Opcje dla jak zrobić sufit w swoim domu własnymi rękami

Opcje dla jak zrobić sufit w swoim domu własnymi rękami

12 October 2017Sufit - to specjalna powierzchnia mieszkania, na które należy zwrócić uwagę, abySufit - to specjalna powierzchnia mieszkania, na które należy zwrócić vnimaniePo fakt, sufit - przegroda dzieląca podłogę. W budynkach mieszkalnych jest korzystnie wykonana z płyt betonowych (z metalowym wzmocnieniem wewnątrz). Jego urządzenie jest niezwykle proste - fundament i materiał wzmacniający, który zwiększa odporność i ewentualnego dopuszczalnego obciążenia statycznego.


Zwierzęta sufity: Opcje

Drewniane stropy są idealne do domów prywatnychDrewniane stropy są idealne do domów prywatnych

W prywatnym domu sufity często wykonane są z drewna. Tak więc, nie zwiększają ciężar całej konstrukcji (to znacznie zaoszczędzić na fundamencie), a także obniżyć cenę budowy. Oczywiście, możliwe jest ustalenie i betonowe płyty, ale to będzie droższe i wymagają dodatkowego sprzętu do użytku.

Najtrudniejsza opcja - jest to bardzo sufit. W większości przypadków po prostu wymienić, ale jest to możliwe, aby przywrócić, drewniane belki wzmacniające. Co więcej - to jest prawdziwa moda trend w nowoczesnym wzornictwie.

Razem, pułapy są:

 • beton;
 • Drewno (belek, desek, bali, studzienek);
 • Sama (tutaj można włączyć cegieł i innych materiałów budowlanych w tej klasie).

Jak podniesienia pułapu w starym domu, co trzeba zrobić

W celu podniesienia pułapów w domu, trzeba demontować lub projekt, a następnie utworzyć nową pokrywę lub podnieść kadr montażu dolną powłokę (nadaje się do drewnianych domów nie są duże).


Podniesienie limitu - trudne zadanie. Od wysokości sufitu jest lepiej zajmie na początku budowy sufituPodniesienie limitu - trudne zadanie. Od wysokości sufitu jest lepiej zajmie na początku budowy sufitu

Tylko ręce, aby zrobić to nie zadziała - potrzebę użycia dodatkowego sprzętu. Idealny - usunięcie dachu, aby zwiększyć do pożądanej wysokości ściany i utworzyć nowy poziom sufitu.

Kiedy przychodzi do domu dwupiętrowym, to taka praca nie będzie opłacalne - lepiej zrezygnować z tego pomysłu. Oznacza to, że w celu podniesienia pułapów może być tylko ze strychu.

Musimy pamiętać, że w tym samym czasie nadal muszą: • wzmocnić podstawę i fundament;
 • wyrównać poziom wykończenia przekładni głównej oraz dodanych warstw;
 • zapobiec kondensacji stawów (szczelnie włóknem bazaltowym).

Jaka powinna być wysokość sufitu w domu

Im wyższy pułap, bardziej komfortowe w pokojuIm wyższy pułap, bardziej komfortowe w pokoju

W niemal każdy stary dom wysokość sufitu nieznacznie przekracza ponad 2 metrów. Modern Standard - 2,4 m. Coraz częściej jednak, średnia wysokość wzrasta do 3 metrów. Ale musimy pamiętać, że w tych domach, które są zlokalizowane poza miastem, zbyt wysoki sufit tworzy całe mnóstwo niedogodności. Na przykład, piec do ogrzewania pomieszczenia będzie znacznie trudniejsze. Dlatego wygodna wysokość jest uważana za wszystkie te same 2,4 metrów.

W nieogrzewanym domu, można zrobić nawet mniej. Ale na pewno trzeba izolację od poddaszu.

Z tych wszystkich powodów, optymalna wysokość:

 • 2.1 m - dla domów, które są ogrzewane od wewnątrz pieców;
 • 2,4 - zgazowaniu domów;
 • 3 m - jeśli strop jest tworzony w monolitycznej strukturze (ale nie są one jeszcze bardzo rzadkie).

Urządzenie sufit w domu własnymi rękami: opcje

Sufit, nawet z tego samego materiału, mogą być układane za pomocą różnych metod. Na przykład, z drzewa - na belkach lub procedury poprzecznym (w kierunku poprzecznym do wzdłużnych zawiesiny). W każdym przypadku, gdy ściany są wykonane z cegły, beton, będą musiały Stroebe, to znaczy, aby utworzyć wnękę dla podłączenia. Provis pomaga tylko przy montażu sufit podwieszany.

Co zrobić przywiązanie - właściciel domu decyduje, na podstawie stabilności konstrukcji, jak również niezawodność warstwy fundamentu. Uniwersalny wariant - średnia układ shtrobirovaniya i zainstalowanie warstwy wzmacniającej (nie jest możliwe nawet w sprzęg zwory).

Prawidłowo zamontowany sufit to taka, która ma statyczny obciążenie przekracza granicę 2-3 razy w rzeczywistości. Oznacza to, że musi to być zarówno proste i niezawodne.

Najprostsze opcje:


 1. Sufit Adobe (mieszanina cegieł drewnie i glinie ze słomy).
 2. Drewniane sufitu (wyeksponowane belki lub błony śluzowej).
 3. Jastrych na radiolatarni. Używane cement z siatki wzmacniające. Takie sufitu nie są przeznaczone do dużego obciążenia.

dom sufit z rękami Adobe jak zrobić

zagrożenie pożarowe sufit Adobe. Należy o tym pamiętać, kiedy go użyćzagrożenie pożarowe sufit Adobe. Należy o tym pamiętać, kiedy go użyć

Jeśli jest to konieczne, aby wyrównać sufit w domu adobe, to lepiej, aby zamontować drewno lub Adobe. I można połączyć te opcje - aby utworzyć skrzynię wykonaną z drewna i to wszystko zamknięte mieszaniny gliny i słomy. W zasadzie, tak jak do 80-tych ubiegłego wieku, prawie wszystkich typów domy wiejskie.

Jedyną wadą Adobe - on poty w okresie grzewczym i jest wysoce łatwopalny materiał. Oznacza to, że konieczne jest zainstalowanie systemu ogrzewania wykładziny podłogowej lub burzhujku (kuchenka), które zostaną wprowadzone na zewnątrz domu (być w aneksie) do ogrzewania domu.

Oznacza to, że podstawą technologii montażu sufitu w domu Adobe:


 • umieścić skrzynię jakości (idealnie - z dziennika);
 • umieścić na skrzyni adobe;
 • wyrównywania poziomu gliny i mieszanki słomy.

Sprawia sobie pułap jest możliwe nawet w budynku mieszkalnym. Jeśli chce się ukryć wizualne - można używać struktur zawieszenia.

Co sufity sprawiają, że dom: opcje

Jeśli dom nie jest wykonana z drewna, należy użyć betonu sufitJeśli dom nie jest wykonana z drewna, należy użyć betonu sufit

Wracając do pierwotnego pytania można odpowiedzieć, że każdy przypadek - osoba fizyczna, jest więc niemożliwe, aby powiedzieć, co sufit jest lepiej zrobić w danym domu.

Najbardziej trwałe i niezawodne - konkretne, ale nie są one smontiruesh w Adobe lub gliny dom (i rozdrobnionej, blok). Dlaczego? Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę maksymalną możliwą obciążenie statyczne na skrzyni (wsparcie dla sufitu).

Ograniczenia nie wprowadza ile regeneracji suficie betonowych i murowanych budynków, zgodnie z którym nie jest ciałem stałym fundamencie. Oznacza to, że trzeba najpierw skonsultować ze specjalistą lub inżyniera, który wskaże, czy konstrukcja jest w stanie wytrzymać zwiększonego ciężaru.

Przy wyborze konstrukcji sufitu jest konieczne tylko, że do zapamiętania:

 • drzewo - nie jest wiarygodne, i wzywa do szczególnej troski;
 • Adobe - nie atrakcyjny wizualnie, więc będzie musiał zamknąć wykończenia;
 • Beton - najlepszym rozwiązaniem, ale zachęcać je do sufitu w drewnianym domu nie włączy.

Nawet cegła nie nadaje się do fundamentu taśmowego.

I, oczywiście, każdy konstruktor, który podjął się aranżacji sufitu musi być brane pod uwagę i ich możliwości finansowych. Opinie mówią, że korzystanie z Adobe - najbardziej dochodowych rzeczy, jeśli potem nie obejmuje kosztownego wykończenia. Jeśli bliskiego końca, będzie kosztować nie mniej niż sufit z drewna i betonu, a nawet droższe, więc ta opcja jest bardziej odpowiedni dla bogatych ludzi.

Jak zrobić sufit w monolitycznej domu

Jeśli masz stałe domu, następnie zwracać uwagę na suficie. W przyszłości, korekta będzie kosztowne zrobićJeśli masz stałe domu, następnie zwracać uwagę na suficie. W przyszłości, korekta będzie kosztowne zrobić

Głównym problemem, który pojawia się w regeneracji sufitu domu monolitycznym - niemożliwość jego późniejszy demontaż. Oznacza to, że podłoże jest zamontowane w rowkach tnących (które są umieszczone elementy dystansowe) w ścianie.

Już utworzone w pomieszczeniu będzie jedynie drewniany strop. Płyty dostarczamy nie wyjdzie bez demontażu dachu. I musimy zrozumieć, że tutaj wszystkie ściany - wzmocniona, jeśli nie przechodzą przez nich zawiesi. Dlatego, aby wyrównać poziom - nie będzie działać. Może except zastąpić dekoracji sufitu, lub utworzyć nowy sufit podwieszany o tej samej płyty gipsowo-kartonowej, na przykład.

Oznacza to, że podczas tworzenia monolitycznego sufitu w domu powinien rozważyć następujące kwestie:

 1. Konstrukcja odbędzie się rowki (wgłębienia w ścianie).
 2. Budowa dodatkowego piętrze - jest to niemożliwe, więc obciążenie stropu jest niska (na poddaszu - odpowiedni, ale nie więcej).
 3. Dostosować wysokość sufitu - nie jest możliwe.
 4. Na remonty sufit jest lepiej stworzyć fałszywą podstawę. Szorstki sama podstawa prostu wzmacniany, jeśli to konieczne.

Sufit w swoim domu własnymi rękami (wideo)

Naturalnie, opcje układ sufitu - dużo bardziej niż tu opisano. Teraz nawet szkło jest wykorzystywane do budowy, ale w domach - nie jest rozwiązaniem. Optymalny wybór - drewna i betonu. Saman - dla starych wiejskich domów bez muru. I zawsze ta sama technologia montażu - albo w skrzyni, lub przez cięcie rowków.

Sufit w swoim domu własnymi rękami (zdjęcie)

6-raspisnoi-Potolok 7a317de3269cfe42f6e33b95984bec4d 12 18 1241 2509f63465fc1826143b8bdae69eedb6 12956-kak-sdelat-potolki-IZ-gipsokartona 286440956wsn7k4qac 28644102tqhed6d2m6 1441476327reechnyi-potolk-dlya-Vanoi

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 − 30 =

map