Patchwork dla początkujących: Podstawy patchworku i dziewiarskich

Patchwork dla początkujących: Podstawy patchworku i dziewiarskich

12 October 2017techniką patchwork znane od czasów starożytnych, to może równie dobrze być stosowany do odzieży lub akcesoriów wnętrztechniką patchwork znane od czasów starożytnych, to może równie dobrze być stosowany do odzieży lub wnętrze aksessuarovOsnova patchworku - mozaikę, która jest w części. Jeden cały materiał będzie ostatecznie, składa się z kilku połączonych ze sobą (nie usieciowane, należy zauważyć). Dlatego najbardziej prosta technika - to pościel, które są wybierane przez klapy geometrycznych kształtach. Należy zacząć, na przykład, z kwadratów.


Główną techniką patchwork dla początkujących: krok po kroku

Głównym „trick” patchwork jest odpowiedni zestaw pętli. Aby to zrobić, po prostu wpisane nawet nie wyniosą dwóch twarzach. Przejście pozostaje na bardzo przemówił. Jeśli klapka jest granica (krawędzi), które dodatkową pętlę maszynie, na którym można przeprowadzić dalsze zagięcie (pętla uszczelnione).

Wzory do szycia i maszyn dziewiarskich mozaikę można znaleźć wszędzie. Nawet zestawy sprzedawane do hodowli tej techniki, które składają się z krótkiego i szydełka. Najważniejszą rzeczą w tym przypadku - przestrzeganie tych samych nici grubości. Choć doświadczeni mistrzowie są w stanie wykorzystywać różne, ale istnieje potrzeba przeprowadzenia prawidłowego obliczenia węzłów tak, że tworzą one taką samą długość. Z reguły jest to wygodne, aby po prostu użyć papierze milimetrowym lub specjalny papier.

Wiążąc patchwork nie mniej popularne niż zlepekWiążąc patchwork nie mniej popularne niż zlepek

Tak, jak zacząć patchwork? Z zestawu pętli, jak opisano powyżej.


Ale należy pamiętać, że:

 1. Obie strony w internecie są twarzy.
 2. Pętle antenowe są stosowane w celu wyrównania krawędzi klapki.
 3. Zakrzywione przejście z jednej klapy do drugiej odbywa się poprzez wdychanie zawiasy przekątnej. Oznacza to, że najpierw rozpuszcza (krawędzi), a pętla jest ciągnięty płaską linię styku.

Co tkaniny powinny być wybierane pod kołdrą? Dla początkujących idealny jedwab, len i wełna. Syntetyki nie są powszechnie stosowane nawet w grubej wytrzymałej przędzy. Wynik końcowy z jego użytkowania nie spełnia, co zostało narysowane na projektowaniu, jak tkanka skurczy, pętla - skasowane. Normalna rzecz.

Patchwork dla początkujących: a master class na szycie

Nie trudno się domyślić, że w przypadku wzoru, nie używany arkusz wiążące. Na łatwe tworzenie i wzór, i wzory. Ze sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana sprawa haft. Jednakże, należy wspomnieć o głównych zalet patchworku - cięcie na dyskrecji. Brak kręcone chrupki lub węzły dwustronne nie jest przewidziane. Dlatego ta technologia jest tak łatwo zwrócić na początkujących.

Podstawą artykułów w stylu mozaikę specjalne systemy, które wytwarzają żądane elementy skrawającePodstawą artykułów w stylu mozaikę specjalne systemy, które wytwarzają żądane elementy skrawająceGdzie zacząć szycia patchwork? Z przygotowaniem szkicu. Ktoś bierze je z książki, ktoś woli tworzyć niezależnie. Na szczęście, teraz nie ma nawet specjalistyczne programy komputerowe, które pozwalają na zbudowanie miniatury zaledwie kilka kliknięć myszą. Styl wybrany dowolnie wybraną na needlewoman. Dla początkujących, najlepiej jest przygotowanie wstępne rysunki na podstawie prostych kształtach geometrycznych. Na przykład, prostokąty lub trójkąty szycia, rombów. W tym przypadku, przygotować szorstki wzór bez żadnych problemów. Ponadto, można użyć resztki starej tkanki pobranej od szycia inne rzeczy. Ich ilość i jakość jest prawie żaden sposób wpływać na wynik końcowy.

Przygotowaliśmy zestaw dowolnie rozbudowany jak rzeczy będzie wyglądać w przyszłości. Jeśli rozmiar płótna jest zbyt duża, można ją podzielić na 2-4 części. Wystarczy pamiętać, że ci, którzy mają powierzchnie wewnętrzne będą szyte bez krawędzi.

Poniższa technika jest bardzo prosta - łaty szyte na wewnętrznym obrysie niewidzialne. To nie zabrania tkaniny szyć nad sobą, co ukrywa się z tyłu produktu z oczami innych. Tak więc, na przykład, są poszwy lub koce, poszewki na poduszki. Naturalnie, kiedy to może i nie używać maszyny do szycia. , Z wykorzystaniem standardowych fragmentu.

Łącznie cały proces wszyty patchworku jest:

 • utworzenie wstępnego szkicu;
 • znalezienia lub tworzenia odpowiedniego płata;
 • Odcinkowych wewnątrz konturu.

Aż już domyślić, będzie tylko jedna część twarzy, w przeciwieństwie do dziania.

master class na szycia patchworku (wideo)

techniką patchwork: szablony i wzory dla początkujących

Robótki - nie zawsze jest tworzenie rzeczy osobistego szkicu. Zgodnie z tym, wzory i wzór patchwork można znaleźć w wielu źródłach, począwszy od forów tematycznych, kończących specjalistycznych książek. Ale nadal tworzyć szkice - nie jest trudne. Rzeczywiście, w tym techniki pozostawia się na pewien procent „chaotyczny” wzór. Najważniejsze - efekt końcowy jest ważna do osoby, która go używa.

Najbardziej proste i elementarne jako zmianę wzorców - jest to drutach skarpetki i rękawiczki wykonane z solidnych fundamentach. Klapka jest dziana z tych samych części samym placu pętle, które są połączone ze sobą powietrze. Z haftem - i to jest łatwiejsze. Zamiast tego dowolna zebrać klapkę i przyszyć na wewnętrznej krawędzi. Po pierwsze, można tylko ćwiczyć na pościel lub bez dywanów banalnych zwrotów akcji.


Aby utworzyć wzór patchwork metody można użyć szablonu, na którym dane pokazuje kolejność priorytetów elementów mocującychAby utworzyć wzór patchwork metody można użyć szablonu, na którym dane pokazuje kolejność priorytetów elementów mocujących

Bardziej wyrafinowana technika - we wzór okręgu. Główną różnicą:

 1. Konieczne jest, w celu dokładnego zliczania liczby pętli i dodać do każdego poziomu 1-5 (w zależności od rozmiaru końcowego produktu).
 2. Związek może być wykonane nie tylko powietrze, ale i prostych pętelek z krawędzią (tworząc w ten sposób dodatkowe teksturze wzór).
 3. Kolory są połączone z klapką. Użyj wielobarwnej tkaniny nie jest zalecane (choć w niektórych przypadkach nadal może, na przykład, jeśli pasuje i szyte tkaniny).

Jak zawsze, szkolenie kosztuje po prostu na klapie. Krawędź wewnętrzna może być wykonana nawet jeśli używasz technikę ściegu prostego. Ale to wymagało maszynę do szycia.

Ostatnią rzeczą, którą warto wspomnieć - nie może być stosowany do tak zwanych bloków patchworku kołdrę. Tak, ich zszycie będzie znacznie bardziej wygodne, ale dla początkujących to nie przyniesie żadnego doświadczenia. Szyć dwóch kawałków tkaniny może być bez żadnych umiejętności w robótek i stworzyć całą kompozycję - to zupełnie inny poziom.

Przepisy ustalające poprawki do tworzenia produktów w technice patchworkuPrzepisy ustalające poprawki do tworzenia produktów w technice patchworku


Jak rozwijać system patchworku dla początkujących

Po zapoznaniu się z podstawami patchworku może potrwać realizację kilku programów. Nie trzeba zakładać, że pierwszy produkt będzie master class. Prawdopodobnie dostać cały arkusz. Nie trzeba nawet papier.

Więc powiedzmy, że w domu nie jest mała liczba łatek ze starej cięcia. To nie jest tak ważne, co każdy rozmiar. Najważniejsze - prosto twarz (lub wykonać przycinanie wystarczy). Następny stworzyć szkic i są rozmieszczone tak, aby znajdować się na produkcie końcowym. Użyj podłoże nie jest konieczne. Lepiej jest zrobić wszystko krok po kroku, a jeśli wierzyć w końcowy wynik - można od razu podłączyć klapy. Wszelkie wnioski dla tego nie jest dokładnie potrzebują.

Zgodnie ze schematem odcina się wymaganą ilość elementów, które są następnie zszywane razem w pojedynczej jednostceZgodnie ze schematem odcina się wymaganą ilość elementów, które są następnie zszywane razem w pojedynczej jednostce

Więc można utworzyć:

 • pościel;
 • abstraktsionnye obrazów;
 • dzianiny, na przykład chustka (lub kwiat końców lub krawędzie utworzone);
 • serwetki;
 • kołdra bloki (jako dekoracja na meble lub biurku.

Przygotuj wcześniej wzór nie jest wymagane. Jest ona wymagana do naśladowania wzór złożonych rzeczy, które łączą w sobie wiele elementów jednocześnie.

Oznacza to, na przykład, jeśli planujesz nie tylko połączyć kilka poprawek, ale również dodać do każdego płótnie narożnych dowolny wzór. Oczywiście, materiał wybiera się jeden rodzaj lub co najmniej podobne. Jeśli trzeba skrócić nogę, on po prostu odciąć nożyczkami wzdłuż dłuższej krawędzi. Opcja ta nie jest odpowiednia dla wiązania, nie będą po prostu rozpuścić w pętli.

Szycia patchworku dla początkujących (wideo)

Patchwork choć powstał na początku 20 wieku, jest aktywnie używany i znacznie wcześniej, oszczędzając w ten sposób tkankę. Uważa się, że pierwszy szycia metoda ta została wynaleziona w Anglii, a stamtąd patchworku w obecnej formie zostały przeniesione do Europy, Rosji. 

 Patchwork dla początkujących (foto)

1-DSCN3298 1-DSCN3593 9f82b4c270c3ce8f6af76c3110zy - dlya-doma-interera-Bolshoe-loskutnoe-pokryvalo 97e3796330f96b756f6017e046a4a0d5 6382 143611039442388bcfe8a9 1436014192wpid-f808afe1e97f8bf36028d65b4c114db7 150114092438 942292093638 1049113512187

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − 94 =

map