Oda için duvar kağıdı seçmek için nasıl Öneriler - Ana ilkeler ve seçenekler

Oda için duvar kağıdı seçmek için nasıl Öneriler – Ana ilkeler ve seçenekler

12 October 2017salon aileniz ve misafirler ile hemen hemen her zaman tutulan ana banyo vardır, bu yüzden duvar kağıdı ilginç ve sessiz iç oluşturmalıdırSalon aileniz ve misafirler ile hemen hemen her zaman tutulan ana banyo vardır, bu yüzden duvar kağıdı ilginç ve sessiz iç oda veya oturma odası oluşturmalıdır - Bu evde ana oda, yer en yoğun iletişimdir. Aynı zamanda gündüzleri salonu sohbet odası olarak hareket ettiğini olur ve geceleri (tek odalı daire durumunda, örneğin) bir yatak odası haline gelir. Buna ek olarak, yemek odası birleştirebilirsiniz salonu oyun odasına, bir çalışma, vb özellikleri


Ne duvar kağıdı odası için seçim: temel prensiplerini

Bu nedenle, salonun ve duvar kağıdı iç, ayrılmaz bir parçası olarak, aile ve misafirler için rahat, rahat ve şık bir ortam yaratmak gerekir.

Salonun iç çözüm aşağıdaki esaslara uymak çok önemlidir:

 • Uygun tüm;
 • Herkes için güzel;
 • Pratik.

salon için duvar kağıtları pratik olmalı ve hoş bir atmosfer yaratmak içinsalon için duvar kağıtları pratik olmalı ve hoş bir atmosfer yaratmak için

Odaya duvar kağıdı da bu ilkelere uymak ve Güzel, konforlu ve şık hale gerektiğini belirtmek gerekir.


mobilya, dekorasyon, tekstil, bitkiler, vb - salonda duvar kağıdı iç odanın tüm öğeleri birleştiren bir renk çözümün ayrılmaz bir bileşenidir - tek bir birim.

Nasıl salona bir duvar kağıdı seçmek için: temel renk desenleri ve rakamlar

Yukarıda belirtildiği gibi, duvar kağıdı - bu iç oda çözümlerinin renk bir parçası. baskıcı, sakinleştirici dinamik ya da tersi, - Bu renk şeması belli bir atmosfer yaratan bizim ruh etkiler. aşırı büyük oda azaltmak görsel sanki, tam tersine, küçük bir oda görsel olarak daha yapmak veya - doğrudan zihinsel süreçleri etkileyen duygusal bileşeni, ek olarak, renk ayrıca mekanın görsel algılamayı değiştirmek için izin verir.

Odanın renk düzeni zengin renk çeşitliliği yorucu ruhunun olarak en fazla 2-3 renk içermelidir.

oda için daha yorucu insan ruhu olarak, renklerin en fazla 2-3 çeşit kullanılması öneriliroda için daha yorucu insan ruhu olarak, renklerin en fazla 2-3 çeşit kullanılması önerilir

Odanın renk düzeni, kural olarak, aşağıdaki temel renk bileşenleri içerir: • Tavan rengi;
 • Duvarların rengi;
 • Mobilyanın rengi;
 • Renk tekstil;
 • zemin rengi.

Salonun Renk paleti nyuansnym ve kontrast olabilir. Nyuansnoe çözüm tonu renkte benzer yumuşak renklerin kullanılmasını kapsar. Ama kontrast çözüm iki büyük zıt renklerin bir karşılaştırma: turkuaz ve kahverengi, turuncu ve mavi vb

En güçlü kontrast kombinasyonu, sarı, kırmızı ve mavi renkler üretirler. Ve açık ve koyu yoğun kontrast - siyah ve beyaz.

duvar kağıdı - duvar kağıdı bir seçim, renk ek olarak bir şey daha düşünün gerekir. Duvar kağıdı deseni büyük, orta ve küçük ölçekli olduğunu.

Duvar üzerindeki Çizim rahat bir atmosfer yaratmada önemli bir rol oynar, böylece büyük bir desenle geniş salon İdeal duvar kağıdıDuvar üzerindeki Çizim rahat bir atmosfer yaratmada önemli bir rol oynar, bu yüzden büyük bir desenle geniş salon İdeal duvar kağıdı

seçim kriterleri

Çoğu zaman, salon - ev veya dairede en büyük odalarından biridir, bu nedenle bu odada bu duvar kağıtları uygun olacak:

 1. örgü odası duvarı büyük ölçekli tasarımı ile duvar kağıdı kullanmak daha iyidir, bu durumda mobilya, çok geniş havadar, yüksek ve düşük olursa.
 2. Standart bir daire yüksek katlı bir binada pokleit duvar kağıdı istiyorsanız, bu durumda, orta ölçekli modelinin duvarlar için duvar kağıdı yapıştırılabilir. Ama duvarlarda aynı at dekor ile "iddia" değil duvar kağıdı çizim küçük resim ve fotoğraf yerleştirmek gerekli değildir.
 3. Salon duvar kağıdı için en yaygın seçenek - iç bir nötr element olarak algılanan küçük ölçekli modeli olan duvar kaplama kumaş. Bu durumda, duvarlar resim, fotoğraf, kolaj vb yerleştirilebilir

Oda seçilen renk satürasyonu çözeltiler ve bir iç oda (resimler, mobilya, vs.) göre gerçekleştirilir için bir duvar kağıdı seçin.

Tavan sağdaki odada ne pokleit duvar kağıdı

salonun yanı sıra duvar ve zeminin tavan, bir bütün olarak odanın algısını etkiler.

Odada tavan için duvar kağıdı bir odanın içine akma ve rahat bir ortam oluşturmalıdırOdada tavan için duvar kağıdı bir odanın içine akma ve rahat bir ortam oluşturmalıdır


Kural olarak, tavan duvar kağıdı tutkalı aşağıdaki yasalara dayanmalıdır:

 1. Geleneksel olarak, tavan duvar kağıdı parlak renkler seçilir.
 2. Karanlık duvar kağıdı oda çok dar ve yüksek olması halinde kabul edilebilir. Buna ek olarak, salon yeterli ışık değilse kadar hafifletmek için ona yardım - iyi güneş ışınlarının yansıtırlar tavan lambası duvar kağıdı kaplama malzemeleri kullanın.
 3. mavi, pişmiş toprak, mavi - - güney bölgelerinde güneşli odaları koyu renklerle tavan duvar kağıdı için uygundur için aşırı düzeydeki ışığın emer.

salonda tavan odanın genel renk düzeni rahat aydınlatma oluşturmak ve tamamlamalıdır için duvar kağıdı.

izleyici için mükemmel olacak Hangi duvar kağıdı: temel malzemeler

Herhangi duvar kağıdı bitmiş bir ürün olarak güzel görünmelidir ve oda için duvar kağıdı kaplama malzemeleri istisna değildir. Ancak, odasında kumaş duvar kağıdı sadece güzel değil, aynı zamanda pratik temizlemeye olmalıdır. Tabii ki, oda - Onun için temizlik ıslak tabi olmayan malzemeler, seçebilir böylece, mutfak değil. Bununla birlikte, oda duvar kağıdı, yani vakumlu temizleme dayanıklı olmalıdır, ek olarak, oda güneşli, özellikle de sabit bir renk olmalıdır, mekanik sağlam.

Bu özelliklere ek olarak, malzeme duvar kağıdı olmalıdır:


 • Duvarların kusurları gizleme;
 • Güvende olun;
 • yerine kolay.

Tekstil duvar kağıdı doğal, kaliteli malzemelerden yapılmış, bu yüzden salonun duvarları için mükemmel bir seçenek vardırTekstil duvar kağıdı doğal, kaliteli malzemelerden yapılmış, bu yüzden salonun duvarları için mükemmel bir seçenek vardır

Şu anda kaplama malzemeleri piyasa duvar aşağıdaki türde sunuyoruz: tekstil, ipek, folyo, kadife, bambu, odun lifleri, cam ve benzeri ile kağıt, vinil, dokuma olmayan destek, hem de duvar kağıdı döşeme malzemelerinin Çeşitler sürekli değişen ve genişlemektedir.

Doğallık ve doğal malzemeler oda duvar için en uygun seçeneklerden biri her zaman olmuştur ve bir eğilim olacak, bu yüzden - bu tür Bambu, hurma elyaf gibi malzemeler ile yapılan tekstil duvar veya duvar kağıdı

salon için duvar kağıdı seçenekleri

Eğer birini seçebilir veya önce oda için duvar kağıdı bir başka versiyonu, yani odanın yönünü dikkate alınması gerekmektedir, Odanın aydınlatma derecesi.

yani:

 1. oda güneşli tarafı bakan olursa, duvarlar duvar kağıdı yeşil veya gri-mavi ölçek için uygundur.
 2. Oda nadiren güneş düşerse, o zaman bu tercihen inci sıcak sarı-yeşil, sarı ya da turuncu bir dizi duvar kağıdı, altın, yansıtılmış ve diğ., yanı, oda koyu, parlak duvar kağıdı olmalıdır. Buna ek olarak, genel renk tonu güney bölgelerinde ve kuzeydeki, balçık soğuk olmalıdır - sıcak.

Özellikle herhangi odası ve için Işık duvar kağıdı mükemmel - Biraz için, onlar görsel oda alanı artırmak çünküÖzellikle herhangi odası ve için Işık duvar kağıdı mükemmel - Biraz için, onlar görsel oda alanı artırmak çünkü

odası, ışık, ama küçük bir odanın büyüklüğüne gelince duvarları ise daha büyük görünüyor bir duvar itme gibi serin renkler olarak yeşil veya mavi pokleit duvar kağıdı. Ama sıcak tonları ters etkiye sahiptir.

Oda büyüklüğü de duvar kağıdı deseni seçimine etkiler - Büyük ve parlak desenler odası azaltmak, ama küçük rakamlar sessiz renkler - artırmak.

uzunlamasına şeritler duvar kağıdı görsel tavan asansör ve enine - görsel duvarlar genişletmek.

Odada duvar kağıdı seçimi üzerinde önemli etkisi ve mobilyalar vardır. salon Yani, eğer - şömineli bir oda, bazı mobilya vardır, o zaman mermer gibi görünmek için duvar kağıdı seçin, ve 1-2 renk resimler mükemmel iç tamamlıyor.

Genel olarak, oda güzel nötr ışık tonları ve küçük ölçekli resimler - resim, fotoğraf, çocuk çizimler, vs. - bu diğer iç kısımlarına odaklanmasını sağlar

oda için duvar kağıdı seçme hakkında ipuçları (video)

Böylece, duvar kağıdı seçimi, sen aydınlatma, boyut ve mobilyalar oda en önemlileri birkaç faktörü, göz önünde bulundurmalıdır. Bu parametreler renk ve duvar deseni tanımlamaktır. materyalle ilgili ve duvar kağıdı boyutuna sahip seçim daha fazla özgürlük vardır. zevkinize, sezgi ve deneme güven!

odası için duvar kağıdı (fotoğraf)

2 2-1 4-kadınlar-duvarlar-marburg-132752 7min100897551 9min39 631 1712 4839 2015-01-29Pravilno-podobrannye-oboi-dlya-gostinoy --- eto-maksimalnyy-uyut 3892f29d99c157f19b1036c910f0-190300

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 53 = 61

map