Panel dekoracyjny: 7 pomysłów

12 October 2017Panel dekoracyjny - jeden z najstarszych sposobów do dekoracji domuPanel dekoracyjny - jeden z najstarszych sposobów dekoracji domu dekoracyjny panel - szczególny rodzaj sztuki monumentalnej, które pojawiły się stosunkowo niedawno. Dokładniej, jest ona wykorzystywana nawet w czasach starożytnych, ale w odrębnym stylu zdecydowała dopiero na początku 20 wieku.


Panel dekoracyjny: historia pojawienia

Uważa się, że założycielem i pionierem paneli dekoracyjnych do dekoracji fasad jest nikt inny jak Leonardo da Vinci. Oczywiście, historia ma wiele innych przykładów, gdzie wystrój wykonano w taki sam sposób, a dużo wcześniej. Ale on stworzony w stylu muralu w katedrze, gdzie „wbudowanego” dekoracji bezpośrednio na ścianie (na temat chrześcijańskiej, nawiasem mówiąc). Te dekoracje ścienne i teraz można znaleźć we Włoszech - w średniowieczu takie odmianą sztuki rzeźbiarskiej był bardzo popularny.

Bezpośrednio „panel” jako termin pojawił się na początku 20 wieku. Czasami są one nazywane mural. Nawiasem mówiąc, tego rodzaju wystrój pokoju elewacji był bardzo popularny w Związku Radzieckim, a także w Europie, w części odnoszącej się do propagowania komunizmu w nich.

panele dekoracyjne są wykorzystywane do dekoracji wnętrz i na zewnątrz budynkówpanele dekoracyjne są wykorzystywane do dekoracji wnętrz i na zewnątrz budynków

Nowoczesne dekoracyjne panele wykonane są z:


 1. kamień;
 2. metalu;
 3. gliny;
 4. tkaniny;
 5. poliuretan;
 6. Świeżym powietrzu (w tym ceramiczne);
 7. Sztukaterie (z dowolnego podłoża).

I dopiero później, w przybliżeniu w połowie 20. wieku panele dekoracyjne zaczął aktywnie uprawiać i piękną sztukę i architekturę. Teraz ten termin oznacza pewien odcinek ściany, malowanie wewnątrz, ozdoba lub rzeźba mozaiki.

Dekoracyjne panele z kamienia: koncepcja wyboru

Panele wykonane z kamienia - bardzo nietypowy i bardzo aktualny obecnie fałszywe, często nawet w obecnym rozwoju znanych projektantów wnętrz. Jednak aby uzyskać obraz wyrafinowany, przygotowaliśmy z góry!

Płyty z kamienia naturalnego są szczególnie monumentalności i trwałośćPłyty z kamienia naturalnego są szczególnie monumentalności i trwałośćW szczególności chodzi o wyborze „prawo” kamieni, które można znaleźć na wybrzeżu, lub uzyskane ze sklepu specjalistycznego.

Najważniejsze jest to, że wszyscy doskonale pasuje do ogólnej koncepcji przyszłych paneli i wnętrza rozwiązanie, w którym będzie przechowywane. Mimo wszystko, jeśli się tych prostych zasad, miłe dla oka domowej obrazu będzie przez długi czas!

Jak zrobić panele dekoracyjne wykonane z poliuretanu

Poliuretan - materiał najszersze spektrum działania. Jest on używany niemal wszędzie: w budownictwie, celów domowych i przemysłowych, przemysłu ciężkiego i lekkiego. To czas, aby wykorzystać swoje unikalne cechy i celów artystycznych!

Panele wykonane są z poliuretanu, ich wygląd przypomina plaster, jednak jest znacznie lepiej chronione przed wpływami zewnętrznymiPanele wykonane są z poliuretanu, ich wygląd przypomina plaster, jednak jest znacznie lepiej chronione przed wpływami zewnętrznymi

Dokonaj figury poliuretanowe nie czynią wiele wysiłku, aby nawet najmłodszych artystów. Jednak ważne jest, aby przestrzegać interwał produkcyjny i poczekać, aż materiał jest całkowicie suchy. On będzie bardzo mocno i będą chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Natychmiast po wyschnięciu można przystąpić do najbardziej przyjemny działania - do utworzenia płyty i nadać jej ostateczny wygląd!

Łatwe i proste: panele dekoracyjne wykonane z gliny

Co lepsze pamiątkami wykonany własnymi rękami? W porównaniu z nią nie może przejść każdy, nawet najbardziej cenny dar! Zwłaszcza jeśli chcę przygotować niespodziankę dla bliskiej bardzo ważną osobą.

Glina - najbardziej dostępne i najbardziej popularnym materiałem do paneli dekoracyjnychGlina - najbardziej dostępne i najbardziej popularnym materiałem do paneli dekoracyjnych

Panele wykonane z gliny - wspaniała opcja prezent, który będzie w stanie opanować zarówno dzieci jak i dorosłych, bez najmniejszej trudności.

Wszystko co jest potrzebne - jest marginalny udział uwagi i chęci do zrobienia bez zmęczenia. Z reguły większość rejestracji czasu trwa półfabrykatów, z którego później i stanowiły obraz. Dressing dobrze i przenieść utwory w oparciu o - jeden z najprzyjemniejszych momentów, pozwalając wyobraźni pracować z pełną mocą, czasem tworząc bardzo prawdziwe arcydzieła.


Unikalna konstrukcja: panele dekoracyjne we wnętrzu nowoczesnego domu

Wnętrze nowoczesnego domu panele dekoracyjne mogą być używane jako typu modułowego i konwencjonalnej, to znaczy, gdy instalacja jest tylko jeden element. Główną różnicą wystroju - to koniecznie tworzy własnymi rękami. Rodzaj rodzaju rękodzieła. I nie może być żadnych zmian - nie istnieją jakiekolwiek ograniczenia.

Teraz, na przykład, rozpowszechnione panele:

 • papier;
 • tkanina;
 • drewno;
 • metalu;
 • szkło;
 • kamień;
 • gips;
 • poliuretan;
 • z tworzywa sztucznego o jakości spożywczej (znany również jako PVC).

Do wytwarzania paneli dekoracyjnych mogą być wykorzystywane w niemal dowolny dostępnych materiałów i środkówDo wytwarzania paneli dekoracyjnych mogą być wykorzystywane w niemal dowolny dostępnych materiałów i środków

Jeżeli osoba nameryanno tworzyć panele własnymi rękami, zaleca się przede wszystkim wystarczy spojrzeć na zdjęcia dekorów i zrozumieć, co to jest. Ponadto, jeśli bez doświadczenia, to lepiej skonsultować się z projektantem, aby określić, która opcja jest odpowiednia do wewnętrznych paneli wspomnianego domu. Właśnie z tego w większości i występują trudności. Warto zauważyć, że panele nie mogą być umieszczane tylko na ścianie. Sex - jest również swego rodzaju „web”, aby pomieścić wystrój.


Co wybrać: dekoracyjne panele na ścianach w domu

Z tych rzeczy najprostszy sposób, ponieważ mogą one być zakupione z półki. To, na przykład, wzory modułowych lub abstrakcję kulek w ozdobnej ramie drewnianej. Wygodnie, taki panel może zostać zamknięty przez chropowatych ścian bez wykończenia.

Szczególnie korzystnym wykonaniem takich paneli będzie stosowany, gdy zderzak grubościenna wcześniej zainstalowany (na przykład dla dostosowania).

Jakie są opcje Panel może być wskazane dla początkujących? Prosty wystrój - to paznokcie (lub szpilki) i nitki. Naturalnie, to zajmie więcej i tektury lub drewna Nadzorczej (z MDF, płyt wiórowych - nie jest tak ważne, ponieważ masa strukturalna jest dość mały). Dalej - gwoździ dokonanych przez wzorzec, na którym następnie naciągnąć skórę. Raczej atrakcyjna, a co najważniejsze - tanie.

Wybór materiału i tematyka paneli, to lepiej skonsultować się z projektantem, i wybrać najlepszą opcję dla danego pomieszczeniaWybór materiału i tematyka paneli, to lepiej skonsultować się z projektantem, i wybrać najlepszą opcję dla danego pomieszczenia

Mówiąc o ścianach, to jest dla nich najlepsze panele:

 • Modułowy wzór (podzielone na kilka części);
 • gwint do drewna (także w postaci fotografii);
 • Ornament mozaika lub tekstyliów.

Która opcja jest najlepsza w danym przypadku - lepiej skonsultować się z projektantem. Warto zauważyć, że panele mogą być stosowane do mebli i dekoracji, ognisko. A ktoś z nim i zrobił ukryć pewne wady, okablowanie. Ogólnie lot fantazji nie jest ograniczona.

Prosty wystrój: Dekoracyjne panele własnymi rękami

Najłatwiejsze panele Decor - jest najczęstszym i sztuki włókienniczej skład. Po pierwsze - jest to obraz, ale jest to możliwe do dekoracji nie tylko farby, ale również ze stiuku, gipsu, a nawet suszone testu puff! Obraz został uzyskany kształt trójwymiarowy, w tym przypadku będzie to wyglądać jak mural. Udekoruj je wszystkie możliwe i kamienie szlachetne, czy jest możliwe, aby przeznaczyć środki. Odpowiedni i prosty biżuteria, IPC (naśladowanie krople), który jest bardziej „ograniczonych” odmian.

Więc, najprostszym rozwiązaniem - panele tekstylne. Dla będzie wymagało płaty tkaniny, jak również na bazie drewna, który będzie dołączony tkaniny.

Obrazy i tablice tekstylne mogą łatwo tworzyć własne ręceObrazy i tablice tekstylne mogą łatwo tworzyć własne ręce

Pierwszy krok:

 • Lakierowane drewno arkusz pokrywy;
 • Oznaczyć drogę łaty zostaną umieszczone;
 • Szyć je w odpowiedniej kolejności;
 • Przyklejania do podłoża.

Że będzie miał obraz-panele patchworku tkaniny. Tanie, piękne i modne. Bardziej wyrafinowana wersja - Decor bezpośrednio z drzewa. Nie będą musiały być oparte na technikach rzeźbienia w drewnie. Jednak to wszystko musi być bardziej uzupełniać, na przykład, wkładki metalowe, kamienie, ceramika, tworzywa sztuczne i farby.

Dekoracyjny panel z rąk (wideo)

Główną zasadą jest stworzenie panelu - brak zasad. Może to być malarstwo, rzeźba czy cała instalacja kute. Ich stworzenie dla wielu stał się głównym źródłem zysku. Ale lepiej jest - przynajmniej spróbować zrobić to sam. Skomplikowane o tym nie ma nic.

Przykłady paneli dekoracyjnych (foto)

1b149f99ba6d691 06-1 2aaceae08448f96 06 56dec2397bd9f 143c7b46bc39bef239624c8dd9t1 - Kartiny-panno-dekorativnoe-panno-progulka-PO 8179a18d8f456ca6912211c82d8b17d2 222 1362671705panno1 96815199large006

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1