özel bir evde tavan süslemeleri ne: soruya Çözümler

özel bir evde tavan süslemeleri ne: soruya Çözümler

12 October 2017tavan seçimi özel bir ev dairede daha zengin bitirirtavan seçimi tüm inşaat / onarım sırasında neredeyse en zor işi olan özel evlerde vermek kvartirenutrennyaya daha zengin özel bir evde bitirir. Ama iç - bu tasarım projesinin gerçekte somutlaşan edilir. Çoğu zaman bitirmek tavana ile başlar.


Ne özel bir ev tavan yapın: süspansiyon yapısı

Bu cihaz en popüler. Bu tasarım, tavan kaba tavan eşitlemek gelmez verir dahası, tavan uzayda tüm iletişimi gizleyebilir, süspansiyon yapısı, gibi.

inşaat kendisi - bu sadece bir kutu, hala ihtiyaç optimum bitiş olduğu temeli olabilir. Seçenekler standart - alçı / boya veya duvar kağıdı yapıştırma. Modern tavan birleştirilebilir: alçı artı kutu tuval gergin.

Tabii ki, oda yüksekliği biz çok seviyeli tavan bahsediyoruz, özellikle herhangi bir kolye tasarımı muzdarip. Ama genelde özel evlerde yüksek tavanlı olduğu gibi bir anlamda zateivaet kurulum yoktur.

Kombine tavan alçıpan tavanlar tüm kusurları ve düzensizlikler tavanlar gizleyebilirsinizKombine tavan alçıpan tavanlar tüm kusurları ve düzensizlikler tavanlar gizleyebilirsiniz 

yapı asma montaj aşamaları

 • taban tabana hazırlanması. Tavan bitiş çökmeye etmez ve girmemektedir, sonra tamir hiçbir değişiklik olmadan devam edilebilir, kuvvet için kontrol edilmelidir. alçı mücadeleye Eğer, örneğin, bazı eksiklikler olduğunu ele alınması.
 • Metal çerçeve takılması. Daha önce, çerçevenin inşaat çerçevesi gerekli metal profil oluşturmak için bugün ahşap kaburgalar, kullandı. Tavan ve kılavuz profilleri için kullanılan çerçeveyi ayarlamak için. kılavuzlar duvar boyunca monte edilmiş ve tavan doğrudan tavan edilir.
 • Alçıpan tamamlanması. çerçeve kınına gereklidir. İlk olarak, bütün alçıpan montaj. vidalarla çerçeveye bağlı siyahtır.
 • tabakalar arasındaki eklemlerde yapıştırılması. Genellikle onlara (eklemlerde) bant serpyanka uygulanır ve daha sonra yüzey macun.
 • Bitirme. zevk meselesi - Nasıl daha iyi yapmak için. Genellikle bir resim veya halicilik olduğunu.

İşte standart düzenidir. kendisi alçıpan yapılar yükseklik "yiyor" olsak da hatta görsel olarak özellikle başarılı çok düzeyli tavanlarda, oda büyütebilirsiniz.


özel bir evde tavan tipleri: ahşap lambri

Doğal malzemeler özel bir ev daha organik bakacağız mantıklı. İşte çözüm ne çok süslemek için.

Ahşap tavan döşeme - şudur: • Kurul siding;
 • Kontrplak;
 • Raf çubuğu;
 • Süspansiyon tasarım ahşap yapısı.

En popüler seçenek - duvar lambri. bir tepe - bir tarafında diğeri ile, oluk ihtiva eden bir rendelenmiş ince tahta vardır. Tarak dil içine yerleştirilir ve böylece kalkan gidiyor.

Kalıplı - en demokratik malzemeyi tavan bitirme içinKalıplı - en demokratik malzemeyi tavan bitirme için

masif ahşap sıcaklık ve nem aşırı yanıt verme olanağı olduğundan, plakalar arasında dikişler de daha sonra sıkıştırılmış olabilir, sonra genişletin. Bu eklemler genellikle yuvarlak veya eğimli vurgulamak.

Duvar lambri kalın ve ince, dar ve geniş olabilir. Bazen kütüklerden bir simülatör.

Özel bir evde tavan izolasyon teknolojisi

Bitirirken adımların bol olan biri - yalıtım ve buhar bariyeri. Doğru olanı yap ve bitirme yolunda bir şey olmayacak.

Tavan yalıtımlı değilse, o zaman yükselen sıcak hava, odada kalmak olmazTavan yalıtımlı değilse, o zaman yükselen sıcak hava, odada kalmak olmaz

Özel bir evde tavan yalıtımı Özellikler:

 • ; Raf ve zımba Yapım ve montaj yardımı ile - Yalıtım katmanı iki şekilde döşenebilir
 • izolasyon için ideal bir malzeme - mineral yün, beton blok, fiberglas ve köpük ısı korur daha iyidir;
 • Tavan örtüşme yalıtım kirişler ile aynı hizada olmalıdır varsayar Mesh;
 • Çok dikkatli bir şekilde, sık sık tavan alanı içinden geçen özel bir ev gibi (baca alanında yalıtım bırakmaya gerek;
 • Biz birkaç tabaka koyarak, mineral yünü konuşursak, yün levha birinci tabakanın orta maden yünü ikinci tabakanın slab birleşme olması gerekir;
 • Yalıtım saydam tabaka, normal olarak kapalı ve ayrıca kılıfın takılır.

Bu ev bir tavan onun tavan ve taban bölgesinde ise yer olup olmadığını, sıcak gerekli olmadığını belirtmek gerekir. Ve ses yalıtımı arttırmak için, boşluk harç ile karıştırılır kum ve testere talaşı, ile doldurulur.


Yeni tavanında Kalıp

tavanda Kalıp - bu da insan sağlığı için zararlı olduğunu, sadece estetik ve hoş değil değil. kalıp hiç görünmedi için, evde nem seviyesini kontrol etmek gerekiyor.

Genellikle bu havalandırma sorunu. Düzgün çalışmıyorsa, yerine yeni veya ek yükleyin.

Kalıp hakkında bilmek de önemlidir:


 • odası, açık pencereler ve kapılar kurutun;
 • Etkilenen bölgeyi düzeltmek tavana sıvalı ve burası antiseptik ile tedavi için emin olduğu;
 • Kalıp kurtulun bu sorunu çözmek için kesin tasarlanmış özel aletler, gerek;
 • Önce bir solüsyonu ile bir sünger kalıp bölümü ile muamele edilir, daha sonra, yıkanıp temizlenmiş ve kurumaya bırakılır;
 • O zaman akışı içinde özel mantar önleyici katkı maddeleri ile astar, macun ve boya bulunmaktadır.

Kalıp özellikle çocuklar için, sağlık için ciddi hasara neden olabilir. Bu yüzden mümkün olan tüm yollarla herhangi mantar tavana oluşumlar ve duvarlar ile başa çıkmak için gerekli olanKalıp özellikle çocuklar için, sağlık için ciddi hasara neden olabilir. Bu yüzden mümkün olan tüm yollarla herhangi mantar tavana oluşumlar ve duvarlar ile başa çıkmak için gerekli olan

Eğer bir alçıpan tavan yapacak olsam, bu uçlar ve zamyvkoy alçı levha ile rahatsız değer değildir. Basitçe etkilenen yaprakları çıkarın ve yenisi ile değiştirin.

Ancak nadir ve yoğunlaşma ve rutubeti olmayan ıslak alanlarda, çerçeveye hem özel neme dirençli alçı panelin gerekir.

Özel ev tavan tasarımında ahşap çıtalar

Yeni tavan, sadece taban tavan kapağı olamaz, ama aynı zamanda hemen her tasarım projesi oluşturmak için.

tavan yüzeyinde güç yükü özel bir evde Yani - bu sadece kendi ağırlığıdır, hem doğal ve insan yapımı malzemelerin üretiminde kullanılır. ahşap evler özel dikkat nem ve sıcaklık koşullarının korunması için ödenen beri iyi seçenek bitirir hepsi aynı ahşap çıtalar bulunmaktadır.

kaburgalar alınırsa, değil iyi kalite, her bir parçanın ön zımparalanabilir. Bunu yapmak için, tabii ki, eskisinden daha iyi tavana ray yükseltmek ve orada bunu düzeltmek. Basitçe, koyun onlar tavan dikmek önce uygun biçimde raf getirmek.

Ama her zamanki gibi zaten bitmiş raf kaplama çivileniyor. çivi başları görünür olması gerektiğini unutmayın. Böyle bir yolu tonda tavan dekore, sonra vernik.

kendi elleriyle bir eko-tarzında özel bir evde Tavanlar

Eko tarzı geliştirme geçen yüzyılın sonunda, nispeten yakın zamanda haline gelmiştir, ama bugün aktif geliştirilmesi ve yeni yuvarlak değil, sadece tutulur yaşanıyor. günlük yaşam kişilerde popüler sadece doğal malzemeler, Becoming plastik, polietilen ve bolluklarını vb reddetme

İnsanlar da bu örneğin, bir kazan ya da gaz ısıtma ve ısıtma Alternatif düzenlemelerde başvurmadan gibi kavramlar reddetme. Bu güneş ve rüzgar jeneratörleri, ısı pompaları, vb

Yeşil Binalarda Tasarım seçenekleri tavan:

 • jüt veya bambudan Duvar Kağıtları - değil standart, ama çok ilginç çözüm;
 • Mantolama astar - en kolay, bir uzlaşma;
 • Alçı tavan - çevre dostu bir malzeme, en önemlisi bitirme ile aşırıya kaçmayın. 

Günümüzde evin iç kısmında daha ağaçtır ilki doğal malzemeler kullanırGünümüzde evin iç kısmında daha ağaçtır ilki doğal malzemeler kullanır

genel Eko tarzı ağaç vurgular - aksesuarlara kadar. Eh, renk onlar en organik, hatırı sayılır öneme sahip bu tarz yeşil ve kahverengi olacaktır tercih olduğunu.

Özel bir evde tavan kaplama (video)

Özel bir evde Tavan dairenin tavanına daha bittikten bundan daha azı. Belki onun tasarımı, daha doğal dairenin tavan görünümü daha az parlak olmalıdır. Ancak, genel stil ve mekan kavramı ile değişir olmaz seçeneği.

Başarılı bir çalışma!

Nasıl özel bir ev tavan süslemeleri (fotoğraf)

-A7827009034cb3c944d1c3f 2 g4 imgserver-1 görüntü 195094 imgserver-3 imgserver-2 imgserver-4 imgserver-6 imgserver-8 imgserver-9

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 + = 27

map