Optymalne schodów drewna: 4 materiały produkcyjne

Optymalne schodów drewna: 4 materiały produkcyjne

12 October 2017Drewniane balustrady mają doskonałe walory estetyczne i trwałośćDrewniane balustrady mają doskonałe walory estetyczne i trwałość Jeśli planujesz budowę domu z kilku pięter, szczególną uwagę zwraca się na schodach. To musi być niezawodne, wygodne i piękne, może nawet beton. Ponadto, potrzebne są dalsze prawidłowo ustawione. Do tej pory producenci drabiny stanowią ogromny wybór wzorów drabiny, które różnią się w montażu typ, styl i rozmiar. Dość często, projektanci wnętrz, styl projektowania z pokoju, są odpychane przez pojawienie się drabinki. Z tego powodu, schody w domu można uznać za główny element wystroju.


Drewniana balustrada schodów

Zrozumieć, gdzie i jak należy umieścić drabinę w domu, można by pomyśleć, jaki styl będzie wykonywany. Najważniejszą cechą schodów poręcze rozpatrywane. Są one niezbędne, aby zapewnić wygodne i bezpieczne przemieszczanie klatek schodowych. one służyć również jako stylowy wystrój i główny element projektu, odpowiedzialny za styl. Najczęściej Balustrada wykonana z naturalnego drewna.

Z drewnianą poręcz może znacznie zwiększyć stopień schodów bezpieczeństwaZ drewnianą poręcz może znacznie zwiększyć stopień schodów bezpieczeństwa

Aby je wybrać różne rodzaje drewna, takie jak:

 • dąb;
 • sosna;
 • orzech;
 • Buk.

On jest wybrany rodzaj drewna jest nie tylko atrakcyjny, ale także długowieczność. Aby wybrać dobre rzeczy, jest słuchać rad mistrzów. Oni powinni wybrać rasę o niższej zawartości żywicy. Warto też zwrócić uwagę na stopień suszonego drewna.


Jeśli struktura schody będą złej suszonego materiału w przyszłości grozi schody przekrzywiony. Drewno jest wybór złożoność wyniku początkowego. Jeśli projekt wymaga wiele rzeźbionych elementów najlepiej nadaje soft rock, które są łatwe w obsłudze.

Prawidłowo dobrane drzewo będzie bardzo długi czas, a na przestrzeni lat, aby dać szczególny urok do wnętrza. Drewniana balustrada, oprócz wyglądu, dom jest nasycony specjalnym aromacie.

Mocowanie poręczy na schody drewniane

Mocowanie poręcze wrobić po instalacji, bardzo ważny proces, który nie może być dokonana bez zachowania podstawowych zasad. Podstawą drewniane są wsporniki poręczy lub słupków, które wyznaczają zewnętrzną krawędź stopnia.

Nie zaleca się stosowania kleju do mocowania poręczyNie zaleca się stosowania kleju do mocowania poręczyW zależności od drabiny, balustrady są dołączone:

 • Pozioma powierzchnia etapach;
 • Pionowa powierzchnia łańcuch lub kosoura;
 • Na górnej krawędzi nachylonej ciąg.

Do balustrady zostały zamocowane są one stałe w co najmniej dwóch punktach. Sam bezpośrednio mocowania powinny być wykonywane ostrożnie, gdyż drewno jest materiałem bardzo elastycznym, a jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do pęknięć i odprysków.

W celu wzmocnienia szyny, należy:

 • Śruby ocynkowana
 • Wiertarka;
 • Galwanizowane kołki o różnej wielkości.

Niezależnie od tego, co jest wybrany rodzaj uchwytu, prace muszą być wykonywane przez wszystkich zasad, w przeciwnym razie balustrada będzie niewiarygodne pobyt. Każdy rodzaj mocowania wymaga od swoich narzędzi i pewną drogę, tak że wszystkie niuanse powinna przemyśleć wcześniej.

Prawidłowa instalacja poręczy na drewnianej drabinie

Instalacja poręczy wymaga pewnych umiejętności i wiedzy, program może ARTC (ARTCAM). Korzystanie z pewnego rodzaju przywiązania, konieczne jest, aby nie zapomnieć o specyfiki pracy z jednym lub innego rodzaju urządzenia.

Aby prawidłowo zamocować poręcze na płaskiej powierzchni, konieczne jest zastosowanie poziomuAby prawidłowo zamocować poręcze na płaskiej powierzchni, konieczne jest zastosowanie poziomu

Działa z:


 1. Śruby - instalowana poręcz za pomocą wkrętaka, pod kątem 45 stopni. Kapelusz śruby należy topić w otworze około 8 mm. Po jej ukryć rodzaj drewnianej Chepik że przywiązuje do kleju. Po zainstalowaniu, punkty mocowania starannie wypolerowane i pokryte specjalnym lakierem.
 2. Kołki rozporowe. Ten typ mocowania jest drewniana cylindrów. Aby zainstalować poręcze mocowania za konieczne otwory w kolumnach i kroków. Aby to zrobić, trzeba wywiercić wgłębienia o średnicy i długości kołka. Pre kołki można rozprowadzić klej, będzie dostarczać monolitycznego połączenia. Jeżeli kołek wchodzi ciasno, wtedy praca jest wykonywana prawidłowo. Taki sposób montażu jest uważany za najbardziej wiarygodne.
 3. Spinki do włosów. Zaletą kołków mocujących jest galwanizowana w głębokich częściach łączących, co zapewnia bardziej solidną konstrukcję. Pogłębienie tego rodzaju mocowania jest wiercony w osi kolumny. Przypiąć zawiera poziomo, kolumna trzeba trzymać w świdrze. Najlepiej jest przeprowadzić ten proces na stole, stosując się do zasad bezpieczeństwa. Przykręcona kluczem pin.

Kolumny dla schodów drewnianych

Innymi słowy, filary - pionowa stojaki, które trzymają się poręczy. Przeprowadzają funkcje pomocnicze poręczy pochodzenia wzoru, dekoracji.

Drewniane słupy są produkowane w trzech podstawowych technologii i są:

 • Point - jest najczęstszym typem, który jest produkowany na specjalnej tokarce przy użyciu siekaczy;
 • Mielono różne gwinty;
 • Rzeźby są wykonane na obrabiarkach z zarządzaniem programem.

Bieguny drewnianych drabiny mogą różnić się wysokością, kształtu i rodzaju materiału, z którego są wykonaneBieguny drewnianych drabiny mogą różnić się wysokością, kształtu i rodzaju materiału, z którego są wykonane

słupy Zahodnye zainstalowany na początku i na końcu drabiny, aw rogach na temat wyładunków. Co do zasady, słupy mają ten sam wygląd i różnią się w wysokości i przekroju. Dość często, słupy wykonane są z tego samego drewna, co sam poręczy.


Drewno jest uważany za najbardziej uniwersalny materiał, z którego można tworzyć oryginalne rzeczy. Na słupach drewnianych schodów może ciąć różne wzory i ozdoby. Przeprowadza się w tym samym stylu wszystkie elementy schodów stworzyć unikalną strukturę monolityczną, który zatrzyma się podziwu spojrzenia.

Rzeźbione słupy dla schodów

Rzeźbione słupy dla schodów są niezwykłe elementem dekoracji, która jest centralnym elementem całej kompozycji schodów.

Istnieje kilka typów produkcyjnych rzeźbione filary:

 1. Szczególnym przypadkiem. To tak zwane kolumny kropka. Otrzymuje się go z drewna, produktów, które jest przetwarzane przez maszynę w kilku liniach. Na początek powstawania zasadzie odbyło się za pomocą tokarki. Po uformowaniu wzór rysunku z artystą. Rysunek okazuje jasne i realistyczne.
 2. Symetryczna konstrukcja. Określony przez dwóch identycznych części. Wykonane z materiału stałego. Po sklejone z dwóch części lustrzanych. Zespół ten umożliwia wytwarzanie rzeźbionych słupów wykonanych z płyty MDF.
 3. Wykluczają. Sama nazwa wskazuje, że te filary są wykonane ręcznie. Wykonany z jednego kawałka unikalnego rysunków. Mają wysoką cenę.

Rzeźbione kolumny mogą dać każde wnętrze elegancki i oryginalnośćRzeźbione kolumny mogą dać każde wnętrze elegancki i oryginalność

Produkcja rzeźbionych słupach, proces żmudnych. Artyści są wszystkie opcje ze zdjęciami zwierząt, motywów etnicznych, zakładów tkackich itp, często mają masywny wygląd.

Rzeźbione filary będzie wyglądać świetnie w domu z dużym obszarze o klasycznym wystroju wnętrz.

Wykonane z drewna balustrady na schodach z rękami

Posiadając pewną wiedzę i umiejętności, aby balustrady na schodach może być własnymi rękami. Aby rozpocząć, należy określić rozmiar drabinie. Do drabiny było najbardziej wygodne i bezpieczne, powinno to wyglądać w wyznaczonych przepisami budowlanymi, które stwierdzają, że wysokość balustrady powinna wynosić od 0,7-0,9 m. Solidna poręcz powinna leżeć wygodnie w dłoni na pewny uchwyt w razie upadku.

Mając do czynienia z ostrożności, można przystąpić do etapów produkcji poręczy:

 • Projektując rysunku, obliczenie wysokości, odległości pomiędzy słupkami, wymaganej ilości materiałów i elementów mocujących;
 • Znakowanie Miejsca stojak montażowy;
 • Bieguny produkcja lub zakup i poręczy;
 • Montaż poręczy;
 • Powłoka lakieru i wykończenia balustrady elementy dekoracyjne.

Barierki zaleca się wypolerować i pomalować je przed instalacjąBarierki zaleca się wypolerować i pomalować je przed instalacją

Jeśli nie jest to urządzenie do rowkowania wyrobów z drewna, aby balustrady, stojaki, słupki mogą być na własną rękę. Korzyść polega na oryginalnym modelu, który będzie tylko jeden egzemplarz, co czyni konstrukcję schodów specjalnymi. Może być stosowany do produkcji poręczy barów, które mają inny punkt. Wszystkie elementy nośne schody mogą różnić się kształtem. Na przykład, zahodnye słupy mogą być w kształcie kwadratu, a wsporniki okrągły. Za pomocą cienkich pasków, elementy mogą być umieszczone na krzyż.

Dla self-produkcja będzie potrzebne:

 • Frezowanie i szlifierkach;
 • Bułgarski i układanki;
 • Śrubokręt i wiertarka;
 • zaciski;
 • Budowanie nóż;
 • szczotka;
 • Linijka i ołówek

Dokonywanie poręczy z rękami - bardzo zabawny i interesującą pracę, końcowy wynik, który nie pozostawi obojętnym.

Produkcja poręczy schodów wykonanych z drewna (wideo)

Podsumowując, można stwierdzić, że produkcja barierek na schodach na zewnątrz domu i wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Aby drabinę, należy wybrać wysokiej jakości materiału, który pozwoli na produkt, aby służyć przez długi czas.

Przykłady poręczami dla schodów wykonanych z drewna (zdjęcia)

3 4xrduxayiucwm7xf 26 56e6cd0d75529 076f8b5d706e80b9519d804b501a10b6 1920x1080resizeportfolio154241340260202 1.431 98062-25296 10991 20140423105349

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1

map