Optimum sargı genişlik ve yükseklik

Optimum sargı genişlik ve yükseklik

12 October 2017dolapları, raflar, duvar: giyinme odası için mobilya yeri için yeterli olacaktır kadar alan olarak çıkarılmalıdırdolapları, raflar, Soyunma odası duvarları dolapları göre birçok avantajı vardır: giyinme odası için mobilya yeri için yeterli olacaktır kadar alan olarak çıkarılmalıdır. Birçok insan yerine dolaplar yerine, bu makineleri satın alın. Dolaplar, uzay büyük miktarda almak büyük görünüyor. Walk-in dolaplar küçük, ancak çok şey tutabilir. Şimdi çok az insan dolapları satın. Genellikle yatak odası için sandıklar ve dolaplar olsun. Bir giyinme odası koridor veya oda için idealdir. İçinde ihtiyacınız olan her şeyi koymak. Sonra her şey yerinde tutulacaktır ve aramak için daha az zaman harcayacaksınız.


bir giyinme odası optimum boyut

giyinme odası seçmek için, onu duracak hangi hesaba odanın tüm nüansları, almak gerekir. Doğru boyut giyinme odası bulamadıysanız, onu çalıştırmak için ya da kendi ellerini sipariş etmek gereklidir. Bu çalışacağı çizimler ve çizimler, gerektirecektir.

seçilmesi ve giyinme odası imalatı, aşağıdaki hususları dikkate almalıdır:

 • oda genel tasarımı;
 • Tavan yükseklikleri;
 • Odanın boyutları;
 • Boyutlar giysiler içinde.

Her gardırop departmanı saymak ve odanın büyüklüğü gereken parametreler temelinde belirli şeyler için dizayn edilmelidirHer gardırop departmanı saymak ve odanın büyüklüğü gereken parametreler temelinde belirli şeyler için dizayn edilmelidir

Tüm ölçümler sonra oda gerekli yükseklik, uzunluk ve genişlik pansuman yapılan çizimler ve çizimlerdir.

Büyüklüğü birçok faktör tarafından etkilenir: raflar ve düzenlenmesi büyük boyutu. Bu şeylerin ne kadar bağlıdır ve odada devam edeceğini.


Bunu yapmak için doğru daire içine mükemmel şekilde uyması için bir gardırop boyutunu hesaplamak gerekir.

Soyunma odasında minimum boyutta olmalıdır neler

Yeni daire banyo depolama donatmak karar verdik. Ama küçük bir alanda yaşıyor. Bu durumda ne yapılabilir? Çok basit. Düzgün tüm hesaplamak gerekir. Başlamak için, biz derinliğini hesaplar. İç aygıtına bağlıdır: raflarda yerini, askılar, çekmeceli ve dolaplar bölmeleri için bölümlerin sayısını.

Eğer varsa dairenin küçük bir alan giyinme odası çubuğunun duvarı boyunca yer almalıdır.Bu durumda, derinlik en az 0,65 metre olmalıdır. Ama, bir sürü kıyafet varsa, daha derinlikte yapmalı. Son askılar duvarına dik konumlandırılabilir ve geri çekilebilir olması. Bu seçenek, küçük bir daire için kötü değil ve büyük dolaplar sevmiyorum olanlar için.

gardırop minimum boyutunun hesaplanması, doğrultuda, eşyalarını sayısını evde yaşayan insanların sayısından devam etmek ve gereklidirgardırop minimum boyutunun hesaplanması, doğrultuda, eşyalarını sayısını evde yaşayan insanların sayısından devam etmek ve gereklidir

Derinlik 0,35-0,4 metreden daha azdır yapmayın. Bu alt rafta ayakkabı düzenlemesi için gerekli alan miktarıdır.

Ve sekiz askıları ağırlayacak çubuğunun karşısında, böyle bir derinlik boyutu verilen. Eğer hesaplamalar gerekli derinlik yaptıktan sonra. Daha sonra duvara monte edilebilir bir giyinme odası genişliği, hesaplamalarına devam edin.

Aşağıdaki gibi hesaplanır:

 • mahfaza derinliği için kapının genişliği eklemek;
 • biz başka geçit (0,8-1 m) ekledikten sonra;

Gelecekteki dolap kapıları, bu durumda, çekmece çekmeceler yapmıyor istiyorsanız. Daha sonra kabine derinliği farklı bir şekilde hesaplanır: iki kabin derinliği çarpma ve aynı mesafede hareket ekleyin. Kutuları tamamen ve herhangi bir sorun olmadan aday olabilir gereklidir.

Bu odanın tasarımı sürgülü kapı içerebilir. Bunlar çok rahat ve pratik olmakla açıldığında da çok fazla yer almazlar. İç dolgu yerine raflar, çekmeceler sahip olabilir. Bu durumda, toplam derinlik - + dolap geçit.

Büyük oda için seçmek için bir gardırop büyüklüğü nedir

Eğer daire etrafında büyük bir bölgede yaşayan yapın ve giyinme odası geniş ve ferah hale getirmek için fırsat var. karşısındaki duvar boyunca yapabilirsiniz, bunun gerekli tüm mobilya koyun.


alanında büyük bir daire ise, gardırop, sen çevresinde yüksek dolaplar bulmak için yeterli olacağını yerlerde bir dizi seçebilirsinizalanında büyük bir daire ise, gardırop, sen çevresinde yüksek dolaplar bulmak için yeterli olacağını yerlerde bir dizi seçebilirsiniz

Bu depo odası için kullanılan bir optimum genişliğe sahip olmalıdır. Kapısı olmayan tasarım seçtik ama çekmeceleri varsa. Bu durumda, derinlik dört kabine derinlik olmalıdır.

hesaplamalar sonrasında uzunluğuna geçin. çok almaz uzunluğunu hesaplayın. soyunma odası duvar düzeni boyunca yer olup olmadığını, tüm dolaplar uzunlukları kadar ekleyin.

dolaplar, raflar ve kutular her iki tarafta ise, bu durumda, toplam uzunluğu büyük tarafında ölçülür (daha mobilya uzunluğunda yer alacak bir)

Sonra doğru yüksekliğini hesaplamak. Bu akışa zemine olan uzaklık olacaktır. Evlerin farklı tipte, tavan yüksekliği değişir, ama genellikle Bazen. 3.2 m ila 2.4 m mesafede daha değişir, ancak bu gibi durumlarda (genellikle üst uç evlerde) nadirdir.


Biz soyunma odasına optimal boyutunu hesaplamak

Evin içinde küçük bir oturma alanı vardır ve giyinme odası yüklemeye karar verdi. iki ya da üç metrekare arasında olacak odasında minimum alanda, için kullanılabilir.

Çok fazla mobilya bir gardırop satın almak gerekli değildir: tesislerinde rahat hareket için bir boşluk bırakmak gerekirÇok fazla mobilya bir gardırop satın almak gerekli değildir: tesislerinde rahat hareket için bir boşluk bırakmak gerekir

Bu duvar boyunca tasarlanmış olanlar daha geniş olduğu küçük köşe dolapları hatırlamakta yarar var.

Bu durumda, raflar düzenlemek mümkündür ve uygun herhangi bir açıdan kapattı. (Çatı eğim ve çıkıntıların duvarlar olmaksızın) standart bir yüksekliğe sahip bir düz tavan için uygun varyant köşesi.

çok olabilir giyinme odasında Mağaza:

 • Giyim ve ayakkabı;
 • Çeşitli aksesuar ve dekorasyon;
 • spor ve eğlence için küçük ekipman;
 • ütü masası.

sizin için uygun olacak şekilde raf ve çekmeceleri yerleştirin. Bu işler kalmasını sağlayacaktır. Dolum ve odanın tasarımı hayal gücü ve kullanım alanına göre değişir.

Bir gardırop standart boyutu: rahat ve ferah bir oda

Dolap standart boyutta minimum boyuttan daha 2-3 kat daha büyük olan sekiz metrekare vardır. giyim, küçük ev aletleri, araç ve gereçleri: Büyük bir odada kesinlikle her şeyi tutulabilir.

dolaba küçükse, o parlak renklerde kaydetmek için tavsiye edilirdolaba küçükse, o parlak renklerde kaydetmek için tavsiye edilir

Böyle odaları olarak kullanılmıştır:

 • uydurma;
 • depo,
 • sırayla görünümünü getirmek için yerleştirin.

Bu varyant gardırop planlama meydanında Tam daire veya büyük stüdyo için Kruşçev için uygun, ama ideal değildir.

Boyutlar kapasitesini etkiler. Ama, odanın büyük dolaplar kaldırarak, sen gömme için dolaba bir yer bulur. Kullanmadığınız Bütün o yerleştirilebilir. Sonra odanın görünümünü yabancı şeyler yağma olmaz. Bu dairede yer açar ve onu büyük yapmak.

Soyunma odasında yüksekliğini (video) belirleyin

Soyunma odalı daire görünümünü değil, aynı zamanda bir insanın hayatını sadece değiştirmek mümkün değildir. ve öğeleri ararken artık çok fazla zaman harcamak gerekecektir. Hepsi tek bir yerde, raflarda olduğunu. askı asılı iken katlanmanın kaçının. Ayakkabı Şu an giymiyorum, koridorda geçmemelidir. Eğer giyinme odası görmek istiyorum ne, sizin hayal, malzeme ve mekan kullanımına bağlıdır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 + = 89

map