Oturma odasında iki seviyeli tavan inşa etmek nasıl

Oturma odasında iki seviyeli tavan inşa etmek nasıl

12 October 2017Trey tavanlar, geniş bir oturma odası için mükemmel bir seçenek olurduTrey tavanlar gostinoyDlya tasarım oda geniş olması durumunda iki seviyeli tavan kullanılması tavsiye edilir geniş bir oturma odası için mükemmel bir seçenek olacaktır. polivinil klorür veya alçı levhaların paneller çok katmanlı bir yapının oluşturulması için de kullanılabilir. Malzeme özel kasaya bağlıdır. Metal çerçeve üretmek mümkündür. paslanmaya karşı eğilimli değildir, çünkü alüminyum ürünleri kullanmak tercih edilir.


oturma odasında düzeyli tavanlar: avantajları ve dezavantajları

Çok seviyeli tavan Ancak dezavantajları yok değildir, birçok avantajı vardır. Böyle bir yapının kendine has bir avantaja - genellik. Bu yapıları aydınlatmak için herhangi bir ışık kaynağı kullanabilir. Buna ek olarak, düzeyli tavanlar taban yüzeyinde herhangi bir kusur gizlemek yardımcı olur.

Oda alanı bir çok-seviyeli tavan kullanılarak arttırılabilirOda alanı bir çok-seviyeli tavan kullanılarak arttırılabilir

çok seviyeli tavan yardımı ile, odanın görsel büyütme yapabilirsiniz. Ayrıca bu yapıların yardımıyla, birkaç işlevsel alanlara oda ayırabilirsiniz.

çok seviyeli tavan Dezavantajları:

 1. yüksek maliyet. Eğer paneller, bağlantı elemanları ve profilleri çok sayıda satın almanız gerekir olarak düzeyli tavanlar, size pahalıya mal olacak.
 2. tasarım az yer kaplar. odanın bir çok-seviyeli tavan yüksekliğine kullanıldığında 25-35 santimetre ile azaltılır.
 3. Kurulum karmaşıklığı. Bu tasarım doğru işaretler ve kurulum talimatları tam olarak uyulmasını gerektirdiğinden 2 seviyelerinde Tavan inşa kendi çok zordur.

kendi elleriyle alçı levhalar Trey tavanlar

bunlar nispeten ucuzdur ve yüksek mukavemetli özelliklere sahip beri Alçıpan panelleri yaygın tavanlar terbiye için kullanılmaktadır. düşük özgül ağırlığa sahip alçı panelleri kullanmak için uygun iki seviyeli bir tavan yapımı için unutmayın.


Alçı paneller iki seviyeli bir tavan için mükemmel bir malzeme olanAlçı paneller iki seviyeli bir tavan için mükemmel bir malzeme olan

Kurulumu başlatmadan önce, bütün taban yüzeyi bölümlemek ve profiller için delikler yapmak gerekir. tavanda çatlaklar varsa, bunları zashpaklyuyte emin olun.

Alçı iki seviyeli tavan montajı teknolojisi:

 • Duvar UD-profilinin takın. Bu tür ürünlerin eki için 6-7 mm çapında içi boş duvar fişleri kullanmak daha iyidir unutmayın.
 • süspansiyonlar yüzey için vida. bitişik elemanlar arasındaki mesafe 57-60 cm geçmemelidir.
 • CD-profillerini yerleştirin. Onlar UD-profilinde bulunan deliğe, takılı olması gerekir.
 • sandık birinci seviyenin yapıldıktan sonra, bu alçı panoları obsheyte. sabitlemek için paneller vidalar kullanır.
 • Daha sonra, ikinci seviyede bölünmesi ile tavan çerçevesine geçerlidir.
 • Mahsul yan duvar profilleri.
 • Duvar UD-profil vidalayın. duvara ve CD-profil eklemek için UD-profil arasında dekoratif tavan yapmayı planlıyorsanız.
 • İkinci bir tornalama seviyesi olan alçı panoları obsheyte yerine getirdikten sonra. kullanılan vidalar olmalıdır panelleri düzeltmek için. yapının dikey kısımlarını kınına unutmayın.
 • macunu ile bitişik paneller arasındaki eklem kapatın.
 • Daha sonra, bitirme geçin. Bu akrilik boya kullanmak en iyisidir.
 • aydınlatma takın.

plastikten iki seviyeli tavan olun

Plastik paneller Alçıpan için iyi bir alternatiftir. Bu madde biraz daha ucuz olmakla birlikte, sıcaklık düşüşü nedeniyle deforme olabilir.iki katmanlı bir yapının yapımı için kesintisiz paneli uygulanan en iyisidir. Eğer böyle bir olasılık yoksa, boyutlar 260h270 cm PVC panelini kullanılması önerilir.

Plastik paneller alçıpan mükemmel bir alternatiftirPlastik paneller alçıpan mükemmel bir alternatiftir

plastik panellerin bir iki seviyeli tavan nasıl yüklenir:

 1. İlk olarak, bir taban yüzeyi kir ve sıva temizlenmelidir. akrilik dolgu macunu kullanarak çatlakları kaldırmak için emin olun.
 2. Daha sonra taban yüzeyi antiseptik çözeltisini. Bu kalıbın riskini en aza indirmek için olduğunu. Antiseptik astar uygulamak en iyisidir. Alternatif olarak, klor içeren başka herhangi bir uygun malzemeden oluşur.
 3. UD-profil takın. Sonra onlara kayışı ve CD-profilleri ekleyin. İkinci seviye çıta benzer bir şekilde monte edilir. ikinci karkas katının üretimi için, dikey ve yatay uçlar ile özel bir profil uygulanması gerektiğini unutmayın.
 4. kablolama gerçekleştirin. teller yalıtmak unutmayın. Bu amaçlar için, plastik oluklu boru kullanmak daha iyidir.
 5. plastik paneller ile Obsheyte çerçevesi. Onların eki için paslanmaz çelikten yapılmış vidalar kullanılarak. Birbirine bağlı paneller "dil ve oluk" bir sistem vasıtasıyla bağlanır.
 6. tabakalar arasında yer alan dikey bir düşüş, kaplama, bir ince plastik şeridi kullanılır.
 7. dikey çizgilerin arasındaki birleşme plastik dirsek ve baget kullanılarak sabit.
 8. Sonra kaide ve aydınlatma yüklemek için gereklidir.

LED aydınlatmalı iki katmanlı tavan nasıl yapılır

tavan yüksekliği 2.7 metreyi aşarsa, alışılmadık bir aydınlatma ile iki katmanlı bir yapı üretmek mümkündür. Özel bir kutuya monte aydınlatma. Böyle bir yapının üretilmesi için, kartonpiyer uygulanması tavsiye edilir.

Odadaki özgünlük verecek Olağandışı aydınlatmaOdadaki özgünlük verecek Olağandışı aydınlatma

iki seviyeli tavan aydınlatma ile montaj teknolojisi:

 • duvar ve tavana kılavuz rayı takın.
 • tavan profilleri dikme askılar yapmak.
 • Sonra kılavuz raf tavan profiline bunlar eklemek gerekir. Sonuç olarak, çıkıntılı profilleri vardır edildiği bir tavan kutusu, sahip olmalıdır.
 • Balenlerin çıkıntılı uçları başka kılavuz profili takın.
 • Rota kablo ve oluklu boru bunun izole.
 • Obsheyte çerçeve alçı. kutuda eklemler alçıpan levhalar raflar üzerine kesinlikle yerleştirilmesi gerektiğini unutmayın.
 • Sonra kutunun sonuna jant takmak gerekir. U-şekilli profil konfigürasyonu kullanılarak üst kenarı güçlendirmek için.
 • Zashpaklyuyte boya veya alçı.
 • niş içinde ışık fikstür takın.

Tavsiye teyp aydınlatma cihazı olarak LED. Bunun için, ilgili güç kaynağı ünitesi ile seçilmelidir. Optimum güç belirlemek için, LED şerit uzunluğunu ölçmek ve ürünün güç ölçer ile çarpın gerekir.

Oturma odasında iki seviyeli tavan montajı (video)

 

Her kişinin kuvveti altında iki katmanlı bir yapı oluşturmak. Önemli olan - kesinlikle yükleme talimatları gözlemlemek ve düzgün bir yüzey işaretlemek için. Alçıpan için önerilen çok seviyeli tavan inşası için. Bu malzeme dayanıklıdır ve yüksek dayanıma sahiptir. Sınırlı bir bütçeniz varsa, PVC paneller kullanmak daha iyidir.


Oturma odasında iki seviyeli tavan tasarımı (fotoğraf örnekler)

Photo57 pol-potolok-2 TV duvar kabine-resimleri-oturma odası 5XBDnjnbPsg 5 31-1024x768 122 42 76 896387b5ae3c34e

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 5 =

map