oświetlenie sufit w korytarzu: 15 Wskazówki dotyczące organizowania

oświetlenie sufit w korytarzu: 15 Wskazówki dotyczące organizowania

12 October 2017Dzięki odpowiedniej wielkości oświetlenia można optycznie powiększyć halęDzięki odpowiedniej wielkości oświetlenia można optycznie powiększyć prihozhuyuPrihozhaya - jest to pokój, który nie da się uniknąć każdego gościa. To z tego pokoju, pierwsze wrażenie z domu i cechuje go przedpokój właścicieli apartamentów. Dlatego konieczne jest, aby zbliżyć się do procesu rejestracji sali z całą odpowiedzialnością. Jednym z najważniejszych elementów wystroju, który jest w stanie radykalnie zmienić wygląd pokoju jest oświetlenie. Jakie funkcje oferuje oświetlenie w przedpokoju, jak wybrać i ustawić oświetlenie w holu - przeczytać artykuł.


hol wejściowy: oświetlenie sufitowe

oświetlenie sufit w sali zależy od wielu czynników, wśród których znajdują się parametry pomieszczenia, rodzaj wykończenia sufitu, styl sali.

Tak, można wybrać długie lampy dekoracyjne, a małe korytarze na przestronny korytarz z wysokim sufitem - lampy, które są montowane jak najbliżej sufitu (tak, że pokój wyda się bardziej harmonijny, a ty nie przypadkowo żyrandol hak przy zmianie).

Dla malowane sufity i płyty gipsowo-kartonowe dopasować dowolny rozmiar i lekki, ale powłoki zawieszenia mają szereg ograniczeń w zakresie instalacji urządzeń oświetleniowych. Najczęściej spot light jest wybierany dla zawieszonych struktur.

  Oświetlenie w hali należy dobrać w zależności od stylu, w którym został on utworzonyOświetlenie w hali należy dobrać w zależności od stylu, w którym został on utworzony

Jeśli chodzi o styl, nowoczesne style, na przykład strych, można wybrać otwarte, światła zawieszane przez kilka rund, reflektory, lampy w konstrukcji metalowej w postaci geometrycznych kształtów, układów torowych i plam świetlnych. Na klasycznych korytarze idealnym rozwiązaniem byłoby światło z elementami z kutego żelaza i drewna miękkie światło, zawieszki krystalicznych.


Nie należy również zapominać, że oświetlenie - to, w przeważającej części, praktycznego elementu. Światło w korytarzu powinno być tyle, że można ubrać bez problemu zobaczyć w lustrze każdy szczegół obrazu. Dlatego jedno światło główne może być niewystarczająca. Szczególnie ważne jest dodatkowo światło w dużych korytarzach i pomieszczeniach o nieregularnych kształtach.

Zwłaszcza w świetle długich korytarzach

Jeżeli wybór lamp, w zależności od wysokości pomieszczenia, wszystko jest logiczne i oczywiste, wybór i układ oświetlenia w długich korytarzach czasami rodzi wiele pytań.

W celu skorygowania kształt wąskiego korytarza, aby zrobić miejsce przytulne i wygodne, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami: 1. Lepsze wykorzystanie świateł punktowych. Optymalne rozmieszczenie urządzenia są: wiele urządzeń, przez drzwi i jedna lampa w tej samej odległości wzdłuż sufitu
 2. Skuteczne i praktyczne rozwiązanie byłoby umieszczenie na lustrze szafy w korytarzu lub punktowych lamp.
 3. Wizualnie poprawne wydłużony kształt pokoju pomogą ustawić na suficie kwadratowy konstrukcji z zadaszonym światła.
 4. Nie stosować podświetlenie na obwodzie pomieszczenia: ona tylko podkreślić jego wąski kształt. Zamiast tego jest możliwość wystawienia poprzez podświetlenie elementów półkoliste duplex sufitów kartonowo-gipsowych.
 5. Zbyt długie korytarze mogą być wyposażone w niezależne grupy lamp być włączona osobno: to pomoże zaoszczędzić energię i pozwoli maksymalną powierzchnię pokrycia całego pomieszczenia. Jednocześnie, przełączniki lepiej pozycjonowana jako ruszamy, a nie w jednym miejscu.
 6. Nie należy umieszczać wzdłuż sufitu, w tej samej odległości, wielkie światła w postaci półkul: w ten sposób można łatwo utworzyć obraz na korytarzu szpitalnym, zwłaszcza jeśli ściany w korytarzu są białe i światło - zimne.

Jeśli korytarz jest długi, światła powinny być instalowane wzdłuż sufituJeśli korytarz jest długi, światła powinny być instalowane wzdłuż sufitu

Ciekawe, wygląda na wąskich korytarzu kuliste Lampy nóg lub kabli o różnych długościach na całej suficie: staną się centralny element dekoracyjny i odciągnąć od nieidealnego kształt pomieszczenia.

Jak wybrać lampę na suficie w korytarzu

Wybór lampy w korytarzu - to ważne wydarzenie, gdyż odpowiednio dobrane światło może ukryć złe chwile plan. Opcje oświetlenia Myriad: od pojedynczych opraw do zamierzonego zawieszonych struktur.

Przy wyborze oświetlenia w korytarzu powinno być brane pod uwagę takie niuanse:

 1. Lampa musi być o tej samej sile i o tych samych „Temperatura” oświetlenia blask sąsiednich pokoi. Z tego przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego będzie wygodny dla oczu, ponieważ część korytarza w mieszkaniu jest przechodni.
 2. Światło powinno być słabe, ponieważ nie będzie kolidować z gośćmi tylko rozejrzeć się w korytarzu, ale także stać się nieprzyjemny moment, w znalezieniu odpowiedniego elementu garderoby.
 3. Oświetlenie nie powinno być zbyt aktywny i skupiony w jednym miejscu: jasne światło spot można łatwo wprowadzić w błąd ganek po zmroku lub o zmierzchu na ulicy. Ponadto, biały jasne światło podkreśli wszystkie wady dekoracji pokoju, stawy płytek sufitowych, nierównych ścianach.
 4. Lepiej korzystać z korytarza rozproszone światło. Aby osiągnąć ten efekt, można korzystać z krytego oświetlenie sufitowe.

Jeśli korytarzu jest szafa, to doskonałym rozwiązaniem jest położenie uchwytów obok niegoJeśli korytarzu jest szafa, to doskonałym rozwiązaniem jest położenie uchwytów obok niego

Tak więc, w oświetlenie korytarza powinna być jednorodna pod względem stopnia intensywności i rozkładu światła. Równomiernie rozprowadzają światło na całym obwodzie korytarza jest możliwe za pomocą lampek sufitowych.

Sufit w korytarzu światłem

Sufit z oświetleniem - stylowe rozwiązanie, które może uczynić wizualnie sufit w hali powyżej, a sam pokój jest lżejszy i bardziej przestronne. Ponadto element oświetleniowy posiada praktyczne rozwiązanie: dzięki nawet światło w celu znalezienia rzeczy w dowolnym miejscu hali będzie znacznie łatwiejsze.


Istnieje kilka możliwości projektowania sufitu za pomocą oświetlenia:

 1. oświetlenia diody korzystne patrzeć w tandemie z zawieszonych struktur, polerowane, zdolnych do odzwierciedlenia i rozpraszanie światła, co sprawia, że ​​pokój lżejsze i bardziej wizualnie. Ustaw podświetlenie może być wzdłuż listwy sufitowe.
 2. Budowa płyty gipsowo-kartonowe pozwalają na skorzystanie z bardziej kreatywne oświetlenie. Tak więc, podświetlenie może być umieszczone na obwodzie w kształcie wnęki w stropie głównych linii światła i wybiegach z reflektorami.
 3. Podświetlenie może być nie tylko na obwodzie pomieszczenia i sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych elementów. Bardzo nietypowy wygląd ukryte za białymi plastikowymi lampy sufitowe. Często taka struktura jest umieszczona na środku korytarza. Oświetlenie może być równo z sufitem lub umieszczony na ustawieniach zawieszenia.

Sufit z oświetleniem wygląda dobrze w korytarzu, wykonany w stylu nowoczesnym lub high-techSufit z oświetleniem wygląda dobrze w korytarzu, wykonany w stylu nowoczesnym lub high-tech

Kolor podświetlenia może być wszystko: od zimnego błękitu do ogrzania żółty. Najbardziej popularne - zimne białe światło, które doskonale komponuje się z każdym wystrojem rozwiązań projektowych. Najkorzystniejsza sufity z oświetleniem będzie wyglądać w korytarzach, urządzone w stylu hi-tech, minimalizmu, futuryzmu.

Stylowe oświetlenie sufit w korytarzu (wideo)


Oświetlenie w korytarzu - to ważny element, który zależy wyłącznie od percepcji pomieszczenia, jego poziom komfortu. Zainspirowany ideami oświetlenia w korytarzu, a także tworzyć własne unikalne, komfortowe i atrakcyjne wnętrza!

Szczegóły: oświetlenie sufit w korytarzu (przykłady zdjęcia)

4edfe714f7a175ff27d498149bcd7a48 8 2723-23 3-1 5124IndianolaAveprint127 18228 a4b2f1e77694580e 0564541cd378f540178875b67a5fb792 Estetyczno-poprawa-korytarz-photo-10 atrakcyjne-korytarz-Lampy-terminarz-i-minimalis-pictures-with-biało-zasłony

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

30 + = 38

map