Odada alçıpan bölümleri kurulması: 6 Adımlar

Odada alçıpan bölümleri kurulması: 6 Adımlar

12 October 2017Güzel zonlu uzay alçıpan bölme kullanılarak olabilirGüzel zonlu uzay alçıpan peregorodkiZonirovanie kullanarak edilebilir modern iç tasarımının ayrılmaz bir parçasıdır. çeşitli şekillerde bunu oluşturun: bitirme malzemeleri, mobilya ya da bir bölümü kullanarak çeşitli. İkinci seçenek, son yıllarda popülerlik kazanmaktadır. Alçıpan - Herhangi bir odada bölümler oluşturmak için mükemmel bir malzeme. Bugünkü elleriyle bir alçıpan bölme yapmak hakkında konuşalım.


Odaya elleriyle bir alçıpan bölme nasıl yapılır

elleri neredeyse hiç yer olabilir alçı bir bölüm oluşturun. Bu durumda Onarım montaj çerçevesi ve duvar En önemlileri çeşitli aşamalardan, bölünür. Ayrıca yalıtım ve kablolama ve kabloların dikkat etmelisiniz.

Her şeyden önce sen profili için malzeme üzerinde karar vermelidir:

 • ağaç;
 • Metal profili.

En önemlisi, ellerinizle yapabilirsiniz alçıpan duvar yükleyin - doğru sırayla montaj ve tamamlama çalışmaları gerçekleştirmek içinEn önemlisi, ellerinizle yapabilirsiniz alçıpan duvar yükleyin - doğru sırayla montaj ve tamamlama çalışmaları gerçekleştirmek için

Bu açıdan metal profil, daha, bu nem ve sıcaklık değişikliklerine korkmadığını kablolama için özel delikler vardır. Başlangıç ​​o alçıpan yaratılmasında en önemli ve en zor aşamadır, sen raf montaj gerekir çalışır.


Bunun için:

 • ; Yüzeyi tesviye çalışmalarını gerçekleştirmek - Gerekirse, tavan ve taban kusursuz bir şekilde hizalanmış emin olun
 • Daha sonra, bir düzen oluşturmak: duvara dik olan tavana şerit, çizmek ve yere tekrar iki özdeş hatları tavan ve taban uygula;
 • Daha sonra, tahtadan yapılmış metal profilleri veya çubukların set çizgisinde, kendinden kılavuzlu vidalar, matkap ve tornavidalar kullanın;
 • Bağlayıcılar, birbirinden 35 cm bir mesafe sağlamaya;
 • monte litas üç dikey profiline dayalı olmalıdır direklere monte edin;
 • İki tabaka kenarlarında bulunan, iki bitişik alçıpan tabakasının ortasında bir tek profilinde olması gerekir.

Döşeme profil vidalarla bağlı herhangi duvar montajı dikey direklere başlatın. Kenara ondan karşı duvara 55 cm - bu tavan ve taban profillerine alan raf montaj olacaktır.

Odada alçıpan bölme: resimler

Bölmeler oda zon sadece izin onlar tablolar, bar masaları, niş olarak kullanılabilir. alçıpan bölmeler sadece mükemmel dikdörtgen şekli olabileceğini düşünmeyin. mükemmel iç tamamlayacak özel raflar, nişler ile Orada kıvırcık bölümleri.

Orijinal bölüm alçı ilave olarak şık bir raf olarak kullanılabilirOrijinal bölüm alçı ilave olarak şık bir raf olarak kullanılabilirNasıl iç çeşitli bölümleri şunlardır:

 • bar tezgahına olarak hizmet verebilir mutfak için bir bölüm düşündüm;
 • nişler bölme duvarı - bir ganimet modern tarzda mutfak için, fonksiyonel çekmeceler barındırmak ve mutfak eşyaları gizlemek için izin;
 • mutfak için Düşük bölüm - stüdyo daireler için mükemmel bir çözüm, yerden tasarruf edecek, bir tablo veya bar olarak kullanılabilir;
 • holleri Desenli alçı ışın imar fonksiyonu, bir mutfak-oturma odası gibi alanlarda uygun gerçekleştirir;
 • balkon uzanan bölüm, tablo işlevini yerine;
 • Banyo bölüm banyo dolap, özellikle önemlidir tuvalet, gelen banyosu ayıracak nerede bir odada duş ve tuvalet;
 • En sık yatak oturma odası ayırmak için küçük odalarda yüklü bir dikdörtgen bölme, aralarındaki bir çeşit duvar çıkıyor.

seçenekler birçok bölümleri, onlar daha da oda aydınlatmak ve bazı şeyleri gizler raflar, niş, inşa edilebilir.

bir stüdyo dairede alçıpan kullanımı: Fotoğraf

Stüdyo daire keskin olamazdı bir imar sorunu vardır. Çoğu zaman alçıpan bölme yapılmış örneğin mutfaktan oturma odasına ayırır, iki eşit parçaya odası ayırır.

bir stüdyo dairede Güzel rezonatör dönüşebilir alçıpan alışılmadık şeklibir stüdyo dairede Güzel rezonatör dönüşebilir alçıpan alışılmadık şekli

Özellikle popüler oda bölümleri Studio, birbirinden iki ya da üç bölgeleri ayırmak için:

 • oda büyüklüğüne bağlı olarak, birbirinden bölgeleri ayırmak için iki ya da üç bölüm oluşturmak;
 • bölüm oturma odasından yatak odasını birbirinden;
 • Odanın çoğu pencerenin parçası yapmak için daha iyidir;
 • Yer kazanmak için, onlarda bir şey gizlemek için raflarda veya niş ile bir bölüm oluşturmak.

oda şekil ve olmadan herhangi bir dekorasyon sıradan duvar gibi olabilir engelleyin. uzay izin veriyorsa, o zaman dahili elektrik şömine bölümüne dikkat.

kapılı hatta bölümleri vardır, bu çözüm çocuklar için oyun veya uyku alanı ayırmak için çocuklu aileler için özellikle önemli olacaktır. Bu imar en önemli unsurlarından biri olan loft, örneğin, salon için iyi bir seçenektir. Yaratıcı kişiler Gerekli tüm işlerin Saklayabileceğiniz bir çalışma alanı oluşturmak için bir stüdyo daire bölümünde kullanın.

Alçı levha salonda Pratik bölüm: faydaları

Çoğu zaman, alçıpan bölme mutfak alanı ve oturma odası, yemek odası vurgulamak için, ya bir çalışma alanı oluşturmak için, salonda kullandı.


Alçıpan avantajı ekolojik ve sağlık güvenliği ile karakterize olmasıdırAlçıpan avantajı ekolojik ve sağlık güvenliği ile karakterize olmasıdır

şu avantajları, yani, bu nedenle ayırt edilebilir alçıpan:

 • Düşük ağırlığı;
 • materyalin elde edilebilirliği;
 • formlarının çeşitli;
 • Kolay kurulum;
 • Çevre temizliği ve güvenliği;
 • Dayanıklılık.

Çünkü sunulduğunun, size şekil ve eğrileri çeşitli oluşturmanıza olanak sağlar alçıpan, birçok farklı sayfaları satın alabilirsiniz. Ama alçıpan oldukça kırılgan olduğunu unutmayın, bu yüzden sakın kapatma ve bölme üzerine ağır nesneler koymayın.

bölüm malların depolanması için bir kapı, kutu veya oyuklar vardır, kemerli olabilir, böylece her daire septum en iyi sürümü oluşturmak mümkündür.

Alçıpan duvar genellikle kitaplar için lamba ve raflar monte. ışık büyük bir miktarı özellikle görsel alanı büyütmek için küçük bir daire gereklidir. Duvarların yüksekliği farklı olabilir - bu binaların sadece bir kısmını alır, böylece tavana veya altına zeminden, yükleyin. Küçük bölme geniş oturma odasında bir aksan, çok güzel olabilir olarak ayarlanabilir, desen, kakma içerir.


Kendini yapın: alçıpan bölünmesini odasında (video)

Sonuç olarak diyebiliriz ki alçıpan duvarlar - Herhangi bir apartmanda imar çok yönlü ve şık yolu. Malzeme kullanılabilirlik ve montaj kolaylığı alçıpan en pratik ve şık olun. şekillerin çeşitliliği bile bir stüdyo dairede eşsiz bir atmosfer yaratmak için.

Alçı levha Tasarım duvarları (iç fotoğraf)

526-1 57 1445 1042 206peregorodka-iz-gipsokarton 2013/09/14-gipsokarton-v-interiere-3 90565487c2fd35 17537762 562602ac19f51 1389440858stenaizgipsokartona

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 2

map