The BlogMałe kolorowe szmaty szwaczka skręcić w wykwintnych przedmiotów, a także rzeczywistych obiektów sztukiMałe kolorowe szmaty szwaczka skręcić w wyszukanych elementów, a te przedmioty iskusstvaRaboty mistrzami wykonana w popularnej technice patchworku, zadziwiać i zachwycać. Małe kolorowe szmaty szwaczka skręcić w wykwintnych przedmiotów, a także prawdziwe dzieła sztuki: Uchwyty garnka, poduszki, torby, koce, tuniki, a nawet cały obraz. Jednak każdy artysta był kiedyś początkujący. Gdzie można zacząć się uczyć pikowania?


techniką patchwork: zalecenia dla początkujących needlewomen

Pikowanie, jak wszystkie inne sztuki i rzemiosła, ma bogatą i ciekawą historię rozwoju. W tych dniach, gdy tkanka tworzona przez kobiety ręcznie, a cena była każdy kawałek tkaniny, wykończenia i znoszone ubrania nie są wyrzucane, ale oszczędnie ostrożny ręka wykorzystywane w gospodarstwie. Przycinanie przekształcony maty i stare ubrania - do kołdry. Wykwalifikowani pracownicy, którzy mają artystycznego smaku, stworzone specjalne wzory, kombinacje kolorystyczne. A w czasie, to żmudna praca jest przydzielona do specjalnego rodzaju sztuki i rzemiosła umiejętności.

Pomoc dla początkujących są proste krok po kroku samouczki wideo i zdjęć procesie pracyPomoc dla początkujących są proste krok po kroku samouczki wideo i zdjęć procesie pracy

Nowoczesne gospodynie nie trzeba tak oszczędne korzystanie z tkaniny, i tak dzisiaj dla patchwork rzadko używane używane śmieci. Ponadto, początkujący będą użyteczne, aby dowiedzieć się z nowego, nie rozciągnięta lub zużyte tkaniny czasu.

Wskazane jest, aby miał maszynę do szycia. Można szyć klapy ręcznie, ale szwy trzeba zrobić wiele, więc ten robot jest nie tylko bardzo pracochłonny, ale również męczące - zarówno ręka i oko. I za pomocą maszyn, ta praca jest o wiele szybciej i dokładniej.


Jakie inne narzędzia i materiały potrzebne:

 1. tkanina;
 2. nożyczki ostre;
 3. szablony;
 4. systemy;
 5. papier milimetrowy;
 6. Ołówek lub mydło oznaczyć wzory;
 7. Żelazko.

Tkaniny do patchworku nie powinny zanikaćTkaniny do patchworku nie powinny zanikać

Przy wyborze materiałów na mozaikę należy kierować się takie cechy treści: • Upewnij się, że tkanina nie znikną;
 • To jest niemożliwe do znaczenia po umyciu się kurczyć;
 • Ważne jest splot nie kruszy się podczas krojenia;
 • Materiał powinien być łatwo wygładzone żelaza;
 • Kolory i odcienie powinny być w harmonii.

Przybysze w patchworku może być poinformowani o pierwszy produkt z dwóch lub trzech różnych kolorowych tkanin, z których jedna jest samo w kolorze. Wielka pomoc dla początkujących są proste krok po kroku samouczki wideo i zdjęcia procesie pracy.

Wielka pokusa, aby jego pierwszy produkt wykonany z połyskującej satyny lub aksamitu weluru. Ale to nadal będzie mądrzejszy zdecydować się na gładkiej bawełny.

Proste patchwork: szablony wzorów

Produkty patchwork wykonać zarówno z tych samych części, a różnej wielkości plamy. Początkujący będzie bardziej łatwe do czynienia z prostym wzorem komórek równej wielkości. Będzie to wymagało szablonów. Można je znaleźć w sklepach dla rzemiosła lub aby jego własna z tektury.

Przybysze będzie łatwiej uporać się z prostych wzorów przy użyciu szablonówPrzybysze będzie łatwiej uporać się z prostych wzorów przy użyciu szablonów

Aby to zrobić:

 1. Tektura narysować proste geometryczne kształty: kwadraty, trójkąty - to zależy od tego jaką formę będą puste do patchworku. Jest to linia szycia.
 2. Obwód opóźniając 5 mm (dla tkanin bawełnianych) lub 10 mm (dla jedwabiu i satynowej) dodatku do szwów.
 3. Szablon cięcia przewymiarowania linii, a to sprawia, że ​​otwór w linii szycia.

Szablony szczelinowe wygodne nie tylko dlatego, że pozwalają one na cały zarys linii wzór tkaniny. W związku z przelotowym otworem widać jak obraz będzie rejestrowany przez klapę pięknie łączyć wzory.

Jeśli chcesz kupić gotowe szablony, wybierz elementy wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego. Są również łatwe do śledzenia granice rysunku na tkaninę.

Pikowanie: systemy dla początkujących

Nie należy od razu, bez przygotowania do rozpoczęcia chaotyczną mozaikę zaszycia krawędzie. Praca z doświadczonych fachowców tylko na pierwszy rzut oka wydają się być wykonane z kawałków w losowej kolejności. Przyjrzeć się bliżej i widać wyraźny system umieszczenie wszystkich elementów. Dlatego początkujący patchwork nie może się obejść bez systemów pracy, które będą służyć jako szczegółowy plan na przyszłość szycia. Jest wygodny do przeprowadzenia na papierze milimetrowym i powodując wszystkie elementy policzone.


Przybysze do patchworku nie może się obejść bez systemów pracy, które będą służyć jako szczegółowy plan na przyszłość szyciaPrzybysze do patchworku nie może się obejść bez systemów pracy, które będą służyć jako szczegółowy plan na przyszłość szycia

Na tym etapie instrukcje zostaną określone:

 • Kolejność montażu części;
 • Ich rozmiary;
 • kombinacje kolorów.

Poświęć trochę czasu, aby sporządzić plan, w przyszłości będzie można zaoszczędzić godzin, które zostały wydane na dywagacje wybór szmaciana pożądanego koloru, i natychmiast obliczyć ilość materiału potrzebnego.

Praktyka na prostych i małych obwodów, na przykład, aby dołączać. Podzielić kwadrat 20 cm x 20 do kilku prostych kształtach: kwadraty, trójkąty i pracy w wytwarzaniu kombinacji kolorów.

Technika posiadacze patchwork nagrodę: Master Class

Doskonałym sposobem na uzyskanie sił w pikowania jest producentem potholders kuchennych. To rzecz, która jest przydatna w każdym domu. Ponadto, ponieważ produkt ma niewielkie rozmiary, może być uszyty z skrawkach wąskie, podczas gdy praca odbywa się dość szybko.


Do szycia technikę doniczki patchworku będą musiały:

 • Multi-kolorowe skrawki różnych rozmiarach;
 • Wytnij lub polar bawełna pomiaru 20 x 20 cm;
 • Wymiary wycięcia ułożenie tkaniny 20 x 20 cm;
 • Plecionek lub taśmy o długości 90 cm;
 • władca;
 • nożyczki;
 • ołówek;
 • żelaza;
 • Maszyna do szycia;
 • Wątku, igły, szpilki;
 • Papier do obiegu.

On poradził sobie z posiadaczami doniczkowych, byłoby to łatwe do wykonania, i inne praktyczne i piękne przedmioty codziennego użytku do kuchni w technice patchworkuOn poradził sobie z posiadaczami doniczkowych, byłoby to łatwe do wykonania, i inne praktyczne i piękne przedmioty codziennego użytku do kuchni w technice patchworku

Praca jest wykonywana w następującej kolejności:

 1. Na papierze komponować schemat szycia. Jeśli szmaty tack zawęzić, wygodne, aby wzór prostokątów o różnych długościach zostały rozplanowane w spiralę. W tym przypadku, głównym elementem jest mały kwadrat.
 2. Przenieść rozwinięty schemat runa, ponumerowane elementy niej.
 3. Szyć zacząć od środka. Przypięte w dół do pierwszego elementu kojarzenia i przyszyć je na maszynie.
 4. Następna klapa wkładacie do poprzedniego twarz tak, że zadokowany linii szycia i zastrachivaem jeden.
 5. Mamy wyprostować i wygładzić klapę szyte szwy żelaza.
 6. Kontynuujemy w ten sposób schować nałożonych na siebie części.
 7. Szyjemy przedmiotu obrabianego do odcinanie gęstej serwety.
 8. Wykonujemy obrzeża końców taśm wyrozumieć pętlę.

On poradził sobie z posiadaczami doniczkowych, byłoby to łatwe do wykonania, i inne przedmioty gospodarstwa domowego praktyczny i piękny dla kuchni w technice patchworku. Wszelkie hostess użyteczne potholders poręczne jak rękawice, fartuchy i kolorowych fartuchach.

Produkty, szyte w technice patchworku są odpowiednie nie tylko w kuchni. Bardzo oryginalny wygląd w salonie ozdobne poszewki na poduszki wykonane w tym stylu. Bardziej doświadczeni poręczne narzuty sypialni zdobią szyte ze skrawków.

Piękny patchwork dla początkujących (wideo)

Jeśli masz wytrwałość i artystycznego smaku, mistrz patchwork szycie będzie łatwym zadaniem. Jak łatwo zauważyć, tworzyć oryginalne i ciekawe elementy mogą być praktycznie wszystko, a oni zachwycają w nadchodzących latach.

Pikowania dla początkujących (foto)

10 097e1874535dbeXL 0181 15369da4d6e88f5369da4d6e8cd 7c9b5d29ba49 2015-11-061616021-900x900 0161 89881234482669209a3600264kartinypannopannolyubof 13516165306d5y82du a8b5dac91698457a553cdb1a9cbed0ca

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 3 = 1