Oryginalny spiralne schody: 4 rodzaje wzorów

Oryginalny spiralne schody: 4 rodzaje wzorów

12 October 2017Stylowo uzupełni wystrój domu zarówno w klasycznym i nowoczesnym stylu, można użyć spiralne schodyStylowo uzupełni wystrój domu zarówno w klasycznym i nowoczesnym stylu, można użyć spiralne schody lestnitsyLyubaya wykonuje nie tylko funkcję estetyczną, powinno być wygodne i funkcjonalne. Trudno jest sobie wyobrazić, że w 2-piętrowym budynku zostanie zainstalowana drabinę albo wariant systemu podnoszenia. Opracowany wiele możliwości konstrukcyjnych, schody, kroki projektowania dekoracji (marsz na kosour półkole). Tak sami i drabiny z wielu oryginalnych rozwiązań projektowych. Oryginalne schody spiralne mogą być wykonane ręcznie, najważniejsze, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa.


Nowoczesna spirala schodów w domu: rodzaje

Spiralne schody w mieszkaniu lub domu - Trwała i lekka konstrukcja w stylowym wnętrzu. To jest tak nazwany, ponieważ został zaprojektowany z nawijarki schody, które są zamontowane na centralnym filarze. Głównymi charakterystyczny punkt drabiny śrubowe - jest to oszczędność przestrzeni życiowej.

Spiralne schody wykonane są z metalu lub drewna, z szafie w centrum lub na sznurku. Co do zasady, model nie zapewniają piony - ich obecność sprawia, że ​​konstrukcja spirali drabina nie jest bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu.

Wyjaśniono tę funkcję konstrukcyjną, przede wszystkim fakt, że szerokość schodów zwijającym w środku konstrukcji nie zgadza się z ludzkiej stopy - bez ruchu pionowego w strukturze drabiny staje się czasami bardziej wygodne i nie niebezpiecznych.

Wybór spiralne schody powinny być oparte na wielkości i funkcji pomieszczenia, w którym będzie zainstalowanyWybór spiralne schody powinny być oparte na wielkości i funkcji pomieszczenia, w którym będzie zainstalowany

Budowa schodów mogą być różne, popularne następujące typy:


 • Śruba;
 • pół spirali;
 • Square-spirala.

Popularny rozmiar 1200x1200 kwadratowych spiralne schody, okrągła 120 cm, 140 i 160 cm. Dziś można kupić gotowe modele produkcji krajowej w ogrodzie lub mieszkaniu wielopoziomowym. Montaż schodów trudne, więc najlepiej jest zwrócić się do specjalistów. Jeśli nie ma umiejętności budowlanych, piękna klatka schodowa, można to zrobić samemu, w dalszej części tego artykułu będziemy go omawiać.

Jak zrobić schody spiralne

Czy schody bardzo możliwe, jeśli nie ma doświadczenia i rozwijać umiejętności. Struktura pół-podłoga może być śruba, jeśli materiał filmowy w domu trochę. Jest niezawodny, stwarza wygodę i zajmuje stosunkowo niewiele metrów.

Przed zainstalowaniem poprawnie, spiralne schody konstrukcja musi być tak dobrana, że ​​nie był zbyt masywny i prosty, przyjazny dla użytkownika, serwis.

Wyborów jest wiele, niektórzy wolą będzie zależeć od możliwości finansowych i doświadczenia. Monolityczna konstrukcja powinna być przede wszystkim wielofunkcyjne, to znaczy, aby poradzić sobie ze swoimi zadaniami. Główną funkcją modelu spirala - wygodne zejście / wejście na małej materiału.I montujemy drewniane spiralne schody mogą być niezależnie, najważniejsze - aby myśleć z wyprzedzeniem o swojej konstrukcji i przygotować materiały do ​​pracyI montujemy drewniane spiralne schody mogą być niezależnie, najważniejsze - aby myśleć z wyprzedzeniem o swojej konstrukcji i przygotować materiały do ​​pracy

Główne elementy komponentów:

 • odbiór;
 • etap;
 • Balustrady.

Kompaktowa spiralna klatka schodowa zespół w ograniczonej przestrzeni mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. etapy wytwarzania można zamówić online w firmie lub w tradycyjnym sklepie specjalności. Ale jeśli masz umiejętności, można tworzyć własne ręce. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni drewno, dąb jest lepszy, ale jeśli finanse nie pozwalają na to, można zrobić sosnę. Fit i świerk. Producent jest odpowiedzialny za jakość, dać gwarancje.

Wewnątrz kroki muszą być dobierane gdzieś 100 mm, w środku - około 200 mm. Długość kroku, w zależności od szczególnych warunków może wynosić około 800 mm. Najwęższym etapu powinna być pod średnicy stojaka otwarcia nie mniejszej niż 50 mm. Na schodach być miejscem dla poręczy. Rura metalowa (przednia) jest przyspawany do kołnierza rury z otworami 4, a drugi koniec gwintu była obecna. Wysokość stopnia nie powinna być większa niż 250 mm. Wtedy do kroków niezbędnych do mocowania szyny zębate. Na szeroki bok jest zamocowany kwadratowy lub trójkątny szal, to dekoracja, dekoracja. Balustrada jest lepiej, aby komponent i zębatka przymocowana do szyny ze specjalnym klejem. Ogrodzenie schody spiralne budować potrzeby kaucji. Przed rozpoczęciem prac ważne jest, że wszystko przez, zrobić plan.

Schemat, rysunek może być wykonane w programie AutoCAD (format DWG), który można pobrać za pośrednictwem programu Torrent. Specjalny program będzie zobaczyć model przekrojowy wyeliminować błędy. Jeśli oparcie ma pewności, że lepiej jest kupić gotowy zestaw, drabina, gdzie wszystkie części dołączoną instrukcją.

Solidne schody spiralne własnymi rękami

Jeżeli salonie lub innego pokoju nie różni Powierzchnia pomieścić marsze, idealnym rozwiązaniem - wąskiej konstrukcji spirali kucia. Kutego żelaza spiralna konstrukcja świetnie wygląda we wnętrzu, jeśli Tapicerka wykonana jest z materiałów naturalnych. Okrągły modułowy model stosowany do podnoszenia poddasza z luku, czyli jako konstrukcji nośnej.

Brak spiralnymi schodami w tym, że nie pozwala podnieść na drugim piętrze dużej wielkości mebliBrak spiralnymi schodami w tym, że nie pozwala podnieść na drugim piętrze dużej wielkości mebli


Jednak urządzenie zapewnia pewne wady:

 1. Powstanie struktury spiralnej niewygodnej, istnieje ryzyko zranienia.
 2. Meble podnieść niezwykle trudne.
 3. Kroki do prawej i lewej nogi o różnych rozmiarach.

Jednak przykłady pokazują, że projektowanie wnętrz schody wygląda estetycznie ozdobny przewiewne i kosztowne, idealne rozwiązanie do podjęcia projektowania i dekoracji. Mimo niedociągnięć, schody spiralne nie tracą znaczenie i ciągle otrzymać pozytywną opinię, a także książki o tej samej nazwie, utalentowany pisarz Etel Uayt.

Spiralne schody w domu: konstrukcja obrotowa

Plandeki Systems - podgatunek spiralnych wzorów schodowych. częściowo lub całkowicie składają się z nawijarki.

Wszystko dla domu prywatnym jest idealnym miejscem na pół zbywalnego schody wykonane z drewnaWszystko dla domu prywatnym jest idealnym miejscem na pół zbywalnego schody wykonane z drewna


Przeznaczyć pewne modyfikacje urządzenia w mieszkaniu lub domu prywatnym:

 • zakrzywiona;
 • Naczepa negocjacji;
 • Jedna czwarta z odwróconą fazą;
 • Zakrzywiona.

Produkcja i montaż budownictwo z drewna kołowego nośnika obrotowego korzystnie wzdłuż ściany, ale poręcz jest lepsze umieszczenie zewnątrz. W niektórych domach widać struktura stojąca bez mocowania do ściany. Minus produkcja spiralnych schodów tego typu niedogodności - chodzenie po schodach, ten sam układ wygląda całkiem stylowo i estetycznie.

Okrągłe schody: instalacja

montaż drabiny zakupione w Ikei, Kirov i innych miast powinny być wykonywane w określony sposób.

W celu szybkiego zainstalowania spiralne schody w pokoju, lepiej jest szukać pomocy u specjalistówW celu szybkiego zainstalowania spiralne schody w pokoju, lepiej jest szukać pomocy u specjalistów

a mianowicie:

 1. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie obliczeń i upewnij się, że drabina spadnie również w pomieszczeniach małych otworów.
 2. Następnie należy wybrać lokalizację dla wału głównego, który jest zamontowany kołnierz.
 3. Pierwszym etapem jest przymocowany do powierzchni podłogi i wchodzi do kołnierza.
 4. Z pomocą poziomicy niezbędnych do sprawdzenia pionowości.
 5. Centralny filar rack instalujesz rękawy. Schody są zainstalowane zgodnie z instrukcją sugerowanych przez producenta.
 6. Drabina jest zamontowana do ścianek szyn otwarcia lub za pomocą górnego stopnia.
 7. Top zamontowany pręt wsparcia.
 8. Rozmieszczone balustrad i ogrodzeń.

Ważne jest, aby zrozumieć, że w każdym przypadku do domu spiralnych schodach na 2 piętrze rozmieszczone są w oparciu o szereg niuansów. Ważne jest, aby wziąć pod otwarcia rachunku, wysokości, wielkości i innych cech indywidualnych. Pragmatyczne poradzić sobie, jeśli nie ma umiejętności, to lepiej zwrócić się do profesjonalistów, jak należy przestrzegać standardów technologicznych GOST i ciach.

Popularne modele schodów spiralnych: Główne rodzaje

4 jest znanego typu drabiny helikalnej.

Najbardziej popularne i popytu dzisiaj jest spirala schodów do schodów klinowychNajbardziej popularne i popytu dzisiaj jest spirala schodów do schodów klinowych

Są to:

 1. Prosta konstrukcja z etapów w kształcie klina.
 2. Druga opcja przedstawić pewne kroki podpartym od połowy monolityczne kolumny nośnej.
 3. To ma wewnętrzną kolumnę odniesienia.
 4. Schody ze stali pręta nośnego wewnątrz.

Jeśli struktura śrubowa jest umieszczona w głównej długości bieżnika, nie powinna być mniejsza niż 900 mm, otwór powinien mieć średnicę 2000 mm. Szeroka klatka schodowa ze względu na fakt, że otwór powinien pasować nie tylko po drabinie, ale wokół ogrodzenia z poręczą.

W przypadku braku miejsca, mniej niż 100 mm, to komfort zostaną zapomniane, ręka może być rannych przypadkowo.

Jeśli schodami działa jako element dodatkowy, jak na przykład małej, prostokątny, składane lub ulicy, małej średnicy otworu oraz wystarczające. Taka konstrukcja schodami jest powszechnie używany do podnoszenia na poddaszu.

Żeliwo spiralne schody

Rzucane drabiny żelaza wyglądają bardzo imponująco.

Zalety żeliwa schodami, że jest nie tylko bezpieczne i praktyczne, ale również wygląda całkiem imponujące we wnętrzuZalety żeliwa schodami, że jest nie tylko bezpieczne i praktyczne, ale również wygląda całkiem imponujące we wnętrzu

Schody wykonane z żeliwa wieków popytu i mają następujące zalety:

 • projekt niezawodność;
 • Trwałość i bezpieczeństwo;
 • Łatwa instalacja;
 • Duży wybór projektu, farbowanie w ulubionym kolorze;
 • Odporność na temperaturę;
 • Jeśli model jest umieszczony na zewnątrz, ochronę przed warunkami atmosferycznymi;
 • Kompletny modułowa konstrukcja;
 • Klasyczny styl, estetyka;
 • Znaczenie;
 • Trwałość.

W zależności od struktury otwór schodów może być zaprojektowany okrągły, trójkątny lub trapezowy wkładkę wyjściowego. Większość komponentów, które są dostępne dzisiaj schody wykonane z żeliwa są żeliwa, niektórzy - wykonana ze stali ocynkowanej. Innowacyjny proces powłoka malarska, szlifowane przez wiele lat stosowania, zapewnia stabilność prawie wszystkich rodzajów wpływów zewnętrznych. Elegancja, tajemnica szeroka gama wariantów wykonania i trwałość sprawiają, spiralne schody najbardziej odpowiednia dla danego urządzenia wewnątrz lub na zewnątrz mieszkania, domu.

Szklana konstrukcja spiralna klatka schodowa

10 lat temu i uważam, że nie było w głowie, że dom można ustawić matowe białe lub przezroczyste szklane schody spiralny wzór konfiguracja. W dzisiejszych czasach nie jest już nowością i rzadkością, ponieważ technologia nie zatrzymał się, a oni oferują zaawansowane ludziom zawsze coś innowacyjnego, ciekawe i wiarygodne.

Śruba projekt - metalowa ze szkłem strategicznych programów badań bardzo kruchych na pierwszy rzut oka, ale jest to błędne uczucie bardzo silny drabina do niej są zwiększone wymagania w zakresie bezpieczeństwa.

Jeśli zdecydujesz się zainstalować schody spiralne szkło, a szczególną uwagę należy zwrócić na jakość i bezpieczeństwoJeśli zdecydujesz się zainstalować schody spiralne szkło, a szczególną uwagę należy zwrócić na jakość i bezpieczeństwo

Ale teraz co z danymi zewnętrznymi, szkło wygląda elegancki i łatwy. Projekt jeśli wisi w powietrzu. projekt schody z śrubowym szkła - to nie jest ciężkie i low-end modele, które składają się z schodów nawijarki. Budowa nie jest skomplikowana, etapy są w kształcie klina, zamontowane na kole nośnym. Jednak kształt schodów i montaż można przeprowadzić za pomocą różnych technik.

Spiralne schody ze szkła są umieszczone nie tylko na powierzchniach pionowych, ale także z dala od nich, wyobrażając sobie siebie w luksusowym i trendu szczegół wnętrza, jak w dawnych czasach, gdy konstrukcja została umieszczona w wieży. Schody spiralny kształt może być nie tylko okrągłe, mogą powtórzyć lokalizację ścian. W ogóle, szklane drabiny są doskonałym i niezawodne rozwiązanie dla domów małego metrażu.

To nie jest tylko kaskada blasku i wielofunkcyjnego obiektu, będzie on również stworzyć poczucie:

 • Sharma;
 • osobliwość;
 • Reprezentacyjny.

Naturalnie nie możemy powiedzieć o wygodę i niezawodność podczas pracy.

Sosna etapy spiralnych schodów

Aby utworzyć pusty ramach kroków podjętych w bary, które zostały starannie ostrogannoj i zebranych w torbie tak, że kierunek rocznych pierścieni patrząc w drugą stronę, w tym jeden, który w przeciwnym kierunku.

Wszystko dla spiralne schody to najlepiej podnieść kroki sosnowe, które mogą trwać przez wiele latWszystko dla spiralne schody to najlepiej podnieść kroki sosnowe, które mogą trwać przez wiele lat

Wtedy bary:

 • Smarowane specjalnym kompozycji adhezyjnej;
 • rajd;
 • Zaciskane zaciski lub kliny Wyman.

Spiralne schody własnymi rękami (wideo)

Po wyschnięciu kleju, kapsel jest usuwana i deski klej jest gotowy do dalszej pracy. Clamp - dyrygent w formie prostokąta. Zacisk przyklejone lub sporządzane strukturę, w której znajduje się zacisk kliny do jej boków.

Przykłady schody spiralne (foto)

001 2 003 004 4 6c5d9c4679731e2d3fbe44f3206b5fbe 5 13 124 4205cd83cda1c35b6be65c11e3da6e8f57f20

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =

map