzegana przez długi czas, i bez wątpienia będą wykorzystywane w projektach w 2017 roku.

Niewykorzystane metr pod schodami mogą być wyposażone w zależności od gustu i potrzeb. Jednak warto biorąc pod uwagę wielkość projektu i jego lokalizacji w domku. Na przykład, jeśli drabina jest w salonie, przestrzeń pod nim może być przekształcony w mini-barze lub w bibliotece. Zgodnie z projektem imponujących rozmiarów dopasowanie i małego biura lub sypialni. Jeżeli klatka schodowa znajduje się w korytarzu, przestrzeń pod spodem może być użyty do zainstalowania w łazience lub garderobę.

Podnieść się po schodach na nowoczesny design wnętrza obudowy (wideo)

Zajmując domów projektowych, szczególną uwagę należy zwrócić na drabinie. Konwencjonalne drewno lub konstrukcje betonowe już dawno minęły. Nowoczesne technologie pozwalają korzystać ze schodów, nie tylko zgodnie z jej przeznaczeniem, ale także przekształcać się w stylowym wnętrzu elementu. Niezwykły projekt pomoże również zorganizować przestrzeń racjonalnie. Konieczne jest jedynie, aby podejść do problemu z myślą, aby pokazać wyobraźnię.

Nowoczesne schody w domku (przykłady zdjęcia)

12 6 77dbf2dc 0625f86839b1447c9250eb933bdad978 0820 2827bb735833a682d2bc29d22fd5bf97 4146-24 935324 5969799orig 1288000151img6139compressed

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 − 29 =

map