The BlogWykładzina podłogowa w kuchni powinno być trwałe, naturalne lub sztuczne tworzywo, odporne na ścieranie, odporne na maksymalne obciążeniePodłogi w kuchni musi być zdrowy, naturalny lub sztuczny materiał, odporny na ścieranie, odporne na maksymalną nagruzkiKuhnya - miejsce w mieszkaniu, która jest najbardziej narażona na wiele negatywnych czynników: wilgotność, bryzgami wody i tłuszczu, zadrapania na meble, plamy różnego pochodzenia i al. szczególnie gdy podłoga cierpi. Ale w tym samym czasie w kuchni - to jedno z ulubionych miejsc, gdzie cała rodzina spotyka się na śniadanie lub kolację. Dlatego ważne jest nie tylko praktyczność materiałów wykończeniowych przestrzeni, ale także piękny wygląd. Przy wyborze podłogi w kuchni, trzeba wybrać odpowiedni kolor, odpowiedni materiał, zastosowanie stropów zespolonych, a także nie zapomnieć o cokoły.


W naszych czasach, podłogi w kuchni są wykorzystywane nie tylko jako praktyczny powierzchni, ale również są częścią przestrzeni projektowej. W zależności od upodobań właścicieli mieszkania, na podłodze w kuchni, można zrobić tło do izolowania innych elementów wnętrza, takich jak meble, akcesoria, lub oznaczyć ją jako główny element projektu.

Tekstury i materiały

Tile - przyjazny dla środowiska rodzaj podłogi. To nie zwalnia szkodliwych substancji, odporne, wytrzymałe na ścieranieTile - przyjazny dla środowiska rodzaj podłogi. To nie zwalnia szkodliwych substancji, odporne, wytrzymałe na ścieranie

Po dokonaniu kuchnię można użyć różnych materiałów, należy rozważyć najczęstsze z nich:

 • linoleum - jeden z najbardziej popularnych pokryć podłogowych. W naszych czasach, ten materiał wyprodukowany szeroką gamę kolorów i wzorów. To może imitować drewno, płytki, kamień.
 • Dachówka lub płytek - najbardziej uniwersalny materiał do pokrycia podłogi w kuchni. Kiedy planujesz wszelkiego rodzaju konstrukcji można znaleźć właściwy kolor, rozmiar lub strukturę płytki.
 • drewno - idealny na podłodze w kuchni w stylu klasycznym. Ten materiał jest mniej niż praktyczny, ponieważ boi się wody i plam, ale wygląda bardzo bogaty i szlachetny.
 • laminat - tańsze i bardziej praktyczne niż drewno, doskonale nadają się do „ciepłej podłogi”. Konstrukcja może być stosowana zamiast drewnianej podłogi, a także symulację różnych gatunków drewna.
 • korek - Miłośnicy ideał naturalne i ekologiczne.

Jaki powinien być kolor podłogi w kuchni

Kolor w podłodze w kuchni powinna być dobrana nie tylko na podstawie gustów właścicieli, ale również biorąc pod uwagę kilka innych czynników: wielkości pokoi, światło słoneczne padające, koloru ścian i mebli. W zależności od koloru powierzchni może stać się wizualnie bardziej przestronne, większe lub mniejsze, poniżej.


Ze względu na liczbę niepodważalne zalety, linoleum jest idealny jako wykładzina podłogowa do kuchniZe względu na liczbę niepodważalne zalety, linoleum jest idealny jako wykładzina podłogowa do kuchni

Rozważmy najczęstsze kolory:

 1. Kuchnia z ciemną podłogą. W małych kuchniach, nie jest pożądane, aby stosować takie kolory, które wydawały się kompresować przestrzeń. Chociaż, jeśli jest ona bardzo chciałbym, konieczne jest, aby połączyć ten głos z lekkim ścian, sufitu i meble. Wygląda wspaniały przestronna kuchnia z ciemnymi podłogami. Połączenie łatwości jasnych ścian i mebli oraz niezawodności ciemnej podłodze przynosi pewne poczucie pewności i komfortu. Szczególny urok i elegancję z kuchni, gdzie kolory podłoga wenge. Wenge - kolor drzewa, które rośnie w południowej Afryce, przypominający ciemnej czekolady. Ciemne odcienie pasują na podłodze w kuchni, gdzie znajdują się okna w kierunku południowym, gdzie długo wchodzą światła słonecznego.
 2. Kuchnia z jasnym kolorze podłogi. Te kolory są dobrze nadaje się do małych pomieszczeń, jak również kuchnia z oknami wychodzącymi na północ, gdzie nie ma wystarczającej ilości światła dziennego. Szczególnie popularna jest kuchnia z białą podłogę niedawno.
 3. Kuchnia z szarej podłodze. Kiedy aranżacja wnętrza, często użył tonu światła. Szary wizualnie zwiększa przestrzeń, dlatego jest często stosowany w kuchni o niewielkich rozmiarach. W przeciwieństwie do białych i jasnych kolorów, to nie jest tak dużo widać odrobiny kurzu i brudu, więc jest to bardziej praktyczne.
 4. W połączeniu kolorów. Interesujące jest to, aby patrzeć na podłodze w kuchni, która łączy w sobie kilka kolorów jednocześnie. Ludzie, którzy są gotowi do eksperymentowania, możesz zrobić podłogę w kuchni czerni i bieli, lub szachy z kombinacji dwóch kolorów.W połączeniu podłogi w kuchni

Ostatnio bardzo popularne są połączone podłogi w kuchni. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie projektowe na potrzeby alokacji kuchnię niektórych obszarach funkcjonalnych lub projektem studia kuchennego. Pokoje sekcji na części odgrywa nie tylko rolę estetyczną, ale również ma istotny znaczenie praktyczne.

Na pokrycie podłogi z obszaru roboczego są stosowane materiały bardziej stałe nie boją się wilgoci, wysokich temperatur, a także wolna od zanieczyszczeń, a przez resztę przestrzeni - materiał chcesz używać we wnętrzu kuchni, ale mają małą praktyczność do takich pomieszczeń.

Konstrukcja podłogi w kuchni wykorzystuje ciekawą kombinację opcji:

 • Cork - drzewo;
 • Cork - laminat;
 • Dachówka lub dachówka - drzewo;
 • Dachówka lub dachówka - laminat.

Cokoły z kuchni na podłodze: integralność wypełnieniem

Listwy nie tylko dać pokój estetyczny wygląd, ale także ukrywa luki technicznej między podłogą a ścianąListwy nie tylko dać pokój estetyczny wygląd, ale także ukrywa luki technicznej między podłogą a ścianą

Tak, ma już nowoczesną godnej podłogę, ale projekt kuchni nie będzie kompletna bez listew.

Nawet najbardziej wyrafinowane i piękne wnętrze nie będzie wyglądać w obecności nieestetycznych szczelinach pomiędzy ścianą a podłogą. Ponadto, listwy i wykonuje praktyczne znaczenie - poprawia izolację cieplną i akustyczną pomieszczenia.

Jak wybrać materiał

Cokoły z kuchni na podłodze, można wybrać jeden z materiałów:

 • drewniany - mniej praktyczna, ponieważ boją wilgoci i zanieczyszczeń, to zaleca się, aby być zainstalowane w miejscu dla kuchni, kolor i teksturę powinna być zgodna z materiałem podłogi;
 • laminowane, bardziej praktyczny w stosunku do drewna, jest łatwo czyszczony przed zabrudzeniem, ale też obawiać wilgoci;
 • poliuretanowej - jest bardzo dobrze nadaje się do nowoczesnych podłogi w kuchni są z tworzyw sztucznych, stosowane są do ramy przedmiotów o nierównych linii, przystosowane do każdego projektu, ponieważ mogą one być pomalowane różnymi kolorami, odporny na wilgoć, wysoką temperaturę i zanieczyszczenia;
 • plastikowy - są również dostosowane do kuchni, oraz odprowadzanie wilgoci i łatwo oczyszczone z zanieczyszczeń, wadą jest ich kruchość, ale jest przesunięta o niskim koszcie i łatwej instalacji.

Konstrukcja podłogi w kuchni (wideo)


W rezultacie, możemy stwierdzić, że nowoczesne podłogi w kuchni powinny służyć jako niezawodne i trwałe podstawy i jednocześnie być ważnym elementem wnętrza. Przy wyborze współczesnej podłodze w kuchni, należy pamiętać, wszystkie czynniki wymienione w tym artykule, a wygodne, a jednocześnie elegancki, kuchnia będzie twoja duma.

Nowoczesne podłogi w kuchni (zdjęcia)

0-remont-Poli-na-kuxne 1 003a6df359286 000004 004fd1a3d690ac8eff76850d4c240d68 6 000013 157 57 203

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 1 = 3