The BlogSchody w domu powinny być nie tylko piękne, ale również bezpieczneSchody w domu powinny być nie tylko piękne, ale także zupełnie bezopasnoyNa dzisiaj wszelkie budowle, budynki, a nawet schodów muszą spełniać pewne wymagania, i nie ważne, gdzie jest zainstalowany przy wejściu do budynku, czy jest to drabina długo działa. Należy zauważyć, że przepisy takie jak SNIP, GOST i SanPiN być przestrzegane nie jest dla wygody i bezpieczeństwa życia. Istnieją pewne organizacje, które wyznaczają standardy, a w budowie obiektów, monitorowanie ich przestrzegania.


Materiały, które są stosowane dla schodów 2,5 m

Jaki powinien być długi i wielkie schody, które jest najlepsze inżynierowie nawet nie śniło.

Wybierając materiał na schody, szczególną uwagę należy zwrócić na jakość i właściwościWybierając materiał na schody, szczególną uwagę należy zwrócić na jakość i właściwości

Na przykład, długość, która wynosi od 1200 - 2700, 2800 mm

 • Piękny.
 • Masywny.
 • Stylowy.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wytrzymałość konstrukcji i materiałów, z których są wykonane. Idealny drabiny uważa się te, które są używane w produkcji wyrobów betonowych, a także do kanału i proftruby. Do struktury drabiny służyły jak najdłużej, materiały muszą być najwyższej jakości i doskonałej wydajności. Jeżeli planowane schody na pierwszym piętrze z przestrzeni 4x4 m (444 mm) i jest z drewna, jest konieczne zastosowanie nie tylko drążek i muszą być wykonane z litego drewna, który ma dobre właściwości technicznego wykonania.


Wyposaż się po drabinie z rękami jest wysoce niepożądane, ponieważ ma specjalnie wyszkolonych ludzi, którzy są zdolni do wykonywania pracy, a nie tylko przy użyciu standardowych instrukcji, ale także kierować się normami GOST.

Wysokiej drabiny - stanowi jednolitą całość z konstrukcją pomieszczenia, a dokładniej z jego ścian nośnych, ponieważ są trwałe i mają sztywne podparcie. Aby następnie musiał odbudować strukturę, czy też oni znosić z powodu niedopasowania informacji, takich jak przepisy rozmiarów rozpiętości należy korzystać z podstawowych standardów aranżacji schodów balustrady.

Co może być szerokość klatki schodowej

Podczas budowy schodów, trzeba odwołać się do SanPiN norm.

Do drabiny był wygodny dla wszystkich członków rodziny musi określić szerokość schodów poprawnieDo drabiny był wygodny dla wszystkich członków rodziny musi określić szerokość schodów poprawnieOni pomogą odpowiedzieć na pytania takie jak:

 • Jest szerokość schodów;
 • Ile miejsca na schody w budynkach wysokościowych;
 • Gdzie może znajdować się na minimalnej szerokości schodów ewakuacyjnych w budynku.

Początkowo, należy zwrócić uwagę na fakt, że szerokość schodów, aby być węższy niż parametrów wejściowych schodów.

Dla ścisłości, szerokość liczba może być przeprowadzone zgodnie z pasma cechy schodów, na przykład, liczba osób, które mieszczą się obok siebie w rzędzie, w jednym etapie. Średnio szerokość schodów wewnątrz bloku wynosi do 1 metra, w budynkach, które mają lepszy stan 1.25-1.5 m. Altanka można nazwać optymalną szerokość 0,8 m. Te przykłady są podane wyłącznie dla konwencjonalnych drabiny znajduje się na ścianie.

Bardzo duża klatka schodowa i jego funkcje

Wymiary schodów są bardzo ważne, ponieważ to zależy od tego, jak dokładnie będzie włączone, a także to, co jest konieczne do podłoża, pontonu lub rury o większej sztywności.

Piękne i duże drewniane schody sprawi, że wystrój domu eleganckimPiękne i duże drewniane schody sprawi, że wystrój domu eleganckim

Ponadgabarytowych schody, kilka metrów szerokości, powinny być zobowiązane do:

 • trwały;
 • zrównoważony;
 • bezpieczny;
 • Z metalową ramy;
 • odporna na ścieranie;
 • Wyposażone w warunkach, w szczególności, zgodnie z ulicy lub wewnątrz budynków.

Jeśli drabiny, bez względu na jej głębokość, powierzchnia i wysokość drzewa i zainstalowane wewnątrz budynku, musi być traktowany z kompozycji ognioodpornej i impregnowane przez owady. Ma to na celu zapobiec pożarowi i gnić i znacznie wydłużyć żywotność, inaczej włosy stają dęba, fryzurę pogorszeniu, tak aby żadna fryzura nie pomaga na problemy.

Na układ należy przestrzegać wszelkich standardów, w przeciwnym razie będzie to niemożliwe, aby schody wygodne i bezpieczne, co jest bardzo ważne, zarówno w budynku użyteczności publicznej i prywatnej.

Wymiary po schodach na drugie piętro

Jaka jest dopuszczalna ilość szerokości i wysokości schody prowadzące na drugie piętro? Czy możliwe jest zamówienie wybór rozmiarów i zainstalować dodatkowe elementy niezbędne, aby struktura bardziej sztywne?


Przed zainstalowaniem po schodach na drugie piętro, projektanci polecam najpierw rozważyć jego projekt i lokalizację, gdzie zostanie umieszczonyPrzed zainstalowaniem po schodach na drugie piętro, projektanci polecam najpierw rozważyć jego projekt i lokalizację, gdzie zostanie umieszczony

Jeśli chcesz zainstalować po schodach na drugie piętro, a następnie na początku musisz zdecydować:

 • wymiary;
 • Lokalizacje;
 • Wysokość schodów;
 • szerokość;
 • materiał;
 • Typu, na przykład, wykonać drabiny z wydrążonej podstawy do podłogi lub na metalowej ramie.

Ze względu na fakt, że wysokość krokiem powinno być ¼ szerokości skoku (podstawowy wzór i ogólnie), będzie to około 20 cm. Mniej sensu robić, więc jest mało prawdopodobne, że taka konstrukcja może być wywołana wygodne. I będzie to wymagało dużo więcej pracy. Jeśli chodzi o szerokość sceny, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę średni rozmiar nóżkę dorosłej, nawet jeśli drabina osiedlić się w szkole. By być bardziej precyzyjnym, zwłaszcza szerokość 30 cm.

Jeśli szerokość jest mniej prawdopodobne potknąć, a potem coraz rannych jest bardzo wysoka, co sprawia, że ​​schody niebezpieczne i dlatego nie nadaje się do wymagań GOST. Głębokość i szerokość jest zasadniczo taka sama wartość, odpowiednio, nie różnią się.

Po schodach na drugie piętro, konieczne jest rozważenie, czy nie ma tam będzie okno w miejscu jego instalacji jest to, aby przejść do tylnych drzwi i pokój zostanie skierowany, na przykład, sypialnia, łazienka lub nawet całe piętro. Na to zależy od rodzaju konstrukcji i styl produktów.


Standardowe rozmiary schodów

Istnieją standardowe rozmiary schodów i klatek schodowych, które regulują budowę schodów w budynkach mieszkalnych, hotelach, szpitalach i podobnych instytucji. Do nowej klatki schodowej to było wygodne, komfortowe i może spowodować tylko najlepsze emocje i reakcje, konieczne jest obliczenie optymalnej wielkości.

wystarczająco szybko na własną rękę, można zainstalować prosty drewniany drabina standardowej szerokościwystarczająco szybko na własną rękę, można zainstalować prosty drewniany drabina standardowej szerokości

a mianowicie:

 • podetap;
 • Szerokość bieżnika;
 • lot nachylenie schodów do człowieka zniżania nie uderzyć głową w sufit.

Istnieją pewne regulacje, i dla których powinniśmy się skupić, umeblowane klatkę schodową.

Na przykład:

 • wzrost poziomu wysokość musi wynosić 150-180 mm.
 • Zgodnie z głębokością bieżnika muszą być przestrzegane 280-320 mm.
 • Przechylić 30-45ᵒ.

Jeśli nachylenie schodów więcej niż 45 stopni, to jest bardzo strome i niebezpieczne.

dopuszczalna wysokość drabiny

Schody mogą być, i miernik jak Stabilo, a największa szerokość na światowych 700 metrów, ale trzeba starannie dobrać kąt nachylenia do projektu był odpowiedni do pracy i odpowiada standardom UE. Istnieje wiele wskaźników, które są zabronione zainstalować na własną rękę, nawet jeśli jesteś właścicielem Niva 4x4, 3x10, którego pion, jak każde kryterium zależy od poprzedniego i musi być zorientowali się tak dokładnie, jak to możliwe.

Szczególną uwagę należy zwrócić zarówno do wysokości i nachylenia schodówSzczególną uwagę należy zwrócić zarówno do wysokości i nachylenia schodów

Bardzo ważne:

 • Długość schodów.
 • Wymiary klatki schodowe.
 • Odległość między poziomem czystej podłodze pierwszym i drugim piętrze.
 • Ilość wyciągów.

Warto zauważyć, że w celu ustalenia, nachylenie schodów do wygodnego przemieszczania się, muszą być oparte na ludzkiej długości kroku w linii prostej. Średnia długość Boisko jest 63 cm.

Ponieważ podczas spaceru Top, skróconym skoku pół, że w związku z tym, że będzie około 31,5 cm. Najwygodniejszym kątem, jak również ustalone w normie GOST uważane tilt 45ᵒ. Nadmiar normę uznaje się za niedopuszczalne.

Wymiary schodów

Obecnie prawo drabina w Rosji można znaleźć dość często jak wcześniej, aby stworzyć fundament konstrukcji, wymagane jest uzyskanie zezwolenia.

Jest on wydawany na podstawie:

 • Plan techniczny;
 • Struktura szkicu;
 • Kontrola budowa pod kątem zgodności ze standardami.

Jeśli zdecydujesz się zainstalować oryginalne schody na drugie piętro, a następnie upewnij się dbać nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, ale również na budowie bezpieczeństwaJeśli zdecydujesz się zainstalować oryginalne schody na drugie piętro, a następnie upewnij się dbać nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, ale również na budowie bezpieczeństwa

W uzupełnieniu do tych standardów, istnieje szereg kryteriów, które koniecznie należy zwrócić uwagę.

a mianowicie:

 • Szerokość marcu i platformach.
 • Wysokość ogrodzenia.
 • Odległość pomiędzy sufitem z górnej i dolnej podłogi.

Jeżeli wysokość otworu marcu i wszystko jest bardziej wyraźne, co możemy powiedzieć o płot? Co stoi strażnik balustrada schodów?

Standardowo materiał uważany jest za żeliwa lub ze stali nierdzewnej. wysokość w świetle 0,9 metr poręcz rozpoznane. Jednak poziom ten jest przeznaczony wyłącznie dla mieszkalnych budynków mieszkalnych.

Jeżeli schody zostaną zainstalowane w dzielnicy mieszkaniowej, zwłaszcza tam, gdzie są dzieci, balustrady powinny być wykonane co najmniej 1,20 m, a maksymalna 1,40 m. Ponadto, istnieją pewne wymagania dotyczące przestrzeni między tralkami, który nie powinien przekraczać 0,15 m. Jeżeli przestrzeń jest większa niż ta odległość, w celu zwiększenia bezpieczeństwa, wskazane jest, aby zainstalować dodatkowe tarcze.

Standardowe rozmiary drabinie (wideo)

Eksperci nie polecam ich własne wziąć na układ drabinki, gdyż może to w obliczu wielu problemów, w szczególności zgodności ze wszystkimi wymaganiami, lub braku specjalnych narzędzi do wzmocnienia struktury. Jakościowa schody - jest to bezpieczne, wytrzymałe i trwałe.

Szczegóły: Rozmiar schody (przykłady zdjęcia)

4-18 1slide1 0042 137 111157 28 1378 1859 23753554 12107

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 5 = 9