oturma odasının iç şömine rolü: 4 fotoğraf ve ekipman tipi

oturma odasının iç şömine rolü: 4 fotoğraf ve ekipman tipi

12 October 2017şömine yardımıyla önemli ölçüde oturma odasının estetik kalitesini artırmak ve ona rahatlık verebilirşömine anlamlı oturma konforu estetik nitelikleri geliştirilebilir ve vermek sayesinde bozuk olamaz sıcaklık ve konfor Şömine kapalı bir atmosfer yaratır. Orada başka, daha pratik nedendir - dekor temel düşünce olarak kullanımı kolay şömineler. Bu yüzden oturma odası, küçük bir dünyanın merkezidir olur açıldı - Evinizde ve şömine çok kullanışlı bu atmosferde uyacaktır.


şömineli İç oturma odası

Yangın, eski çağlardan beri, sıcaklık ve konfor bir sembolü olduğu söylenir. Şömineler Modern dünyaya bu antik geleneğe aktarmak için izin verir. Ama sadece evlerde kullanılmaz "şömine odak." Çoğu zaman, bu ev konforunda ziyaretçi getirmek için çalışıyor, kafede ayarlamak başladı. Aynı mantığı doğru otel ve zâviye sahipleri tarafından kullanılır. kendi işyerlerinin iç eve yakın olacak daha, daha rahat misafir hissedecek ve daha onlar bu yeri terk etmek istemiyoruz.

Şömine oturma odasının iç kısmı ile aynı tarzda yapılmalıdırŞömine oturma odasının iç kısmı ile aynı tarzda yapılmalıdır

Ne kadar çekici şömine kurulumu fikir, ama gelen bu kurulumu için bir ön koşul olduğu gibi, özel bir evde yaşamak yoksa vermek zorunda kalacak ve taban alanı az 20 m2'lik olmayacaktır.

şömine üstünde Duvar resim ya da bir saat ile dekore edilebilir. Ve her ikisi için, eski masif çerçeve kullanmak daha iyidir. Bir resim asmak karar verirseniz, tarihsel üremeyi asmak için gerekli değildir. Kediler, köpekler ve kuşlar da çalışmaz. Özgün olacaksa daha iyi sipariş üzerine yapılır çok ünlü resim veya portre değildir.

şömine kurmak için, ayrı bir vakıf doldurmanız gerekecektir. şehir dairelerin sahipleri elektrikli şömine ile seçeneği kullanmak zorunda kalacaktır.


oturma odası için şömine çeşitleri

üreticilerin çeşitli arasında, ekipmanın ana türlerini tanımlamak mümkündür.

Elektrikli şömine minimalizm veya hi-tech tarzında yapılmış, oturma odasında harika görünüyorElektrikli şömine minimalizm veya hi-tech tarzında yapılmış, oturma odasında harika görünüyor

Biz detaylı olarak şömine türlerini analiz: 1. Odunla yanan şömine. Bu şömine ilk türüdür. Böyle bir lüks sadece hali vakti ailesini övünme zaman. oturma odası ısıtma - ayrıca dekoratif bir işlevi sadece, ama şömine pratik bir amacı vardır. drovnitsu - bu yer çekilen odun yakınında bulunduğu evlerde. Genellikle bir evde fırın dikilmiş.
 2. Elektrikli şömine. Bu seçenek, dekor elemanı tesisatının zevk mahrum etmek değil, apartmanlar sakinleri için geldi. Estetik olarak, böyle bir şömine etkisi küçük olmaz. Hatta ona, tabii ki, gerçek bir yangın ısı küçük bir miktar yayar, ancak.
 3. Yükseltilmiş şömine. iç Bu fragman herkese gelemez. Böyle harikalar maliyeti çok "lokma" olmayacaktır. Tabii ki, sipariş veya mağazadan satın, ama kendi elleri çok daha ilginç yapabilirsiniz. herhangi bir malzeme onarım kalan veya özel donanım mağazadan satın olabilen böyle bir yangın için kullanılır. üstte büyük aile fotoğrafları bakacağız şömine Içinde, aynalar, tablolar koyabilirsiniz mumlar ve çelenk ile süsleyin.
 4. Biyo-şömine. Bu seçenek ahşap etrafında karışıklık istemeyen kişiler için idealdir, aynı zamanda yangının bu tip keyfi kendilerini mahrum acelesi olmadığını. Bu tür bir birim brülör içinde etanol olduğu kadar tam zararsızdır.

Her türlü İnşaat Güzel bir bonus dairenizde spreyi yerini alacak özel aromatik karışımların, satın alınacaktır.

oturma odasının iç Yükseltilmiş şömine: resimler ve örnekler

Ilginç bir çözüm stüdyo daireler iç şömine kullanmaktır.

O çeşitlilik getirmek ve görsel oda artırır, konfor eklemek, salonun ve mutfağın ayırım bölgesi haline gelecektir.

sahte şömine yap, duvardaki mumlar ve özel bir niş kullanabilirsinizsahte şömine yap, duvardaki mumlar ve özel bir niş kullanabilirsiniz

Eğer iç tasarım şömine kullanılarak, kullanması gereken birkaç kural vardır:

 1. Bir şehir dairede bunu kullanarak, şömine iç temel unsur olacağı aslında hazırlanacak böylece Şömine her zaman dikkat çekiyor.
 2. köşede bir şömine böyle "Kütüphane" veya farklı bölgeleri arasında bir bölme olarak kullanıyor gibi alanlarda sadece duruyor yükleyin. Örneğin, ne zaman yemek alanında rekreasyon alanı ayırmak için gereklidir.
 3. Eğer iç düz şömine kullanırsanız, yuvarlatılmış köşeleri olan bir kutu seçmek için tavsiye edilir. Bu oda yumuşak ve zarif çizgileri yapacaktır.
 4. ateş yaktı ve tüm binanın tarzına bağlıdır tarzı, Dan. Eğer modern bir versiyonunu, şömine için çerçeveyi isterseniz, cam, plastik, ahşap, metal kullanabilirsiniz. Ama klasikleri sevenler taş ya da tuğladan yapılmış bir şömine seçmelisiniz.

Eğer şömine alanında koymak Mobilya, üstünde olmamalıdır. Televizyon ya da bilgisayar da bu site için tavsiye edilmez. Yine de, resimler, parlak, açık bitki ve diğer iç öğeler vazo vazgeçmek kendine dikkat aşırı sıkmamaya değer. Ama kabarık halı veya cilt zarar vermez.

klasik sürümünde fotoğraf ve örnekler: şömineli oturma odası İç

tanımını duymak korkmayın "klasik tarzda." Modern tasarımı için, bu konsept bunu anlamak için kullanılan biraz daha geniştir.

klasik tarzda altında gizlenmiş ve edilebilmektedir Barok ve Rönesans ve İmparatorluk, hem de doğasında stilleri "altın çağ".

Klasik oturma odasında şömine doğal taş veya dekoratif tuğla obkladyvat önerilirKlasik oturma odasında şömine doğal taş veya dekoratif tuğla obkladyvat önerilir


odaya klasik benzer bir görünüm vermek için, ipuçlarını kullanın:

 1. Hepimiz klasik tarzda simetri dayandığını söyleyebiliriz. Bu iç ve yerleştirme yansır. Odadaki mobilya tanıdık bir görünüm ve büyüklüğe sahip olmalıdır. Eğer kanepe koymak istiyorsanız, o zaman geri gelecektir. Eğer 4 ayak üzerinde, sonra bir sandalye koyarsanız.
 2. biz böyle bir iç malzeme hakkında konuşmak ise, metal yapılar ve tekstil uçlar kullanabilirsiniz. Kaçınmak ve ahşap aksan gerekli değildir.
 3. renk düzeni gelince, doğal bir ton seçin. Bu bej, mavi, yeşil, kahverengi olabilir. Ek bir renk olarak altın, bakır ve gümüş uygun olacaktır.
 4. materyal seçimi, böyle kadife, kadife, jakarlı duvar halısı gibi malzemelerin için durmak.
 5. şömine bahsetmişken, o zaman çok büyük veya çok küçük şömineler tercih edilmemelidir. Bitirmek için, ahşap, taş veya granit kullanırız. çöp gerekir şömine camdan, böyle bir stil kararda görünmüyor.
 6. dövme süs kullanabilir, bu fikri zarar vermez. şöminede kullanın ve dekor ile ilgili öğeler ayrıntıları.
 7. Eğer halı gibi - çekinmeyin. Bu tasarım için, oldukça uygundur. Eğer saten yastık kullanabilirsiniz ayrıntıları gibi, bu malzeme konsepti içine de uyacaktır.

uzay baca kullanımı biraz uzakta gelenekten olabilir ve sandalye kullanmak değil. , Ipek kullanmak döşemelik, osmanlı kullanın küçük bir masa koymak ve rahat bir atmosferde bir fincan çay keyfini çıkarın.

oturma odasının iç şömine kullanımının Modern eğilimleri

daha kutupsal tasarımında modern eğilimler. Bazı maksimum basitlik ve renklerin diğer karakteristik isyan ararlar.

sentetik karakter - diğer doğal maddelerin karakteristik bazı modellerde için.

camda bulunan Şömine, modern yaşam için iyi uyumcamda bulunan Şömine, modern yaşam için iyi uyum


Böyle bir atmosferi şömine içine girmek için aşağıdaki yönergeleri kullanın:

 1. Bu, açıkça, parlak renklerde yapılmış büyük oda, olmaktır. Bu odaya tazelik ve ferahlık etkisi verecektir. Ve bu biraz sıra dışı hale getirmek için, parlak bir vurgu rengini ekleyin.
 2. Modern tasarımlı çalışarak, şömine seçeneği keyfini mümkündür. Burada malzemelerin herhangi türlerini kullanabilirsiniz. Biyo-şömine duvarına ya da küçük bir sette kullanılabilir. Ayrıca, montaj yeri seçiminde herhangi bir kısıtlama yoktur.
 3. Malzemelerin seçimi de sınırlı değil. Eğer yüksek teknoloji tercih Fakat, doğal malzemeler geri dönmek için gereklidir. geri kalanı için olduğu gibi, herhangi bir tasarım, çağdaş mobilyalar ve kumaşlar kullanabilirsiniz.
 4. Modern oturma odasında önemli bir unsur büyük pencereler bulunmaktadır. Bu mümkün değilse, aydınlatma vurgu yapmak. Birkaç türlerini kullanabilirsiniz. Örneğin, merkezi (avize, arkadan aydınlatmalı tavan veya spot) ve ilave.
 5. Eğer şömine yerleştirme alanında aynalar kullanırsanız - bir ışık odaya katacak.
 6. Aksi takdirde, yangın zonu mümkün serbest olduğu kadar bırakmalısınız. Dekoratif öğeler kullanılarak, oda yığılmayı için gerekli değildir.

odası için mobilya, telif çiçekli fikirlere klasik çözümlerden, herhangi birini seçebilirsiniz.

Retro tarzı ve ne teslim

Modern daha az bağbozumu aksan ile Stiller. En popüler Provence kabul edilir. Bu stilleri için çatlaklar ve eski parçalarla yapay unsurlar sürtünme ile karakterizedir. Odalar ahşap yapılar, mobilyalar klasik doğrusal ve oyma dekor elementlerin kullanımını tercih etmektedirler.

Retro tarzda kullanılan yangın dövme elemanlarının imalatında, antika dekoreRetro tarzda kullanılan yangın dövme elemanlarının imalatında, antika dekore

Renk seçimi iki kurallara uymak etmektir. metalik renk kullanmayın ve parlak renkler kullanmayın. Yani soluk gibi renk olmalıdır vardır. Burada ve bu stil için şömineler belirli kaplamasıyla seçilmelidir. İyi bir uyum taş ve kabaca yontulmuş ahşap, ancak falshkaminy katı değil kullanmak gerekli değildir.

Evde Coziness: oturma odasının iç (video) şömineler

şömineli oturma odası tasarımı algısı, endişelenmeyin. Bir kez çok ateşle karar verdik, gerisi saat gibi gidecek.

oturma odasında Tasarım şömine (iç fotoğraf)

1 1ecf373eff5cd4c4ae8609a27fe738a1 16 --- 2 13 280af852436368300d671d3b0d3a73bd2 516ef47f95b9fa71872a8afadbce4f345039f0ac 585e2e14c44b1 12110 74676262 a16

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1

map