Piękne bonsai sosna: 5 Wskazówki dotyczące uprawy

Piękne bonsai sosna: 5 Wskazówki dotyczące uprawy

12 October 2017Rośnie każdego drzewa bonsai - jest to proces długoterminowy żmudnej pielęgnacji roślin wschodzącychRosnące żadnego drzewa bonsai - to długotrwały proces żmudnych opieki wschodzących rasteniemBonsay sosny - drzewa, które jest uprawiane na określonym algorytmem. W efekcie uzyskuje się karzeł roślin wykorzystywane do celów dekoracyjnych. Szczególne znaczenie drzewa nie ponosi. Głównym celem ogrodnika amatora, jest wzrost mniejszą kopię, która jest zupełnie jak japońskiej sztuki. Jak to zrobić?


Bonsai sosna: wybierz drewna

Jako roślina na bonsai może być dowolny drzewo. Najważniejsze jest to, aby obserwować uprawę pewnego algorytmu. Zaleca się, aby dać pierwszeństwo do roślin, które są wolne, aby spędzić zimę w otwartym polu. Pozwoli to zachować element dekoracyjny o każdej porze roku bez zmian.

Specjalna japoński smak różni sosny. Miniaturowe drzewa do dekoracji ogrodu i staną się jego główną atrakcją. Doświadczeni ogrodnicy powinni wybrać rodzaj roślin górskich. Charakteryzuje wymiarach średnich (tak jest w przypadku, gdy nie rosną miniaturowe karzeł).

Jeśli kopia karła nie mogą rosnąć drzewa sosnowego mogą być przemieszczane na zewnątrz w ogrodzieJeśli kopia karła nie mogą rosnąć drzewa sosnowego mogą być przemieszczane na zewnątrz w ogrodzie

Najczęstszymi drzew uprawianych w stylu bonsai są:

 • sosna;
 • jabłonie;
 • gruszki;
 • śliwki;
 • wiśnie;
 • Świerk.

Kiedy prawidłowo przycinana roślina zachwyci ich wygląd przez cały rok. W uzupełnieniu do drzew owocowych, można wybrać dowolne opcje, które normalnie dogadać się z zimna. Na południowych regionów należy używać cedr, bukszpan i irga.


Bonsai z sosny zwyczajnej: technika sadzenia

Sprzęt sadzenie sosny Szkoci wymaga przestrzegania pewnych działań algorytmu. Zapewni to maksymalny efekt i poprawić „żywotności” rośliny. Rosną drzewa jest zalecany w otwartym polu. Głównym zadaniem - jest doprowadzenie do warunków życia w pojemniku rośliny ogrodowe żyją. Procedura ta zakłada maksymalny wzrost korzeni limitu. To prowadzi do ucisku na szczycie drzewa, dzięki czemu uzyskuje karłowatych gatunków.

Technika sadzenia obejmuje następujące etapy:

 • Wybór drewna;
 • Kopanie zagłębienia;
 • Umieszczenie kamienia lub betonu;
 • Schronienie stałą warstwę specyficznego startera;
 • sadzenia;
 • Stopniowe roczne korzenie cięcia.

To działanie jest konieczne, aby wyciąć system korzeniowy. Eksperci zalecają robić nastawienie do centralnego korzenia. Potem zacznij kopać dziurę, w której ma przyszłość bonsai. Na dnie układa się beton lub kamień. Solidna podstawa gęsto pokryte gleby. Lądowanie jest zalecane kupić bonsai specjalny grunt dla sosen, to posadzone młode drzewaLądowanie jest zalecane kupić bonsai specjalny grunt dla sosen, to posadzone młode drzewa

Pierwszy etap polega na zakorzenienie się drzewem, tak że nie jest konieczne, aby dotknąć korzeni. Obrzezanie zaczyna następuje na wiosnę, ale nie powinna być kompletna, bo trzeba nakarmić roślinę z gleby. tylko jedna czwarta z korzeni mogą być cięte na dwie części w pierwszym roku na rok - powtórzyć procedurę. W wielu przypadkach, z prawej sekwencji działań, zimowania roślin odbywa się pomyślnie.

Czarna sosna bonsai: Formowanie poprawne

Kiedy drzewo jest obsadzone, to jest modne, aby rozpocząć tworzenie łodygi i korzeni. Jest to najważniejsze wydarzenie w całości techniką bonsai. Na zdjęciu w sieci można zobaczyć wiele ciekawych roślin karłowatych, które były uprawiane przez niektórych działań.

Głównym wydarzeniem jest przycinanie i szczypanie. Działania te pozwalają nadać roślinie pożądany kształt. Przycinanie odbywa się tylko raz w roku, najczęściej wiosną lub późną zimą. Akcja nie wymaga pośpiechu. Każdego roku jest to konieczne, aby usunąć jedną czwartą korzeni, tak aby nie zniszczyć roślinę. 

Wersja ogród bonsai wymaga usunięcia głównych pędach i dużych oddziałów. To daje pożądany kształt drzewaWersja ogród bonsai wymaga usunięcia głównych pędach i dużych oddziałów. To daje pożądany kształt drzewa

Główne zasady formowania są:

 • przycinanie;
 • szczypanie;
 • Sztuczne starzenie.

Ostry odbywają się kilka razy w okresie letnim. Procedura pozwala na rozwój nowych pędów, które dają małe liście. Sztuka bonsai, jest to kompleks nauka, która obejmuje i rozwarstwienie. Zakład powinien przyzwyczaić się do trudnych zimowych dni. Głównym zadaniem ogrodnika jest do sztucznego starzenia drewna. Jeśli to udowodnić w prostych słowach, to nawet młodych roślin, powinien wyglądać tak, jakby to nie sto lat.


Uprawa bonsai: pnia i gałęzi szkieletowych

Do tworzenia karłowatej drzewa w ogrodzie, trzeba przestrzegać pewnych procedur.

Jest on oparty na sześciu kolejnych etapach:

 • Identyfikacja przednią część;
 • Wybór gałęzi - przyszły lider;
 • Powstawanie ostrego kąta;
 • Usuwanie wykończenia;
 • Obrzezanie bagażnik utworzona na oddział;
 • Zwiększenie grubości beczki.

Schematyczne przedstawienie tworzenia małej kopii lufy sosny czarnejSchematyczne przedstawienie tworzenia małej kopii lufy sosny czarnej

Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie zbadać i określić podstawę przednią część. Następnie wybierz jedną z gałęzi i pnia primotat to, stworzy kąt ostry. Przez czas gałązka przyzwyczaja się do swojej nowej pozycji, na tym etapie jest ona uwalniana z cewki. Po 2-3 latach jej odciąć bagażniku. Ta operacja jest powtarzana kilka razy, tak długo jak linia nie będzie całkowicie pokrywać podłoża.


Sosna czarna ma atrakcyjny wygląd i dane niezbędne do dalszych zmian. Jednak jest to niemożliwe do zrobienia bez pogrubienia bagażniku. W tym celu stosuje się wirujący bąk, silne ucieczki, która rośnie z podstawy i charakteryzuje się w pozycji pionowej. Trzeba się rozwijać i całkowicie wyciąć.

Jak rosną sosny bonsai: Year One (wideo)

Tworzenie drzewa trwa średnio 5-7 lat. Jest to długi proces, nie akceptują błąd. Właściwa taktyka uprawa dla optymalnego kształtu drzewa.

Przykłady sosna bonsai (foto)

111 275 11164I910-0a 597430516 bonsai drzewa-tradycyjny-garden-art-in-the-daleko-wschodniej Azji-of- derevo-Bonsaj japanbonsai622 PinusthunbergiiBonsai VKbonsay082 tapety-2104959

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

54 − 46 =

map