oturma odasında bir raf seçme: Mobilya 4 kurallar

oturma odasında bir raf seçme: Mobilya 4 kurallar

12 October 2017Raf salon daha fonksiyonel ve pratik olmasını sağlarRaf rafları sadece küçük öğeleri çeşitli saklamak için gerekli olan günler Uzun gitmiş salon daha fonksiyonel ve pratik olmasını sağlar. Şimdi bu kartonpiyer yapılmış kompleks yapıların yardımı olmadan imar tesislerinde için çok kullanışlı bir öğedir. Ve oturma odasında raf - Bu kitap, favori filmleri, hediyelikler karşılamak için başka alandır. Biz Daire boyunca mobilya en pratik parçası olduğunu söyleyebiliriz.


Stil çözümleri: oturma odası iç raf

daire için raflar farklı şeyler saklamak için çok rahat ve fonksiyonel bir sistemdir. Klasik ve modern how: Herhangi bir iç evrensel ve uygundur.

rafları birkaç tipi vardır:

 1. Hiçbir arka duvarı. Bu yalnızca raflarda oluşan raf, en kolay geçiş görünümüdür. o duvarlar ve kapılar olmadığından, o fazla yer kaplar ve iç hafiflik hissi yaratır etmez. Minimalist tasarım salonu için uygundur;
 2. Kapalı türü. Mevcut sıradan bir dolaba anımsatan boş arka duvar, ama hiç kapı yoktur. (Raflara, palet veya alt dolapları bir kısmını kaplar opak kapaklı geri çekilebilir çekmeceli,) klasik tasarım ve raf kapalı tipte detayları ile özellikle orijinal görünüm açık modeli.

raf oturma odasının estetik kalitesini artırmak ev eşyaları ve dekor elementleri depolamak için tasarlanmıştırraf oturma odasının estetik kalitesini artırmak ev eşyaları ve dekor elementleri depolamak için tasarlanmıştır

imar için rafların her iki türü, sabit düzenlenmiş olması ve mobil olabilir. ekranın bir tür olarak hizmet gibi tekerlekli hafif bir model vardır, onlar sayesinde, sen, oda ve mekan içini değiştirebilir. Çocuk yatak odasında alan uyku gelen oyunlar için oturma odasında veya bölgesinde rekreasyon alanına yemek için ayrı bir alan: Onlarla birlikte bir imar alanı yaratabilir.


Raflar farklı yerleşim (yer, duvar), şekil (doğrusal ve köşeli), tasarım (raflar üzerinde yerleştirme raflar, bölümler, panel, boiserie takımları) ve tasarım vardır.

Herhangi iç için uygundur ve oda tasarımı için güzel bir değişiklik yapacak Leroy Merlin veya Ikea orijinal versiyonlarını bulabilirsiniz.

oturma odasında Köşe raflar - zor bir seçim

çok önemli bir özelliğin - Odanın iç Rack. Bu tasarımı tamamlayıcı ve görsel yarda artırmak için, yer kazanmak için yardımcı olur. Rusya, son zamanlarda yaygın, ve zaten birçok açısal mobilya olarak tüm avantajlarını değerlendirmek mümkün olmuştur.

avantajları arasında şunlar yer alır: 1. Sen yerden tasarruf edebilirsiniz. Kullanılmayan alan elverişli raf veya diğer köşe mobilya tarafından işgal edilebilir. Küçük bir apartmanda bu büyük bir avantaj olurdu;
 2. Yüksek çözünürlüklü. Tipik olarak, böyle modeller hantal ve birçok şeyi ve küçük şeyler barındırabilir;
 3. Yetenek ayırma alanı. Her şeyin düzgün düşünmek ise, köşe raflar bölgeye odanın ayrılması harika eleman olabilir;
 4. geniş model seçeneği. Şimdi satışa, sen stilleri ve tasarımları ile çeşitli açısal raflar büyük miktarda bulabilirsiniz.

Kompaktlığı nedeniyle, köşe raf küçük yaşam için mükemmeldirKompaktlığı nedeniyle, köşe raf küçük yaşam için mükemmeldir

kompaktlıkta böyle mobilya ana artı. Bu model ve tartışılmaz avantajları - hacimli mobilya odada hemen hemen görünmez bir hale gelir doğru tasarım çözeltisi ile bir araya artan kapasite ve pratiklik.

Çok önemli seri üretim modeli: mevcut olanları altında uyacak odasında düzenli olarak yeni raflar eklemek için izin verecektir.

Köşe raf seçerken dikkate alınmalıdır:

 1. yüksekliği;
 2. derinlik;
 3. Şekle;
 4. seriality;
 5. Malzeme.

mümkün olduğunca kendi elleriyle köşe raf yapma, bunu daha pahalı olacak, ama ortaya çıkan tasarım en özgün iç uyması edilebilir.

Mobilya ve oturma odası için raf: malzeme ve boyutlar

Bir raf seçimi, her zaman başarıyla mevcut ortama girmiş, böylece, yapıldığı malzemeye dikkat etmelidir, mümkün olduğunca uzun ve hizmet verebilecek kadar güzel görünüyordu.

ayırt:

 1. metalden üretilmiştir. nedeniyle dayanıklılık yaygın ve sanat için de kullanılabilir.
 2. Ahşap. Kolay kurulumu ve elverişli edilebilir. Bu tür yapılarda başarıyla raflar inşa etti.
 3. Plastik. Rahat ve iddiasız. Çocuk odası için ideal.
 4. Cam. bu raflar yerleştirildiği oda görsel olarak genişletilir.
 5. Açık modeli. Onlar bir ev kütüphane düzenlemenize yardımcı ve yapının mukavemeti bütünlüğünde her şeyi koruyacaktır.

raf farklı yaşam alanları arasındaki bir kısım olarak hareket edebilirraf farklı yaşam alanları arasındaki bir kısım olarak hareket edebilir


Çok yaygın modüler raflar, örneğin, beyaz, zarif ve asil bakacağız. Kitaplık herhangi bir odaya uygun evrensel bir tasarımdır.

nasıl rafları ve çekmeceleri seçimi, ana seçim kriterleri dikkate almak gerekir:

 1. yüksekliği;
 2. genişliği;
 3. derinlik;
 4. raflar arasındaki mesafe;
 5. Malzeme.

En 1.8 m yüksekliği olarak kabul edilir, gerisi alıcı kişisel bir seçimdir. Optimum genişlik - 90 cm, derinlik - 45 cm, kitap rafları 30 santimetreden büyük olmamalıdır.

Raflar, farklı uzunluklarda ve farklı yüksekliklerde yerleştirilmiş raflar, çok özgün görünüyor ve kapalı kapı ve hücreler ile birlikte açık raflar, tasarım kolaylık ve pratiklik ilave edildi.

oturma odasında mutfak eşyaları için Pratik raf

o özel günde alkol ve masa örtüsü saklamak için, çekmecelerde çatal yerleştirin güzel bir dizi ayarlayabilirsiniz çünkü Dolaplar sadece oturma odası için yarattı. Genellikle bu tür vakalar oturma odaları için diğer mobilya ile toplam koleksiyon üretmek, bu nedenle, tasarım yapan, kolayca değil gevşek mevcut iç yemekleri için raf alabilirsiniz.


sadece nedeniyle işlevselliği, seçilmiş yemekleri rafları, aynı zamanda oda süslemeleri: bulaşıkları şeffaf dolap kapı için odanın uzaya biraz tadını ekler.

bulaşık rafları genellikle güzel setleri ve çeşitli dekoratif öğeler tutulurbulaşık rafları genellikle güzel setleri ve çeşitli dekoratif öğeler tutulur

içerideki rahat bir oturma odası yapmak için, dikkatli çanak rafları seçmelisiniz:

 1. Sen odasında bir dolap bulmak için karar vermeniz gerekir. yemekler ve çatal bıçak uygun büfeye için. O bir sürü ağırlık dayanabilir ahşaptan yapılmış ek pratik dolaplar ve raflar vardır. Pahalı yemekler ve hizmet için vaka-mart alınmalıdır;
 2. Yemeklerin sayısı ve rafın boyutuna bakmak gerekir. küçük bir oda uygun uzatılmış köşe dolap için, neredeyse belli olmayacak, ancak birçok faydalar getirecektir;
 3. çok fazla yer açmadı raf için, bir aynalı duvar ve etkileyici bir cam kapılı bir model seçmek gerekir;
 4. İnce odun İtalyan klasik koleksiyonunun klasik salon takım raflarında örneğin uygun tarzı, olmamalıdır;
 5. aile çocukları varsa, rafın bir cam versiyonunu almayın. Ayrıca, cam ile bir kabine seçerek camın gücüne dikkat etmek gerekir.

oturma odasında şık raf (video)

Raf - mobilya basit ve kullanışlı bir parça. Bu ayırma duvarı olarak kullanılabilir ve bir ayırma bölgesi tablo, raf ve çekmece, dolap ve bölmelerin çok varyasyon oluşan edilebilir. rafın temel görevi - o yıl sonra müşteriler yılın giderek artan sayıda fetih öne çıkmaktadır hangi vakaların büyük hacmi ve diğer mobilyaların değişimi.

oturma odasında rafları örnekleri (fotoğraf iç)

1566 2cfa2f83097ab41cb8bce322eb08ff50 03 3c54de99188ae6f02738835c9215 112 15b4117196a10249ab05dfb439f64546 27b14201044e3b2423161fe85603330a 384 94 81100

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 − = 29

map